Şimdi Ara

AĞ BAĞLANTILARI NERDE? (Sorun Çözüldü)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
30.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir iki gündür bu sorunu gidermeye çalışıyorum ancak gideremediğimden ve forumda aratıp soruna çözüm bulamadığımdan burada sizinle paylaşıp yanıt almak istedim..
    İnternet bağlantısında sorun yok gayet iyi bağlanıyorum ancak görev çubuğundaki simgelerde yerel ve kablosuz ağ bağlantısı simgeleri görünmüyor soruna birkaç yoldan çözüm bulmaya çalıştım ancak denetim masasındaki ağ bağlantıları sekmesi tamamen boş hiç bir bağlantı türü görüntülenmiyor gizli dosya göster-gösterme olayı da yok ayrıca pc.den arattım dosyalara ulaşamıyorum bu soruna çözüm bulabilirseniz çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_dyy -- 15 Şubat 2009; 4:45:55 >

• xp kullanıyorsun galiba sol tarafta ikinci sırada ağ bağlantılarını görüntüle diye bir şeçenek var onu tıklarsan görürsün.(sorunu yanlış anlamadıysam cevabı bu olmalı)
  • Başlat,a sag tıkla -özelikler-başlat menüsü-özelleştir-gelişmiş açılan yerde var
  • quote:

Orjinalden alıntı: sincerelym

xp kullanıyorsun galiba sol tarafta ikinci sırada ağ bağlantılarını görüntüle diye bir şeçenek var onu tıklarsan görürsün.(sorunu yanlış anlamadıysam cevabı bu olmalı)

yok dostm sorun o kadar basit görünmüyor ilgin için sağol
  • quote:

Orjinalden alıntı: Engin.K

Başlat,a sag tıkla -özelikler-başlat menüsü-özelleştir-gelişmiş açılan yerde var

bunu öğrenmem iyi oldu teşekkür ederim ancak sorun halledilemedi daha doğrusu bununla doğrudan ilgisi yok dostm..maksat simgelerin görüntülenip görüntülenmemesi değil yerel ağ bağlantısı veya kablosuz ağ bağlantısına denetim masasındaki ağ bağlantıları klasöründen dahi ulaşamamam yani anlıyacağn klasörün içi boş ...
  • modifiye edilmiş bir işletim sistemi mi kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

modifiye edilmiş bir işletim sistemi mi kullanıyorsunuz?

xp service pack 2 kullanıyorm..ancak bunun haricinde karşılaştığım sorunları da yaziym belki faydası olabilir..2 gün önce knight onlineda bağlantı sorunu olduğu için netten aratıp bulduğum bir çözümü uygulamak istedim dns ayarlarını değiştirdim şu bilindik 222.222.... tarzı olan, bunun yanı sıra windows system32 drivers etc den hostun içeriğini değiştirdm ancak bu sorunla karşılaştığımda yedeklediğim içeriği tekrar yükledim fakat dns olayına giremedm ve de ttnet kota servisinden kota sorgulamasında önceki aylar 000 görünmekte bu ayın kotası da olduğundan çok düşük ve güncellemesi de 1-1,5 gün öncesine ait...bilmiyorum tüm bu anlattıklarımın yaşadığım sorunla ne kadar ilgili olduğunu

• quote:

Orjinalden alıntı: mc_dyy

quote:

Başlat,a sag tıkla -özelikler-başlat menüsü-özelleştir-gelişmiş açılan yerde var

bunu öğrenmem iyi oldu teşekkür ederim ancak sorun halledilemedi daha doğrusu bununla doğrudan ilgisi yok dostm..maksat simgelerin görüntülenip görüntülenmemesi değil yerel ağ bağlantısı veya kablosuz ağ bağlantısına denetim masasındaki ağ bağlantıları klasöründen dahi ulaşamamam yani anlıyacağn klasörün içi boş ...

Yanlışlıkla gizlemiş olabilirmisin gizli dosyaları göster yap bakalım düzelebilir

Ama yukarda yazdıklarını okudumda kafam iyice karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin.K -- 14 Şubat 2009; 22:04:45 >

• quote:

quote:

quote:

Yanlışlıkla gizlemiş olabilirmisin gizli dosyaları göster yap bakalım düzelebilir

Ama yukarda yazdıklarını okudumda kafam iyice karıştı

Yok dostm ilk denediğim olay gizli dosyaydı ve haricen tüm yolları denedm en baştada yazdım zaten aratarak da denedim ama bağlantı olduğu halde bağlantıyı sağlayan sistem ortada yok..yukarda yazdıklarım benm de kafamı karıştırdı

• yukarda değindiğim hususlar haricinde bu sorunun meydana gelmesinde virüsün bir etkisi olabilir mi?bi kaç gün önce taratmıştım virüs yok olarak görünüyor ancak sormak istedim çünkü senelerdir pc kullanırım böyle bir sorunla karşılaşmadım??
  • Aygıt yöneticisine bakar mısın lütfen ünlem işaretli hiç aygıt var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Aygıt yöneticisine bakar mısın lütfen ünlem işaretli hiç aygıt var mı?

evet sorunun kaynağı belli oldu heralde ama daha büyük sorun var aygıt yöneticisi de tamamiyle boş..
  • quote:

quote:

evet sorunun kaynağı belli oldu heralde ama daha büyük sorun var aygıt yöneticisi de tamamiyle boş..

http://forum.donanimhaber.com/m_29141565/mpage_1/key_//tm.htm#29141565
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_29141565/mpage_1/key_//tm.htm#29141565

çok teşekkür ederim sorunu çözemesem de gerekli bilgilerden sanırım ben bu çözümlemede bir yanlışlık yaptm..
    çözümde tüm bağımlı nesneler vs. yazan bölümü işaretleyip uygula dedikten sonra evete bastığım halde işaret gidiyor.. ''kayıt defteri düzenleyicisi, şu anda seçili olan anahtarda veya alt anahtarlarından birinde güvenliği ayarlıyamıyor'' hatası veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_dyy -- 15 Şubat 2009; 1:16:33 >

• arkadaşlar başta görev çubuğunda yerel ve kablosuz ağ simgeleri kaybolarak sorun baş göstermişti basit gibi görünen sorun çıldırtır hale geldi çünkü ağ bağlantıları klasörü tamamiyle boştu ve gelen cevaplardan aygıt yöneticisine de baktığımda orada da hiçbir şey görünmüyordu..bu soruna gönderilen linkten sorun bulmaya çalıştım ancak başaramadım..sorunun temeli nasıl oldu anlıyamadm ama 1 ay önce yapılan güvenlik güncelleştirmesinden kaynaklanmaktaydı güncelleştirmeyi kaldırdım ve tüm sorun ortadan kalktı.. bu hataya sebebiyet veren güvenlik güncelleştirmesi:
    '' Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) tabanlı bir bilgisayara güvenlik güncelleştirmesi 905749'u yüklediğinizde, Aygıt Yöneticisi'nde aygıtlar görüntülenmez. ''

Umarım bu konuda sorun yaşayan arkadaşlara bu bilgiler yardımcı olur..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.