Şimdi Ara

adsl yi kurduk kurmasınada?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya şimdi bilgisayar oturma odasında adsl yi de kurduk iyi hoş nete bağlanıyozda..sorun şu: telefon salonda yani ben internetteyken biri aradığında veya birini aradığımızda telefonda cızırtı oluyo..bu durumdan nasıl kurtulacaz..

• salondaki telefona gelen kabloya spliter takacan
  • Adsl farklı bir frekansta, normalde olmamalı ama oluyorsa düzeliceğini sanmam.
  • adsl bağlantısı etkilemez.topraklama sorunu olabilir telefonunda
  • aynı sorun bende de vardı telefonun kablosuna splitter taktım düzeldi
  • splitter kullan ve spliter a baglantıyı dogru yaparsan kesin duzelecektir.telekomdan teknisyen gelip aynen boyle yapmıstı.
  • Kesinlikle splitter lazım hemen bi tane al hatta belki modemle vermişlerdir
    Aldığın zaman yada varsa söyle yapamazsan nasıl bağlanılacağınıda gösteririz yaparsın zaten
  • ya modemle birlikte bi alet verdiler,üstünde dsl filter yazıyo o mu acaba..ya da splitter başka bi şeymi...nasıl takılıyo tam olarak..
  • modeme giden kabloyu 2 ye bölüyosun sora ortaya splitterı takıyosun
  • hocam ben o sorunu splitter ile çözemedim sadece azalttım.telekomdanda kaynaklanıyo olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: noble

ya modemle birlikte bi alet verdiler,üstünde dsl filter yazıyo o mu acaba..ya da splitter başka bi şeymi...nasıl takılıyo tam olarak..
    Heralde o olması lazım 2si önde 1 i arkada toplam 3 girişimi var
  • yaw benim durum tamamen farklı ev teli salonda modemi oturma odasından odama kablo cektim ben netteyken cızırtı oluo 2 mt cablo daha olsaydı splitter yapıcaktım :( üşeniyorum kablo almam lazım
  • arkadaşım sorunun iki sebebi olabilir
    1-çektiğin kablo spliterla düzgün ayrılmamıştır
    2-ikinci sebebi benim başıma geldi aynı sorun yani cızırtı ve sorun telekomdan çıktı;telekomda
    modemle telefon hatlarının takılı oldoğu kartlar birbirine çok yakınmış ondanmış
    sana tavsiyem hattını spliter la düzgünce ayırdıktan sonra yine aynı şey yapiosa telekomla bi görüş derim...:
  • arkadasa splitter al demişsiniz spiltterı olmasa internetteyken telefonla konuşamaz oysaki internetteyken telefonla konuştuğunu söylüyor fakat çızırtı var mış yoksa yanılıyormuyum
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar_ileri
    arkadasa splitter al demişsiniz spiltterı olmasa internetteyken telefonla konuşamaz oysaki internetteyken telefonla konuştuğunu söylüyor fakat çızırtı var mış yoksa yanılıyormuyum

+
    Kaliteli ve doğru bağlanmış bir "Spiltter" olursa hiç sorun yaşamadan Internet ve Telefon sorunsuz çalışır. İyi bir Spiltter piyasada 8$ civarındadır.
    Size bir örnekle yanıt vermeye çalışacağım;
    Bilgisayarınızda 56K Fax Modem takılı olduğunu düşünün ve buna Telefon hattınızı takıyorsunuz ve Telefonunuzu kullanabilmek için Fax Modemden tekrar bir kablo çıkarark Telefonunuza bağlıyorsunuz. Internete rahatlıkla girebiliyor ve Internetdeyken tabiiki hattınız gelen/giden telefonlara kapalı olacaktır. Ancak Internette değilken ve PC'niz kapalı olduğu halde "Telefonunuzdan CIZIRTI" geliyormu? Gelmediğini biliyoruz. İşte kalite burada söz konusu oluyor. Yani kaliteli bir "SPLİTTER" sorunu çözecektir. Bilmem anlatabildimmi ?

Hoşça kalın ve kolay gelsin...

• sağolun arkadaşlar splitter'ı doğru takınca telefona sorun çözüldü,cızırtı falan gelmiyo artık...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.