Şimdi Ara

Afterburner hastalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
2.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 52
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 7 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Siannis (3 mesaj) IslakBanyoTerliği (3 mesaj) C.E.L.L. (2 mesaj) aterikasedi (2 mesaj) nkvelioglu (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (38 mesaj) Mobil (15 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Afterburner hastalığı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7238 Mesaj
    Oyunu ilk kez oynuyorsam açarım, uygun fps-grafik ayarını bulunca kapatırım.
    |
    |
  • PC oyuncularının tadını kaçıran en büyük etken bu işte. Buna takıldığınız an, oyun zevkiniz baltalanıyor.

Şahan eski programına devam etseydi, "MSI Afterburner Bağımlısı Gencin Dramı" diye bir skeç giderdi bu olaya :)

O tarz skeçleri vardı hatırlayanlar vardır.
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sizde de oluyor mu? her oyuna girdiğimde illa sol üstte açık olmak zorunda açık olmayınca rahatsız oluyorum, boş oynuyormuşum gibi hissediyorum

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    37045 Mesaj
    PC oyuncularının tadını kaçıran en büyük etken bu işte. Buna takıldığınız an, oyun zevkiniz baltalanıyor.

Şahan eski programına devam etseydi, "MSI Afterburner Bağımlısı Gencin Dramı" diye bir skeç giderdi bu olaya :)

O tarz skeçleri vardı hatırlayanlar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 20 Mart 2019; 11:30:58 >
    |
    |
  • Yarbay
    8029 Mesaj
    Ben yeni bir donanım aldığım zamanlar ilk bir hafta falan kullanırım. Sıcaklıkları, performansı, kullanım yüzdelerini incelemek için.

Kartta/işlemcide bir problem olmadığına kanaat getirince de kapatırım.

Eğer kapatamiyorsaniz önce boyutunu küçültmeyi deneyin. Aşama aşama küçültün. Sonra tamamen kapatın.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    773 Mesaj
    Bende olmuyor ama özellikle dikkat edin bu noktaya.

MSI Afterburner, oyun dostu bir uygulama değildir, daha doğrusu bu programla birlikte gelen Rivatuner Statistics'den bahsediyorum. Normal kullanımda veya oyun oynarken 3-5 saniyeliğine ekran kartı ısısına bakmak vs için gayet kullanışlı ancak uzun vadede oyunlarda hatalara, oyundan atmalara, gereksiz disk ve disk kullanımı sorunlarına sebep olmaktadır.

PUBG, Escape From Tarkov, World Of Warcraft, Battlefield gibi pek çok oyunda Bad_Module_Info hatasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca yine oyun oynarken zaman zaman ekran kartınızın fanlarını "otomatik" seçili olsa bile belli bir seviyeye ayarlayan ve o noktada kilitlenen bir programdır.

Bu sebeplerden ötürü, lütfen sadece gerekli zamanlarda kullanın programı. Mutlaka FPS veya ısı görmek istiyorsanız farklı alternatiflere, daha doğrusu karta, işlemciye müdahale yetkisi olmayan sade programlara yönelin.

Naçizane tavsiyemdir hepinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 18 Mart 2018; 17:54:39 >

• Yüzbaşı
    792 Mesaj
    Aynısı bende de var Allah kahretmesin. İşin garibi açıyorum fakat her zaman gözüm orada da olmuyor, anca ölünce bir iki saniyeliğine göz atıyorum o kadar.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    3760 Mesaj
    Afterburner siz oyun mu olur Allah aşkına! Asıl açmayan, açamayan, açmaya cesaret edemeyenler hasta. Afterbunerfobi
    |
    |
  • Yarbay
    18291 Mesaj
    30 satır değil, zarûrî olan 4-5 ayarı açarım.

Göstergesiz araç olmayacağı gibi, Afterburner'sız da oyun-sistem olmamalı. Zîrâ olası sorunu ordan anlamak mümkün. Adı üzerinde, gösterge.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 29 Mart 2019; 6:44:30 >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    Ben de kurmuştum fakat 1 hafta sonra kabak tadı veriyor kaldırdım. Eğer video paylaşımı yapmıyorsan sen de haftaya kaldırırsın kesin hocam
    |
    |
  • Yarbay
    5615 Mesaj
    Hastalık hastalık.... Oyun zevkin kalıcı olarak yüzde 20 azaldı eskiden sadece frals vardı şimdi afterburner ile didisinin kadar takip ediyorum. Yazık oldu valla...
    |
    |
  • Yarbay
    11761 Mesaj
    macunlu intel kullanan için o
    |
    |
  • Yarbay
    12531 Mesaj
    Afterburner çalışmadığı için 2 adet aaa oyunu almadım oynamadım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    493 Mesaj
    Ben artik oyunlardan bile zevk alamiyorum after burner deki degerleri izlemek ddaha eylenceli geliyir
    |
    |
  • Binbaşı
    1152 Mesaj
    Arabanın yakıt göstergesi gibi gormeliyim
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

MSI Afterburner ile RivaServer geliyor. Onun yanında HWInfo yüklemenizi önerebilirim. MSI Afterburner'ı açmadan, sırf RivaServer ile HWInfo'yu açıyorsunuz. Ayarlarında RivaServer seçenekleri var. OSD'de göster seçeneğini tıklamanız yeterli. Seçenekleri daha iyi. Bir FPS, bir işlemci, bir kilit gpu sıcaklıkları açıkken kafanız rahat.
    |
    |
    Bay Robot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    119 Mesaj
    şu anki kaartımdan önce kullandığım son 2 ekran kartımda yüksek ısıdan dolayı bozulduğu için (HD7870 - R9 390) ister istemez şu anda kullandığım ekran kartımın sağlığı için gözüm hep orda :D ve h,ç rahatsız etmiyor 60 65 stabil artık :))
  • Yarbay
    11286 Mesaj
    bende açıyorum ama destan gibi değil 1 adet işlemci kullanımı 1 gpu 1 sıcaklık 1 de fps başka açmam oyuna odaklanırım ara sıra fps ye bakarım akıcı oynamak için okadar
    |
    |
  • Yarbay
    4818 Mesaj
    Aynı hastalık bende de var. Ama 5 satır kadar şey izliyorum sadece. CPU/GPU/RAM/FPS
    |
    |
  • Yarbay
    8022 Mesaj
    Terapi odası gibi olmuş burası

Ben de bağımlısıyım malesef.2gblık ilk ekran kartımı aldığımda acaba 2gbın ne kadarı kullanılıyor diye kontrol etme isteği duyuyordum.Ondan sonra bırakamadım.Öncesinde fraps bağımlılığı vardı zaten.Böylesi daha iyi oldu.Toptan herşeyi görebiliyorum.Bırakmayı da düşünmüyorum
    |
    |
  • Binbaşı
    1641 Mesaj
    Hocam bu aslında sadece msı afterburner ile alakalı değil. İnsan elindeki ürünün neler yapabildiğini anlık ve detaylı olarak görmek istiyor. Doğal olarak bu işi bilgisayarda en iyi yapanda msı afterburner olduğu için takıntı onaymış gibi gelebilir. Kullandığım dönemde işime yaramasa bile açıp bakıyorudm bende neler olup bitiyor diye. Bu daha çok ego tatmini gibi bir durum ortaya koyuyor sanırım. Yoksa test dışında veya sistem kontrolü dışında takıntılı olarak kullanmanın başka bir açıklaması olamaz.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
triple negative breast cancer
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.