Şimdi Ara

ADSL Tarife Değişiklikleri - Sorunlar,sorular buraya.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
0
Favori
49.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar;Ekim Ayına Kadar 1024 Sınırsız ADSL Abonesiydim.
    4 Adet 200Ytl'lik Faturam Vardı.Toptan 200Ytl Ödeyerek Bu Borcumu Kapattım.Ekim Ayında 2048 Sınırsız Tarifeye Geçtim(Ayın Kacında Gectigimi Hatırlamıyorum).

11. Ay Faturam 69Ytl Gelmesi Gerekirken,72.750Ytl Geldi.
    3.750Ytl Gecikme Ücretiymiş.Bu Gecikme Ücreti Daha Evvel Toptan Ödedigim 200Ytl'lik Faturaya Aitse Bu Gecikme Ücretini Niçin O Zaman Almadılar(200ytl +3.750 = 203.750ytl)?

Bugün İtibariyle (28.Kasım.2008) 4096 Sınırsız Tarifeye Geçtim.Acaba Yeni Faturam Yani 12. Ay Faturası Kaç Para Gelecek? 69ytl Mi? 89Ytl Mi?

Biliyorum Buna Benzer Çok Baslık Acıldı Fakat Netlik Kazanması Nedeniyle Bu Konuyu Acmak İstedim.

Şimdiden Tesekkurler!!
  • ben 30 ekimde 4 gb kotaldan 1 mbps sınırsıza geçtim.ekim ayında 4 gb kotayı geçtıgım için 61.00 ytl ödedim.bu ayın 24 de ise 89.00 ytl geldi. 24 ytl ullanım ücraeti diyor.ne demekse, 49.00 ytl sınırsız ücreti. 5 mb kota geçmiş. öyle saçma bir faturaki dilekçe ile itiraz ettim.cevaba göre tuketıcı mahkemsine gidicegim.soyguncu bunlar...önce şunu hiç anlamdım.ekim ayını zaten 4 gb sınır olan 61.00 ytl ödedim.hadi 30-31 için 49.00 /30=.....
    ...X 2 gün:.........yaklasık 3.50 ytl.+49 da kasım ayı için tam kabul edelim.kaldıkı kasımın itmesıne 6 gun vardı...
  • 1mb 4gb kotalı kullanıcısıyım..Suan kotam 5.6 gb oldu yani 16 ytl falan fazlam var 29+16=45 ytl faturam gelecek biliyorum..pzt günü yani ayın 1 inde sınırısz 1 mb yapıcam ve aynı zamanda 12 ay yüzde 12 indirim olan kampaya olacak 43 ytl yani ona gecicem pazar gecesi modemi kapıcam yani hic kota gitmeden 1 gün gececek fatura nasıl olabilir . bilgi verirseni 43 ytlmi gelir yoksa 1 günlük kotalı fiyatıda eklerlermi ? nedersiniz.
  • iyi akşamlar. 4 gb kotalı ttnet abonesiydim bu ay 7 gb dowload yaptım yani normalde faturanın 59 ytl gelmesi gerekiyor, ancak bugün 1 mb limitsiz tarifeye geçiş yaptım. (telefonda doğrulattım limitsiz tarifedeyim) bu durumda bu ay için fatura ne kadar gelir ve bugün ve yarınki downloadlar için ücretlendirme nasıl olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DEMİRCİEFE

ben 30 ekimde 4 gb kotaldan 1 mbps sınırsıza geçtim.ekim ayında 4 gb kotayı geçtıgım için 61.00 ytl ödedim.bu ayın 24 de ise 89.00 ytl geldi. 24 ytl ullanım ücraeti diyor.ne demekse, 49.00 ytl sınırsız ücreti. 5 mb kota geçmiş. öyle saçma bir faturaki dilekçe ile itiraz ettim.cevaba göre tuketıcı mahkemsine gidicegim.soyguncu bunlar...önce şunu hiç anlamdım.ekim ayını zaten 4 gb sınır olan 61.00 ytl ödedim.hadi 30-31 için 49.00 /30=.....
    ...X 2 gün:.........yaklasık 3.50 ytl.+49 da kasım ayı için tam kabul edelim.kaldıkı kasımın itmesıne 6 gun vardı...

kotayı geçmiş bir halde başvurursan hem kota aşım ücreti kadar hemde o ayki sınırsız tarife kadar para alırlar yani o ayki kota aşım ücreti + sınırsız tarifenin parası. tahminim böyle

quote:

Orjinalden alıntı: Msc.Alper

1mb 4gb kotalı kullanıcısıyım..Suan kotam 5.6 gb oldu yani 16 ytl falan fazlam var 29+16=45 ytl faturam gelecek biliyorum..pzt günü yani ayın 1 inde sınırısz 1 mb yapıcam ve aynı zamanda 12 ay yüzde 12 indirim olan kampaya olacak 43 ytl yani ona gecicem pazar gecesi modemi kapıcam yani hic kota gitmeden 1 gün gececek fatura nasıl olabilir . bilgi verirseni 43 ytlmi gelir yoksa 1 günlük kotalı fiyatıda eklerlermi ? nedersiniz.

evet 43 ytl gelecek... 1 günlük kotalı fiyatı eklenmeyecek ancak kotayı geçersen ekstra ücret alırlar geçmediğin taktirde o ay 43 ytl gelecek. geçen sene bende başvurdmda orda biliyorum didik didik sormuştum.tavsiyem ayın 1 inde gidip başvur.

quote:

Orjinalden alıntı: slhsm

iyi akşamlar. 4 gb kotalı ttnet abonesiydim bu ay 7 gb dowload yaptım yani normalde faturanın 59 ytl gelmesi gerekiyor, ancak bugün 1 mb limitsiz tarifeye geçiş yaptım. (telefonda doğrulattım limitsiz tarifedeyim) bu durumda bu ay için fatura ne kadar gelir ve bugün ve yarınki downloadlar için ücretlendirme nasıl olacak?

ilk başta verdim cevabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 29 Aralık 2008; 21:06:59 >

• Merhaba

1mb 4gb kotalı kullanıcısıyım, limitsiz tarifeye geçmek istiyorum 49 ytl lik, ama yanılmıyorsam limitsiz tarifede kampanya var, kablolu modeme şu kadar kablosuz modeme bu kadar diye, ben modem istemiyorum modemim zaten var, acaba limitliden limitsize geçiş yaparken kampanyalardan yararlanabiliyormuyuz, bilgisi olan yada olayı araştıran arkadaş varsa sevinirim

teşekkür ederim.
  • Alternatif konular üzerine yukarıya çekiyorum konuyu.
  • Arkadaşlar ben 1 Mbitten 2 Mbit e geçtim. 24 saat içinde gerçekleşecek dediler. Sizce ne zaman aktif olur ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih86

Arkadaşlar ben 1 Mbitten 2 Mbit e geçtim. 24 saat içinde gerçekleşecek dediler. Sizce ne zaman aktif olur ?

1Mbit Sınırsızdanmı 2Mbit Sınırsızamı?
    1Mbit Kotalıdan 2Mbit Sınırsızamı?

1Mbit Sınırsızdan geçtiyseniz modemden kontrol edebilirsiniz geçip geçmediğini.Maddi olarak zaten sınırsız olduğundan sorun olmaz.
    1Mbit kotalıdan geçtiyseniz yine anında aktif olur.24 Saat formalite icabıdır.
    Ama sonuçta bahsi geçen kurum TTNet olduğundan kota durumuna göre indirip/indirmemeye gece yarısına kadar dikkat edin.
    Zaten ay sonu olduğundan Kıst ücretide alamazlar.
  • bugün 1 de başvuruştum.5 gibi reset attım.nisan ve ondan önceki ayların tüm kota bilgileri sayaçtan silindi.nisan şimdi gece 12 ye kadar 0 dan devam etti.42 mb oldu.24:00 da mayıs devreye girdi.acaba sınırsıza geçiş yapmış mıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: K®ATOS

bugün 1 de başvuruştum.5 gibi reset attım.nisan ve ondan önceki ayların tüm kota bilgileri sayaçtan silindi.nisan şimdi gece 12 ye kadar 0 dan devam etti.42 mb oldu.24:00 da mayıs devreye girdi.acaba sınırsıza geçiş yapmış mıyım?

Evet, geçiş yaptınız.
    İstediğiniz gibi dosya indirebilirsiniz.

Kafanızda hala bir soru işareti varsa, bir kere daha reset atın modeme.
  • Merhaba arkadaşlar saat 6.30 itibariyle sınırsız tarifeye geçiş yaptım. aradığımda onayladıklarını sölediler şimdi indirmeye başlasam faturaya bişey yansırmı :) 90 ytl gbi bi fatura ödemek istemiorum çnkü indirceğim şeyler büyük :)
    teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: toto35

Merhaba arkadaşlar saat 6.30 itibariyle sınırsız tarifeye geçiş yaptım. aradığımda onayladıklarını sölediler şimdi indirmeye başlasam faturaya bişey yansırmı :) 90 ytl gbi bi fatura ödemek istemiorum çnkü indirceğim şeyler büyük :)
    teşekkür ederim

24 Saat içinde aktif olacağını söylemişlerdir büyük ihtimalle, işlemi yaptıkları anda aktif olur.
    İsterseniz şu an arayıp tekrar sorabilirsiniz.
  • evet 2. arayışımda öyle söylediler Eh®imeN. fakat ilk arayışımda geçtiğimi sölediler anlamadım ben bir şey :(
  • Kist ucretı sadece tarıfe degıstırırken gelmezmı
    4 ayın faturasında kıst ucretı yazıyor

AYLIK ADSL ÜCRETI 36.84
    AYLIK ADSL Kıst ÜCRETI 5.51
    GECIKME BEDELI(Günlük %o 1,5) 0.32
    Katma Degerli Servis/Hizmet Ücreti* 2.54
    Katma Degerli Servis/Hizmet Indirim Ücreti* 2.54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeZa® -- 1 Mayıs 2009; 19:58:10 >
  • Bugün(1 mayıs) 18.20'de müşteri hizmetlerini arayıp 4 gb sınırlıdan sınırsıza geçtim. 24 saat içinde sınırsıza geçeceğimi söylediler.

1-)Sınırsıza geçtiğimi nerden anlayabilirim?
    2-)Nisan ayı faturam ne kadar gelir? (Bugün 1 mayıs, fatura yine 26 lira mı olur?)
    3-)Sınırsıza geçtiğim anda özgürce download yapabilirmiyim? (Mayıs ayı fatura 45 lira mı gelir?)
  • quote:

Orjinalden alıntı: seran

Bugün(1 mayıs) 18.20'de müşteri hizmetlerini arayıp 4 gb sınırlıdan sınırsıza geçtim. 24 saat içinde sınırsıza geçeceğimi söylediler.

2-)Nisan ayı faturam ne kadar gelir? (Bugün 1 mayıs, fatura yine 26 lira mı olur?)
    3-)Sınırsıza geçtiğim anda özgürce download yapabilirmiyim? (Mayıs ayı fatura 45 lira mı gelir?)

Biraz önce yine aradım sınırsıza geçtiğimi söylediler. Ama bu ay fatura fazla gelebilir ama Haziran'da normal fiyattan devam edeceği söylendi.

Bir de AirTies programında sayaç sıfırlanmamış, sıfrlanması gerekmezmiydi sınırsıza geçtiğim için. Şüphe duymalımıyım?
  • quote:

quote:

Bugün(1 mayıs) 18.20'de müşteri hizmetlerini arayıp 4 gb sınırlıdan sınırsıza geçtim. 24 saat içinde sınırsıza geçeceğimi söylediler.

Biraz önce yine aradım sınırsıza geçtiğimi söylediler. Ama bu ay fatura fazla gelebilir ama Haziran'da normal fiyattan devam edeceği söylendi.

Bir de AirTies programında sayaç sıfırlanmamış, sıfrlanması gerekmezmiydi sınırsıza geçtiğim için. Şüphe duymalımıyım?

Sınırsıza geçip geçmediğinizi müşteri hizmetlerinden anlayabilirsiniz.Zaten anında aktif olur.
    Ay başında geçtiğiniz için Kıst ücretide üstüne binecek.
    Kotayı aşarsanız onuda bindirme ihtimalleri var.
    Keşke ay sonunda geçseydiniz.

• İyi akşamlar arkadaşlar bundan 1 ay öncesine kadar ttnet adsl hızım 4096 ve sınırsız idi.Daha sonradan hızı düşürdük ve 1 mbps ye geçtik.Aynı ay içersinde değişiklik yapılamayacağını söyleyen ttnet müşteri hizmetleri 1mayıs ta aradık ve 5554200 nolu aboneden değişikliği yapabilirsiniz dediler faakat aramamıza rağmen telefonlara cvp veren yok konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hüsnü_barin

İyi akşamlar arkadaşlar bundan 1 ay öncesine kadar ttnet adsl hızım 4096 ve sınırsız idi.Daha sonradan hızı düşürdük ve 1 mbps ye geçtik.Aynı ay içersinde değişiklik yapılamayacağını söyleyen ttnet müşteri hizmetleri 1mayıs ta aradık ve 5554200 nolu aboneden değişikliği yapabilirsiniz dediler faakat aramamıza rağmen telefonlara cvp veren yok konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

Sınırlıdan Sınırsıza geçince anında oluyorda, hız düşürtmede böle bir şey yapmaları enteresan.
    Verdikleri numaraya baktım Google'dan sonuç bulamadım.

Müşteri hizmetlerini tekrar aramanızda fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.