Şimdi Ara

Ağ kablosu Takılı Değil Uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimde iki tane bilgisayarım var, bunlardan biriylede şuan buraya msj yazıyorum. Diğer bilgisayarımda ise hemen hemen bildiği herşeyi denememe rağmen(format hariç) ağ bağlantısını bir türlü çalıştıramadım. Sürücü dahil defalarca kaldırdım yükledim. İnternette bir sürü yazı okudum fakat hala sorunun nereden kaynaklandığını çözemedim. Yalnız şu ayrıntıyı eklemek isterim ağ kablosunu çalıştıramadığım bilgisayara taktığımda arkada kablonun takılı olduğu yerdeki ledlerde herhangi bir hareket yok.Daha önceden bu bilgisayarada biostan eterneti kapatmıştım ve o şekilde kulalanmaktaydım. Şimdi internete bağlanma ihtiyacım oldu fakat bir türlü ağ sorununu çözemedim....Eğer bilgisi olan varsa ve yardım ederse sevinirim...

Teşekkürler

• Kablo diyeceğim ilk kontrol edilmesi gereken.Ben MSI da teknikte çalışıyorum.Bu sorunun en büyük nedeni ethernet çipinin arızalanmasından kaynaklanıyor.İlk kabloya bakın.Kablo sağlamsa muhtemelen ethernet çipi arızalanmış olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnoA

Evet arkadaşlar..........

... Daha önceden bu bilgisayarada biostan eterneti kapatmıştım ve o şekilde kulalanmaktaydım. Şimdi internete bağlanma ihtiyacım oldu fakat bir türlü ağ sorununu çözemedim....Eğer bilgisi olan varsa ve yardım ederse sevinirim...

BIOS'tan etherneti açtınız mı? Açmadıysanız internete bağlanamamanız gayet normaldir.
  • Tabi ki açtım. Hatta bios ayarlarını default bile yaptım. Yine bişey yok........
    Ayrıca kablo sağlam çünkü diğer bilgisayardan gayet güzel bir şekilde çalışıor.(hatta bu msj kabloyu bağladığım diğer bilgisayardan yazıyorum.)

Benim anlamadığım ağ bir bilgisayarda çalışırken diğer bilgisayarda neden çalışmaz. Anakartta filan herhangi bir arıza olduğunu tahmin etmiyorum çünkü anakartta bilgisayarda yeni sayılır. Hemen hemen benim bildiğim denenebilecek her şeyi denedim. Sorunun çözümünde tık yok pazar gününde beri uğraşmaktayım....
  • Valla yardımı olurmu bilmem, benim bord da broadcom 440x ethernet var, windows XP nin tanıdığı etherneti vista da tanımasına ramen SP 1 yüklemden nete bağlanmıyodu. SP 1 yükledikten sonra direk girdiydi nete. Eğer vista felansa işletim sistemin SP 1 i dene istersen. ama XP ise bişey diyemiycem, şöle yapabilirsin belki yardımcı olur, power kablosunu cıkar arkadan, daha sonrada bios pilini çıkar bord un üstünden 1 dk felan bekle sonra tekrar pili ve kabloyu tak, dene bakalım ne yapacak.
  • boyle bişey basıma gelmişti kullandıgın cihaz ne ise modem yada switch onu kapat 5-6 sn sonra tekrar aç
  • Sistem olarak sp2 kullanıyorum.. Bios pili dışında hemen hemen her şeyi denedim. Format atıcam düzelecek biliyorum ama şuan harddiskim tamamen dolu olduğu için ve bu bilgiyi henüz yedekleme imkanım olmadığı için ayın 15 ini beklemeye mecbur kaldık o zaman bi harddisk siparişi vericez artık......

CEVAP yazmış olan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.