Şimdi Ara

ADSL faturası? Lütfen bakın! Önemli! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
51.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: marlo

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Cenks

quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER

arkadaşlar bana 63ytl fatura geldi. bende ara dönemde limitsize geçenim. henüz faturam gelmediği için tam rakamları yazamıyorum. ama size ben kısaca tarih olayını anlatayım

13ekimde hattımı açtırdım ve kasım 13 de ilk ayım bitti(256k limitli kullaniyordum. bildiğiniz gibi 1 kasımda 512 oldu). daha sonra yaklaşık bir 5-6 gün sonrada telekoma gidip hattımı 256k limitsize geçirdim. (aynı gün hız 256k ya geçti)

şimdi bana 28 aralık son ödeme tarihli 63ytl fatura geldi. Bu normalmi acaba?

yani sanırım bu fatura 13 kasım 13 aralık tarihleri arasındaki hizmeti kapsıyor. Cenks üstadın yorumlarını bekliyorum

bu ay 63 ytl gelceği kesinse seninki gayet iyi.

13 ekim-13 kasım ilk 1 ay bedava
    13 kasım-30 kasım 17 gün ücretli kullanım
    1-31 aralık arası tam ay 49 ytl.

bence az gelmiş sen hız değişimini zaten daha ilk 1 ay bedavanı kullanırken yaptığından herahngibir sorun olmamış demek.aralık ayına 49 ytl artı kasımın son 17 günü için sınırsız parası almaları lazım.atladığım bişi yoksa bence 70 ytl civarı çıkıyo.o zaman sen dua et telekom sana insaflı yaklaşmışlar.faturan gayet iyi.eğer faturan eline gelirse bide önünde sağda erişim tipi ve hızı yazar.onları da kontrol et.256\64 kbps ve limitsiz yazıyosa hiçbir sorun yok.

Basit bi soru

Aralık ayının başında(1 veya 2 si tam hatırlamıyorum) 256 sınrsıza geçtim...yani aralık ayının başından itibaren full sınırsız kullandım..kullanıyorumda..163 den faturamı öğrendim 29 aralık son ödeme tarihli 39 ytl diyor...bu nasıl olur sanki bu aralık ayında ödeyeceğim bir ay öncesinin hesabı gibi(kasım ayı:512 3gb:29ytl +
    10 gb kota aşımı 10 ytl = 39 ytl)
    ben bu ay 49 ytl aralık ayı sınırsız kulanım + 10 ytl kasımdan kota aşımı ücreti = 59 ytl bekliyordum...niye az hesaplanmış acaba yoksa geçen ayın mı?
    walla hocam sabrın takdir edilmeyecek gibi değil

fatura geldi ayrıntılar:
    DÖNEM: ARALIK 2005
    Aylık ücret: 21,80
    kıst. aylık ücret --(yok)
    kullanım ücreti Kasım 2005 3,26
    Toplam kdv öiv dahil: 39 ytl
    Erişim Hızı:521/128

halbukli aralığın başında 256 sınırsıza geçtim ve aralık ayı full sınırsız kullandım

Aralık ayında 256kbpse geçtiysen tarifenin hala 512 olması normal (Her ayın tam 1inde saat 00:00da faturalar kesiliyor ise).
    O zaman da "kullanım ücreti Kasım 2005 3,26" kasım ayındaki kota aşımın değil mi? yani senin hesabın da bu yönde mi?
    Ben de senin gibi sınırsız kullandığımı zannettim ama işte bu ay yansıdı faturaya. (Aşağıda vereceğim detayları). Şu anki saçma sistem göre senin tarife değişiminden sonraki indirme miktarının gelecek ay faturana yansıtılması lazım (Gelecekay faturan gelince haber verirsin). Eğer yansıtılmazsa br saçmalık var çünkü bana bu durumda yansıtılıyor; zaten saçma bir uygulama yapıyor, onu da sana bana farklı uyguluyor salaklar..

Bugün telekoma gidip dilekçeyi verdim.. Eve geldim fatura gelmişti..

Aylık ücret: 36,84
    kullanım ücreti Kasım 2005 : 48,55
    ÖDENECEK TOPLAM: 113,50
    Erişim Hızı:256/64 kbps
    Tarife tipi: limitsiz
    kotayı aşan kullanı miktarı: 6457 mb

şimdi takıldığım nokta fatruanın arkasında
    1-Her faturada "Kullanım Ücreti..." gözükmesine rağmen niye faturanın arkasında bunun ne olduğuna dair bir açıklama
    2-KIST AYLIK ÜCRET: "Ay içinde abone olunması veya hız artırımı yapılması durumunda işlem tarihinden ay sonuna kadar alınacak ücret"
    olarak tanımlanıyor. Buna göre bizim içinde bulunduğumuz durum bu satıra uymuyor. Çünkü ben ve marlo da hızımızı 512'den 256'ya düşürdük.
    Ama 29 ytlik tarifenden 49 luğa geçiyoruz ve de tarifeler farklı biri kotalı bir sınırsız üstelik..

Acaba kotalıdan sınırsıza geçerken hızını da yükselten var mı? mesela 512kbps 3gb kotalıdan 1024 mb sınırsız gibi...
    onların faturaları nasıl düzenleniyor acaba?

• quote:

Orjinalden alıntı: theanswer

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bana 63ytl fatura geldi. bende ara dönemde limitsize geçenim. henüz faturam gelmediği için tam rakamları yazamıyorum. ama size ben kısaca tarih olayını anlatayım

13ekimde hattımı açtırdım ve kasım 13 de ilk ayım bitti(256k limitli kullaniyordum. bildiğiniz gibi 1 kasımda 512 oldu). daha sonra yaklaşık bir 5-6 gün sonrada telekoma gidip hattımı 256k limitsize geçirdim. (aynı gün hız 256k ya geçti)

yani sanırım bu fatura 13 kasım 13 aralık tarihleri arasındaki hizmeti kapsıyor. Cenks üstadın yorumlarını bekliyorum

bence az gelmiş sen hız değişimini zaten daha ilk 1 ay bedavanı kullanırken yaptığından herahngibir sorun olmamış demek.aralık ayına 49 ytl artı kasımın son 17 günü için sınırsız parası almaları lazım.atladığım bişi yoksa bence 70 ytl civarı çıkıyo.o zaman sen dua et telekom sana insaflı yaklaşmışlar.faturan gayet iyi.eğer faturan eline gelirse bide önünde sağda erişim tipi ve hızı yazar.onları da kontrol et.256\64 kbps ve limitsiz yazıyosa hiçbir sorun yok.

Basit bi soru

Aralık ayının başında(1 veya 2 si tam hatırlamıyorum) 256 sınrsıza geçtim...yani aralık ayının başından itibaren full sınırsız kullandım..kullanıyorumda..163 den faturamı öğrendim 29 aralık son ödeme tarihli 39 ytl diyor...bu nasıl olur sanki bu aralık ayında ödeyeceğim bir ay öncesinin hesabı gibi(kasım ayı:512 3gb:29ytl +
    ben bu ay 49 ytl aralık ayı sınırsız kulanım + 10 ytl kasımdan kota aşımı ücreti = 59 ytl bekliyordum...niye az hesaplanmış acaba yoksa geçen ayın mı?

fatura geldi ayrıntılar:

halbukli aralığın başında 256 sınırsıza geçtim ve aralık ayı full sınırsız kullandım

Aralık ayında 256kbpse geçtiysen tarifenin hala 512 olması normal (Her ayın tam 1inde saat 00:00da faturalar kesiliyor ise).
    O zaman da "kullanım ücreti Kasım 2005 3,26" kasım ayındaki kota aşımın değil mi? yani senin hesabın da bu yönde mi?
    Ben de senin gibi sınırsız kullandığımı zannettim ama işte bu ay yansıdı faturaya. (Aşağıda vereceğim detayları). Şu anki saçma sistem göre senin tarife değişiminden sonraki indirme miktarının gelecek ay faturana yansıtılması lazım (Gelecekay faturan gelince haber verirsin). Eğer yansıtılmazsa br saçmalık var çünkü bana bu durumda yansıtılıyor; zaten saçma bir uygulama yapıyor, onu da sana bana farklı uyguluyor salaklar..

1-Her faturada "Kullanım Ücreti..." gözükmesine rağmen niye faturanın arkasında bunun ne olduğuna dair bir açıklama
    2-KIST AYLIK ÜCRET: "Ay içinde abone olunması veya hız artırımı yapılması durumunda işlem tarihinden ay sonuna kadar alınacak ücret"
    olarak tanımlanıyor. Buna göre bizim içinde bulunduğumuz durum bu satıra uymuyor. Çünkü ben ve marlo da hızımızı 512'den 256'ya düşürdük.
    Ama 29 ytlik tarifenden 49 luğa geçiyoruz ve de tarifeler farklı biri kotalı bir sınırsız üstelik..

Acaba kotalıdan sınırsıza geçerken hızını da yükselten var mı? mesela 512kbps 3gb kotalıdan 1024 mb sınırsız gibi...

inşallah bi sonraki faturamda
    kullanım Ücreti Aralık diye ekstra fiyat çekmezler

benim durumda garip bi durum daha var...şimdi senin dediğin gibi "kullanım ücreti Kasım 2005 3,26" kasım ayındaki kota aşımın değil mi? "" evet kota aşımı olması gerekiyor ve faturada da KOTA AŞIMI: 434 MB yazıyor..halbuki ben kotayı 1 GB aşmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marlo -- 28 Aralık 2005 21:29:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Basit bi soru

fatura geldi ayrıntılar:

inşallah bi sonraki faturamda
    kullanım Ücreti Aralık diye ekstra fiyat çekmezler

benim durumda garip bi durum daha var...şimdi senin dediğin gibi "kullanım ücreti Kasım 2005 3,26" kasım ayındaki kota aşımın değil mi? "" evet kota aşımı olması gerekiyor ama faturada KOTA AŞIMI: 434 MB yazıyor..halbuki ben kotayı 1 GB aşmıştım
    çok garip

eğer herkese aynı uygulamayı yapıyorlarsa çekerler--> 2-31 aralık arası asıldıysan indirmelere...--> faturanı düşünemiyorum bile :) :(
    hemen itiraz edersin sen de.. o zamana kadar benimki zaten belli olur. çok büyük haksızlık bizlere!
    yok eğer sana bu uygulama yapılmaz ise bir çifte standart var daha doğrusu saçma sapan bir sistem var. dedim ya önceki mesajda :
    zaten saçma bir uygulama yapıyor, onu da sana bana farklı uyguluyor salaklar..

senin kota olayın hakkaten garip. nasıl bu iş ya!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 28 Aralık 2005 22:03:43 >

• quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_5178482/tm.htm bir de buraya bakın!

öyle görünüyor ki sınırsıza ay içinde ne kadar erken geçilirse o kadar yüksek fatura geliyor ve ben ayın 1inde geçmiştim

unutmadan @theanswer kardeşim sonucu yazmayı unutmayasın benimde uğraşmam gerekecek galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marlo -- 29 Aralık 2005 2:03:18 >

• benim faturamda karisik sekilde gelmisti galiba bir ay faturasi fazla odedim gercekten adamin kafasi karisiyor
  • quote:

quote:

öyle görünüyor ki sınırsıza ay içinde ne kadar erken geçilirse o kadar yüksek fatura geliyor ve ben ayın 1inde geçmiştim

unutmadan @theanswer kardeşim sonucu yazmayı unutmayasın benimde uğraşmam gerekecek galiba

ne kadar erken geçtiğin önemli değil, geçtiktan sonra ne kadar indrime yaptığın! çükü bütün hepsi kotaya dahil!! a.k. ya!
    Sonucu yazacağım buraya merak etmeyin.
    Alın size telekoma verdiğim dilekçe, siz de itiraz ederseniz, ki mutlaka edelim hep beraber, yararlanabilirsiniz.
    TTNET dilekçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 29 Aralık 2005 14:11:24 >

• quote:

quote:

quote:

ne kadar erken geçtiğin önemli değil, geçtiktan sonra ne kadar indrime yaptığın! çükü bütün hepsi kotaya dahil!! a.k. ya!
    Sonucu yazacağım buraya merak etmeyin.
    Alın size telekoma verdiğim dilekçe, siz de itiraz ederseniz, ki mutlaka edelim hep beraber, yararlanabilirsiniz.
    TTNET dilekçe

benim 20 gb ı aşkın downloadım var bakalım nasıl olacak

dilekçe için teşekürler..

• Bir arkadaşım da 15 Kasım'da 256 kbps sınırsızdan 512 kbps 3GB kotalıya geçti.. Kasım ayında 49 YTL ödedi ve bu ay da 29YTL ödedi.
    Kasım ayı 8gb kullanımı vardı.... Sistem çok boktan!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 29 Aralık 2005 22:47:17 >
  • Arkadaşlar telekoma gidip dilekçemi verdim... şimdi olanları ayrıntısıyla anlatacağım..

öncelikle iş-bilir telekom çalışanı faturaya şöyle bi baktı ve " kota aşımı var" dedi. bende faturamı göstererek benim hattım "512 limitsiz" (faturanın üzerindede öyle yazıo zaten" dedim.. ama limtisiz tarifeye kazım ayının 8"inde geçtim dedim.. memur hanım önündeki bilgisayardan tarifemin kasımın 8'inde değişmiş olduğunu tasdik etti.. bende kota aşımı ancak ayın ilk 8 günü olabilir dedim.. ve ayrıntılı faturayı göstererek ayın ilk 8 gününde sadece 600 mb civarı download yaptığımı belirttim.. şimdi aralık ayının faturasında kasım ayının kota aşımı gelmiyor mu? öyleyse kazım ayında kota aşımı söz konusu olamaz.. zaten ben kotalı kullandığım zamanlar hiç download yapmadım ve özellikle dikkat ettim.... ama benim faturada tam 36 gb kota aşımı yazıyor.. dilekçemi verdim, ve 10 gün içinde sonucun belli olacağını, yinede faturayı ödemek zorunda olduğumu söylediler.. eğer bi yanlışlık varsa!!! paramın geri ödeneceğini söylediler.. herşey kadının gözleri önünde, yani abone oluş tarihim, tarife değişkliği yaptığım tarih ve download miktarlarımım gösteren ayrıntı ama yine de bunda bi yanlışlık var demiyor.... çalışanlarım çoğu zaten birşeyden haberi yok.. dilekçeyi teslim ettiğim odanın halini bir görseniz.. hele kaydın tutulduğu defteri.. trajikomik bi vakaydı.. bide memur hanım.. boyna telefonda dedikodu yaptı.. bir elinde telefonla bir yandanda benim işerimle uğraşıodu..dünyadan habersiz, saçma sapan birkaç laf etti... öyle bir sövesim geliyor ki, bu ülkede kafayı yememek elde değil.. kota olayını başlattınız bari adam gibi hesabını yapın, bu işin peşini bırakacak değilim, elde ettiğim sonuçları sizlerle paylaşacağım.. belki birkaç arkadaşın işine yarayabilir.. benim durumumda olan arkadaşlar olduğundan eminim..

• quote:

Orjinalden alıntı: greenpanther

Arkadaşlar telekoma gidip dilekçemi verdim... şimdi olanları ayrıntısıyla anlatacağım..

öncelikle iş-bilir telekom çalışanı faturaya şöyle bi baktı ve " kota aşımı var" dedi. bende faturamı göstererek benim hattım "512 limitsiz" (faturanın üzerindede öyle yazıo zaten" dedim.. ama limtisiz tarifeye kazım ayının 8"inde geçtim dedim.. memur hanım önündeki bilgisayardan tarifemin kasımın 8'inde değişmiş olduğunu tasdik etti.. bende kota aşımı ancak ayın ilk 8 günü olabilir dedim.. ve ayrıntılı faturayı göstererek ayın ilk 8 gününde sadece 600 mb civarı download yaptığımı belirttim.. şimdi aralık ayının faturasında kasım ayının kota aşımı gelmiyor mu? öyleyse kazım ayında kota aşımı söz konusu olamaz.. zaten ben kotalı kullandığım zamanlar hiç download yapmadım ve özellikle dikkat ettim.... ama benim faturada tam 36 gb kota aşımı yazıyor.. dilekçemi verdim, ve 10 gün içinde sonucun belli olacağını, yinede faturayı ödemek zorunda olduğumu söylediler.. eğer bi yanlışlık varsa!!! paramın geri ödeneceğini söylediler.. herşey kadının gözleri önünde, yani abone oluş tarihim, tarife değişkliği yaptığım tarih ve download miktarlarımım gösteren ayrıntı ama yine de bunda bi yanlışlık var demiyor.... çalışanlarım çoğu zaten birşeyden haberi yok.. dilekçeyi teslim ettiğim odanın halini bir görseniz.. hele kaydın tutulduğu defteri.. trajikomik bi vakaydı.. bide memur hanım.. boyna telefonda dedikodu yaptı.. bir elinde telefonla bir yandanda benim işerimle uğraşıodu..dünyadan habersiz, saçma sapan birkaç laf etti... öyle bir sövesim geliyor ki, bu ülkede kafayı yememek elde değil.. kota olayını başlattınız bari adam gibi hesabını yapın, bu işin peşini bırakacak değilim, elde ettiğim sonuçları sizlerle paylaşacağım.. belki birkaç arkadaşın işine yarayabilir.. benim durumumda olan arkadaşlar olduğundan eminim..

geçmiş olsun arkadaşım..sonucu yazmayı unutma

• Bekliyoruz greenpanter..

Eğer benimki kabul edilmez ise ben bu sefer de elimde fatura ayrıntılarıyla başvuracağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 31 Aralık 2005 0:19:42 >
  • bugün saar 9:40'ta telekomdan bir hanımefendi tarafından arandım amacı telefon açıp anlamadığım bir şey varsa bilgi vermekmiş... kota ücretlendirmesi aylık olarak yapılmaktaymış... telekoma gideceğim bu sefer müdüre çıkacağım.... beyler sesimizi çıkarmaz isek bu olay kapanır; tv, gazete vs duyuralım..

Serdar Güçlü'nün sitesi ve e-posta adresi:
    http://turk.internet.com/yazarlar/all.php?aid=96&show_articles=true
    serdar@turk.internet.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 2 Ocak 2006 10:23:36 >
  • quote:

bugün saar 9:40'ta telekomdan bir hanımefendi tarafından arandım amacı telefon açıp anlamadığım bir şey varsa bilgi vermekmiş... kota ücretlendirmesi aylık olarak yapılmaktaymış... telekoma gideceğim bu sefer müdüre çıkacağım.... beyler sesimizi çıkarmaz isek bu olay kapanır; tv, gazete vs duyuralım..

Serdar Güçlü'nün sitesi ve e-posta adresi:
    http://turk.internet.com/yazarlar/all.php?aid=96&show_articles=true
    serdar@turk.internet.com

bu nasıl bi saçmalık yaw kota ücretlendirmesi aylık olarak yapılmaktaymış
    son durumu bildirmeyi unutma...

• tt nin politikası arkadaşıma söylemişlerdi önce ödemeyi yapın sonra itiraz edebilirsiniz yani diyoki siz verin bi parayı da baktık haklısınız (düşük bi ihtimal) sizi süründürürüz o parayı iade edene kadar itiraz ettiğinize ğişman olursunuz
  • hafta içi çok meşguldüm. tekrar telekoma bir türlü gidemedim... LoW_Rider'ın dediği gibi bu iş arkadaş.. ne yapsak boş....
  • tarife değişikliğini hangi gün almış bunlar.aralık başımı almışlar.öle hesaplayınca çıkıyodu dimi fatura.onu sordurdun mu?
  • quote:

tarife değişikliğini hangi gün almış bunlar.aralık başımı almışlar.öle hesaplayınca çıkıyodu dimi fatura.onu sordurdun mu?

abi ben aralığın birinde 512 3gb dan 256 sınırsıza geçmiştim...ve aralık ayı full sınırsız kullandım..aralık ayının sonunda gelen fatura 39 ytl idi tarife de 512 3gb şimdi bu arkadaşların durumunu görünce ben de korkuyorum...daha ayın başında hızımı 256 yaptırmama rağmen bunlar bana da kota aşımı uygulamasınlar..
  • TELEKOMUN AY BİTMEDEN İÇİNDE BULUNAN AYIN ÜCRETİNİ ALMASI KESİNLİKLE YANLIŞ!!!!
    bunu öncelikle belirteyim.. ve kanaatimce örnek vermek gerekirse ocak ayı sonunda aboneliğini aboneliğini iptal eden kişiye şubat sonu fatura gönderecekler TELEKOM BUNU YAPACAK ZİHNİYETTE ... ama gerçek ve olması gereken ocak ayı sonunda aboneliğini iptal eden ve ücretini ödeyen sahsa bir daha kesinlikle adsl faturası gelmemesi gerekiyor. çünki ocak sonunda ocak ayı kullanım ücreti zaten alınıyor.. BU KONUDA HERKES DİKKATLİ OLSUN...

quote:

Orjinalden alıntı: nemecek

Bu konuda Cenks ne derse doğrudur. Adam uzmanlaştı bu konuda.

Şu ana kadar açılan tüm fatura konularında Telekomu suçlayanlar bir şekilde kuyruklarını kıstırıp konuyu kapattılar. Tamam ADSL ücretleri yüksek olabilir bunu eleştirin ama hırsız damgası biraz ağır oluyor.

Hem kim hangi cesaretle kasti olarak sizi soymaya çalışabilir. Lütfen mantıklı olun. Faturamın incelenmesini arz ederim şeklinde bir dilekçe yaz,

" Türk Telekom Genel Müdürlüğü Pazarlama Dairesi Bşk. Aydınlıkevler Ankara"

adresine veya bağlı olduğun il telekom müdürlüğüne gönder.

Cevabın gelecektir emin ol.

• sen ocak sonu faturanı öde tamam mı ve o anda adsl ni iptal ettir zaten senden başka para almıcaklar ki için rahat olsun merak etme.sallıyorum şubatın 5 inde iptal ettirirsende tahminimce gün hesabı yapıp 5 günlük para alırlar yanıltmaca yapmayın yane.

sonra senin ocak ayı kullanımını bu aysonu almasından doğal bişi yoktur.zaten ödicen para sabit vercen tabi ay sonu.sadece limitli kullananlarda kota aşımı olayı var onu da çözmüşler kota aşımları diğer ay faturasına yanısıyor.bence herhangibir sorun yok.telekomun tek ama tek sorunu fiyatların yüksek olmasıdır.valla adamlar fatura keserken gayet bilinçliler sen canını sıkma.tabi ki arada yanlış fatura gelen olcak.ama bunlar belirli sayıda kişiye olur.herkese diye bi olay yok.bana aslanlar gibi 29 ytl geliyo.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.