Şimdi Ara

Advocaat Türk futbolunu özetledi bu gece.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Chelsea ile kıyaslanmaya çalışılması sorusuna verdiği cevap türk futbolunda ki başarısızlığın en büyük nedenidir.

Bizim en büyük sorunumuz kendimizi dev aynasında görmemiz. Anlamıyor musunuz avrupaya çıktığımız zaman anadolu takımlarından farkımızın olmadığını? Daha STSL' de bile kaliteli futbol oynayamıyorken takımlarımız ne bu Chelsea ile kıyaslamaya girmek. 3 büyük diye adlandırılan bu kulüplerimizde anca TR sınırları içinde birbirlerine boy gösterir dururlar ama iş avrupaya gitmeye geldimi tokatı yer gelir..

Fenerbahçe de Galatasaray da Beşiktaş da büyük bir kulüp değildir. TR sınırları içerisinde evet büyük olabilirler ama önemli olan avrupadır.

Aynı şey genç futbolcularımız içinde geçerlidir. Avrupada ki 18-25 yaşlarında ki gençleri görüyoruz nasıl top oynuyorlar. Bizim o yaşta ki futbolcularımıza bakın birde hepsi bir ben oldum havasında, gelişimimi tamamladım zaten Fenerbahçe' ye de gelmişim daha ne olsun ki diyip salıyorlar.. Tabi onlarda haklı bir yandan böyle rezil yöneticiler olduktan sonra öyle rüyasında bile göremeyeceği parayı verirsen o adama kendini dev aynasında görecektir.

• Türkiye'de tek büyük var Bursaspor. Gerisi hikaye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aman Beşiktaş almasın diye Beşiktaş'ın 2'ye alacağı topçuya 5-6 vere vere kendini bitiren bir başkanınız var. Türk futbolunun bir problemi varsa oda Aziz Yıldırım'dır. Bakın sizi ne hallere getirdi, benim işime gelir ama ben buna rağmen bu adamı hazmedemiyorum. Beşiktaş taraftarı 2 maç istifa diye bağırsa Fikret Orman anında bırakır. Ama padişahınız '' bakın kızdırmayın beni ölene kadar gitmem '' diyebilecek kadar problemli bir insan. Özet istiyorsan özet bu..
  • BJK ve Fb kısmında haklısın ama köy takımına elendiniz diye Galatasaray nasıl büyük takım olmuyor ?
  • Doğru söylüyor.Bizlerde,Fenerbahçe,Galatasaray,Beşiktaş forması giyen oyuncular,o formaları giyince,dünya yıldızı oluyorlar gibisinden bir algı var.Ama yok böyle birşey.Takımlarımızda bolca kötü,vasat oyuncu var.Forma giyince yetenekte artmıyor.
  • avrupaya on kere katilip bir iki kere basari gosteren her takim bu tur aciklamaya nefretle bakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

avrupaya on kere katilip bir iki kere basari gosteren her takim bu tur aciklamaya nefretle bakar.

Söyler misin bana türk takımlarının avrupada ne başarısı var? Her yıl düzenli olarak katılan bile yok.. 17 sene önce gelmiş bir kupa dışında başka bir şey konuşulmuyor bu mu gerçekten büyüklük sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

BJK ve Fb kısmında haklısın ama köy takımına elendiniz diye Galatasaray nasıl büyük takım olmuyor ?

Özür diliyorum siz çok büyüksünüz. Her yıl düzenli olarak CL' de en düşük çeyrek final görüyorsunuz, EPL ' de olsanız rahat ilk 3 e oynardınız unutmuşum bunları.
  • Adam cok dogru konusuyor tv de cogu yorumcunun diyemedigini bile soyluyor. Turk futbolu iste herkes kendini cok iyi cok yuksekte soyle boyle goruyor adam disardan ozetliyor kalitesiz bu oyuncularla birsey yapilamaz en fazlasi bu diyor.sistem degis plan degis ayni. Olay oyuncuda bitiyor diyor kisads kadrodan bisey olmaz diyor perreire yine iyi oynatmis bunlari :d

Krasnodor daha iyiydi eledi diyor gercekci. Yok 8 yillik klub filan o bu.. Adam kariyerim ortada diyor basarisizligi o yuzden ustlenmiyor en sonunda yapcam bu oyuncular kazma ise ben napim dicek:d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FB takımının başındaki biri böyle konuşamaz. Takımını küçümseyemez, futbolcularına ahlaksız diyemez. Ne demek çok doğru konuşuyor ?

Kim diyor FB, GS, BJK avrupada sayılı kulüp diye ? Bayern le, Real le aşıkmı atıyorlar ? Ama kalkıp Hoffenheimmış, Lille miş bilmem neymiş, bunlardanda küçük takımlar değiller.

Dick Advocaat Chelsea örneği veriyor, hadi oradan dedim...Chelsea seni alırmı ey Dick ? FB 15 milyon euroluk sol bek alsa, acaba seni getirirmi o takımın başına ?

Conte dediğin adam stoperden bek yaptıda 3-5-2 sistemini oturttu...Çünkü o Conte...Sen ne yaptın ?

Topal ile Josef i bir arada oynatmamak gerektiğini bile göremedin..İki top yapamayan iki kazmaya orta sahayı emanet ettin. Stoch a hiç şans vermedin, Salih i bitirdin, Atıf denen adama kaç maç katlandın, Topal-Ozan önlerinde Salih olayını hiç düşünmedin, ısrar etmedin

Evet FB bir Chelsea değil ama sende Conte değilsin be adam...Çalıştığın takımı bu kadar aşağılayan , küstahlık eden biri hala takımın başında olmamalı...Sen kafanda bitirmişsin beni kovsunlar diye çabalıyorsun

Maçlarda da sabote ediyorsun takımı, buda kesin ve net bir görüntü...

• Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    Advocaat Chelsea örneği vermedi. " Chelsea sistem değiştirebiliyor siz niye değiştirmiyosunuz" sorusu üzerine cevap verdi. Ve dediği de doğru.

Conte dediğin adam stoperden bek yapmadı. Moses gibi bir adam vardı elinde kanat bek olarak kullanıyor. 3-5-2 de bek olmaz. 3 stoper iki kanat bek olur.

Ayrıca Chelsea Dick in dediği gibi istediği mevkiye istediği adamı alabilecek güçte. Biz 5 milyonluk transfer dahi yapamıyoruz.

Ve yine dediklerinde haklı. Futbolcular sahtekar olmasa Gs maçında farklı Kasımpaşa maçında farklı Krasnodar maçında farklı oynamaz.

Yeri gelince RVP ye sallıyorsunuz, Ona sallıyosunuz buna sallıyosunuz oynamıyorlar maç seçiyorlar diye. Bunu Advocaat söyleyince laf ediyosunuz.

Alıştınız tabii bugüne kadar hep sus pus oturan, yalan beyan vererek günü kurtaran adamlara, Dick size garip kaçıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Advocaat Chelsea örneği vermedi. " Chelsea sistem değiştirebiliyor siz niye değiştirmiyosunuz" sorusu üzerine cevap verdi. Ve dediği de doğru.

Conte dediğin adam stoperden bek yapmadı. Moses gibi bir adam vardı elinde kanat bek olarak kullanıyor. 3-5-2 de bek olmaz. 3 stoper iki kanat bek olur.

Ayrıca Chelsea Dick in dediği gibi istediği mevkiye istediği adamı alabilecek güçte. Biz 5 milyonluk transfer dahi yapamıyoruz.

Ve yine dediklerinde haklı. Futbolcular sahtekar olmasa Gs maçında farklı Kasımpaşa maçında farklı Krasnodar maçında farklı oynamaz.

Yeri gelince RVP ye sallıyorsunuz, Ona sallıyosunuz buna sallıyosunuz oynamıyorlar maç seçiyorlar diye. Bunu Advocaat söyleyince laf ediyosunuz.

Alıştınız tabii bugüne kadar hep sus pus oturan, yalan beyan vererek günü kurtaran adamlara, Dick size garip kaçıyor.

Azpilicueta neydi ne oynuyor şimdi Chelsea de ? Adam Oscar ı, Fabregas ı kesti...Dick Bey ne yaptı hele bir sorgulayın

Josef + Topal her zaman kesin ikili. Peki bunlar maçlarda ne yapıyor ? Bunuda sorun, izlerken demediniz mi hiç, o ne biçim pas, o nasıl uzun top, şut, hemen versene şunu arkadaşına diye

Dick in kafasında tek oyun formatı var. Ver Lens e ver yeteneksiz Volkan a, orta yapsın gol olsun

En son ne zmn göbekten ver kaç , ara pas yapıp gol attın ? Yapamıyorsun çünkü orta sahan beceriksiz. Çünkü Josef ve Topal var. Peki kaç maçtır bunu görüp çözmeyen kim ?

Puan ve gol lazım olan maçta neden Sow çıkıp Fernandao giriyorda, 2 li hücuma dönmüyorsun, göbekten birini çıkartmıyorsun ? Rakibin Chelsea mi o maçta ?

Dick bitmiş , okeye dönüyor. Kovsunlar diye maçlarda takımın içine ediyor, yetmiyor camiaya, kulübe sallıyor. Sizde alkış tutuyorsunuz...

Ali Şen olsa dün gece kovardı

Fabreqas ı kestiğinin hata olduğunu fark etti. Şimdi Fabreqas oynuyor.

Oscar 2 sezondur kötüydü, sistemine uymuyordu çıkarttı.

Ayrıca yazdıklarına gülüyorum. Bizde ortada top yöneltecek adam mı var? şu kadroda yapabileceğin tek şey kanatlardan gidip gol bulmaya çalışmak. O da kontra ile. Ötesi yok takımda. Topal Josef ben de oynamasın derim ama yapacak bir şey yok. Yerine koyduğun adamlar da farklı iş yapmıyor.

Görüyoruz Alper , Ozan, Atıf girince ne yapıyor. Kadro berbat, dengesiz. Yetenekli oyuncu sayısı bir elin parmaklarını bulmuyor. Oyuncular oynamak istemiyor. Direktör de oynatmak istemiyor. Takımdaki bıkkınlığın 3 aydır farkına varamadıysanız çok da bir şey konuşmaya gerek yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Fabreqas ı kestiğinin hata olduğunu fark etti. Şimdi Fabreqas oynuyor.

Oscar 2 sezondur kötüydü, sistemine uymuyordu çıkarttı.

Ayrıca yazdıklarına gülüyorum. Bizde ortada top yöneltecek adam mı var? şu kadroda yapabileceğin tek şey kanatlardan gidip gol bulmaya çalışmak. O da kontra ile. Ötesi yok takımda. Topal Josef ben de oynamasın derim ama yapacak bir şey yok. Yerine koyduğun adamlar da farklı iş yapmıyor.

Görüyoruz Alper , Ozan, Atıf girince ne yapıyor. Kadro berbat, dengesiz. Yetenekli oyuncu sayısı bir elin parmaklarını bulmuyor. Oyuncular oynamak istemiyor. Direktör de oynatmak istemiyor. Takımdaki bıkkınlığın 3 aydır farkına varamadıysanız çok da bir şey konuşmaya gerek yok zaten.

Ne demek adammı var ? Bir maçta insan orada Lens i dener, yapamaz mı ? Gerisine koyarsın Topal ı, Ozan ı, Salih i neyse...

Ozan ı 10 numara oynatmaya çalışırsan tabii verim alamazsın. Atıf ayağında top tutamayan yeteneksiz, Stoch dan daha mı çok geriye geliyor ? Alper i 10 numara zorlayan yine bu dede...

Alper sol kanatta canavar gibi oynardı, hiçmi kimse anlatmadı ? Volkan Şen denen bir şebek bulmuşsun, zerre faydası yok, kavgayı bilir, habire oynatıyorsun.
    Masal anlatıyorsunuz, Dick dediğiniz adamdan bu kulübe artık zerre fayda gelmez...

Elinde yetenekli oyuncular belli, onlarıda zaten ya oynatmıyor ya yanlış yerde oynatıyor...Krasnodar deplasmanında RVP neden oynamadıda Emenike oynadı ?

Hala Dick i savunun

Ben Dick i savunmuyorum. Sadece söyledikleri yanlış değil diyorum.

Kaldı ki Emenike olayına girmiycem. Onunla ilgili sorgulama yapma bence. Forumda onun adını kötü yorumlarda görüp çıldıranlar var. Hala o adamın kadroda olmasına şaşırıyorum ben de.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Atıf demişsin haklısın. Tabii bir de Emenike var. Anadolu takımlarından yabancı alınmaz diyoruz kimse dinlemiyor. Bu adamlar tipik Anadolu takımı geniş alan topçusu. Büyük takımlarda rakipler bunlara geniş alan bırakmıyorlar o yüzden oynayamıyorlar. Hamzaoğlu Atıf ı GS a getirmeye kalktı, taraftar olarak ortalığı ayağa kaldırdık. Aziz başkan bu adamı ne akla hizmet transfer etti akıl alır gibi değil.
  • Teknik direktör böyle açılamalarda bulunuyorsa onu takımın başına getiren zaman kazanmak için şartsız şurtsuz gel demiş hiç bi şey konuşulmadan imza attırmış gibi bi anlam çıkıyor.

Söyledikleri doğru.

Hoca dediğin adamın kendi oyun görüşü olur, iyi kötü kendi çapındaki takımlara bunu hissettirir. Kimse neden Barca'ya, Chelsea'ye elendin demez ama Ligde 4.sıradaysan ve Krasnodar'a boyun eğiyorsan bu eleştirilir.
  • Populizm yapmadan net ve doğru konuşuyor.
    Ülkemize böyle dobra, böyle omurgalı bir t.direktör gelmemişti.
  • normal bi takimda soylese ileri gitmis derim de artik birileri aziz yildirimin istemedigi seyleri konussun, istifa diye bagiran taraftari tebrik ettim. o yanci taraftar istifa diye bagiranlari dovmeye kalkmis insallah bir daha maca gelemez hale gelirler.

ayrica krosnadari alkislamaniz gercekten muthis bi centilmenlikti. avrupa basininda yer bulur herkes tebrik eder.
  • Bizim hem futbol da hem de diğer alanlarda gelişmemizin tek sebebi var o da sonradan görme psikolojisi. Maalesef bir şeyleri başarıyım diye çıkılan yolda para,şöhret ve unvan bizi yoldan çıkarıyor,bozuyor. Milletçe olan bir hastalığımız bu. Başarılı olanı da aşağı çekmeye çalışan bir yapımız var, ben olamadım o da olmasın diyor bir gıdım öteye gidemiyoruz. Bundan ancak eğitimle kurtulunur ama bu eğitim sistemi ile değil. Kısaca bir şeyler değişse bile şu an hayatta olanlar bu değişimi görecek kadar yaşamaz. Profesyonel düşünenin aşağılandığı, aşağı çekildiği bir yerdeyiz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.