Şimdi Ara

Afterburner hastalığı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
3.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir çok kez oyunlarımın çökmesine sebep olmuş program Afterburner. En son baktım bir halta yaramıyor, kaldırdım gitti. Sıcaklıkları da eskisi gibi merak da etmiyorum.

En son 20 gün önce işlemci macununu yenilemiştim. Eh ekran kartımda yeni zaten. Ayda bir kez de kompresöle üflüyorum aleti tamamdır.

Kaldırın gitsin,kurtulun bu hastalıktan. Boşuna oyunlarınız çöküyor, sonra işkilleniyor insan acaba neyde sorun var diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anki kaartımdan önce kullandığım son 2 ekran kartımda yüksek ısıdan dolayı bozulduğu için (HD7870 - R9 390) ister istemez şu anda kullandığım ekran kartımın sağlığı için gözüm hep orda :D ve h,ç rahatsız etmiyor 60 65 stabil artık :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_s

şu anki kaartımdan önce kullandığım son 2 ekran kartımda yüksek ısıdan dolayı bozulduğu için (HD7870 - R9 390) ister istemez şu anda kullandığım ekran kartımın sağlığı için gözüm hep orda :D ve h,ç rahatsız etmiyor 60 65 stabil artık :))
    Yüksek ısıdan bozuldu derken ne kadar yüksek hocam merak ettim :D benim kartta 75 i görüyor bu aralar korkmalımıyım acaba ilk zamanlar 60 ı geçmezdi tabi şu an çok dandik su gibi bir macun kullanıyorum onunda etkisi var
  • Sadece ekran kartının sıcaklığını seçtiğimde bile gözüme batarken destan gibi bütün değerleri açanlar nasıl oyun oynuyorlar merak ediyorum.
  • bende açıyorum ama destan gibi değil 1 adet işlemci kullanımı 1 gpu 1 sıcaklık 1 de fps başka açmam oyuna odaklanırım ara sıra fps ye bakarım akıcı oynamak için okadar
  • 30 satır değil, zarûrî olan 4-5 ayarı açarım.

Göstergesiz araç olmayacağı gibi, Afterburner'sız da oyun-sistem olmamalı. Zîrâ olası sorunu ordan anlamak mümkün. Adı üzerinde, gösterge.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 29 Mart 2019; 6:44:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çok ender kullanıyorum ama açıkken de bi hoşuma gidiyor
  • Aynı hastalık bende de var. Ama 5 satır kadar şey izliyorum sadece. CPU/GPU/RAM/FPS
  • Yeni birşey öğrendim hwinfo üzerinden rtss ye gösterge ekleme keşke öğrenmeseydim.
  • Terapi odası gibi olmuş burası

Ben de bağımlısıyım malesef.2gblık ilk ekran kartımı aldığımda acaba 2gbın ne kadarı kullanılıyor diye kontrol etme isteği duyuyordum.Ondan sonra bırakamadım.Öncesinde fraps bağımlılığı vardı zaten.Böylesi daha iyi oldu.Toptan herşeyi görebiliyorum.Bırakmayı da düşünmüyorum
  • Ben sadece oyunu kurup ilk açtığımda yarım saat açık tutuyorum değerleri gördükten sonra kapatıyorum bir daha açmıyorum yoksa nabız ölçer gibi ekranda devamlı durması rahatsızlık veriyor oyun oynarken dikkat dağıtıyor

• Aynı bağımlılık bende de var eski ekran kartıyla hiç uğraşmazdım yeni RTX 2060'a geçince oyun oynamaktan çok performans değerlerine bakıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Donanım meraklıları için bağımlılık yaratabiliyor evet, ben değilim mesela sorun olmuyor.
  • Ben hep kapalı tutuyorum zaten elimdeki sistem düşük grafik ayarları ile çok uğraşmıyorum. Rahatsız edici bence zaten oyuna odaklanman zorlanıyor. Ayrıca afterburner yukarıda yazıldığı gibi oyunlarda hata falan verdirebiliyor.

• bende her oyunda açarım.özellikle sıcaklık kullanım yüzdesi fan ve tabiki fps değerleri.

• Fan kontrolü için kullanıyorum. Daha basit bir uygulama var ise ona da geçebilirim.

• Sol üst köşede, destan gibi değil sade dört beş satır, son olarak "ctrl + g or f" What is problem?
  • Riva Turner Scanline Synch tekniği sayesinde olmazssa olmaz oldu. Hastasıyız. Min fps vs istatikleri doğru çalıştıramıyorum.
  • Sırf anlık milisaniyelik FPS değerini göreyim diye Fraps kurulu bende onunda Sadece Fps gösterme özelliğini kullanırım.. ShadowPlay'in ki 1 saniye aralıklı ve 1 saniye gecikmeli gösterdiği için kullanmıyorum, Steaminki ise karınca duası gibi ufacık ve o da gecikmeli aralıklı gösteriyor sevmiyorum.

Sirf Fraps gibi saliselik hızlı fps sonuç gösteren program tavsiyeniz varsa kullanırım.

• IIBurkiII kullanıcısına yanıt
    son zamanlarında 80 85 derece arası dolaşıyordu
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.