Şimdi Ara

Afterburner hastalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
3.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RancStone

quote:

Orijinalden alıntı: IslakBanyoTerliği

quote:

Orijinalden alıntı: Siannis

Bende olmuyor ama özellikle dikkat edin bu noktaya.

MSI Afterburner, oyun dostu bir uygulama değildir, daha doğrusu bu programla birlikte gelen Rivatuner Statistics'den bahsediyorum. Normal kullanımda veya oyun oynarken 3-5 saniyeliğine ekran kartı ısısına bakmak vs için gayet kullanışlı ancak uzun vadede oyunlarda hatalara, oyundan atmalara, gereksiz disk ve disk kullanımı sorunlarına sebep olmaktadır.

PUBG, Escape From Tarkov, World Of Warcraft, Battlefield gibi pek çok oyunda Bad_Module_Info hatasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca yine oyun oynarken zaman zaman ekran kartınızın fanlarını "otomatik" seçili olsa bile belli bir seviyeye ayarlayan ve o noktada kilitlenen bir programdır.

Bu sebeplerden ötürü, lütfen sadece gerekli zamanlarda kullanın programı. Mutlaka FPS veya ısı görmek istiyorsanız farklı alternatiflere, daha doğrusu karta, işlemciye müdahale yetkisi olmayan sade programlara yönelin.

Naçizane tavsiyemdir hepinize.

FPS sabitleyecek başka adam akıllı program yok ki

hocam

playclaw

steam ayarlarinda da var

fraps

cogu oyunda konsoldan da acilabilir yada ayarlarda

Dediklerinize bir bakayım. Çoğu oyunda ayarlarda bulunmuyor maalesef özellikle eski oyunlarda. V-Sync açınca da kağnı gibi oluyor hareketler. Dediğiniz programda oyuna göre kişiselleştirme var mı acaba? Bazı oyunlarda 100 veya 200'e de kilitlediğim oluyor çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır kullanırım ve mümkünse her zaman açarım ama oyunu bırakıp da oradaki değerlere kitlenmem. Boş anlarda izlerim sadece. Loadinglerde ve gereksiz cutscenelerde falan eğlence oluyor. Lazım değilse zaten klavye komutu var basıp gizlerim. Bu kadar takıntıya varılacak bir şey değil bence.

• Aynısı bende de var Allah kahretmesin. İşin garibi açıyorum fakat her zaman gözüm orada da olmuyor, anca ölünce bir iki saniyeliğine göz atıyorum o kadar.
  • Siannis kullanıcısına yanıt
    Alternatif program önerebilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Amacınız FPS görmek ise, ekran kartınıza bağlı NVIDIA Geforce Experience, Fraps ve FPS Monitor var. FPS Monitor dediğim program, tıpkı Afterburner gibi kullanım yüzdeleri, ısı değerlerini de gösteriyor. Tabii karta müdahale yetkisi yok. Bu da daha az hata demek.

Keza yine Steam'in ayarlar kısmında oyun içi ayarlar kısmına gelirseniz, oyunlarda FPS göster seçeneği mevcut.

Aklıma ilk bunlar geliyor. Benim monitörümde FPS görme seçeneği var, doğrudan monitörümün kendi yazılımı mevcut olduğu için onu kullanıyorum.

Afterburner da kullanıyorum ancak sürekli açık değil. Zaten hataya sebep olan şey daimi açık olması. Ona dikkat etseniz yeter :)
  • IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    ExKode - Dxtory programına bakmanızı tavsiye ederim. Bir dönem kullanıp çok memnun kalmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 20 Mart 2018; 15:11:25 >
  • Siannis kullanıcısına yanıt
    Bir araştırayım teşekkürler.
  • Bendede var maalesef o hastalık.

Afterburner hastalığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 19 Mart 2019; 23:59:45 >
  • sadece yeni kart aldığımda kullanıyorum. riva statitic serverdan fps kilitleyip steam üzerinden fps açıyorum bitti gitti. bir de corsair sabre mouse var. istediğiniz bileşenin sıcaklığına göre rgb rengi atyabiliyorsunuz
  • Afterburner çalışmadığı için 2 adet aaa oyunu almadım oynamadım.

• yani oyundan max fps almak için açmak lazım işlemci %90 ekran kartıda %100 ise tamamdır en güzel ayarları yapmışımdır...1saat sonrasında msi afterburner kapatılır ve steamin küçük fps göstericisi ile idare edilir
  • Ben artik oyunlardan bile zevk alamiyorum after burner deki degerleri izlemek ddaha eylenceli geliyir

• PC oyuncularının tadını kaçıran en büyük etken bu işte. Buna takıldığınız an, oyun zevkiniz baltalanıyor.

Şahan eski programına devam etseydi, "MSI Afterburner Bağımlısı Gencin Dramı" diye bir skeç giderdi bu olaya :)

O tarz skeçleri vardı hatırlayanlar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 20 Mart 2019; 11:30:58 >
  • bazı oyunlarda açmak gerekiyor, herhangi bir dropta sıkıntının kaynağını anlık gözlemek ve çözüme ulaşmak için takıntı olmuş halde

• Bendede aynı takıntı var Sanki orada görünce bi halt olacakmış gibi oyundan önce afterburner yada fraps açıyorum.İşin kötü tarafı oyundan zevk almaktan çok iş fps savaşlarına dönüyor seninki burada 70 verdi benimki 85 verdi vs diye.

Oyun donmadan akıcı oynuyorsa bak keyfine aslında bizimki donanım yarıştırmaya dönüyor
  • bende de bu takıntı vardı, aslında hala var ama etkisini azaltmanın yolunu buldum. artık eskisi kadar sol üstte beni rahatsız eden sürekli yazılar olmuyor.

çok basit: toggle onscreen display'i rahatınıza gelen bir tuşa atıyorsunuz ve keyfinize bakıyorsunuz...

o tuşa bastığınızda bilgiler gidiyor, yine bastığınızda geri geliyor

bendeki takıntı, "acaba şu an anormal bir durum var mı, ekran kartı şu an ne kadar besleniyor, işlemci ne durumda, sıcaklıklar ne durumda" gibiydi.

bu yöntem ile merak edince açıp bakıyorum, "aa bi şey yokmuş devam" deyip kapatıyorum.

bu şekilde eskisi gibi sürekli açık kalmamış oluyor

referans olması açısından ben numpad 3'e atadım. neden bi fikrim yok :D kolayıma geldi, birçok oyunda da işlevi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 20 Mart 2019; 16:22:27 >
  • Arabanın yakıt göstergesi gibi gormeliyim

• oyun pcsi ile ilk buluştuğum andan itibaren kullanırım ne oyunlara ne de bilgisayara bir zararı olduğunu görmedim bunun yüzünden hiç hata aldığımda olmadı. bu aralar özellikle yarış oyunu oynarken arada kaza yapmama neden oluyor. ekran kartı fanı hızlanınca sıcaklık kaç olmuş diye ister istemez bakıyorum tik olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIBurkiII -- 21 Mart 2019; 17:17:44 >
  • Afterburner siz oyun mu olur Allah aşkına! Asıl açmayan, açamayan, açmaya cesaret edemeyenler hasta. Afterbunerfobi
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    MSI Afterburner ile RivaServer geliyor. Onun yanında HWInfo yüklemenizi önerebilirim. MSI Afterburner'ı açmadan, sırf RivaServer ile HWInfo'yu açıyorsunuz. Ayarlarında RivaServer seçenekleri var. OSD'de göster seçeneğini tıklamanız yeterli. Seçenekleri daha iyi. Bir FPS, bir işlemci, bir kilit gpu sıcaklıkları açıkken kafanız rahat.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.