Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, TTnet abonesiyim ve 16 megabite kadar olan paketteyim. Geçenlerde internetimdeki bir sorundan dolayı teknik ekip yönlendirildi ve telefon kutusunda ölçüm yapıldı. Gelen değer 14 mbit gibiydi. Dairenin içinden test ettiğimizde ise gelen hız hemen hemen aynıydı. Burdan bina içi tesisatta herhangi bir sorun olmadığı çıkarımını yapıyorum. Ancak modem arayüzünde alabildiğim maksimum hız 8 megabit gözüküyor. Bu hızdayken internet bağlantım gayet sağlıklı ancak yükseltilmesi için arıza talebi bıraktığımda modem arayüzünde hızım 12 megabit oluyor ama bu sefer oynadığım oyunlarda ping dalgalanması yaşıyorum ve hat değerlerim zayıflıyor. Sizce bu sorun hattımın bu hızı kaldırmamasından dolayı mıdır? Öyle olsa 14 megabit nasıl daire içine kadar gelsin diye düşünmüyor değilim. Daire içine gelen 14 megabit hızı sağlıklı hat değerleriyle kullanabilmek için ne tavsiye edersiniz?

İnternet bağlantım sorunlu iken hat değerlerim bu şekilde. Ulaşılabilir hız 8 megabitken SNR ve zayıflama değerleri resimdekinin tersine dönüyor. ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Confick3r -- 3 Şubat 2017; 12:27:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Confick3r

Arkadaşlar merhaba, TTnet abonesiyim ve 16 megabite kadar olan paketteyim. Geçenlerde internetimdeki bir sorundan dolayı teknik ekip yönlendirildi ve telefon kutusunda ölçüm yapıldı. Gelen değer 14 mbit gibiydi. Dairenin içinden test ettiğimizde ise gelen hız hemen hemen aynıydı. Burdan bina içi tesisatta herhangi bir sorun olmadığı çıkarımını yapıyorum. Ancak modem arayüzünde alabildiğim maksimum hız 8 megabit gözüküyor. Bu hızdayken internet bağlantım gayet sağlıklı ancak yükseltilmesi için arıza talebi bıraktığımda modem arayüzünde hızım 12 megabit oluyor ama bu sefer oynadığım oyunlarda ping dalgalanması yaşıyorum ve hat değerlerim zayıflıyor. Sizce bu sorun hattımın bu hızı kaldırmamasından dolayı mıdır? Öyle olsa 14 megabit nasıl daire içine kadar gelsin diye düşünmüyor değilim. Daire içine gelen 14 megabit hızı sağlıklı hat değerleriyle kullanabilmek için ne tavsiye edersiniz?

Modem hat değerleriniz atarsanız yardımcı olacaklar vardır.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    Ekledim hocam.
  • peki bu değerler nasıl?

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !
  • deniz.gokcen D kullanıcısına yanıt
    Akıyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    akıyorum da crc hataları çok fazla hat zayıflaması normal mi? bir de SNR nedir?

idm ile microsoft sunucularından direkt olarak downlaod yaparken max. 6,300kb/sn hız gördüm ama chrome'da o kadar göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz.gokcen -- 3 Şubat 2017; 20:29:28 >
  • deniz.gokcen D kullanıcısına yanıt
    Snr hattın kapasitesi gibi bişey. 10'un altına düşerse kopma yaşarsın büyük ihtimal. Crc hatasını anlamam ama hattın normal gözüküyor

• hangisi ama bir alt sisteme doğru snr var bir de ana sisteme doğru. alt sisteme doğru 17 ana sisteme doğru 31 db gürültü oranı var bu huawei modemlerden nefret ediyorum çok karışık türk telekom zaten bi bok bilmiyor kablo kopuk diyorum modemi aç kapat diyor.
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Degerler iyi adsl 21 kapasite vdsl 50 destekler muhtemelen. Ama gelen 6 db ve giden 800kb kapasite sanki telefon kablonda ya da splitterinda problem olabilir.(kesin demiyorum.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ekleme yapayim :) Fttb t11 varsa yine vdsl hizmeti alabilir.

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Yagmurda hat dusuyorsa size gelen prensibal kablo problemlidir. Baska firmaya da gecseniz duzelmez.

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Dslam kapasitesi yetmiyor olabilir ya da vae firmasi daha yuksek hiz vermek istemiyor olabilir. Mal hiz arttikca maliyet artiyor.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Telefon kablosu ile ilgili modemi ankastreden direk baglayarak degerlere bakarsaniz daha net olur.

• scatter kullanıcısına yanıt
    Anladım, kabloları değiştireceğiz mecburen. Şöyle de bir gariplik var; ben hattımı 10 Mbit'e sabitlettiriyorum mesela. Bir hafta sonra kendiliğinden yükseliyor hız. Sürekli arayıp sabitlettirmek gerekiyor, onda da TTNET sorun çıkarıyor nedense, düşürün deyince düşürmüyorlardı en son.
    Hocam benim modem değerlerim aşağıda

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

Bu değerlere göre 70 mbit görünüyor ama hem Vodafone sitesinden sorgulayınca, hem turknet mh, hem de Türk Telekom mh 35-40 mbit diyorlar. Bunun sebebi altyapının kaldırmasına rağmen bu hızdan fazla vermek istememeleri mi?

Sizin tesisat degil telekom dagitim kutusundan sizin ankastreye gelen yada dslamdan dagitim kutusu arasindaki kabloda muhtemel sorun. Yer altinda kablo su aliyorsa degerler dusuyordur. Siz yine de telefon kablosu olarak ankastreden modeme tek parca cat6 cektirin. Jaki direk kabloya caksinler. Iciniz rahat olsun.

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    50-55 calisir belki daha ustu. Ama niye vemiyorlar orasini bilmiyorum.

Sağ olun bilgilendirme için.
    Rica ederim

T15'e kadar olan tüm FTTB kabinleri yalnızca xDSL erişimi veriyordu yanlış hatırlamıyorsam zaten. T15 üstü de Ethernet destekliyor.

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.