Şimdi Ara

ADSL müşteri sayısı 250 binde kalmış

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 milyon hedefti ama 250 bin müşteride kalmış adsl şu an toplam kapasite 450 bin civarındaymış

adsl satışları azalmış ondan yeni satış stratejileri arıyorlarmış hadi bakalım hayırlısı...sabithatt fiyaskosundan sonra adsl içinde yeni stratejileri nası olucak görecez.

tt müdürü en son yaptığı acıklamalarda 256k nın min olucağını ve 128k ile ayni fiyatta olucağını falan söylemiş ama gene tarih yok...

tek yenilik şirketler için 5mb tan 1gb e kadar bant genişliği vereceklermiş.

haber linki
    http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=11018

• düşündüğüm gibi ..

bu ülkede biraz parası olan 250.000 kişi varmış ..

türkiye gibi ortalama gelir düzeyi düşük bi ülkede daha fazla internet satabilmek için ..

dsl tarifesinde en düşük hız fiyatı sanırım 23 milyon tl civarında olmalı ..

ancak o zaman belki 1 milyon aboneye ulaşılır ..

49 milyon liraya 256k vericeklermiş ..

arkadaşım istersen 49 milyona 10 mb ver ..

insanlarda para yok ..

insanlar hız istemiyor ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mMylo -- 5 Ekim 2004, 21:06:44 >
  • ztn günde 1 saat girince nete o biçim fatura geliyo.24 saat kullanmak ii bişey.
  • bence adsl tarifeleri çok çeşitlenmeli. ben divx felan indirmiyorum, istediğim an net'e girmek daha önemli benim için. ama, yok şu p2p yok o p2p diye bütün gün film indirenleri gördükçe sanki onları finanse ediyomuş gibi hissediyorum kendimi. sonra da adsl niye yavaş, neden proxy var diye sorular soruyoruz. bence hızlı ama sınırlı bağlantı olmalı. kota sistemi mutlaka gelmeli. isteyen parasıyla indirsin.
  • Kota falan olamaz ama dial-up cilarin sorunu azaltilmali..ADSL 256 minumum olmasi dunya klasiklerine girmeye aday bir hikaye gibi dilden dile dolasiyor..
  • kalır hocam kalır... almak isteyince port yok diyor maymunlar..
    ozelesse de topunu kovsalar ne guzel olur icimin yagları erir.
  • ++++++++++10000000 diyorum başka bişiy demiyorum AMİİİİİNNN
  • biraz parayla alakası yok? Adamın alakası yoksa niye ayda sabit para versin? bi araştırma yap zengin sosyetiklerin ve sanatçılarının kaçının evinde adsl yada kablo var.. %5 in de vardır onda da çoluk çocuk varsa...
    bu işler paraya bakmaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: mMylo

düşündüğüm gibi ..

bu ülkede biraz parası olan 250.000 kişi varmış ..

türkiye gibi ortalama gelir düzeyi düşük bi ülkede daha fazla internet satabilmek için ..

dsl tarifesinde en düşük hız fiyatı sanırım 23 milyon tl civarında olmalı ..

ancak o zaman belki 1 milyon aboneye ulaşılır ..

49 milyon liraya 256k vericeklermiş ..

arkadaşım istersen 49 milyona 10 mb ver ..

insanlarda para yok ..

insanlar hız istemiyor ..
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi age -- 6 Ekim 2004, 14:43:16 >
  • bi kere evinde bilgisayar olan kaç kişi var ki ülkemizde. benim çalıştığım yerde iki üç kişi almış onlar da açmak ve kapamak dışında pek bir şey bilmiyor ne yapsınlar interneti downloadı p2p' i.
  • ama yine de fiyatin düsük olmasi hizli olmasindan çok daha önemli..özellikle bizim ülkemizde
  • quote:

Orjinalden alıntı: hp640c

bi kere evinde bilgisayar olan kaç kişi var ki ülkemizde. benim çalıştığım yerde iki üç kişi almış onlar da açmak ve kapamak dışında pek bir şey bilmiyor ne yapsınlar interneti downloadı p2p' i.

+1
  • Bu ülkenin gelir durumu tartışmalı.
    Fakiriz felan diyoruz ama İstanbul sokaklarında 35 Milyarlık Peugeot 307 görmek şahin görmek kadar çok ve sıradan oldu.
    Fakiriz felan diyoruz ama Yazıcıoğlu İşhanı her c.tesi dolup taşıyor. Gelenler öyle ucuz parça pc vs. almıyor sadece. 1000$ lık laptop için millet birbirleriley yarışıyor. Dükkan sabah teslim aldığı stoğu öğlene tüketmiş oluyor.
    TÜRKİYE ÇELİŞKİLER ÜLKESİ.
  • bence fiyatla alakalı değil.. biraz ilgiyle alakalı, ilgisi olan yemez içmez yine internete para ayırır...
    Bir de ben dial uptayken zaten 50 milyon fatura geliyordu.. ben geçmesem saçma olurdu (hoş şimdi interneti apartmana dağıttım para kazanmayı bile düşünüyorum, keşke aylar önce girseydim diyorum.. neyse..)
    ama bir de ayda 10 milyon faturası gelen adam var o niye geçsin ADSLye?..
  • quote:

bi kere evinde bilgisayar olan kaç kişi var ki ülkemizde. benim çalıştığım yerde iki üç kişi almış onlar da açmak ve kapamak dışında pek bir şey bilmiyor ne yapsınlar interneti downloadı p2p' i.

tanıdığım birçok kişi (büyük abim dahil) sırf almış olmak için bilgisayar almış resmen..
    ne açtıklarını bilirim ne de oyun oynadıklarını..
    bu tip insanlar bile ülkedeki bilgisayar sahipleri oranını yükseltemiyor malesef
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Fakiriz felan diyoruz ama Yazıcıoğlu İşhanı her c.tesi dolup taşıyor. Gelenler öyle ucuz parça pc vs. almıyor sadece. 1000$ lık laptop için millet birbirleriley yarışıyor. Dükkan sabah teslim aldığı stoğu öğlene tüketmiş oluyor.

3 büyük şehirde yaşayan insanlara bakıp genel bir yorum yapmamak lazım, özellikle istanbul bambaşka bir şehir..
    askere gidene kadar bende senin gibi düşünüyordum ancak anadoluda biraz dolaşınca gerçeklerin farkına vardım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

3 büyük şehirde yaşayan insanlara bakıp genel bir yorum yapmamak lazım, özellikle istanbul bambaşka bir şehir..
    askere gidene kadar bende senin gibi düşünüyordum ancak anadoluda biraz dolaşınca gerçeklerin farkına vardım..

3 büyük şehir artı Adana ve Bursa Türkiye nin yarısı zaten.
    Türkiye deki konutların yarısı bu 5 ilde.
  • arkadaşlar kayseri yide unutmamak lazım. anadolunun beşiği yani.yapmayın kayseriyide sayarsanız ancak türkiyenin yarısı eder. lütfen!!
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: burak555

quote:

+1
  • Orjinalden alıntı: matrix6310

3 büyük şehir artı Adana ve Bursa Türkiye nin yarısı zaten.
    Türkiye deki konutların yarısı bu 5 ilde.

İstanbul 15 milyon nufüslu ve Türkiye nin heryerinden göç alan bir şehir. Bence mükemmel bir örnek.
    İstanbul demek Türkiye demek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.