Şimdi Ara

AE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

Akraba evliliklerinde sakat çocuk doğmasının nedeni, ailedeki kalıtsal bir hastalığın bastırılmış olsa bile iki bireyde de bulunmasından dolayı oluyor. Anne tarafında şeker, kanser gibi hastalıklar varsa, uzun zamandır görülmemiş de olsa çocuğun hasta olma ihtimali her zaman vardır.

Akraba evliliğine bu nedenle değil de genellikle kardeş gibi büyümüş iki kişinin evlenmesini doğru bulmadığımdan karşıyımdır.

evet dedikleriniz cok dogru.. ve kardeş gibi büyümüş olan kişilerin evlenmesi bencede dogru degil ama arkadaşim görevi yurtdişinda oldugu için ve gecen yaz birbirlerini gördüler.. Yani gördügüm kadari ile pek aileden gibi sayilmaz bizimki hep uzakta oldugu için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Kılıçdaroğlu, teyze kızıyla evli. Onlarda sorun yok diye biliyorum. Akraba evliliklerinde %100 sakat diye bir olay yok. Ya kaderdir, ya kısmet.

Zaten kaderi kendimiz yapariz bi şekilde.. Klıçdaroğlu'na nasil izin vermişler evlenme dairesinden onu bir türlü anlayamadim.

eskiden böyle bir kriter yoktu evlenmek için. bu kan olayı falan çok yeni. tam bi bilgimde yok ama zorunlu olmayabilir bile hala çünkü yakın zamanda evlenmiş teyze çocukları tanıyorum hatta çocuklarının problemli doğma riski varmış falan uzun hikaye. bu arada kesin diye birşey yok bir arkadaşın dediği gibi %100 değil sakatlık oranı artık anne karnında da anlayabiliyorlar çocuğun ilk haftaları içinde.

• quote:

Kılıçdaroğlu, teyze kızıyla evli. Onlarda sorun yok diye biliyorum. Akraba evliliklerinde %100 sakat diye bir olay yok. Ya kaderdir, ya kısmet.

Ne kaderi ne kısmeti. 21. yy'dayız. Bu kadar olmaz ya. Yuh.
  • quote:

Akraba evliliklerinde sakat çocuk doğmasının nedeni, ailedeki kalıtsal bir hastalığın bastırılmış olsa bile iki bireyde de bulunmasından dolayı oluyor. Anne tarafında şeker, kanser gibi hastalıklar varsa, uzun zamandır görülmemiş de olsa çocuğun hasta olma ihtimali her zaman vardır.

Akraba evliliğine bu nedenle değil de genellikle kardeş gibi büyümüş iki kişinin evlenmesini doğru bulmadığımdan karşıyımdır.

hayvandan ne farki kaliyor insanin !

bunu bana savunanlar vardi

isin ozunde ekonomik kaynakli faktorler vari . Bunu dinede uydurmuslar bir sekilde .

bilmem ne diyorlardi buna , sen onlardan kiz alicaksan , seninde onlara kiz vermen gerekirmis bilmem ne . Sacmaliga bak , beraber calistigim arkadaslar anlatiyordu , anadolunun bagrindan kopma derler ya ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluedevil86

quote:

hayvandan ne farki kaliyor insanin !

bunu bana savunanlar vardi

isin ozunde ekonomik kaynakli faktorler vari . Bunu dinede uydurmuslar bir sekilde .

bilmem ne diyorlardi buna , sen onlardan kiz alicaksan , seninde onlara kiz vermen gerekirmis bilmem ne . Sacmaliga bak , beraber calistigim arkadaslar anlatiyordu , anadolunun bagrindan kopma derler ya ...

• quote:

Orijinalden alıntı: James Hetfield

quote:

Ne kaderi ne kısmeti. 21. yy'dayız. Bu kadar olmaz ya. Yuh.

Hocam yalan söylemek istemem ama gönlün olsun. Sakat doğma oranı %100.
  • Dünyada başka kız mı kalmamış??
  • İzin vermeme gibi bir durum yok. Bu yaz köye gittim Dayı oğlu ile teyze kızı evlendiler.

Köy zaten 500 nüfuslu evlenenler öyle yada böyle bir şekilde akrabalar.

%100 sakat diye bir olay yoktur.
  • kuzeninin kızıylamı evleniyor
    düşünemiyorum bile
  • O degilde arkadasim annesinin ablasinin kizinin kizi ne oluyor ya?

Teyzesinin torunu desene sen suna.
  • İnsan yiğeniyle evlenir mi yav.Bence de kötü bir seçim.
  • Ajdarı Hiç İzlemediniz Herhalde?

Yinede Seçimlere Laf etmek bize düşmez.
  • Teyzesinin torunu ile evlenecek ama sakat olma ihtimali var mi o kısmını hep birlikte bilmiyoruz ki doktor kontrollerine kadar..

ama teyzesinin kızı olsa olabilir ama torunu sonucta
  • Sakat doğma riski olmasa da bir insanın teyze kızıyla yatağa girecek olması bana mide bulandırıcı geliyor.
    Benim fikrim bu, insanın midesi bunu kabul etmemeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Sakat doğma riski olmasa da bir insanın teyze kızıyla yatağa girecek olması bana mide bulandırıcı geliyor.

teyze kızı değil teyze torunu yani teyzesinin kızının kızı
  • Bizde 7 sülale aranır kan bağı.Eğer yoksa tamam evlenebilirsin.Ayıp la,teyzemin kızıyla evlencem şimdi olur iş değil.En azından bize aykırı bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Sakat doğma riski olmasa da bir insanın teyze kızıyla yatağa girecek olması bana mide bulandırıcı geliyor.

teyze kızı değil teyze torunu yani teyzesinin kızının kızı

Bir şekilde kan bağı var sonuçta.
  • ilk cocukta olmaz 2.cocukta olabilir bu isler oyle atıp ktutmakla olmaz doktora gidip onay almak gerekir
  • Çocuk %100 sakat doğacak diye birşey yok akraba evliliklerinde.
  • Benzer olan genler olacağı için sorun var tabi.Akılları varsa doğacak günahsız çocuğu düşünüp vazgeçerler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.