Şimdi Ara

Ağ bağlantısında 'bağlantı sınırlı ve bağlantı yok' hatası(çözüldü) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
146.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aman Allahım! Neredeyse 5 yıl önce yazdığım bir başlık bu. O zamanlardaki araştırmacı ruhu özlüyorum... Ahh mesleğim bitiriyorsun beni...
  • Topic eski ama sorun hep aynı. bir arkadaşla ortak kullanıyoruz. bağlandıktan kısa bir süre sonra (1 veya 2 saat) sınırlı bağlantı uyarısı çıkıyor. Modem resetlenince düzeliyor. Ama ikide bir arkadaşı arayıp modemi resetler misin demekten gına geldi. Modem ayarlarından yapabileceğimiz bir şey var mı?. Teşekkürler.
  • arkadaşlar benimde bir sorunum var..kablosuz modemden hem masaüstüne kablolu hemde kablosuz olarak laptopla bağlanıyorum daha doğrusu bağlanmaya çalışıyorum ancak bazen laptop'ta sınırlı bağlantı diyor internete giremiyorum bazende masaüstü internete girmiyor.anladığım kadarıyla problem aynı anda girerken oluyor.2 pc'nin aynı anda problemsiz internete girmesi için ne yapmak gereklidir acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

Çalıştır > cmd > netsh winsock reset

hocam işe yaradı ,sen bu işi biliyorsun...
  • Kesinlikle harikasın metecik. Yıllar sonra o kadar işime yaradı ki. Sağol arkadaş.
  • aynı sorunu bende yaşıyorum ama çözümü kolaymış :d
  • arkadaşlar 3 ihtimal vardır;

1--- kablo
    2--- jaklar
    3--- switch kullanıyorsanız switch ile modem arasındaki kablo

by warrior
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.warrior

arkadaşlar 3 ihtimal vardır;

1--- kablo
    2--- jaklar
    3--- switch kullanıyorsanız switch ile modem arasındaki kablo

by warrior

4--- kullanıcı, yani donanım sahibini ilk sıraya koymak lazım.
  • @metecik

Google da ararken buldum halloldu sağolasın.
  • saol ama işe yaramadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grgzmurat -- 6 Ağustos 2010; 9:55:16 >
  • Bir ara Kullagım Cınladıydı Bu topic Olması gerek ^^^konu bu ara diriLmiş..
  • Merhaba, sanırım kimsede böyle bir sorun görmedim. Masaüstü bilgisayarımla ethernet bağlantısı ile internete giremiyorum. Modemin ethernet ışığı yanmıyor. Bu bir anda olan bir şey sabah çalışan internet akşam kesildi. sorun kabloda yada modemde olabilir diye düşündüm bunun üstüne kabloyu laptopımın ethernet girişine bağladım ve kablosuz olduğu gibi ethernet yolu ile de internete erişebildim, modemin ethernet lambası yandı. Fakat masaüstü pcmde neden böyle bir sorun var ethernet kartı bir anda bozulabilmiş olabilir mi ? Donanımları kontrol ediyorum kartın düzgün çalıştığını söylüyor. Yardımlar için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: postbit_legacy

arkadışm bence senin sorunun ağ kablosun ucundaki kondektörden kaynaklanıyor ip den değil niye dersen ip dine olsa sana uyarı verir
    bilgisayarın adından olsa ağda yenilenen bir ad var diye bir uyarı
    verir
    ya ethernet kartından yada büyük ihtimal kondektörlerdendir
    sen bi kondektörüü değiştir benim başıma çok geldi
    istersen sıralanışınıda vereyim
    (turuncu beyaz turuncu yeşilbeyazmavi mavibeyazyeşil kahverengibeyazkahverengi

Zaten bilgisayarları birebir bağlarsan "bağlantı sınırlı ve bağlantı yok" uyarısını alırsın. Kabloyla alakası yok.
  • Ağ Bağlantılarım / "Ağ Görevleri" bölmesinden "Ev veya küçük işyeri ağı kur" takip ederek iki bilgisayarıda aynı çalışma grubuna ilave edin.(Bilgisayarlar ağa düzgün bir şekilde bağlı olduğunda her türlü alışverişi yapabilirsiniz. Servis paketini kaldırmanıza gerek yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 3 Eylül 2010; 23:22:15 >
  • Ya benımde sınırlı baglantı veya internet yok hatası alıyorum.Gece nete gırerken bırden elektrkler kesıldı ve pcyı kapattım yattım uyudum.Sabah kalktıgımda pcm nete gırmıyordu ve ben modemımın ozellıklerıne gıremıyordum.Bunun nedenı nedır sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.Yardımcı oLursanız sevınırım...
  • Arkadaşlar Bende de aynı sorun oldu bende günlerdir uğraştım,ordan burdan bilgileri toplayıp siz değerli arkadaşlarıma yardım etmek için hepsini bir yerde toplayıp bloguma koydum
    http://thomas-dreams.blogcu.com/ag-baglantisinda-baglanti-sinirli-ve-baglanti-yok-hatasi/9411942
    buradan girip yazımı okuyabilirsiniz.
    Yardımcı olabildiysem ,bir teşekkürü çok görmeyiniz.
    Özellikle en sonda verdiğim program kimsede yoktur.Hiç bir yerde bulamazsınız.
    Teşekkürler
  • benimde bir sorunum war. dediklerinizi yaptım nets winsock reset te yaptım ama işe yaramadı sadece internet ışığı söndü sonra adama götürdüm 20 lira aldı 2 şey yazdı al giriyo dedi eve getirdim yine bağlantı sınırlı veya yok diyo evde bi laptop birde masaüstü pc war. etherneti laptopa baglıom internete girio masaüstüne bağlıyom bağlantı sınırlı-yok diyo masaüstü pc wndows xp service pack 3 acaba ethernet kartındamı sorun war ama pc nin içini açtım baktım sadece giriş yeri var yani anakarta bağlı bi jak :S ethernet kartı yeride yok yeni kasa kabloda kesin sorun yok laptop giriyo msaüstü grmio bu mesajı laptoptan yazıom driverler yüklü intel pro 100/1000 connections adapter driver kullanıom ya acil yardımmmmlaptop marka compaq windows 7 intel i7 yardımm
  • bunlsrın hepsini yaptım ama olmuyor derseniz lisansı dolmuş virüs programını pcden kaldırın sorun çözülecektir.win7 için.kolay gelsin.
  • Arkadaşlar modemin bağlantı ayarlarında herhangi bir sıkıntı yok zaten firewall felan herhangi bir kısıtlamada yok varsayılan ağ geçidini otomatik olarak alsa iş zaten çözülcek

Örn : 192.168.2.1\Html Bağlantı ayarlarına erişemiyoruz bu 1.

Jack vs. bağlantı şemalarında herhangi bir sıkıntı yok
    Modemin internet ışıkları yanıyor..
    Modemi resliyorum fakat yine aynı

Cmd : netsh winsock reset ----> Son kez bu kodu denicem ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

Çalıştır > cmd > netsh winsock reset

eyvallah kaç gündür bununla uğraşıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.