Şimdi Ara

ADSL Tarife Değişiklikleri - Sorunlar,sorular buraya.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
703
Cevap
0
Favori
49.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: imdat çekici

Şu an 4gb limitli kullanıcıyım. 29 YTL ödüyorum. 11katlı bir binada oturuyorum. Binaya kablosuz internet bağlatmışlar. Ayda 6 YTL. Bundan faydanmak için kart alıp takmam lazım 50 ytlye bilgisayarıma.

Sizce hangisini seçeyim? Binanın ortak interneti çok yavaş mı olur? Nasıl olur?

yani şu anki 4g kotalı 29tl mi, yoksa kablosuz 6 ytl mi?

Kablosuz bağlantının hızı nedir?
  • bağlantının hızını bilmiyorum. İyi bir hız yaparlarsa sorunsuz kullanabilr miyiz?
  • quote:

bağlantının hızını bilmiyorum. İyi bir hız yaparlarsa sorunsuz kullanabilr miyiz?

Hıza göre yorum yapmak daha doğru olurdu ama ben yinede tavsiye etmiyorum.

Özelliklede sık olarak download yapalardansanız.

Ama yok ben sadece nette gezerim birşey indirmem derseniz bağlatın.
  • quote:

bağlantının hızını bilmiyorum. İyi bir hız yaparlarsa sorunsuz kullanabilr miyiz?

Aslında biz ne söylersek yalan olur. Belki apartmanınızdan biri sömürecek bağlantıyı? Ama daire başına 6 YTL alacaklarsa hızı yüksek bir bağlantı olmalı
  • peki bu bağlantıdan nasiplenmek için pci kart mı almalıyım yoksa usbden takılan şeyler var mı? Dezavantajları nedir USBden olanların.

PCI kartı kendim takabilir miyim?

öneriniz nedir?
  • PCI girişlerinizde boş olan bir tane varsa onu kullanmanızı tavsiye ederim. Kullananlar USB girişli olanların bazen sorun çıkarttığını söylüyorlar(?). PCI takmak kolay, rahat yaparsınız.
    Yalnız alacağınız kartın kaç mbps olması gerektiğini söyleyemeyeceğim. Çünkü apartman içinde ne kadar uzakta olacak, arada kaç duvar olacak bilemiyorum.
  • bir de evimin kapısının girişine bu modeme takılan kablolardan bir kablo koymuşlar. O ne işe yarar? nerede Kullanılır?

Cevplarınız için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar yarın 1024-4gb lik internetimi sınırsıza çevirmek için başvuru yapacağım.Herhangi bir telekom bayisinden bu işlemi yapabilir miyim ? Yoksa Türktelekom un merkez binasınamı gitmeliyim ?

Bu ay kotayı aşmadım daha sınırsıza geçsem 49 ytl mi gelir bu ay fatura ?
  • bende bugün sınırsıza geçtim adsl başvuru merkezlerinden olmuyor maalesef telekom merkez binasından oluyor.Ben bana en yakın olanı(Avcılar) da hallettim.Yetkili kişi hemen geçtiğimi söyledi ama fatura ne kadar gelir bu ay onu bilmiyorum ?
  • ARkadaşlar 1 mb sınırsızdan 2 mb sınırsıza geçmek istiyorum .. Acaba kaç para kampanyadan yararlanabilcekmiyim.. 69 yerine 63 mü veririm aylık ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN_TR

Arkadaşlar yarın 1024-4gb lik internetimi sınırsıza çevirmek için başvuru yapacağım.Herhangi bir telekom bayisinden bu işlemi yapabilir miyim ? Yoksa Türktelekom un merkez binasınamı gitmeliyim ?

Bağlı olduğunuz santralden veya telefon aracılığı ile geçiş yapabilirsiniz.

Kotayı geçmediyseniz 49 YTL+ Kist ücreti gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 6 Ekim 2008; 21:21:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xsalix

bende bugün sınırsıza geçtim adsl başvuru merkezlerinden olmuyor maalesef telekom merkez binasından oluyor.Ben bana en yakın olanı(Avcılar) da hallettim.Yetkili kişi hemen geçtiğimi söyledi ama fatura ne kadar gelir bu ay onu bilmiyorum ?

Kotayı geçmediyseniz 49 YTL + Kist ücreti gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Arkadaşlar yarın 1024-4gb lik internetimi sınırsıza çevirmek için başvuru yapacağım.Herhangi bir telekom bayisinden bu işlemi yapabilir miyim ? Yoksa Türktelekom un merkez binasınamı gitmeliyim ?

Bağlı olduğunuz santralden veya telefon aracılığı ile geçiş yapabilirsiniz.

Kotayı geçmediyseniz 49 YTL+ Kist ücreti gelir.

Teşekkürler
  • Arkadaşlar benim bu işten iyice kafam karıştı anlamadım birşey.

1 mbit 4 gb kotalı kullanıcısıyım. Bugün 1 mbit sınırsıza geçtim.

1- Kotayı aşmam ek maliyet çıkarır mı? Yeni bugünden itibaren sınırsız olarak kullanabilir miyim?

2-Fatura ne kadar gelir? Genel olarak 4 gb kotayı gün hesabı yaparak 6 ekime kadar hesapladğımda 800 mb civarı[(4096/30)*6=819,2] kota hakkım görünüyor. Ben ise evde olmadığmdan dolayı 50 mb indirmişim. Yani kotayı güne böldüp hesap yapsam da kotayı aşmamışım. Bu mantık işlerse; (29/30)*6=5,8 YTL ücret tarife değiştirmeden önce, (49/30)*24=39,2 olmak üzere faturamın NŞA'da 45 YTL gelmesi gerekmez mi?

Peki telekom şartları altında faturam ne gelir sizce.

Anlamadım vallahi kusuruma bakmayın.

• quote:

Orjinalden alıntı: ironblood

Arkadaşlar benim bu işten iyice kafam karıştı anlamadım birşey.

1 mbit 4 gb kotalı kullanıcısıyım. Bugün 1 mbit sınırsıza geçtim.

1- Kotayı aşmam ek maliyet çıkarır mı? Yeni bugünden itibaren sınırsız olarak kullanabilir miyim?

2-Fatura ne kadar gelir? Genel olarak 4 gb kotayı gün hesabı yaparak 6 ekime kadar hesapladğımda 800 mb civarı[(4096/30)*6=819,2] kota hakkım görünüyor. Ben ise evde olmadığmdan dolayı 50 mb indirmişim. Yani kotayı güne böldüp hesap yapsam da kotayı aşmamışım. Bu mantık işlerse; (29/30)*6=5,8 YTL ücret tarife değiştirmeden önce, (49/30)*24=39,2 olmak üzere faturamın NŞA'da 45 YTL gelmesi gerekmez mi?

Peki telekom şartları altında faturam ne gelir sizce.

Anlamadım vallahi kusuruma bakmayın.

1.Gece 00.00'da modeminize reset atın, ondan sonra kullanın.Hemen kullanabilirsin diyecekler olacaktır ama telekomun daha önce bu konuda yaptığı kurnazlıklara rastladık.

2.49 YTL Sınırsız ücreti.Kotayı aşmadığınıza göre onun için ek bir ücret gelmez.Birde Kist ücretinin gelme ihtimali var, tarife değişiklerinde uygulanıyormuydu tam olarak bilmiyorum ama geliyor varsayarsak oda en fazla 10 YTL.

Bu ayki faturanız maksimum 59 YTL gelir yani.

• valla 2 aydır asırı ping sorunu var 4440375'i arayıp söyledim birisi aradı sonra onada anlattım bizden degil diyorlar benden hiç degil en yakın zamanda buradaki subesine gidecem olmadı adamları eve cagırıcam yeter ya..
  • Sınırsıza çevirmek için başvurdum 24 saat içinde tarife değişikliği gerçekleşti!!
  • Ya arkadaşlar sınırsız için bugün başvurdum adam 1Kasım dan itibaren sınırsız kullanabilirsin dedi.Bu ay normal 4 gb kullan bi daha ki ay sınırsız olur dedi.
  • quote:

Ya arkadaşlar sınırsız için bugün başvurdum adam 1Kasım dan itibaren sınırsız kullanabilirsin dedi.Bu ay normal 4 gb kullan bi daha ki ay sınırsız olur dedi.

Uydurmuş.

Başvurduktan 24 saat içerisinde tarife değişikliği gerçekleşiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Ya arkadaşlar sınırsız için bugün başvurdum adam 1Kasım dan itibaren sınırsız kullanabilirsin dedi.Bu ay normal 4 gb kullan bi daha ki ay sınırsız olur dedi.

Uydurmuş.

Başvurduktan 24 saat içerisinde tarife değişikliği gerçekleşiyor.

4440375 bu numarayı arayıp öğrenebilirmiyim sınırsıza geçip geçmediğimi ?Adam bana bu ay normal 29 YTL gelecek dedi o zaman bu ay fazla fatura gelecek ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.