Şimdi Ara

***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...*** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
118.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: C@RtHeR
    aslında o farkları biliyorum sanırım sorum yanlış anlaşıldı
    demek istediğim ne bilim sinyali algılamaları hangisinin daha ii
    çünkü oturduğum yer santrale baya uzak yaklaşık 5km kadar buyüzden ttden gelen adamlar daha kaliteli modem kullanmalısın dediler bende 2si arasında kaldım yani demek istediğim arasında sinyal oturmasında hangisi daha ii

Eee, öyle deseydin ya arkadaşım!... Aslında tüm ADSL modemler belli standartlara (giriş/çıkış değerleri açısından) uymak durumundadır. Yani, hepsinin bir minimum ortak spesifikasyonu vardır.

Sizin kullanım noktası-santral mesafeniz gerçekten biraz kritik. Bana göre Zyxel, AirTies, Thomson Speedtouch ve USR arasında bir tercih yapmalısınız. Bunlar "meşhur ve denenmiş markalardır"; sizi üzme olasılıkları çok daha az olacaktır. Bu saydığım markaların hepsinin de en azından bir kablolu bir de kablosuz alternatifleri var.

Şahsen Zyxel 661H ve 661HW arasında, bağlanma özellikleri açısından bir fark olacağını zannetmiyorum; bu diğer markalar için de aynısı... Ancak AirTies RT-110 ve RT-210'larda Telekomun şebeke koşullarına (220 Vac şehir şebekesini kastetmiyorum...) bazı ilave devre değişiklikleri yapıldığını biliyorum. Diğer markalar için bir bilgim yok!

Özetle: illa Zyxel alacaksanız dahi, sizin çevre koşullarınız açısından 661H ve 661HW farketmeyecektir...

• arkadaşlar benimde bu 15 güne kadar hiç sorun yoktu fakat 15 gündür devamlı bağlantı kopuyo nalet olsun bu telekoma büyük ihtimal telekomun geri kalmışlığındandır die düşünüyorum ben izmir bozyakada oturuyorum benim gibi bağlantı sorunu yaşayan arkkadaşlar varsa yazsın bütün kaplo tesisatımı elden geçirdim modemi resetledim sorun devam ediyor bi internette call of duty 2 oynuyordum bağlantı kopmasından oda rezil oldu bu telekoım kadar rezil bir şirket olamaz ya bide sözüm ona 1024 yapmışlar soyguncu hırsız telekom 1024 nie yaptınız len sanki 3 gb kotayla bir şey indirebioz neymiş müşterilerimiz hızlı downland yapsınmış tüh rezil herifler biraz sınırlarımı aştım galiba ama hak ediyo bu adamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkano79

arkadaşlar benimde bu 15 güne kadar hiç sorun yoktu fakat 15 gündür devamlı bağlantı kopuyo nalet olsun bu telekoma büyük ihtimal telekomun geri kalmışlığındandır die düşünüyorum ben izmir bozyakada oturuyorum benim gibi bağlantı sorunu yaşayan arkkadaşlar varsa yazsın bütün kaplo tesisatımı elden geçirdim modemi resetledim sorun devam ediyor bi internette call of duty 2 oynuyordum bağlantı kopmasından oda rezil oldu bu telekoım kadar rezil bir şirket olamaz ya bide sözüm ona 1024 yapmışlar soyguncu hırsız telekom 1024 nie yaptınız len sanki 3 gb kotayla bir şey indirebioz neymiş müşterilerimiz hızlı downland yapsınmış tüh rezil herifler biraz sınırlarımı aştım galiba ama hak ediyo bu adamlar

Bendede şu sorun WAr....

..adsl ısıgı yanıp sönüo sabitlendiinde 1.2 sn. sora tekrar yanıp sonmeye baslıo..

bazen baglanio fakat baglantı kopuo.

ya topic açtım burdan dewam edin dediniz inşallah yardım edebilecek birileri çıkar tşekkürler

• PHILIPS SNA6500 modem aldım.
    SHOWTIME gösterdikten sonra (modem üzerindeki ışıklar yanıyor), örneğin google'a girmeye kalktığım anda QUIET konumuna düşüyor ve modem üzerindeki ışıklar sönüyor.

Karşılaşan varmı bu sorunla?
  • arkadaşlar zoom x6 modemim var modeme reset attım ve sanırım tüm ayarlar yok oldu şimdi internete adsl ile giremiyorummodemi en baştan yapılandırmak lazım heralde nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde söylermisiniz
  • arkadaşlar zoom x5 modemim var bu modem direk ağa bağlı modem üzerinden hiç bir program kullanmadan meselawww.googl.com adresine herkesin girişini engelleyebilir miyim?
  • arkadaşlar aranızda kablosuz t-sinus 130 dsl kullanan varmı bi sorum olacaktı?
  • merhaba kablosuz ağ bağlantımda kopmalar meydana geliyor ne yapabilirim
  • Arkadaşlar ben ZOOM tek portlu USB modem kullanıyorum(ethernetsiz) ama bu modemi evdeki diğer PCme de internete ağ bağlantısı yoluyla bağlamak istiorum ztn iki PC arasında şuanda ethernet yoluyla dosya paylaşımı var aynı sekilde internet de paylaştırmak istiyorum bunun mümkün olduğunu biliyorum ama yapamıyorum bılen arkadaşlar ütfen yardımcı olabiirler mi?
  • arkadaşlar bendede böyle bi sorun mevcut adsl bağlantı hızı 512 mb iken hiç bi sorun yaşamıyordum ama 1024 olduktan sonra bağlantımda belli sürelerle kopma oluyo aslında kopma olduğuda söylenemez yani veri transferi duruyor gibi bu sorun yüzünden adsl modem,ara kablo,telefon kablosu vs herşeyi değiştirdim ancak sorun hala aynı lütfen bu konuda biri bana yardımcı olsun nası kurtulabilirim şimdiden teşekkürler
  • ewet arkadas aynı sorun bendede var
    arkadaslar bir yardımcı olun lütfen
    bu beleşçileri nasıl atabiliriz
    bu arada modem markası DATRON acil yardım lütfen
  • Arkadaşlar pikatel Combo Adsl 2 modeme sahipim modemi usb ve ethernet cıkışından 2 adet bilgisiayara bağladım.Bu şekilde 6 ay gibi bir süre kullandım hiç bir problem yaşamadım fakat bir gün pc açtığımda ethernet bağlantı simgesinde bağlantıs sorunu diye dikkat işareti çıktı.diğer usb den bağlı olan pc de hiç bir sorun yok.(((Ben ancak internete pc açıkken modemim fişini çıkartıp takarak girebiliyorum.)).Tekrar driver lerini kurdum ve güncelledim bir sonuç alamdım...Yardım lütfen...
  • arkadaslar benim bir pegasus modemim war bu modemler hakkında bilgi bilen warsa acılayın uyduruk modemmi bunlar kafayı yiyecem
  • Slm arkadaslar,sorunum kısaca soyle;

1 ay kadar önce 3com wireless modem aldım.15-20 dakikada bir kopmalar oluyordu.Hatta bir sorun olup olmadığını anlamak için baska bir marka modemle denedim,hiçbir sorun çıkmadı.

Aldığım yere bunu soylediğimde,hemen yenisiyle değistirdiler.Yenisinde de kopmalar oluyor.2 tane arızalı ürünün üstüste denk gelmesi sanssızlık sınırlarını zorladığı için modemde bir sorun yoktur diye düşünüyorum.Düşük voltaj bu modemleri etkiler mi?Çünkü denediğim diğer modem wireless değildi,usb girisli yani adaptörsüzdü.

Cevaplarınız için simdiden tesekkurler.
  • ARKADAŞLAR 3com modem aldım. Bir ricam olacak kurulum kılavuzunu kaybettim sizde varsa nasıl kurulacağını anlatabilir misiniz veya resmini gönderebilir misiniz
    msn: asyaturk83@hotmail.com

ACİİİİİİİL
  • Merhaba arkadaşlar benim sorunum modemimin adsl şifresini değişememem birçok internet sitesinde araştırma yaptım ama bir türlü değiştiremedim.Modemimin markası Asus AAM6010EV_M
    bilen arkadaş varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum..
  • arkadaşlar siz siz olun roboticsden uzak kalın.hala garantiden gelcek diye bekliyorum modemi. vatandan almıştım. arenayı arıyorum topu vatan atıyor vatanı arıyorum opu arneya atıyor. ikisinide Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. 2 gundur yaşadıklarımı anlatsam bir daha ne vatandan ne de arenadan birşey alırsın. şimdi bana biri çıkıp diycek ki kesin pc paarçası satan bir yer ve başkalarını kotülüyor. böyle olamdıgına dair Kitabımın üzerine yamin edebilirim.ben sadeec agzım yandı başkası aynı derdi çekmesin istiyorum. farkındaysanız kimseninde rekalamını yapmıyorum.
  • merhaba arkadaşlar

işyerindeki adsl hattımı eve nakil için perşembe başvurdum.
    bugun baktım hala bağlanmıyor nete...çevir sesi yok diyor ve ADSL yeşil ışığı yanıp sönüyor devamlı. modem ışığı sabit yanıyor.

telekomcuları aradım HAT açık diyorlar ve arızaya yönlendirdiler..gelip bakacaklar....
    bu arada baglantılarda mı hata yaptım acaba diye bakıyorum hepsi doğru splitter bağlantılarının...telefon da çalışıyor.

ADSL ışığının yanıp sönme nedeni başka ne olabilir acaba?

ilginize teşekkürler şimdiden...
  • van basten aynı sorun bende de 2 haftadır var...inca marka modemimde dsl ışığı yanıp sönüyor ve tabii nete de bağlanamıyorum..4440375'i aradım bağlısınız herşey normal dediler..napacağımı şaşırdım valla...
  • arkadaşlar merhaba;
    benim sorunum aynen şöyle : yaklaşık 1 haftadır adsl kullanıyorum. (tabi buna kullanamak denirse) internetim durduk yere gidiyor üstelik tüm ledler yanıyor. modeme ping atıyom cvp sız. bi kaç kez kapatıp açıyom. şansıma bazen açılıyo. açıldığı zaman bile direk bağlanamıyorum. önce şöyle bi adsl kurulum sihirbazını çalıştırmam gerekiyo. yani modem konfigürasyonlarından tekrar isim, kullanıcı ıvır zıvır ları girmem gerekiyo. ondan soora kullanabiliyom ancak. ( bu arada bu ayarlardan soora elbetteki kaydediyorum.) ama yarım saat 1 saat soora gene ledler açık ama bağlantı kopuyo (modemle ilişkim kesiliyo) garantiye götürdüm adamlar bi denedi trak çalıştı. bide rezil oldum :) neyse varsa bi çaresi bi el atsanız size zahmet yoksa ben bu kutuya el atacam :))
    ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler... ( modem inca-201 )
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.