Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Portta ya da ankastreden size gelen baglantida bir sorun oldugu asikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Portta ya da ankastreden size gelen baglantida bir sorun oldugu asikar

evet.daha önce ortak kullandığım komşuya aynı ankstraden geliyor (zaten 2daire ) hız testi yaptığımda aknsiz 14-15 alıyor sanırım. port yada ankastre kaynaklı. bu haftada ilgilenilmezze türk telekoma geçicem . yardımınız için teşekkürler
  • 1 aylık turknet faciasından sonra turk telekoma başvurdum.Turknet'in Hattınızda modeminizde sorun var dediği hattı ve modemi kurmaları 10 dakika sürdü.

35 mbit vdsl

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

• quote:

Guzel gorunuyor hocam. Ttnet i arayıp paket hızı olan 16 mbps hızı almak istediginizi soyleyin yoksa kapatcam vs zaten su an akk yi gecince 8 e dusuyor hızlar sizin bir avantajınız yok gibi onun icin 16 yi vermeleri lazım ama beceremiyolar malesef.

Hele şükür mutlu son hocam :) 2 yıl 2 mbps kullandıktan sonra vdsl2 ye geçtim. Bizim buraya 1 ay önce gelmiş vdsl.. Sormasam söylemeyecek ttnet.. Direk aynı fiyattan 24 mbps e kadar olan pakete geçtim. Allta değerlerim var. 50 mbps e kadar alabiliyorum sanırım. Vdsl için en iyi hat modu nedir hocam bu arada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 6 Kasım 2017; 19:38:14 >

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    hadi hayırlı olsun gule gule kullanın degerler guzel gorunuyor. Vdsl de profile 17 ve 30 modunu kullanıyor ttnet, otomatik kalsa da olur sıkıntı olmaz.
  • hocam ben tam olarak verim alamıyorum. Bu değerleri yorumlayabilecek var mı? Sürekli yüksek hızda kullanımda modem sanki yetersiz geliyor, hızda dalgalanma oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balistik402 -- 3 Aralık 2017; 15:59:58 >

• Yorumlayabilecek varsa sevinirim
    sanırım hız sınırlandırılıyor artış isteyebilir miyim?
    Hız testi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FK -- 15 Aralık 2017; 20:8:8 >

• Ben de yalın internet kullanırken Turknet'e geçmiştim. Nakilden sonraki ilk haftalarda sorun yoktu, sonra altyapı çalışması için geldiler, o gün adsl ışığı bir gitti 1 aydır yok neredeyse. 1 ay boyunca sürekli arıza kaydı bırakıp durdum. En sonunda dün telekom, ankastreden turuncu beyaz bir çift kablo sarkıtmış, üstüne de adımı ve YAPA yazmış. Ben de hemen gittim yeni cat5e kablo aldım bağladım. İlk bir 10-15 dakika adsl ışığı sürekli yanıp söndü, sonra stabil haline geldi ama yeni çektiğim kabloyla, eski tesisattan daha kötü oldu. Tarifem 16 mbit ancak şu an 2 mbit zar zor alıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ankastredeki her yuvanın hız desteği farklı mı acaba? Hat değerlerim de şu şekilde;

• crazcan kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 20:54:30 >
  • quote:

Bu haliyle 20 mbps alabilir hocam. Portunu daha yakin bi santrale tasimislar. Guzel gorunuyor degerler. Gule gule kullanin. Daha performans istiyorsan dedigim gibi sadece adsl2+ modu acik kalsin (annex a). O zaman daha da yukselecek degerler.

merhaba,
    turknet kullanmaktayım iss olarak ve biliyorsunuzdur turknet hattın o anki durumuna gore alınabilen degerler surekli değişmektedir. bana hattımın 50 desteklediği belirtilmiştir. bunlar suan gelen degerler ve bu degerler gun içinde 40-45lere dusup 58-60 lara kadar cıkıyor. ortalama bu arada oluyor. vdsl2 için profil secimi yaparak degerlerin yukselmesi mumkun mu? cunku baska bir arkadasa adsl2+ için bu tarz bir öneride bulunmussunuz. birde santrale yakınlık veya uzaklık için bu bilgilere gore nasıl yorum yapılabiliyor. degerlerin dusuk yada yuksek olması ile mi ilgili?

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Meraba muhtemelen profil17a modu ile baglaniyor digerlerinde modem internete cikmayacaktir tahminimce cunku bende birkac deneme yapmistim sadece profil17 ile baglanti saglayabildim. Vdsl de yapilcak en iyi sey mumkunse telefon kablosunu ankastreden itibaren yenilemektir. Snr dusuk kaldigi icin yogun zamanlarda tam 50 ile baglanmayabilirsiniz 40-45 yine gorur. Ama aksamlari turknet in bandwitch genisliginden sikayet edenler bir hayli fazla 30-40 bile alabiliyorsan yeter sikayet falan olusturma yoksa elindekinden de olursun.

Edit: tekrar baktim snr margin dusuk seviyede bu yuzden tam 50 alamiyorsun margin sinirliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 16 Aralık 2017; 16:28:13 >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    eski tarifen ne kadar hızındaydı ve kotası ne kadardı ve fiyatı neydi

şimdi kaç mbps hız ne kadar kota ve fiyatı nedir öğrenebilir miyim
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Aslinda bir sikayetim yok 30-40 aksamlari da aliyorum ben sadece hani biraz daha saglikli olmasi bakimindan bisey yapilabilir mi diye dusundum. Snr margin 4-5 lere kadar dusuyor bazen ama kopma ceredeyse pek yasamiyorum diyebilirim en yuksekte 12leri filan goruyorum. Bilgilendirmeleriniz icin tesekkurler

•  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

vodafone netteiken 13 mb sorunsuz alabiliyordum türknete geçince hızım 1.5 mb düşürüldü arttırın dediğimde sorun sizde dediler şimdide ekip gönderceklermiş hız berbat 1 mb şuan ve kopmalar oluyor tesitımı yenilemelimiyim
  • Ben de sorunsuz 7mbit alabiliyorum. Daha fazlasini alabilir miyim? Yoksa en fazla bu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sah!n kullanıcısına yanıt
    Bu değerlerle bu kadar olur. Ama iç tesisatta falan sorun varsa ondan böyle de olmuş olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerlerim bu. Giden Güç db kısmı eksi de gözüküyor bende. Bu nedendir acaba. Bir de alt yapı millenicom da en fazla 45 mbps alabilirim gözüküyor. Doğru mudu..

• quote:

Orijinalden alıntı: selimtas

vodafone netteiken 13 mb sorunsuz alabiliyordum türknete geçince hızım 1.5 mb düşürüldü arttırın dediğimde sorun sizde dediler şimdide ekip gönderceklermiş hız berbat 1 mb şuan ve kopmalar oluyor tesitımı yenilemelimiyim

ilgilenirseniz sevinirim

•  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

şu an 17mbit sorunsuz alıyorum, max ne kadar alırım?
  • ne kadar hız alabilirim? yorumlarsanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.