Şimdi Ara

AFT - AFTÖZ - AĞIZ İÇİ YARALARIN ÇIKMAMASI İÇİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
9.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun yıllardan beri ağız içinde AFT çıkmaktaydı. Bilinen bütün ilaçları kullandım,maalesef çıktıktan sonra ne yapsanız fayda etmiyor, bir hafta on gün bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz, yemek yemekte konuşmakta zorlanıyorsunuz. Önemli olan çıkmamasını sağlamak.

İki yıldır, Solgar Beta Glucans 1,3 60 tablet toplam üç kutu, 6 ay kullandım. Şükürler olsun bu ilaç sayesinde AFT çıkmadı. Eylül ayında kullanmaya başlıyorum, uzunca bir süre çıkmıyor, ağustos sonunda tekrar çıkmaya başladı, ben de yeniden Beta Glucans kullanmaya karar verdim.

Bu yıl Solgar Beta Glucans Complex 60 tablet çıkmış, içerisine ilave olarak vitamin ve minareller konmuş, bu yeni formülün daha iyi geleceğini tahmin etmekteyim.

Şuan çıkan AFT öylesine direncimi düşürdü ki inanamazsınız, duramadım eczaneye gittim ilave olarak Solgar Male Multiple ilacını da aldım, vücüt direncimi artırır diye...

Bu ilaçlardan günde birer tane kullanmayı planlıyorum, umarım iyi gelir ...

Ayrıca bu ilaçlar Bağışıklık Sistemini Güçlendirdiği ve Vücut Direncini Artırdığı için kışın nezle grip olma olasılığını da azalta biliyormuş ...

Beta Glucansı iki yıl kullandım, herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

AFT an muzdarip arkadaşlara tavsiye ediyorum, şimdi tam kullanım zamanı, kışa da hazırlık olur ...

• Aftöz Stomatit'in Beta Glukan ile 6 Aylık Tedavi ve Takibi - Recurrent Aphthous Stomatitis Rekürrent

Mustafa GÖREGEN, MDa, Ahmet Berhan YILMAZ, MDa, Saadettin DAĞISTAN, MDa, Özkan MİLOĞLUa, Oğuzhan ALTUN, MDa, Teoman ERDEM, MDb

aDepartment of Oral Diagnosis and Oral Radiology, Faculty of Dentistry, Atatürk University, bDepartment of Dermatology, Faculty of Medicine, Atatürk University, Erzurum

ÖZET Amaç: İmmünomodülatör ajanlar, çinko, B1, B2, B6 ve B12 vitaminleri, topikal analjezikler ve topikal ile sistemik glikokortikoidler rekürrent aftöz stomatit (RAS)'ın tedavisi için başlıca kaynaklardır. Bununla birlikte bu ilaçların klinik değerleri hâla tartışmalıdır. Bu çalışmanın amacı alternatif bir tedavi modeli olarak primer immün aktivatör olan beta glukanın kullanımını incelemektir.
    Gereç ve Yöntemler: Minör aftöz ülserasyonlu 28 olgu (18 kadın, 10 erkek) bu çalışmada yer aldı. Tedavi modeli olarak 10 mg beta glukan 6 aylık bir sürede günde bir kez verildi. Ülserlerin sayısı ve hissedilen ağrı dereceleri tedavi öncesinde ve tedaviden sonraki her iki aylık periyodun sonunda kaydedildi. Daha sonra her hastanın hastalık şiddet skoru, ülserlerin sayısı ve onların ağrı derecelerinin çarpımı şeklinde hesaplandı. Tedavi öncesi ülser skorları tedavi sonundakiler (2, 4, 6 ay) ile karşılaştırıldı.
    Bulgular: Hastaların tedavi öncesi ile tedavinin 2, 4 ve 6 aylık dönemleri sonundaki hastalık şiddet skorları arasında istatistiksel olarak anlamlı farklılıklar bulundu (p< 0.001).
    Sonuç: Bu sonuçlar beta glukanların minör RAS'ın tedavisinde kullanılabileceğini göstermektedir.

Turkiye Klinikleri J Dermatol 2009;19(2):63-7

• BETA GLUKAN NEDİR
    Beta-glukan ekmek mayası hücre duvarından elde edilen çoklu bağ yapısında bir poliglükoz molekülüdür.

Beta-glukanın bağışıklık sistemi üzerindeki uyarıcı etkileri tanınmış üniversitelerde (Harvard, Tulane, Lousville) yapılan çok sayıda çalışma ile gösterilmiştir.

Bildirilmiş bir yan etkisi, kontraendikasyonu veya toksisitesi olmayan beta-glukan Amerika Gıda ve İlaç Dairesi tarafından "genel olarak emniyetli (GRAS)" kategorisinde değerlendirilmiştir.

Hangi kaynakdan elde edildiği;

Beta-glukan ekmek mayası dışında birçok tahıl ve mantar gibi farklı kaynaklardan da elde edilebilmektedir. Ancak molekül dizilişindeki farklılıklar beta-glukanların etkinliğini belirleyen faktörlerden biridir.

Saflık derecesi;

Beta-glukan etrafında yağ ve proteinler bulunduğunda bağışıklık cevabını oluşturan hücreler tarafından tanınamaz. İyi bir saflaştırma işlemi ile etrafındaki yağ ve proteinlerden ayrıştırılarak vücut tarafından kullanılabilir hale getirilmelidir.

Beta-Glukan gelişmiş üretim teknolojileri kullanılarak ileri derecede saflaştırılır.

Beta-Glukan nasıl etki gösterir?

Beta-Glukan, akyuvar hücrelerinin daha etkin ve hızlı savunma yapmasını sağlar. Vücut direncini artırarak, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişinin kendisini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.
    Grip ve soğuk algınlığı da dahil olmak üzere sık infeksiyon geçirenler,

Tekrarlayan aft ve uçuk şikayeti olanlar,

Yoğun tempoda çalışıp sters altında olanlar,

Sigara içenler,

Kötü beslenme alışkanlıklarına sahip olanlar,

Yaşlanma sürecine girenler

Beta-Glukan kullanımından fayda sağlarlar.

Hangi dünyaca ünlü klinikler Beta-Glukan'ı araştırmışlardır?

ABD Harvard Üniversitesi Abdominal ve Toraks Cerrahisi
    Baylor Koleji Bakteriyal Enfeksiyonlar
    Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü
    Mayo Kliniği
    Norveç Tromso Üniversitesi
    ABD Tulane Üniversitesi
    Kanada Ottawa Hastanesi
    İsviçre Neastle Araştırma Merkezi
    ABD Silahlı Kuvvetleri Radyobiyoloji Enstitüsü
    gibi seçkin kurumlarda Beta-Glukan ile ilgili araştırmalar yapılmış ve etkinliği tesbit edilmiştir.

Dünyada hangi ülkelerde Beta-Glukan kullanılmaktadır?

Başta ABD olmak üzere Kanada, İngiltere, Norveç, İsviçre gibi ülkelerde beslenme desteği olarak OTC ürün kategorisinde;

Japonya'da ise bazı mantar-türlerinden elde edilen Beta-Glukanlar ilaç kategorisinde bulunmaktadır.

• Arkadaşa katılıyorum, Male Multiple kullandıktan sonra ayda 2-3 defa çıkan Aft problemim 3-4 ayda 1 defaya kadar düştü, kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca Aft çıktıktan sonra tek bir ilaç işe yarar oda Oralmedic, diğer ilaçlar gibi aftın üzerine sürüp 1 saatliğine uyuşturmuyor, tek seferde Aftı yok ediyor, inanılmaz bir ilaç, ( ek bilgi: aftt çıktıktan 2 gün sonra sürünce daha etkili oluyor )
  • Ayhan TR Bende de son 2 senedir sürekli aftlar çıkıyordu, önemsemedim. Daha sonra kafamda sivilceler ve vücudumda siğiller çıkmaya başladı, cildiye doktoruna gittim. Bu tip enfeksiyon ve virüslerin bir çok insanda mevcut olduğunu fakat bağışıklık sistemi zayıfladığı an kendini aft, siğil vs. ile bir şekilde gösterdiğini belirtti. Krem verdi fakat takviye edici birşeyler yazmadı. Ben de araştırmalarım sonucu Solgarı buldum, cildiye doktoruna sordum, cilt ile kesin bir bağlantısının olmadığını ama kullanabileceğimi belirtti. Solgar beta glukan, ekinezya çayı ve kefir aldım. Her gün tüketiyorum. Cildime çok iyi geldi, aftlar çıkmıyor ve çok daha dinç hissediyorum. Solgar beta glucan bitince Solgar Beta glucan complex kullanmayı düşünüyorum. Sen kullandın mı, nasıl bir ürün, tavsiye eder misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fevkalbeser -- 5 Mart 2013; 10:27:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanTR

Aftöz Stomatit'in Beta Glukan ile 6 Aylık Tedavi ve Takibi - Recurrent Aphthous Stomatitis Rekürrent

Mustafa GÖREGEN, MDa, Ahmet Berhan YILMAZ, MDa, Saadettin DAĞISTAN, MDa, Özkan MİLOĞLUa, Oğuzhan ALTUN, MDa, Teoman ERDEM, MDb

aDepartment of Oral Diagnosis and Oral Radiology, Faculty of Dentistry, Atatürk University, bDepartment of Dermatology, Faculty of Medicine, Atatürk University, Erzurum

ÖZET Amaç: İmmünomodülatör ajanlar, çinko, B1, B2, B6 ve B12 vitaminleri, topikal analjezikler ve topikal ile sistemik glikokortikoidler rekürrent aftöz stomatit (RAS)'ın tedavisi için başlıca kaynaklardır. Bununla birlikte bu ilaçların klinik değerleri hâla tartışmalıdır. Bu çalışmanın amacı alternatif bir tedavi modeli olarak primer immün aktivatör olan beta glukanın kullanımını incelemektir.
    Gereç ve Yöntemler: Minör aftöz ülserasyonlu 28 olgu (18 kadın, 10 erkek) bu çalışmada yer aldı. Tedavi modeli olarak 10 mg beta glukan 6 aylık bir sürede günde bir kez verildi. Ülserlerin sayısı ve hissedilen ağrı dereceleri tedavi öncesinde ve tedaviden sonraki her iki aylık periyodun sonunda kaydedildi. Daha sonra her hastanın hastalık şiddet skoru, ülserlerin sayısı ve onların ağrı derecelerinin çarpımı şeklinde hesaplandı. Tedavi öncesi ülser skorları tedavi sonundakiler (2, 4, 6 ay) ile karşılaştırıldı.
    Bulgular: Hastaların tedavi öncesi ile tedavinin 2, 4 ve 6 aylık dönemleri sonundaki hastalık şiddet skorları arasında istatistiksel olarak anlamlı farklılıklar bulundu (p< 0.001).
    Sonuç: Bu sonuçlar beta glukanların minör RAS'ın tedavisinde kullanılabileceğini göstermektedir.

Turkiye Klinikleri J Dermatol 2009;19(2):63-7

quote:

Ayhan TR Bende de son 2 senedir sürekli aftlar çıkıyordu, önemsemedim. Daha sonra kafamda sivilceler ve vücudumda siğiller çıkmaya başladı, cildiye doktoruna gittim. Bu tip enfeksiyon ve virüslerin bir çok insanda mevcut olduğunu fakat bağışıklık sistemi zayıfladığı an kendini aft, siğil vs. ile bir şekilde gösterdiğini belirtti. Krem verdi fakat takviye edici birşeyler yazmadı. Ben de araştırmalarım sonucu Solgarı buldum, cildiye doktoruna sordum, cilt ile kesin bir bağlantısının olmadığını ama kullanabileceğimi belirtti. Solgar beta glukan, ekinezya çayı ve kefir aldım. Her gün tüketiyorum. Cildime çok iyi geldi, aftlar çıkmıyor ve çok daha dinç hissediyorum. Solgar beta glucan bitince Solgar Beta glucan complex kullanmayı düşünüyorum. Sen kullandın mı, nasıl bir ürün, tavsiye eder misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: fevkalbeser

Ayhan TR Bende de son 2 senedir sürekli aftlar çıkıyordu, önemsemedim. Daha sonra kafamda sivilceler ve vücudumda siğiller çıkmaya başladı, cildiye doktoruna gittim. Bu tip enfeksiyon ve virüslerin bir çok insanda mevcut olduğunu fakat bağışıklık sistemi zayıfladığı an kendini aft, siğil vs. ile bir şekilde gösterdiğini belirtti. Krem verdi fakat takviye edici birşeyler yazmadı. Ben de araştırmalarım sonucu Solgarı buldum, cildiye doktoruna sordum, cilt ile kesin bir bağlantısının olmadığını ama kullanabileceğimi belirtti. Solgar beta glukan, ekinezya çayı ve kefir aldım. Her gün tüketiyorum. Cildime çok iyi geldi, aftlar çıkmıyor ve çok daha dinç hissediyorum. Solgar beta glucan bitince Solgar Beta glucan complex kullanmayı düşünüyorum. Sen kullandın mı, nasıl bir ürün, tavsiye eder misin?

Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Yılda üç kutu (Bir kutuda 60 adet var, günde bir tane kullanıyorum.) 6 ay kullanıyorum. Sonbaharda başladım, önce bir kutu yeni çıkan solgar glucan complex, ardından solgar glucan ile devam ediyorum. İlaç kullanmama rağmen ilk iki ay yine aftlar çıktı ama şimdi şükürler olsun iyiyim. Muhtemelen vücut ilacı depo yaptıktan sonra faydasını görmeye başlıyoruz, bu yüzden sabırla ilacı kullanmak gerekiyor. Üç kutu bittikten sonra bir kutu daha alayım diyorum, hafta da 2-3 kez kullanırım., tamamen de bırakmayayım diyorum, bu yıl bir de böyle deneyeceğim. Ekim ayı gibi tekrar düzenli olarak her gün kullanmaya başlarım.

Son olarak şunu söyleyebilirim, piyasada bulunan ve 30 yıldır kullandığım ilaçlar içerisinde olumlu sonuç aldığım sadece solgar beta glucan. Ayrıca 22 Mart Cuma günü detoksa başlamayı planlıyorum, 7 gün hayvansal hiç bir ürün yenmiyormuş, sadece meyve ve sebze yeniyormuş, olumlu bir katkısının olacağını düşünüyorum aftlar için.

• seboreik dermatite de iyi gelir mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Latissimus Dorsi

seboreik dermatite de iyi gelir mi acaba ?

Aşağıda yazılanlara bakınca faydalı olabilir gibi geliyor, denemekte fayda var, ancak bir iki ay sonra faydasını görebiliyoruz, sabırla 5-6 ay kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

Beta-glukan cilt hastalıkları, yaralanma ve cildin yaşlanmasında olumlu etkide bulunur. Bir sıra araştırmada cilt hastalıkları ve yaralanmalarda iyileşme süreçlerinin önemli derecede hızlandırması izlenmiştir. Ayrıca beta-glukan cerrahi ameliyatlardan sonra yaraların acele iyileşmesi ve kalan izlerin azalmasına yardımda bulunur. Beta-glukanın gençleştirici etkisi de dikkat çekicidir.

Beta-glukan grip ve soğukluk yakalama riski yüksek olan mevsimlerde bağışıklık sisteminin faaliyetini iyileştirerek vücudun direncini arttırır. Antijen oluşturarak vücudun virüs, mantar ve saire iltihaplar ile savaşma gücünü yükseltir. Hücrelerin yenilenmesine katkısı ile doğal yenilenme sürecini uyarır.

Ekmek mayasından elde edilen doğal poliglükoz olan Beta-glukan bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji düzeylerini yükseltilir ve vücudun dayanıklılığı pekiştirir. Vücudun doğal koruma mekanizmaları üzerinde uyarıcı etkisi vardır.

Bilimsel araştırmaların gösterdiği gibi beta-glukan vücudun makrofaj diye adlandırılan anahtar önemindeki bağışıklık hücrelerini uyararak bağışıklık sitemini güçlü kılar. Beta-glukan makrofaj reseptörleri ile bağlanarak vücuttaki yabancı hücreleri harap eder. Beta-glukanın birçok hastalıklarda olumlu etkisi vardır.

• quote:

quote:

Aşağıda yazılanlara bakınca faydalı olabilir gibi geliyor, denemekte fayda var, ancak bir iki ay sonra faydasını görebiliyoruz, sabırla 5-6 ay kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

Beta-glukan cilt hastalıkları, yaralanma ve cildin yaşlanmasında olumlu etkide bulunur. Bir sıra araştırmada cilt hastalıkları ve yaralanmalarda iyileşme süreçlerinin önemli derecede hızlandırması izlenmiştir. Ayrıca beta-glukan cerrahi ameliyatlardan sonra yaraların acele iyileşmesi ve kalan izlerin azalmasına yardımda bulunur. Beta-glukanın gençleştirici etkisi de dikkat çekicidir.

Beta-glukan grip ve soğukluk yakalama riski yüksek olan mevsimlerde bağışıklık sisteminin faaliyetini iyileştirerek vücudun direncini arttırır. Antijen oluşturarak vücudun virüs, mantar ve saire iltihaplar ile savaşma gücünü yükseltir. Hücrelerin yenilenmesine katkısı ile doğal yenilenme sürecini uyarır.

Ekmek mayasından elde edilen doğal poliglükoz olan Beta-glukan bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji düzeylerini yükseltilir ve vücudun dayanıklılığı pekiştirir. Vücudun doğal koruma mekanizmaları üzerinde uyarıcı etkisi vardır.

Bilimsel araştırmaların gösterdiği gibi beta-glukan vücudun makrofaj diye adlandırılan anahtar önemindeki bağışıklık hücrelerini uyararak bağışıklık sitemini güçlü kılar. Beta-glukan makrofaj reseptörleri ile bağlanarak vücuttaki yabancı hücreleri harap eder. Beta-glukanın birçok hastalıklarda olumlu etkisi vardır.

Sağol dostum. Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Peki hangi ürünü almamı tavsiye edersin ?

• quote:

quote:

quote:

Sağol dostum. Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Peki hangi ürünü almamı tavsiye edersin ?

Rica ederim.

Önceden bir iki marka vardı, şimdi çok sayıda yerli ve ithal ürün sözkonusu. Fiyat ve kalite olarak Solgar Beta Glukan'ı tavsiye edebilirim, 200 mg oldukça yeterli, diğer ürünler 10-50 mg ve fiyatları da biraz yüksek.

Döviz kuru yükselince ithal ilaçlara da zam geldi, içerisinde 60 adet olan Solgar Beta Glukan 1,3 eczane fiyatı 38,90 TL.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rica ederim.

Önceden bir iki marka vardı, şimdi çok sayıda yerli ve ithal ürün sözkonusu. Fiyat ve kalite olarak Solgar Beta Glukan'ı tavsiye edebilirim, 200 mg oldukça yeterli, diğer ürünler 10-50 mg ve fiyatları da biraz yüksek.

Döviz kuru yükselince ithal ilaçlara da zam geldi, içerisinde 60 adet olan Solgar Beta Glukan 1,3 eczane fiyatı 38,90 TL.

Peki dostum bunu belli aralıklarla mı kullanmak gerekiyor. Mesela sadece kış aylarında. Yoksa devamlı kullanabilir miyiz ? Uzun süre kullanımından sonra vücut buna alışır beta glukan olmadan bağışıklık sistemimizin daha kötü olma durumu olabilir mi ? Biraz netten araştırdım da sadece bağışıklık değil kolestrol kalp damar hastalıkları diyabete falan da çok faydası varmış. Aslında beta glukan ömür boyu da kullanılması gereken bişeymiş gibi duruyor.

• Konuda ilaç tavsiye ediliyor, konunun kesinkikle silinmesi lazım, ilacı ancak ve ancak hekim tavsiye edebilir, öyle konu komşu önerisiyle ilaç kullanmanın sonu ölümdür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet

Konuda ilaç tavsiye ediliyor, konunun kesinkikle silinmesi lazım, ilacı ancak ve ancak hekim tavsiye edebilir, öyle konu komşu önerisiyle ilaç kullanmanın sonu ölümdür...

Dediğinize kesinlikle katılıyorum @SosyalNet, Ürünün kendi sayfasında "özel takviye" - "Solgar ürünleri ilaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmaz" - "Sadece eczanelerde satılmaktadır." Her ne olursa olsun ilaç, besin takviyesi, bitkisel ürünler vb. uzman yada doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru değildir ve de çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Beta Glukanı doktorlar aft için önerdikleri için kullanıyorum. Günde bir tane olmak üzere 6 ay boyunca kullanıyorum @Latissimus Dorsi, kendi rahatsızlığınız için doktorunuza başvurup kullanmanız daha doğru olur.

Eş dost arkadaş komşu önerisiyle ilaç kullanmayalım.

Konu silinebilir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet

Konuda ilaç tavsiye ediliyor, konunun kesinkikle silinmesi lazım, ilacı ancak ve ancak hekim tavsiye edebilir, öyle konu komşu önerisiyle ilaç kullanmanın sonu ölümdür...

Dediğinize kesinlikle katılıyorum @SosyalNet, Ürünün kendi sayfasında "özel takviye" - "Solgar ürünleri ilaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmaz" - "Sadece eczanelerde satılmaktadır." Her ne olursa olsun ilaç, besin takviyesi, bitkisel ürünler vb. uzman yada doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru değildir ve de çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Beta Glukanı doktorlar aft için önerdikleri için kullanıyorum. Günde bir tane olmak üzere 6 ay boyunca kullanıyorum @Latissimus Dorsi, kendi rahatsızlığınız için doktorunuza başvurup kullanmanız daha doğru olur.

Eş dost arkadaş komşu önerisiyle ilaç kullanmayalım.

Konu silinebilir...

silinmese daha doğru olur aslında, en azından millet görmüş olur, doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerektiğini, bence bu solgarın zararı da olmaz ama yine de uyarayım dedim, çünkü burası Türkiye, adam sağlık ocağını giderken bile kendi ilacını beğenip gidiyor, doktora "şu pembe haptan kullanıyormuş bir arkadaş ona iyi gelmiş" diyor :D

• arkadaşlar merhaba. forumun saglik kisminda dolasirken bu konuyu gördüm ve faydasi olur umidiyle sahit oldugum bir hadiseyi paylasmak istedim. benim amcam 40 kusur yasinda. yillardir aft hastaligindan muzdarip bir sekilde hayatini surdurdu. bir cok tedavi yontemi denedi. fayda etmedi. gecici bir duraklama doneminden sonra tekrar aftlar rahatsiz etmeye basliyordu. bir ara onun derdine derman bulmak maksadiyla internette arastirma yaptim. bircogu zaten bilinen tedavi yontemiydi. fakat bir forum sitesinde dis macunlarinin iceriginde bulunan SLS denilen maddenin aft yaralarini tetikledigi ve bunun cozumu olarak da SLS maddesinin az kullanildigi dis macunlarinin tercih edilmesi gerektigi yaziyordu. bir kac marka tavsiye etmislerdi. en meshuru oral-b nin bir urunuydu. adanada bir hayli yerden sordu amcam ama bulamamis. tabi bu arada ben internetten hem o dis macununa hemde SLS denilen maddenin etkierine bakiyordum. meger ki piyasada SLS maddesinin hic kullanilmadigi dis macunlari da varmis. bir marka dikkatimi cekti. iceriginde hicbir zararli maddenin olmadigi ithal bir urundu. hemen siparisi verdik. amcam yaklasik 7 aydir kullaniyor. onceden ayda 20 25 gun aft ile ugrasan amcam simdi ara sira cikan ve cok kisa suren yaralara kulak asmiyor. kullandikca sana dua ediyorum yegenim diyor :) bu yontem herkeste ayni sonucu verir mi bilmem ama merak edip denemek isteyen arkadaslar icin faydali olur dusuncesiyle yazdim. urunun adi Dr Rodzi advanced formula dis macunu. google amcaya dr rodzi diye yazarsaniz sitesine ulasabilirsiniz. alternatif SLS icermeyen dis macunlari icin gimdes kurulusunun sitesindeki helal sertifikasi alan markalara bakabilirsiniz. umarim bir faydam dokunur.
    bu arada SLS (sodium laureth sulfate) maddesini ayrica arastirmanizi tavsiye ederim. bircok temizlik urununun iceriginde buunan bir maddedir.
    hayirli ve saglikli gunler diliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.