Şimdi Ara

ADSL IP ölmesi mi?Yoksa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun süredir ADSL bağlantımda IP ölmesi yaşıyorum (umarım doğru tanımlamadır).256k bağlantım ve Zoom x4 modemimle birkaç saat sonra hiç bir siteye bağlanamıyorum.Modemi açıp kapatınca yeni IP alarak sorunu geçici de olsa çözüyorum.Başlarda virüsten şüphelenerek en kesin sonuca ulşamak için hdd mi formatladım.Sonuç?Sorun devam ediyor.

Hiç ama hiç istemeyerek "ADSL Arıza Kayıt" servisiyle muhattap olmak zorunda kaldım."Modeminizi açıp kapayınca ne oluyo ki düzeliyo" gibi sorular soran "memur" sorunuma çözüm bulmaktan uzak bilgisiyle beni şaşırtmadı doğrusu.Portumda bir sorun olmadığını modemimin ısınması yüzünden kaynaklandığını ve kesin bozuk olduğunu söylediler.

Modemim kesinlikle ısınmıyor ve bu sorun en başlarda yoktu.Ne tavsiye edersiniz?Sorun nereden kaynaklanıyor sizce?Teşekkürler.

• bir kaç gundur şirkete bu sorunla uğraşiyorum ve pis bir trojen eklentisi buldum ağın içine eden eğer task manager işlemler inin bir print screenini vede netstat -a ile çıkan sonuçları gosterebilirsen bir şeyler soylemek mumkun olur bir de usb mi ethernet mi kullanıyorsun bununla beraber modem 10.0.0.2 demi hala (yani bu ip grubu biraz daha çabuk olduruyor paketleri 255.0.0.0 ağ geçitiyle
  • beklemeni tavsiye ediyorum, aynı sorun 1 haftadır bende de var, yapacak birşey yok... bende arıyorum bana modemi aç kapa diyorlar... ama sorun onlarda
  • quote:

bir kaç gundur şirkete bu sorunla uğraşiyorum ve pis bir trojen eklentisi buldum ağın içine eden eğer task manager işlemler inin bir print screenini vede netstat -a ile çıkan sonuçları gosterebilirsen bir şeyler soylemek mumkun olur bir de usb mi ethernet mi kullanıyorsun bununla beraber modem 10.0.0.2 demi hala (yani bu ip grubu biraz daha çabuk olduruyor paketleri 255.0.0.0 ağ geçitiyle

Cevaplar için teşekkürler. Task manager işlemler ss ını ekliyorum iRoNMaSTeR.
    Modem ethernetten bağlı IP: 10.0.0.3 Teşekkürler.

quote:

beklemeni tavsiye ediyorum, aynı sorun 1 haftadır bende de var, yapacak birşey yok... bende arıyorum bana modemi aç kapa diyorlar... ama sorun onlarda

Modemi aç kapa diyeceklerini bildiğim için haftalarca aramayıp kendim çözmeye çalıştım ama sorun gerçekten de onlarda gibi...

/>

• Bulmuşun ya leyn nigger bak aşağıdaki programı indir bi deep scan yaptır tabi update ettikten sonra bekli düzelir kolay gelsin

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=321cd7a2-6a57-4c57-a8bd-dbf62eda9671&displaylang=en
  • quote:

Orjinalden alıntı: Raist

Bulmuşun ya leyn nigger bak aşağıdaki programı indir bi deep scan yaptır tabi update ettikten sonra bekli düzelir kolay gelsin

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=321cd7a2-6a57-4c57-a8bd-dbf62eda9671&displaylang=en

Thnx bro ama hiç bir değişme yok.Bu arada aynı sorunu yaşayanların deneyimlerini bekliyorum lütfen

• bir haftadır bende de sorunlu.sabah ve aksam saatlerinde deli gibi yavaslıyor.gece saat 1 gibi eski hızlı haline donuyor baglantı.ben de TT arıza kayıt verdim 2 kere, onalr 1 kere aradı ve ADSL USB routersiz modem kullanmama karsın ping 10.0.0.2 yaptırtıp sorunun modem ayarlarından kaynaklandıgını modemi resetleyip
    PPPoA VCMUX protokolunu kurmamı soylediler.Tecrubeli olmadıgımdan 1 gun boyunce bunu yapmaya calıstım ancak routersiz modemlerde resetleme gibi bir durumun olmadıgını dolayısıyla ping 10.0.0.2 nin anlamsız oldugunu sonradan ogrendim.
    modem tiknik servisi aradım.ithaaltcı firma telefonunu verdiler.1 gun sonra belirtilen saatte arayacaktım baglantı biraz duzelince ithalatcıyı aramaktan vazgectim.
    suan beklemedeyim.herkesde sorun var o yuzden modemi ithaaltcıya goturmek gereksiz olur diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoulReaver -- 17 Şubat 2005, 4:10:56 >
  • Teşekkürler SoulReaver,bu arada aynı sorunu yaşayanlar için az da olsa sorunu çözme konusunda mesafe katettim.

TCP/IP özellikleri otomatik olarak bir IP al seçeneğinde.DNS ayarlarımı otomatik olarak TRKY Dns Ayar programı yapıyor:
    http://serazat.trky.net/trky-dnsayar.asp?p=1.0/

Şu anda sonuç iyi gibi deneyen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.