Şimdi Ara

Afrin harekatında Türk tankları Akkor ile bu kez savunmasız kalmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olası Afrin harekatında yine kilit rol üstlenecek olan tanklar, önceki sınır ötesi operasyonlarda Kornet füzelerinin açık hedefi haline gelmişti ve bazı tanklarımız hasar görerek kullanılamaz durumda bırakılmıştı. Olası Afrin Harekatı içinse bu kez TSK’nin elinde önemli bir güç olacak.

İsrail’in Trophy Aktif Koruma Sistemi, ABD’nin kullandığı Iron Fist bu konudaki en önemli modeller olarak dikkat çekiyor. Ülkelerin ticari olarak satışa sunma konusuna -özellikle de ülkemize- sıcak bakmadığı bu teknolojilere bir alternatif olarak Aselsan’ın geliştirmiş olduğu son derece etkileyici bir çözüm var.

Aselsan Akkor nedir?

Aselsan mühendisleri tarafından geliştirilen Akkor, bir tür aktif tank koruma sistemidir. 2008 yılından bu yana Altay tankına entegre edilmesi için geliştirilen aktif koruma sistemi AKKOR, Altay tankına 360 derecelik bir koruma kalkanı oluşturacak. Bir radar sistemine bağlı çalışacak olan teknolojide Roketsan tarafından geliştirilen roketlerde mühimmatın üzerindeki tapa, çarpışma anının en uygun durumunu ölçümleyerek patlamayı hesaplıyor. Bu da AKKOR’un benzerlerinden daha hassas ve üstün bir yapıda olacağı iddia ediliyor.

Afrin Harekatı’nda Türk tanklarında yer alacak

Türk tankları Afrin’e Akkor sistemi ile giriş yapacak ve kornet füzelerine karşı koruma altında olacak. Aselsan uzunca bir süredir TSK’nın ihtiyacı olan üretim hacmini yakalamaya çalışıyor ancak henüz ihtiyacın tamamı karşılanabilmiş değil. Bu nedenle de ön saflarda yer alacak tanklarda Akkor sisteminin entegre edildiği tanklar olacak.

Ayrıca Bkz.Anti tank silahları, yapabilecekleri ve aktif tank koruma sistemleri

Akkor entegre edilmiş Leopard ve M-60 tankları Afrin’de en önde yer alacak. 81 tane Leopard 2-A4, 40 tane de M60-A3 tankı Aselsan’ın Akkor Sistemi ile donatılmış durumda ve Afrin Harekatı’na hazır bir şekilde bekliyor.

Hatırlanacağı üzere ABD’nin YPG’ye yaptığı silah yardımları arasında anti tank silahları da yer alıyordu. Fırat Kalkanı Harekatı’nda DAEŞ teröristleri en az 10 tane Türk tankında hasara neden olmuştu. Dileriz Akkor sistemi, böylesi bir mücadeleden alnının akıyla çıkar da uluslararası arenada Türk Savunma Sanayii bir basamak daha atlar.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Aselsan Akkor - Aktif Tank Koruma Sistemi

• Komik olan da bu zaten. Neden diye soracak olursanız.

Eğer Ahmet canı istemezse kaynak göstermez hatta yalanlanmış konuyu bile haber olarak girebilir. Onu şikayet ettiğiniz zaman o şikayete DH değil yine kendisi bakıyor. Yani kaynaksız konu açtı diye şikayet ederseniz yine onun insafında.

Yalanlanmış konuyu şikayet ettim link ile kanıtladım ve yöneticiler bir şey yapamayız dediler
  • Benim bildiğim akkor 2020 de gelecek hatta o yüzden acil ihtiyaç kapsamında Ukrayna'dan bu sistemi aldık ve daha onlar bile yerleştirilmedi.

• Abi eminmisiniz yahu?
    Sınıra giden tank resimlerinde hiç göremedim bu akkoru,Ayrıca Akkor'a daha var,Ukraynalıların sisteminden tedarik edilecekti en son,varas bile odur.Ama sanmıyorum.
  • Ahmet bey, Aselsan'ın 2020'de Envantere gireceğini söylediği Akkor sisteminin nasıl oluyor da şuan envantere girdiğini söylüyorsunuz? Kaynağınız ne merak etmedim değil doğrusu.
  • A(hmet) Haber
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Bırakın Akkor'u, Afrin sınırna giden M60T tanklarında LWR bile yok ki Akkor olsun.
  • demek ki daha önceden bi koruma yoktu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Bırakın Akkor'u, Afrin sınırna giden M60T tanklarında LWR bile yok ki Akkor olsun.

Bu sefer farklı olarak Fnss ZPT yerine bol bol ZMA gördüm,El bab'da fazla yoktu,bol bol zpt gitmişti bölgeye
  • Olmayan sistem nasıl entegre edildi yahu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ferrari kullanıcısına yanıt
    Lwr takıldı tanklara fırat kalkanı ders oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • comanchee kullanıcısına yanıt
    Takıldı takılmasına da Afrin'e giden M60T tanklarımızda LWR göremedim ben.

• Yani geçen sefer savunmasız olduklarını kabul mu ediyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Ahmet bey, Aselsan'ın 2020'de Envantere gireceğini söylediği Akkor sisteminin nasıl oluyor da şuan envantere girdiğini söylüyorsunuz? Kaynağınız ne merak etmedim değil doğrusu.

Komik olan da bu zaten. Neden diye soracak olursanız.

Eğer Ahmet canı istemezse kaynak göstermez hatta yalanlanmış konuyu bile haber olarak girebilir. Onu şikayet ettiğiniz zaman o şikayete DH değil yine kendisi bakıyor. Yani kaynaksız konu açtı diye şikayet ederseniz yine onun insafında.

Yalanlanmış konuyu şikayet ettim link ile kanıtladım ve yöneticiler bir şey yapamayız dediler

• İnandık bizde.Hayır bunun için maaş mı alıyorsunuz siz insanlara yalan söyleyip kandırmak için?

Atışlı testler 2018,seri Üretim 2020 değil mi?Kaynak ver kaynak.Siz nasıl admin oluyorsunuz

• Allah yardımcıları olsun. Ben istiyorum ki dünyada bize hiçbir şey vermesinler.

Onlar vermedikçe, biz daha iyisini yapıyoruz. Zamanında uçak vermeselerdi, şimdi dünyada ilk 5. deydik.

Araba vermeselerdi, Anadol'u yürütebilseydik, yine aynı şeklide.

Ne kadar köstek olurlarsa o kadar seviniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Allah yardımcıları olsun. Ben istiyorum ki dünyada bize hiçbir şey vermesinler.

Onlar vermedikçe, biz daha iyisini yapıyoruz. Zamanında uçak vermeselerdi, şimdi dünyada ilk 5. deydik.

Araba vermeselerdi, Anadol'u yürütebilseydik, yine aynı şeklide.

Ne kadar köstek olurlarsa o kadar seviniyorum.

bana göre anadol ilk ve tek ticari olarak başarılı olmuş milli otomobildir. (1965-87 arası üretilmiştir, çakılı çiviniz yok diyenlere duyurulur) yerlilik oranı fazla değildi fakat devlet destek çıksaydı artabilirdi.
  • Klasik her savaş öncesi olan gaz alma haberi önce dandik sabra olmayan m60 lardan kurtulmamız gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 19 Ocak 2018; 10:27:56 >
  • Doğruluğı için teyid bekleniyor.

https://twitter.com/Derinkuvvet/status/954263955056283648

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 19 Ocak 2018; 11:59:23 >
  • Birçok yerde aynı bilgi yer alıyor .Tankların üzerinde sistem var ancak ben akkor'a benzetemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=Aa8YvEQ6eZg
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bu bölümün şikayetlerine editör arkadaşlar bakıyorlar bizle alakası yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.