Şimdi Ara

AE (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Büyük kuzen oluyor kuzen arası kan bağı oluyor kardes cocukları oldukları icin , kuzeninin kızıyla evlenicek anlasılan büyük ihtimal kan bağı olabilir doktora gitmekte fayda var..

@VipLimE

Katılıyorum sana cocuğa yazık olur evlatlık edinirler cok seviyorlarsa birbirlerini.
  • kesinlikle zararı vardır ben hiç önermem sabancı bunun en iyi örneği
  • insanlığın kökeni zaten ensest ilişkilere dayanmıyor mu
  • Arkadaşlar çok yanlış bilgilendirici mesajlar var.Lütfen bilginiz yoksa konuya mesaj atmayın.Teyze torunu da en az kızı kadar tehlikelidir.(resesif genlerde ikisi arasında fark yoktur)Kalıtım bilgilerinizi aklınıza getirin.Akraba evliliklerinde %100 sakat doğacak gibi bir durum yok elbette.Ama bu şekilde hasta doğanların çoğunun akraba evliliği yaptığı gerçek.

MESELA ŞU AN GÖREVLİ OLDUĞUM ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ BÖLÜMÜNDE DOĞUŞTAN KALBİNDE DEFEKT BULUNAN ÇOCUKLARIN ANNE BABASI %60'DEN FAZLASI AKRABA EVLİLİĞİ YAPMIŞTIR.DAHA ÖNCE GÖREVLİ OLDUĞUM ÇOCUK GENETİK BÖLÜMÜNDE BU %100'e YAKLAŞMAKTADIR.

Forumda bunu savunanlar var bir de.Üstüne Kur'an'ı karıştırıp anlamak istediği şekle sokuyorlar.

Yatağa her girerken aslında akraba olduğunuzu düşünmek üstüne çocuk yapmaya karar verirken emin olamamak hamileyken 9 ay boyunca uyumamak her testten sonra strese girmek en önemlisi bunları yaşarken ruh sağlığınızı bozarak doğan sakat çocuğa ilk başta öz veriyle bakıp sonra annesiyle birlikte kaderine terk etmek bu şekilde aileler arası musibete sebep olmak ve son olarak biz doktorlara iş çıkarmak istiyorsanız buyrun evlenin.Ayrıca

***Akraba evliliği yapanlar yok mu iğrençsiniz hepiniz gerçekten iğreniyorum ve benimle aynı görüşü paylaşan milyonların olduğunu da biliyorum***
  • Etkisi olur.Evlenmese daha iyi.Yinede seviyorsa evlensin.Herşeye rağmen
  • http://forum.donanimhaber.com/m_25695223/mpage_7/key_akraba//tm.htm#32151684

İsteyen buradan devam edebilir.Her türlü sorunun cevabı var orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie
    İzin vermeme gibi bir durum yok. Bu yaz köye gittim Dayı oğlu ile teyze kızı evlendiler.

Köy zaten 500 nüfuslu evlenenler öyle yada böyle bir şekilde akrabalar.

%100 sakat diye bir olay yoktur.

Eniştem diyor bizim koyde 3 farklı soyadı vardı sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLimE

Benzer olan genler olacağı için sorun var tabi.Akılları varsa doğacak günahsız çocuğu düşünüp vazgeçerler.

Testlere göre bakacaklar işte eger olumusz olursa bi yurttan alip buyutebilirler diye düşünüyorum ama son karar onlarin tabi
  • Hocam uzaktan akrabaysa bişi olmaz ama şuda varki hiç tanımadığın insanla evleniyosun sonra çocuğun sakat oluyo.Yani insan genleri çakışıyo bi yerde.Genleri araştırsalar dahi yinede risk vardır
  • bende akrabama aşığım ama benim akraba annemin amcasını oğlunun kızı yani 2.derece diyorlar heralde kendimden utanıyorum kızı bu yaşıma kadar ilk defa gördüm
  • evlenirken kan uyuşmazlığı olan herkesde sakat çocuk doğma riski var örneğin benim arkadaşım ailesi tam hatırlamıyorum ya akraba evlliği yani çok yakın bir derece değil ya da kan uyuşmazlığı vardı gerekli işlemler yapılmış evlenmeden bir iğne olmuşlar sanırım sorun ortadan kalkmış ama tam oalrak emin değilim akraba evliliğimi kan uyuşmazlığımı...
  • kan uyuşmazlıgı bir iğne ile ortadan kaldırabilir ama genetik değil. yani iğne olduk akrabayla evlenelim yok.

zaten kan uyuşmazlıgı probleminin akrabalıkla alakası yok. afrikadan biri ile bile kanınız uyuşmayabilir. çok çok çok normal ve sık bir durum

insan akrabasına kötü gözle bakar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

evlenirken kan uyuşmazlığı olan herkesde sakat çocuk doğma riski var örneğin benim arkadaşım ailesi tam hatırlamıyorum ya akraba evlliği yani çok yakın bir derece değil ya da kan uyuşmazlığı vardı gerekli işlemler yapılmış evlenmeden bir iğne olmuşlar sanırım sorun ortadan kalkmış ama tam oalrak emin değilim akraba evliliğimi kan uyuşmazlığımı...

Bunu duymam cok iyi oldu şimdi sevincten ucacak bizim ki kesin bir igne ortadan kaldiriyor ise harika birşey

• Bu derece durumunu nasıl anlıyoruz ya
    1. derece,2. derece nasıl anlaşılıyor? Mesele hala kızı kaçıncı derece, amca kızı-oğlu vs. kaçıncı derece oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskinkral

Bu derece durumunu nasıl anlıyoruz ya
    1. derece,2. derece nasıl anlaşılıyor? Mesele hala kızı kaçıncı derece, amca kızı-oğlu vs. kaçıncı derece oluyor?

1. derece senin ailendeki insanlar
    2. derece amcalar, kuzenler
    3. derece teyze/dayi torunlari
    ...

Diye biliyorum yanlişim varsa arkadaşlar düzeltirler zaten
  • Bu konuyu yaklaşık 2 yıl önce acmış bulunuyorum ve bahsettigim kişiler evlendiler.. Konuyu güncellemem ise evlendigi bayanın hamile oldugu, bu hafta içi doktor cizelgesine koyacaklarını ögrenmiş bulunuyorum. Allah anali babali büyütmesi dilegiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Bu konuyu yaklaşık 2 yıl önce acmış bulunuyorum ve bahsettigim kişiler evlendiler.. Konuyu güncellemem ise evlendigi bayanın hamile oldugu, bu hafta içi doktor cizelgesine koyacaklarını ögrenmiş bulunuyorum. Allah anali babali büyütmesi dilegiyle..

Amin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.