Şimdi Ara

ADSL Modem değerleri / Max Hızı alma hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta da belirttiğim gibi , adsl hat değerlerim ile ilgili tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum .

Şimdi ;

Resimde de görüldüğü gibi Ulaşabileceğim Max hız 16 mb iken bana gelen hız 8 mb ve bu 8 mb da testlerde ölçtüğümde 7 sini kullanabiliyorum. Ancak torrentte filan gelen hızı ancak alabiliyorum ..

Şimdi benım problemim Max hız 16 mb bana geleninde en azından 12-13 bandında olmasını istiyorum..

Daha önce Max Ulaşılabılır hız 12-13 de geziyodu 10 11 gördüğü oldu .. Abone olduğum operatörle iletişime geçtim bugun baktım 16 olmuş ama halen bana gelen hız 8 mb tekrar destek kaydı açtım .. Birde SNR db sinyal kalitem düşmüş .. Bu Max hızın artmasından dolayı mı ?

Hattımın destekleğini en fazla 16 Mb Paket'e aboneyim.

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardım edecek birisi yok mu ?

• 14-15 mbiti problemsiz alabilirsin.
  • adres kontrol yapın bakalım Kaç MBps gösterecek.https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
    https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 15 Kasım 2018; 0:6:45 >
  • hattın şuan 8mbps de hattını 12mbpsye çektir
  • Hocam yeni operatör değiştirdim.Superonlineden turknete geçtim.Turknetten sorgulattığımda 16 mb destekliyor dendi .. Hattım şuan max onu destekliyormuş.Başka bir operatöre daha sorgulattım o da 16 Mb dedi . Hızımı güncellemeleri için turknete destek kaydı açtım ama ne cevap veren var ne bakan.İlk geçerken sözleşmesiz akn siz oluşu beni cezbeden olay olmuştu ama karşınız da muhattap bulabileceğiniz bir müşteri temsilcisi yok bu büyük bir sorun .. Düşünün hızımı güncelletemiyorum .. Muhatap yok karşımda . Destek kaydı açıyorum 4 gün sonra cevap veriyor sorunu çözmeden kapatıyorlar tekrar açtım bakalım . . Bilmiyorum böyle devam ederse tekrardan değiştirmek zorunda kalıcam .. Sorun mh ne ulaşamamam.

Birde arkadaşlar bu Ulaşılabilir hız değeri sık sık 15500 bandına düşüyor . Bu normal midir ? Ve SNR değerleri düştü.. Hızı 12-13 bandına çektirirsek kopmalar yaşanır mı ? Teşekkürler

• Bar0n. kullanıcısına yanıt
    12 Mbps verebilir sorun olmaz.

• Arkadaşlar merhaba , hattımı şu değerlerden ;

Şuna güncellettim ;

Benim burda anlamadığım öncekinde gelen 8 mbit di ölçümde aldığım hız 7 mbit di. Ve torrentte aldığım hız 850-870 kb değişiyodu..

Şimdi yeni güncellemeyle bana gelen hız 12 ama ölçümde aldığım hız 10 . Ve torrentte 1.2 mb alabiliyorum bunların sebepleri neler ?

Birde bi sayfa açarken önce Ulaşılamadı hatası sonra bi kaç defa yenileyince sayfa geliyor bu KOPMA dediğimiz olay mı ? Şu son değerlerde kopma olması muhtemel mi ? TEŞEKKÜRLER.

• Bar0n. kullanıcısına yanıt
    12 MBps snr değerlerinde sorun yok hat zayıflaması 13 db olsa VDSL alırdı.
    8 MBps 950 kb/s yapar
    10 MBps olsa 1.200 kb/s yapar normal yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 17 Kasım 2018; 0:26:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.