Şimdi Ara

adsl modem tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Santrale uzaklığınız hızınızı doğru oranda etkiler.
  • age evet ADSL olayında santral uzaklığı belli bir konumdan sonra önem kazanıyor ama benim gibi sanrale 150-200 metre uzakta olan biri için bu kadar düşük hız gerçekten moral bozucu oluyor..
  • Evet, benim de santrale olan uzaklığım yaklaşık 200 metre kadar. Acaba uzaklığımız 1-2 Km. olsa hızımız dial-up gibi mi olurdu? :) Yoksa o kadar etkilemez mi? ADSL kullanıcıları çok olsa, öğrenirdik.
    Aynı hat üzerinden farklı modemleri tak çıkar yapıp birkaç test yapma olanağı genelde kimsede olmadığı için, modemler arası karşılaştırma da yapamıyoruz.
  • Mobidik ben Corecess in ethernet yoluyla bağlanan modeminide denedim ve hız farkı göremedim. Sanırım telekomun ADSL hatlara verdiği hız kapasitesi modemden modeme fark etmiyor. Ancak online gaming olayında Corecess lerin diğer modemlerden daha iyi olduğu söyleniyor...
  • Santralinizin nerede olduğunu nasıl biliyorsunuz? Bölge Telekom Müdürlüğü'nden mi bahsediyorsunuz? Santralin oraya kurulduğundan emin misiniz?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by age</i>
    <br />Santrale uzaklığınız hızınızı doğru oranda etkiler.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

turkiye sartlarinda bu farkin bir onemi olacagi ihtimali vermiyorum

adsl modem'in performansini varin siz dusunun hehe.. adsl / dial up..

• age ben eminim çünkü soruşturdum...

Ayrıca ADSL için herkes sanırım bu kadar bağlantı genişliği veriliyormuş. En azından benim öğrendiğim bu kadar...
  • Neyse artık. Gelse de bizde yararlansak.
  • hangi modemlerin telekom onayı var bilen varsa listeleyebilirmi lütfen ??
  • http://wap.ruso.biz/ultratv-hiztest.jpg
    Dediginiz testi yaptim, ben yaklasik 2000 km uzaktayim servere, yurtdisindayim bir de, ama sonuc fena degil. Telekom'un altyapiya yatirim yapmasi lazim. Dediginiz 16k vs. hizlar dunyanin hicbiryerinde yok, ben ayda 29 dolara 1.5Mbit baglanti aliyorum.
    Telekom bu komediye bir son versin artik.

Bende Japon mali bir harici bir Switch/Modem var. Ethernet'ten baglaniyor. Download hizim Getright kullanirsam 208-209k larda. Teoride 224 gormem gerekiyor. (Modem'in setup'unda 1792k connected diyor)
  • athlonxp biz 208k görsek düşüp bayılırız. Burası Türkiye burada böyle. Ama ben yinede ülkemi seviyorum... [:I]
  • arkadaşlar ben büyük ihtimalle corecess almaya karar verdim. çünkü spliterı da varmış.siz nedersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.