Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !
  • Port Valdez P kullanıcısına yanıt
    Hattınız aldığınız hızı kaldıracak durumda değil. Hızınızı düşürmeyi talep edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu değerlerle sorunsuz ne kadar hız alabilirim  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Hattınız aldığınız hızı kaldıracak durumda değil. Hızınızı düşürmeyi talep edin

2 yıl boyunca 16 mbite kadar tarifeden 11-12 mbit alabildim, böyle bir durum bir anda mı söz konusu oldu?

Şu anda buraya yazdığımdan beri düzeldi durum zaten.Speedtestte 12.6 yı falan geçemezdim şuanda 13.7yi görüyorum.TTNet kesinlikle burayı takip ediyor ben buna ikna oldum.DH gerçekten çok güçlü ve etkili bir forum.
  • Port Valdez P kullanıcısına yanıt
    Bir anda değil yavaş yavaş azalır fakat kopma noktasına gelene kadar sorun olmaz. Kopma sınırına geldiğinde kopar

• Hali hazırda 8 mb lık paket kullanıyorum ve kota aşımından 3 mb da düşmüş durumda.
    TTnet 50 mb a kadar vdsl de destekler dedi ve 35 mb olan paketi seçtim. Yakında aktif olur. Peki sizce destekler mi?

DSL senkronizasyon durumu:
    Yukarı
    Bağlantı durumu:
    Showtime
    Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):799
    Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):6140
    Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):1395
    Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):21984
    Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):25.7
    Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):28.2
    Yukarı akım aralık derinliği:1
    Aşağı akım aralık derinliği:1
    Hat standardı:ADSL_2plus
    Yukarı akım hat zayıflaması (dB):3.1
    Aşağı akım hat zayıflaması (dB):1.9
    Yukarı akım çıkış gücü (dBm):12.1
    Aşağı akım çıkış gücü (dBm):7.3
    Kanal türü:Hızlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oXelight -- 15 Eylül 2017; 13:13:3 >
  •  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

7.5 mb alıyorum hız.günde 5-10 kere hat kopuyor.Adsl yanıp sönüyor.Sonra geri geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creaker -- 15 Eylül 2017; 17:59:21 >
  • Arkadaşlar bunlarda benim değerlerim, lütfen anlayan bir arkadaş yorumlayabilir mi?
    Hat değerlerim nasıl? Genelde akşamları hızım neredeyse 2Mbps kadar düşüyor. 35Mbps kadar türk.net kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necatisimsek -- 25 Eylül 2017; 19:56:56 >
  • ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 1.125 Mbps 3.520 Mbps
    Actual Net Data Rate: 1.117 Mbps 3.488 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 6.3 dB 6.3 dB
    Actual Delay: 13 ms 16 ms
    Transmit Power: 12.1 dBm 19.4 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 1.0 symbols 1.0 symbols
    Total Attenuation: 21.7 dB 32.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.128 Mbps 4.120 Mbps

Türknet vdsle geçirdi ancak modem arayüzünde hala adsl2+ şu değerlere bak
  • Herkese merhaba, apartman içi kablomu cat 5 ile değiştim pazartesi türk telekomu hız yükselimi için arayacağım en son stabil olarak kaç hız alabilirim?
    Yorumlar için teşekkürler.

• Current Rate (Kbps) 800 4096

Max Rate (Kbps) 1172 6884

SNR Margin (dB) 15 17.3

Line Attenuation (dB) 22 34

Errors (Pkts) 0 0

Merhaba.
    Benim değerlerim nasıl. Tuknet kullanıyorum. Ama hızım çok yavaşlıyor. TukTelekomu aradığım zaman hattınız 8MBit adsl destekliyor diyor. Ama ben 24MBit VDSL kullanıyorum. Turknetten bıktım ama turk telekom da  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

• AMC A kullanıcısına yanıt
    dostum bende ttnet 16mbps+100gb akn kullanıyorum + tahatüt bitince vdsl 24mbps+150akn geçicem hat değerlerim nasıl yorumlarmısın zahmet olmazsa

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Hat pek saglikli degil ek filan varsa bi kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Hat pek saglikli degil ek filan varsa bi kontrol edin.

ek derken ne kast ettiniz acaba ? hemen kontrol edim
  • Bu kadar iğrenç değerler kimde var arkadaşlar.. Sözde 16 mbps lik pakette 2 mb yi zor görüyorum.2 yıldır böyle.. Modemi değiştirsem bir düzelme olmaz heralde. Şaka gibi sonuçlar. Hakkım haram olsun ttnet..

Modem airties 5650 v3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 16 Ekim 2017; 22:34:26 >

şu değeler ile superonline tahaahhütü yüzünde 8e razıyız. ne alır üstadlar. vdsl de sağlam bi internet alım gibi düşünüyorum.
  • bu değerler normal mi, türknet

• mu5tafa kullanıcısına yanıt

Kapışak mı?

• Merhaba arkadaşlar mevcutta dsmartnet aboneliğim var taahhutum bitmesine yaklaşık 1-1,5 ay var bende türkneti denemek istedim malum biliyorsunuz türknet harici servis sağlayıcılarda akn olayı var ve hız çok yavaş oluyor.dsmartnet aboneliğim 16mit 100gb akn ama 16mbit teyken hattım kaldırmadıgı için çok kopma olduğundan hızımı bazen 8 e bazen 12 ye sabitletiyor o şekilde kullanıyordum.
    Türknet internet aboneleğim adsl aboneliği ve 16mbitlik hızda yaptırdım. Modem arayüzündeki hat değerlerim aşağıdaki gibi olup bu değerler nasıl acaba vdsl geçsem hattım vdsl hizmetini desteklermi? Normalde altyapıdan hız sorgulaması yaparken benim oturdugum sokakta kullanılabilecek hız 16mb olarak çıkıyo ama bana yakın bazı sokaklarda 35mb hız alabileceği görünüyo türknette. Evimin santralle mesefesi aşağı yukarı 1km gelir. Şuan evimde hem dsmart net modemi çalışıyor hemde türknet modemi takılı :) Bilgi sahibi olan arkadaşlar modem arayüzündeki hat değerlerini kontrol edip değerlendirirlerse sevinirim eğer vdsl desteklerse kopma felan yaşatmazsa vdsl modem alıp hızımı biraz daha yükseltmek istiyorum :) bu 1-1,5 aylık süreçte türknette sorun yaşamaz isem dsmartnet aboneliğimi hem tv hem internet olarak sonlandırmayı düşünüyorum :) Birde arkadaşlar türknetin internetindede akşamdan bu tarafa deneiyorum arada kopmalar oluyor internette acaba bu 16 hızı hattın kaldırmaması kaynaklımıdır yine. bundan dolayı 12-14mb ye felanmı düşürmem gerekir hızımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenFero -- 31 Ekim 2017; 0:28:11 >

• 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.