Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.289
Cevap
6
Favori
347.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thrax

quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

@selenga_68

ne zamandır kullanıyorsun doping'i?

1 senedir kullanıyorum valla memnunum ne kopma ne hız düşmesi nede adil kullanım kotası dolduğunda hız düşmesi hiç biri olmuyor hat değerlerindede ttnet gibi değişme olmuyor valla şu anlık iyi nazar değmeisn

Arkasaray Merkezde'mi oturuyorsun kardeş...?Ping değerin kaç...Tşkler....

KARDEŞ AKSARAY GÜLAĞAÇLIYIM AMA İSTANBULDAYIM PİNG DEĞERLERİM EN FAZLA 14 15 E ÇIKIYOR GÜN İÇİNDE 5 LE GAYET STABİL RAHAT SÖRF YAPIYORUM

• arkadaşlar 8 mbit limitsiz tarifelerde kotayı gecince hız düşürülemiyordu 16 dada bu devam ediyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: babutza

arkadaşlar 8 mbit limitsiz tarifelerde kotayı gecince hız düşürülemiyordu 16 dada bu devam ediyormu

ttnet uygulamıyor yani hiç bi pakette yok hız düşmesi sadece santralden oynuyorlar 8 mb yerine 3 4 mb lerde bırakıyor hızı öylede böylede ...riv riv riv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 8 Aralık 2011; 22:44:55 >
  • öncelikle herkese merhaba şuan ttnet 8mbite kadar net limitsiz kullanmaktayım 8mbite kadar fakat bana gelen 4mbit bundan önce smileadsl 8mbite kadar vardı onda ise 8mbit geliyordu ve oturduğum yer aynı :) bu konu hakkında ttneti arayıp konuştum paketi ilk aldığımda dedilerki alt yapı yetersiz kopmalar olur 8 verirsek bende korkup 8 almadım neyse bu ay sonunda tahahhüt bitiyor ve turkcell superonline 16mbite kadar(50akk)a geçmek istiyorum altta sinyalle ilgili resim var sizce 16mbite geçsem kaç alırım birde bu bilgiler ttnetteyken superonline da bu değerler değişir mi bu kadar uzun yazıyı okuyup cevap veren arkadaşa şimdiden teşekkürler :)

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

• quote:

Orijinalden alıntı: yuri1907

öncelikle herkese merhaba şuan ttnet 8mbite kadar net limitsiz kullanmaktayım 8mbite kadar fakat bana gelen 4mbit bundan önce smileadsl 8mbite kadar vardı onda ise 8mbit geliyordu ve oturduğum yer aynı :) bu konu hakkında ttneti arayıp konuştum paketi ilk aldığımda dedilerki alt yapı yetersiz kopmalar olur 8 verirsek bende korkup 8 almadım neyse bu ay sonunda tahahhüt bitiyor ve turkcell superonline 16mbite kadar(50akk)a geçmek istiyorum altta sinyalle ilgili resim var sizce 16mbite geçsem kaç alırım birde bu bilgiler ttnetteyken superonline da bu değerler değişir mi bu kadar uzun yazıyı okuyup cevap veren arkadaşa şimdiden teşekkürler :)

(bu değerler için yazıyorum)
    tarife değiştirme 8mbit net limitsizde kal hızını 8192k downstream değerine sabitlettir.

• Arkadaşlar 50gb kotayı geçip hızı düşürülen varmı? Yoksa netlimitsiz 8mbit deki gibi baştan savma bi kota uygulaması mı var bu tarifede de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Arkadaşlar 50gb kotayı geçip hızı düşürülen varmı? Yoksa netlimitsiz 8mbit deki gibi baştan savma bi kota uygulaması mı var bu tarifede de?

200 GB'a dayanadım sorun yok.
  • quote:

Arkadaşlar 50gb kotayı geçip hızı düşürülen varmı? Yoksa netlimitsiz 8mbit deki gibi baştan savma bi kota uygulaması mı var bu tarifede de?

Ben 700 gb yaptım rekorum.Sorun yok ama 2012 için söz veremem birşeyler ile uğraşıyorlar ama neyle bende analamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: premium_uye
    tarife değiştirme 8mbit net limitsizde kal hızını 8192k downstream değerine sabitlettir.

tamam teşekkürler superonline da peki bu değerler değişir mi yoksa aynımı kalır ve bu sinyallerde 16mbitte kaç hız alırım kesilme olur mu o önemli benim için bi bilginiz var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuri1907 -- 9 Aralık 2011; 18:12:58 >
  • quote:

quote:

tamam teşekkürler superonline da peki bu değerler değişir mi yoksa aynımı kalır ve bu sinyallerde 16mbitte kaç hız alırım kesilme olur mu o önemli benim için bi bilginiz var mı acaba

8 mb iyidir 16 mb alamazsın sınırdasın yani hızın 10 mb geçdimi kopma yaşarın 8192 sabitlettir işine bak kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

quote:

quote:

8 mb iyidir 16 mb alamazsın sınırdasın yani hızın 10 mb geçdimi kopma yaşarın 8192 sabitlettir işine bak kardeş

tamam kardeşim cevaplarınız için teşekkürler en iyisi sadece sağlayıcıyı değiştirip 8mbitte kalmak ttnet callcenterının işten anlamaması beni deli ediyor 12 ay boyunca 8mbitte kopma yaşarsın diyerek beni 4mbite mahkum ettiler.

• Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+/Annex A

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 3999 693
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 12816 857
    SNR Sınırı (dB): 19.7 12.4
    Hat Zayıflaması(dB): 22.5 11.8
    Güç (dB): 16.3 12.2

arkadaşlar gerçekten bu değerdemi olmalı yoksa ttnettemi sorun var 2 gündür uğraşıyorum ama değişen bişey yok lutfen yardım edin. tarifem 16 mbps sınırsız. ama aldığım hız bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisllick -- 13 Aralık 2011; 23:36:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisllick

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+/Annex A

Gelen Giden
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 12816 857
    SNR Sınırı (dB): 19.7 12.4
    Hat Zayıflaması(dB): 22.5 11.8
    Güç (dB): 16.3 12.2

arkadaşlar gerçekten bu değerdemi olmalı yoksa ttnettemi sorun var 2 gündür uğraşıyorum ama değişen bişey yok lutfen yardım edin. tarifem 16 mbps sınırsız. ama aldığım hız bu

16 mb alamazsın zaten ulaşılabilir hızın 12 mb hızını 3999 mb sabitlemişler tarifeni değiştir hocam 8 mbe kadara geç onda bile kopma yaşayabilirsin boşuna 16 mb parası verme ya 8 mb e kadar geç 6.5 7 mb civarı alırsın tarife değiştir hat değelerine tekrar bak eğer hızın hala düşük olursa 8 mb geçdiğinde ttnet foruma yaz dönerler ama 16 mb alamazsın

• quote:

hız filan düşmüyor lafta akk ama ilerde ne olur onun garantisini veremeyiz ttnet sonuçta bu milleti sövüşlemek için elinden geleni yapar süperonline akk uygulamaya başladı millet fiberden geri adsl e geçti onca müşteri kaybetti süperonline ttnet de bunu göze alıyorsa yapsın millet sırf adil kullanım uygulanmıyor diye sabrediyor adsl e yoksa çilesi çekilirmi hızım düşdükten sonra ha cepnetle girmişim ha 1 mb hızla benim gözümde hiç fark yok akk uygulanmaya başlarsa altarnatif çıkana kadar mobil internet kullanırım kapat telefonu adsl i ttnet düşünsün sen düşüneceğine sonra peş peşe aramaya başlarlar hattınızı kapatmayın yalakalıklarına başlarlar...

• Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+/Annex A

Gelen Giden
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 15008 1060
    SNR Sınırı (dB): 23.6 12.5
    Hat Zayıflaması(dB): 22.2 11.5
    Güç (dB): 16.3 12.1

bugünkü değerler de böyle yinemi kaldırmaz 16 yı ? 2 gün öncesine kadar 9 da sabitti kopma yaşamıyordum kendi kendilerine 4 e sabitlemişler şimdi cıkartamıyorum hızımı yani cıkarmamalarında haklılar mı bu değerlerle en fazla 6 mı alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisllick -- 14 Aralık 2011; 12:01:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisllick

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+/Annex A

Gelen Giden
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 15008 1060
    SNR Sınırı (dB): 23.6 12.5
    Hat Zayıflaması(dB): 22.2 11.5
    Güç (dB): 16.3 12.1

bugünkü değerler de böyle yinemi kaldırmaz 16 yı ? 2 gün öncesine kadar 9 da sabitti kopma yaşamıyordum kendi kendilerine 4 e sabitlemişler şimdi cıkartamıyorum hızımı yani cıkarmamalarında haklılar mı bu değerlerle en fazla 6 mı alırım.

telekomu arayıp 12mbit yaptırt.
    modemler snr yi 10a sabitliyor.max alacağın hız otomatik ayarlanıyor.
    ama ben bir türlü yaptıramadım superonline a geçtikten sonra.
  •  ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Arkadaşlar merhaba. Sık sık kopma yaşıyorum. Önceleri 1.4 mb/sn ile download yaparken falan kopardı ama şimdi internette normal dolaşırken bile kopabiliyor internet. Değerlerde bir sorun mu var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Arkadaşlar merhaba. Sık sık kopma yaşıyorum. Önceleri 1.4 mb/sn ile download yaparken falan kopardı ama şimdi internette normal dolaşırken bile kopabiliyor internet. Değerlerde bir sorun mu var ?

Hızı 12 mb civarına düşürttür. snr sınırı 11 civarı olursa kurtarırsın gibi kopmayı.
  • Bıktım artk bu konudan gelen yorumlara :D D D
  • beyler hat modunu değiştirmekte işe yarayabiliyor mesela ben G.DMT (ADSL) de kulnaıyorum ping 10ms daha düşük sizde farklı olabilir tabii (ADSL2 - ADSL2+). biz KKTC de ADSL2+ ye daha geçmedik.
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.