Şimdi Ara

***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...*** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
118.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinerji ; bana da aynısını söylediler. Bağlı gözüküyorsun dediler ama ben ısrar edince oradaki amcalardan biri işi biliyordu.
    Ben nakil yaptığımdan port değişmiş benim.. PPPo A iken E olmuş dolayısı ile modemi unistall edip yeniden kurduktan sonra sorunum duzeldi...
    Ama sen de olur mu bilmem?

Bir de ondan once seyi sormuslardi faydası olur mu bilmem... internet explorer araçlar- internet seceneklerinde Bağlantı sekmesini tıkladığında kullandığın modem seçilidir herhalde ona da bir bak istersen..

quote:

Orjinalden alıntı: sinerji

van basten aynı sorun bende de 2 haftadır var...inca marka modemimde dsl ışığı yanıp sönüyor ve tabii nete de bağlanamıyorum..4440375'i aradım bağlısınız herşey normal dediler..napacağımı şaşırdım valla...
  • Merhaba Datron rta 1320 modem kullanıyorum.
    Her sey güzel internet varken bilgisayarı kapatıp açtığımda bağlantı gelmiyo modeme explorerden ip ile de bağlanamıyorum ancak tekrar restart... restart derken bi kaç deneme sonra geliyo

önerileriniz nelerdir?

işletim sistemi win 2000
  • arkadaslar benm bir sorunum war pegasus modem kullanıyom fakat driverı kendiliginden ne hatsa gidiyo delirecem neden bir cozum yolu update sitesi yokmu pegasususnwarsa yardımcı olursanız sewnirim
  • selam herkese.arkadaşlar bnm bir sorunum wr.ben mp3 wb indirmek için ares kullanıyorum.hız toplamda ne zman 30 u aşsa internet kopuyor.yeniden başlatmadan düzelmiyo.ama diğer odada kardeşimde aynı modemi kullanıyo onun interneti gitmiyo.nolur yardım edin
  • benim zoom x5 modemim var ama modemi restlediğimde bi süre sonra ıpyi anca çözümlüyor
    yada messengerdan sorun gider sonra onar yapmak gerekiyo anca öle burda sorun nerde şimdi bi sölerseniz yada bu noramal bişeymi ??

cevaplarınız için teşekkür ederim
  • modemin markası ne kardeş

tam olarak modelini bi söylesen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIZILÖTESİİ -- 4 Eylül 2006; 13:33:25 >
  • zoom x5 yazıyo ya başka da bşey yokk
  • Arkadaslar US robotics 9110 nasıl sifrelenir beceremedim yardıma ihtiyacım var!!!!
  • itspeed router ın şifresi nedir ve usb sürücüsünü bulabilirmiyim elimde ne cd si ne de kitapçığı var
  • bende gezz modem var adsl şifresi ve kullanıcı adı nerden nası deiştirilio bulamadım modem ayarları çok karışık
    yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdibav

bende gezz modem var adsl şifresi ve kullanıcı adı nerden nası deiştirilio bulamadım modem ayarları çok karışık
    yardımcı olursanız sevinirim

modem ip si 10.0.0.2 ya da 192.168.7.1 di sanırım buraya girip gerekli ayarları yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifreni yazacan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdme

Arkadaslar US robotics 9110 nasıl sifrelenir beceremedim yardıma ihtiyacım var!!!!

Yanlış anlamadım ise wireless özelliğini şifrelemek istiyorsun.

http://192.168.2.1/ modem ile bağlantıyı kur, ana menüden wireless seç oradan security bölümüne gir gelen ekranda kullanmak istediğin güvenlik yöntemini soracak Allowed Client Type burada WEP only seçersin sonra WEp sekmesine gir burada istediğin şifreleme sistemini seç 64bit, hex, static yap alt tarafta passphrase önündeki kutucuğu işaretleyip şifreyi kendin belirlersin 10 karakter sayı ve harf olabilir, wireless usb adapter dan bağlanacaksan oradaki güvenlik ayarlarını aktif hale getirip aynı şifreleme sistemlerini seçmelisin use passphrase işaretleyip modeme yazdığın şifreyi yazarsan bağlanmana izin verir ayarları yanlış yapman halinde wireless bağlantı kuramassın bu durumda kablo ile bağlanıp eski ayarlara dönebilirsin.

Bunun dışında Wireless menüsünden Access Control menüsüne girip mac adresi tanımlaya bilirsin bu diyerine göre çok daha basit ve etkili bir yöntem bunun için öncelikle bağlantı kurduğun yerel ve wireless adapterlerin mac adreslerini öğrenip bu adresleri modemin Access control menüsünden
    Enable MAC Filtering : Yes
    Access Rule for registered MAC address : Allow
    seçip en alt taraftaki SAVE SETTİNGS butonuna bas. Daha sonra mac adreslerini aşağıki tabloya yaz ve Add currently associated Mac station butonuna bas bu işlemden sonra senin tanımlamış olduğun mac adreslerine sahip pc lerin haricinde modeminle hiç bir pc bağlantı kuramıyacaktır.

• selamlar
    Sorunum emule için port açmakla ilgili. Modemi değiştirdim eskisinde cok kolaydı ayar. Starcom dsl2 modem. Nat bölümünden yapmaya calısıyorum ama hala yüksek id alamadım . tcp sınaması başarısız diyor ve local ip yerine 81.215 vs vs türü ip leri gösteriyor sınadıgı yerde. Nası çözerim bu işi bir yardım ederseniz sevinirim .
  • Arkadaşlar ben konuda açtımda yinede burayada yazayım dedim itspeed marka adsl modem var portlarını nasıl açabilirim bilen varsa.. internatte hiç bulamadım..
  • Arkadaslar merhaba;

Zoom Adsl x3 modemim var ben evde yokken cocuklarımın mesenger,google talk gibi chat programlarına girmelerini istamiyorum fakat kendi notebooklarını kullanıyorlar bu nedenlede cocukların bilgisayarından işlem yapmak istemiyorum bunun dışında bir yontemle bu programların kullnadıgı portları engellemek istiyorum, bunun yani sira webmesengerıda engellemek istiyorum bunu yapabilmem için admin şifresiyle girdiğimiz modem arayuzunde ne tur engellemeler yapabileceğimi bilen yada bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadas varsa yardımını bekliyorum,

Saygılarımla
  • port forward nasıl yapılır modemım zooom usp olurmu acaba
  • arkadaslar benım RTA 1320 datron adsl modem var bu gunlerde ıyıce kafayı yedı power dugmesıne basıyorm ssssssssssssssssssss dıye ses cıkartıyo be bu ses modem ısınana kadar devam edıyo (yaklasık 30 dakıka) bu konuda benı bılgılendırecek arkadaslar varsa sevınırım.aksı taktırde servıse gondercem.
  • arkadaşlar kolay gelsin uzun uğraşlar sonunda bir adsl modem ve hat aldım.
    modemin airties rt 210 diz üstü bilgisayarımda asus!

kablo ile bağlanmamda hiçbir sorun yok!
    ancak kablosuz bağlantım sorunlu!
    bilgisayarımı açtığımda kablosuz olarak nete bağlanamıyorum! modemi tekrar ksuruyorum her seferinde!

bağlantı mükemmel yazıyor ama sınırlı bağlantı diyor!

bir iki kişi ıp adresini otomatik atadan sabit konuma getir dedi!
    bilgisayarımı he açtığıımda otomatik olarak sorunsuz kablosuz nete girmem için ne yapmalıyım!

yardımlarınızı bekliyorum!
  • quote:

Orjinalden alıntı: bawaa

arkadaşlar kolay gelsin uzun uğraşlar sonunda bir adsl modem ve hat aldım.
    modemin airties rt 210 diz üstü bilgisayarımda asus!

kablo ile bağlanmamda hiçbir sorun yok!
    ancak kablosuz bağlantım sorunlu!
    bilgisayarımı açtığımda kablosuz olarak nete bağlanamıyorum! modemi tekrar ksuruyorum her seferinde!

bağlantı mükemmel yazıyor ama sınırlı bağlantı diyor!

bir iki kişi ıp adresini otomatik atadan sabit konuma getir dedi!
    bilgisayarımı he açtığıımda otomatik olarak sorunsuz kablosuz nete girmem için ne yapmalıyım!

yardımlarınızı bekliyorum!

Bu probleminizi AirTies 24/7 destek servisine ilettiniz mi? Web sayfalarını bir ziyaret edin; orada telefonları mevcut!...

Ben de çeşitli AirTies modellerini (birden fazla yerdeki RT-210 & WAV-140) Asus A3 ile kablosuz kullanıyorum ve böyle bir sorunum yok. Ayrıca ayni laptopla pekçok kablosuz modeme veya kablosuz erişim noktasına da bağlanmakta herhangi bir problemim yok.

Eminim basit birşeyi gözden kaçırıyorsunuz (şu an nedir ben de kestiremiyorum...) ama AirTies Destek hattındakiler bu konularda epeyce deneyimli ve donanımlılar!... Eğer ki İstanbul'da iseniz modem+dizüstünüzü AirTies Merkez Teknik Servisine de götürüp orada birebir deneyebilirsiniz...

• Arkadaşlar bu kullandıgım modem de port açma sorunum var.Torrent,e-mule ve warcraft icin uygun portları girdim fakat su an icin sadece e mule de başarılı oldum (high id aldım).Fark ettigim bi nokta windeki firewall kapalı olmasına ragmen azureus da "firewalled" yazmasıydı bunu bir arkadaşıma sordugum da "Modemdeki DMZ host da portları aktifleştirmem gerektigini söyledi" daha önceki aylarda hic bu noktalara girmemiştim ve ne firewall sorunu ne de port açma sorunum yoktu.neyse bu DMZ host kısmında azureus icin kullandıgım 192.168.1.2 nolu ip yi girip aktif ettigimde sadece 1 kez başarılı oldum ve azureus da "firewalled" ibaresi ortadan kalktı bunun üzerine e-mule ve warcraft icin olan diger ip leri de yazdım fakat onlarda başarılı olamadım yani bilenler icin dota'da host olarak oyun açtıgımda kimse oyunuma giremedi.Bu DMZ host denen firewall olayının kökten bir çözümü var mı ? bu beladan nasıl kurtulurum.

P.S. Lütfen modemi resetle veya tekrar kurulum yap demeyin en az 5 kez denedim bu Modem'in firewall undan kurtulamadım

SAYGILAR

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.