Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Altyapim 8mb destekliyor öyle dedi Türk Telekom nasıl 16mb kadar alabilrim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  •  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

saha dolabı ve ankastre kutusu 25 metre yakınımda değerlerim bu sizce nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: number_7

Merhaba arkadaşlar bu değerlerle 100 mbt sağlıklı alabilir miyim
    hemde çatır çatır 100 mbit kullanırsın degerlerin cok iyi
    İlk fotoğraf 8 Şubattaki hat değerim , 2. fotoğraftan itibaren 8 mart ve şu anki hat değerlerim.Sizce neden bu kadar düşüş yaşıyorum hat değerlerinde, interneti de tam manasıyla kullanamıyorum hattıma 10 mbps geliyor ama speedtestte max 7 görebiliyorum. Arıza kaydı bıraktırdım ama internetim daha kötü oldu. Yardımcı olursanız çok sevinirim , teşekkürler

İyi günler banada yardımcı olurmusunuz? Kaç mpbs hız alabilirim, santrale uzaklığı ne kadar ve kopma db si kaç oluyor
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Adsl Bağlantı hızım 4-5 Mbps civarında, Turknet kullanıyorum Hattımı 8 Mbps ye sabitlemişler Daha yüksek hızda bağlantım olabilir ADSL hat değerlerine göre..

Santrale uzaklığım 4150 Metre gözüküyor..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder çok çok hızlı internet bağlantınız olması dileğiyle.. ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

• glare32 G kullanıcısına yanıt
    Santale uzaksınız ama yakınlarda bir saha dolabı olabilir mi? Sitelerden altyapı sorgulandığında (örn. Türk Telekom) ne sonuç çıkıyor? Modem değerleri anlıktır. Her saniye değişebilir.

Turknet'de, online işlem merkezinde, paket değişikliği kısmını kontrol edin. Alt yapıda değişiklik olduğunda, daha hızlı paket otomatik gösteriliyor.
  • Saha dolabına uzaklığım 60metre. Altyapım 80mbps destekliyor. Turknet de yaşadığım sorundan dolayı hattıma gelen sinyal 12mbps. Pratik de aldığım Max hız 10.4mbps.  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 hafta öncesine kadar sorunsuz kullandığım 24 mpbs lık turkteekom hattım taahhut surem doldugu ıcın yenıden tahhut yaparak 2 yıl uzattım...o gunden berı hızım 13-15 arası değişiyor defalarca aradım hızımı mı dusurdunuz gunclleme mı lazım vs dedım ama çözum yok...ne yapmak lazım..en son modemı değişmeyı karar verdım ne yapmam lazım dostlar...acil... (mmodm huwaii hg 268 v2 superonline modemı turktelekomla kullanıyorum...)

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

DSL senkronizasyon durumu:
    Yukarı
    Bağlantı durumu:
    Showtime
    Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):
    356
    Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):
    24573
    Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):
    371
    Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):
    71324
    Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    3.7
    Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    18.9
    Yukarı akım aralık derinliği:
    1
    Aşağı akım aralık derinliği:
    1
    Hat standardı:
    VDSL
    Yukarı akım hat zayıflaması (dB):
    6
    Aşağı akım hat zayıflaması (dB):
    17.1
    Yukarı akım çıkış gücü (dBm):
    -17
    Aşağı akım çıkış gücü (dBm):
    14.5
    Kanal türü:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diplomat61 -- 2 Haziran 2020; 22:39:15 >

• diplomat61 kullanıcısına yanıt
    Sorun modemde değil Turktelekomun takendisi. Tabi tahhütü de yenilediniz kıs vanaları. Hep aynı şeyi yapıyorlar. Tahhüt bitimine yakın hızınızın en üst seviyede ve nedense hiç sorun olmadan kullanırsınız. Değerler gayet iyi.

Bu durumlar anlık olup geçiyorsa yoğunluktan diyebiliriz ama hiç düzelmiyorsa sorun yenilenen tahhütde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt2121

Sorun modemde değil Turktelekomun takendisi. Tabi tahhütü de yenilediniz kıs vanaları. Hep aynı şeyi yapıyorlar. Tahhüt bitimine yakın hızınızın en üst seviyede ve nedense hiç sorun olmadan kullanırsınız. Değerler gayet iyi.

Bu durumlar anlık olup geçiyorsa yoğunluktan diyebiliriz ama hiç düzelmiyorsa sorun yenilenen tahhütde
    aynen dediğiniz gibi oldu... 100 tl ye 2 yıllık yenıledıgım 24 mbs lik paketimin hızını yenıden tahhut yaptıktan sonra 14 -15 arası alıyordum... defalarca musterı hızmetlerını vs ne yaptıysm duzelmedı... sonra hızımı 35 mpbs ye cıkartmak ıstyrum deim 6 tl farkla yanı 106,00 tl ye hızm 35 mpbs oldu yenı paketım artık bu ave anında hızım 30 ları gordu... herşey aynı ne ayar ne kablo ne modem değişmeden 10 dakka once ne yaptıysam 15 gecmeyen hızım(24 luk paketım olmasına rağmen) paket ytukseltmem sonrası(35 e gecıs) anında 30 ları gordü hızım..

Soyguncu ahlaksız telekom...!

• mrt2121 kullanıcısına yanıt
    aynen dediğiniz gibi oldu... 24 mbs lik paketimin hızı yenıden tahhut yaptıktan sonra 14 -15 arası alıyordum... yeni fiyatım ekı hızımla aynı (24 mbps ve 100 tl) olarak tahhut yenıledım....

defalarca musterı hızmetlerını vs ne yaptıysm duzelmedı... sonra hızımı 35 mpbs ye cıkartmak ıstyrum dedim, hattınız 50 mbps rahatlıkla kaldırı dedi, 6 tl farkla yanı 106,00 tl ye hızm 35 mbps yenı pakete geçtim, artık paketim bu ve anında hızım 30 ları gordu...

herşey aynı ne ayar ne kablo ne modem değişmeden 10 dakka once neyse 10 dakka sonrada aynıyken 14-15 mbps yi gecmeyen hızım(24 luk paketım olmasına rağmen) paket ytukseltmem sonrası(35 e gecıs) anında 30 ları gordü ..

Soyguncu ahlaksız telekom...!
  • mrb bu degerler nasıl 100 mbit geciş yaptım

88 tanımlandı..

============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 2 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 8.250 Mbps 88.167 Mbps
    Actual Net Data Rate: 8.191 Mbps 88.040 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 31.1 dB 10.1 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: -10.8 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: -18.2 dBm 8.2 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 7.1 dB 6.1 dB
    Attainable Net Data Rate: 39.297 Mbps 95.352 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 2.4 7.2 8.9 N/A 4.8 8.8 13.5
    Signal Attenuation(dB): 2.4 6.2 7.9 N/A 4.8 8.8 13.5
    SNR Margin(dB): 30.9 31.4 31.0 N/A 10.2 10.1 10.1
    Transmit Power(dBm):-29.0 -16.4 -12.6 N/A 12.4 7.6 6.9

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

5dk içerisinde değerler böyle oluyor bazen kopuyor neyi değiştirmem gerek çözemedim
  • Perturbator kullanıcısına yanıt
    kablonda ek varsa yenilemeni tavsiye ederiem apartman içi ve daire de dahil olmak üzere cat6 çekebilirsin.
  • hattım 12 mb idi en başlarda sonra sık sık kopmalar başladı 8 mbit sabitlediler şimdi yine kopuyor ara ara ama sık değil
    hatnormalde sadece modeme bağlıydı. modemden söküp tele taktığımda inanılmaz bir hışırtı var çevir sesi bile algılanmayacak düzeyde. çok eskiden denemiştim bunu, o zamanlar temizdi sinyal ama hat değerleri çok farklı değildi
    arıza bildirdim telefon için belki sinyal temizlenirse 12 mbit alır mıyım geri derdindeyim.

Gönderme Hızı İndirme Hızı
    Mevcut Veri Oranı (Kbps) 799 8191
    Maximum Veri Oranı (Kbps) 1131 11696
    INP (Sembol) 0 0
    Çapraz ON ON
    Hat Zayıflaması (dB) 16.4 29.5
    Hatalar (Pkts) 0 0
    Gecikme (ms) 0 0
    Alım Gücü (dBm) 12.4 19.7
    SNR Marjı (dB) 18.2 13.8
  • Merhaba,
    netspeede geçtim ama bir haftadır işkence çekiyorum. Anlayan birisi değerlere bakıp yorumlayabilir mi? Hız testleri normal. Ama online oyun imkansız ping aşırı yüksek. İnternet sitelerine giriş imkansız yakın 40 kere aynı siteye girmeye çalışıyorum , sonunda giriyor.
    Notebuğu evde kullanırsam yada telefonun internetine bağlarsam hiç bir sorunum yok.

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 2 days: 22 hours: 33 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 6.269 Mbps 35.891 Mbps
    Actual Net Data Rate: 6.142 Mbps 35.833 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 27.6 dB 19.0 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 7.9 dBm 13.9 dBm
    Receive Power: 0.4 dBm 8.2 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 7.5 dB 5.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 32.975 Mbps 72.335 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 0.1 6.1 10.4 N/A 4.1 9.9 16.1
    Signal Attenuation(dB): 0.9 6.4 11.9 N/A 3.4 9.6 15.9
    SNR Margin(dB): 30.2 27.2 27.7 N/A 19.0 19.0 18.9
    Transmit Power(dBm):- 6.4 5.1 4.4 N/A 11.1 7.9 7.2

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 33 min 35 sec
    FEC: 0 250
    CRC: 1 5
    ES: 1 3
    SES: 0 0
    UAS: 0 491939
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0
    Retr: 0
    HostInitRetr: 0
    FailedRetr: 0
    Latest 15 minutes time = 4 min 7 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    SES: 0 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0
    Retr: 0
    HostInitRetr: 0
    FailedRetr: 0

•  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! arkadaşlar 2 aydır internet alamıyorum. Şu değerlerde sorun var mı? Vodafonea kaç kere konuştum. Apartmana düzgün akım geliyor sizin evde sorun var diyor. Bugün servis gelecek. Kablo çekilecek galiba

• ibrahimgs88 İ kullanıcısına yanıt
    8 mbit internetin var zaten paketin neyki?
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    vodafone kullanıyorum. Fakat 2 aydır adsl ışığı yanıyor fakat ip gelmiyorn neden kaynaklı olabilir

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.