Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir türlü hızlı internet kullanamadım

Etrafımda özel üni, hastane vs birçok şey olmasına rağmen Ttnet yok santrale uzaksın vs vs diyor ne kadar doğru bilmiyorum.

Modem görüntüsü aşada, modem güç DB değeri nasıl yükseltilir

Bu modem değerleri nasıl olunca hız yüksek oluyor değerler ne olması lazım

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrullah.

Kesinlikle normal değil. Aynı tarifeyi kullanıyoruz. Ben makimum verimi alıyorum. Hız testinde 23'den aşağı gelmiyor. Ki, senin değerlerin daha iyi.

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

Merhaba,

Siz kopma yaşıyomusunuz ? Hat zayıflama oranınız bana yüksek geldi

• Arkadaslar internet hızım 1.5-2 mbit, kotayı aşınca 3mbite cıkıyor. Paketim 16mbit ultranet..

Telekomdan arıza kaydı açtım kontrol ettiler siteye kadar düzgün geliyormuş, sitedeki kutudan eve kablo cektirin dediler. Nasıl bir kablo alayim? 110 metre civarında mesefa var.

http://www.sanalpazar.com/Internet-Kablosu-Cat6-23-Awg-1-Mt-ayni-Gun-Kargo__isp21817554

http://www.sanalpazar.com/Internet-Kablosu-Cat6-23-Awg-1-Mt-recber-Marka__isp38535888

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 1073
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 19180
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 797
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 16381
    Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 17.2
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 7.9
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 7.5
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 13.5
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 16.5
    Yukarı yönde Ara kağıdı Derinliği 1
    Aşağı Ara kağıdı Derinliği 1
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı CRC 1
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı FEC 2
    Yukarı yönde HEC 0
    Aşağı HEC 0
    Yukarı yönde Toplam Hücre Toplamı 249789
    Aşağı Toplam Hücre Toplamı 50766149
    Yukarı yönde Ara kağıdı Gecikme 0
    Aşağı Ara kağıdı Gecikme 0
  • Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 8191 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 24124 1215
    SNR Sınırı (dB): 30.4 19.9
    Hat Zayıflaması(dB): 3.5 3.8
    Güç (dB): 15.3 12.0

bu durum nasıl

saat: 2051

tarih 08.05.2015
  • tunix53 T kullanıcısına yanıt
    Başarılı ttnet kullanıyorsan vdsl geçiş yap.
  • DSL Hızı(Kb/s): 9095 1015
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 9504 1095
    SNR Sınırı (dB): 9.0 13.0
    Hat Zayıflaması(dB): 3.5 3.0
    Güç (dB): 16.1 12.1

Durum nedir?
  • Arawnn47 kullanıcısına yanıt
    Hat modunu adsl2+ ya alın.

• Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+
    Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 9095 1015
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 9444 1095
    SNR Sınırı (dB): 8.9 12.9
    Hat Zayıflaması(dB): 3.5 3.0
    Güç (dB): 16.1 12.1

Hocam zaten hat modu ADSL2+ da gözüküyor.
  • Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+ AnnexM EU-60

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 16383 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21076 2123
    SNR Sınırı (dB): 14.1 27.8
    Hat Zayıflaması(dB): 12.0 8.2
    Güç (dB): 18.4 12.7

Vodafonet 16 - Spedd teste 13 civarı hız alıyorum.
  • Te.k kullanıcısına yanıt

Hız testinin önemi yok gayet iyi.

• Arawnn47 kullanıcısına yanıt
    Kablolari kontrol et o zayiflamaya o snr gitmez farklı bir modemle deneme yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Te.k

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+ AnnexM EU-60

Gelen Giden
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21076 2123
    SNR Sınırı (dB): 14.1 27.8
    Güç (dB): 18.4 12.7

Vodafonet 16 - Spedd teste 13 civarı hız alıyorum.

Gelen Giden
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 20832 2107
    SNR Sınırı (dB): 13.7 27.6
    Güç (dB): 18.4 12.6

Bilgisayara Win8 yükledim internet hızımda yavaşlama hissetmeye başladım. Değerler de pek değişme yok galiba (eski değerlerimi alıntıladım) ama neden yavaşlıyor anlayamadım.

• Te.k kullanıcısına yanıt
    Win 7 mi kullanıyordun ? 8 de hafif yavaşlama oluyor nedense hız testi yap birde speedtest ten.
  • İnternet (WAN) Durumu

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 16383 797
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 18144 1193
    SNR Sınırı (dB): 8.1 20.5
    Hat Zayıflaması(dB): 15.0 8.3
    Güç (dB): 18.7 12.1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle selamlar...

Arkadaşlar TTNET Net limitsiz paketini kullanmaktayım (8 megabite kadar destekleyen paket) nisan ayına kadar bağlantımdan oldukça memnundum fakat mayıs ayından itibaren bağlantıda yavaşlık sorunu hissetmeye başladım fakat mayıs ayında Adil kullanım kotasını aştığım için müşteri hizmetlerinden destek alamadım. Bu ay itibariyle 4. kez müşteri hizmetleri ile görüşmem sonucu hattımı 8 megabite sabitledikleri bilgisini aldım fakat eski bağlantım hızımdan eser yok hala... Önceden speedtest üzerinden geceleri hızımı test ettiğimde 8 buçuk civarında hızları görüyordum artı kablosuz bağlantı halinde. Şuan ise kablosuz halde 6 buçuk 7 megabit görüyorum fakat mailru üzerinden 720p bir video bile izlenmez oldu eskiden biraz sabırla 1080p video izleyebilirken şuan 1080p videonun 3 dakikası için neredeyse yarım saat beklemek gerekiyor yani izlenemiyor. Sorun sizce mailru'dan mı kaynaklı bahsettiğim tarihlerde benzer sorun yaşayan arkadaşlar var mı? Bağlantı hızımı daha farklı nasıl test edebilirim? Acaba internet paketimi değişitsem net limitsiz'den (8megabit'e kadar) ultranet limitsiz'e (16megabit'e kadar) geçsem sorunlarım düzelir mi ondan önemlisi hattım ultranet limitsizi destekler mi kaldırır mı stabil bir bağlantı alabilir miyim? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler.

İnternet Durumu :

Bağlantı Durumu : Bağlı
    Bağlantı Tipi : DSL
    Hat Modu : ADSL2+ AnnexM EU-60

-----------------------Gelen-------Giden
    DSL Hızı(Kb/s):---------8191---------795
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s):---17328--------1891
    SNR Sınırı (dB):--------18.2--------22.5
    Hat Zayıflaması(dB):----21.5---------14.5
    Güç (dB):--------------19.4--------12.5

Hat değelerim yukarıya yazdığım gibidir fakat modeme kablosuz şekilde bağlanarak aldım bu değerleri kablo ile bağlanmak bir değişim yaratır mı bilmediğim için eklemek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cash Money -- 12 Haziran 2015; 20:09:28 >

• Cash Money C kullanıcısına yanıt
    Sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Sorun yok.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam ama biraz daha açıklayıcı yazarsanız minnettar olurum. Kısaca bağlantı değerlerim nasıldır ortalama kaç megabit hız alırım ultranet'e geçmemi önerir misiniz? Malum net limitsiz tarfiesi satışa kapalı bir paket geçtiğim anda geri dönüşüm olmayacak. Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

Unutmadan mayıs ayından itibaren benim gibi mailru'da yavaşlama (720p ve 1080p Hd çözünürlüklü video barlarının dolmaması izlenememesi gibi ) sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim bağlantı hızı kaybı mailru sunucularından mı kaynaklı yoksa benim bağlantımla ilgili bir sorun mu var öğrenmiş olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cash Money -- 12 Haziran 2015; 23:16:22 >

• Cash Money C kullanıcısına yanıt
    Sunucudan olabilir veyada dns degisin bu pakette kal ha yok dersen 13-14 mbit alir fazlasini almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 13 Haziran 2015; 0:19:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Sunucudan olabilir veyada dns degisin bu pakette kal ha yok dersen 13-14 mbit alir fazlasini almaz Zayiflama fazla.

Teşekkürler hocam. Bu arada TTNET'in dns'ini kullanıyorum müşteri hizmetleri hızlı olduğunu söyleyerek kulanmamı önermişti fakat mailru üzerinde bir değişim yaşatmıyor. Bu site için Dns olarak ne önerirsiniz ? Tıkla izle tarzı siteler içinde hd olarak kaybı en az şekilde yaşatan kaliteli görüntü ile video izlenebilecek ender sitelerden biri. Sıkıntı şu Mayıs ayından önce çok hızlı şekilde izleyebiliyordum (rahat rahat 1080p açıyordu bağlantım) ne olduysa mayıs ayından sonra başladı şuan verdiğim hız değerlerinde 720p için video izleme barı dolmuyor 1080p'yi bırakın 720p video izleyemiyorum. Bilgisayara format falanda atmadım anlamadım ne olduğunu.
    Hocam zaten şuan 71lira ödüyorum adil kullanım kotası sanırım ikisininde 50gb ve ultranet 16'ya kadar paketinin fiyatı 73lira eğer sıkıntısız stabil 14 megabit hız alabilirsin diyorsanız aylık 2 liranın benim açımdan maddi bir kaybı olmamasına karşın internet hızım neredeyse iki katına çıkacak öngörünüz nedir geçmemi önerir misiniz? Sabırla sorularıma cevap verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim hocam.
    Unutmadan bağlantımı 8megabite sabitlemişlerdi verdiğim internet değerlerindede 8 megabit görünüyor bu hızla normal şartlarda 720p ve 1080p videonun dolmaması veya çok geç dolması normal midir yoksa sunucu sorununu mu işaret ediyor bu durum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cash Money -- 13 Haziran 2015; 0:32:27 >

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.