Şimdi Ara

ADSL faturası? Lütfen bakın! Önemli! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
51.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Cenks

öncelikle şöle bi yanılgın var arkadaşım senin aralık faturanda bikere 49 ytl sınırsız parası olcak.geri kalanı hesaplayalım şimdi.geri kalanı sildim benim de kafamı karıştırdın hee

KIST AYLIK ÜCRET'in tanımı (Faturanın arkasından):
    "Ay içinde abone olunması veya hız artırımı yapılması durumunda işlem tarihinden ay sonuna kadar alınacak ücret" diyor.

Yani ben 21 kasımda hız değişikliği yaptığım için (9gün/30 gün) X 49 YTL = 14,7 YTL ödemem lazım 49 YTL değil.
    Nasıl ki ağustos ayı içinde abone olduğum için ilk faturada KIST AYLIK ÜCRET = 19,62(abonelik tarihinden ay sonuna geçen süre içinödediğim miktar) veriyorum, eylül ayı için de 21,80 ödüyorum ve böylelikle 55 ytl ödüyorum. TAMAMEN DOĞRU herkes de böyle ödüyor zaten (Ha ben yazının ilk yarısında bize vaadedilen 1 ay bedava diye bir şey yok diyorum orası ayrı).
    256 Kbps sınırsız bağlantıya 49YTL ödeyen bilir ki AYLIK ÜCRET = 36,84 YTL dir ve %15 + % 18 vergilerler bu 49 YTL olur.
    Benim istediğim: Kasım ayında 9 gün boyunca 256 K kullandığıma göre 36,84 YTLnin yarısından da az bir ücret ödemem lazım çünkü 9 gün kullanıyorum ve 1 ay = 30 gündür. ve de 21 kasımdan sonraki 6 gb indirmenin eski tarife üzerinden kota aşımı olarak değerelendirilmemesidir.

Elime fatura geçince tam olarak anlayacam...

• quote:

Orjinalden alıntı: theanswer

quote:

öncelikle şöle bi yanılgın var arkadaşım senin aralık faturanda bikere 49 ytl sınırsız parası olcak.geri kalanı hesaplayalım şimdi.geri kalanı sildim benim de kafamı karıştırdın hee

KIST AYLIK ÜCRET'in tanımı (Faturanın arkasından):
    "Ay içinde abone olunması veya hız artırımı yapılması durumunda işlem tarihinden ay sonuna kadar alınacak ücret" diyor.

Yani ben 21 kasımda hız değişikliği yaptığım için (9gün/30 gün) X 49 YTL = 14,7 YTL ödemem lazım 49 YTL değil.
    Nasıl ki ağustos ayı içinde abone olduğum için ilk faturada KIST AYLIK ÜCRET = 19,62(abonelik tarihinden ay sonuna geçen süre içinödediğim miktar) veriyorum, eylül ayı için de 21,80 ödüyorum ve böylelikle 55 ytl ödüyorum. TAMAMEN DOĞRU herkes de böyle ödüyor zaten (Ha ben yazının ilk yarısında bize vaadedilen 1 ay bedava diye bir şey yok diyorum orası ayrı).
    256 Kbps sınırsız bağlantıya 49YTL ödeyen bilir ki AYLIK ÜCRET = 36,84 YTL dir ve %15 + % 18 vergilerler bu 49 YTL olur.
    Benim istediğim: Kasım ayında 9 gün boyunca 256 K kullandığıma göre 36,84 YTLnin yarısından da az bir ücret ödemem lazım çünkü 9 gün kullanıyorum ve 1 ay = 30 gündür. ve de 21 kasımdan sonraki 6 gb indirmenin eski tarife üzerinden kota aşımı olarak değerelendirilmemesidir.

Elime fatura geçince tam olarak anlayacam...

zaten yanılgın da orda arkadaşım aralık faturası aralığın parasıdır bide varsa kasımdan kota aşımıdır.bana anlatmaya kalkma sakın ciddi diyorum burda anlatmaktan tüy bitti dilim de.aralık faturana aralık parası 49 ytl artı kasımda ki kota aşımın yansır bu gayet aşikar.zaten senin bakış açın yanlış olduğundan sen ilk 1 ay bedavayı görmüyosun.bana abone tarihin ver açıklıcam o zaman herşeyi anlıcaksın.ayrıca 163'ü arayarak faturanı öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 24 Aralık 2005 14:38:38 >

• quote:

yeni kalktım da kafam biraz garip zor anlıyorum kusura bakma öncelikle sana gelen faturalara baktım da gayet normal niye garipisiyosun ki.ben 18 ağustosta abone oldum.bana ilk fatura ekimde 38.5 ytl geldi.1 ay 12 günlük fatura bedelidir bu ücret.sonra kasımda 29 ytl geldi.bu ayda 29 ytl kesilmiş.ilk ay faturaları 1 aydan fazla süreyi kapsar diye 15000 kez zaten söledim ihtisas alanım olmakla beraber için rahat olsun sen aslanlar gibi kullanmışsın şuana kadar ve karşılığını ödemişsin aralığa kadar sorun yok yane.sen ağustosun 4-5 civarı fln abone omuşundur senden 1ay 25 günlük almışlar ekim faturasında işte.mantıken düşün ağustosta başlıyon kullanmaya ilk faturan ekim sonu geliyo bide ay başı abone olduysan nerdeyse 3 aya yakın yane kullanmışsın.ilk ay bedava işte ekim faturanda 2 aya yakın bi süreyi kapsıyo.

ben şunu çıkarttım bu işten bu ilk ay bedava olayı milleti bozuyo çünkü alışıyo enaz 2 ay fatura ödemeden gelince şoke oluyo herkes tamam tekrar bakcam ama şuan gördüğüm aralığa kadar sorun yok.

Kimse 1 ay bedava kullanmıyor! Bu çok çok çok açıktır!

3aya yakın kullanmıyorsun!
    çünkü kasım ayında ödediğim fatura 29 YTL ve ayrıntısında ekim ayının 2si ile 31 arası bilgiler var. Yani ekim ayı kullanımını kasım ayında ödüyorsun!
    Anlatabilioyrum değil mi?
    o ilk 55 ytllik fatura 3 ayı kapsamaz! abone olduğum ağutos ayı içindeki bir günden mesela ayın 7sinden 31 ağustosa kadar geçen süreyi ve de eylül ayını kapsar! bu faturayı da sen ekim ayının sonunda ödersin.. kim öyle yaptım ben de..
    ağustosun belli bölümü ve eylül ayını ekim ayında ödersin!
    ekim ayındaki kullanımını kasım ayında ödersin!
    kasım ayındaki kullanımını aralık ayında ödersin..
    Kullanıdığın ayın ücretini gelecek ay ödersin.. kural budur! yok değildir diyen ilk yazıdaki faturalara ve de açıklamalara baksın :)

Bunun gibi yanlış bilgi gelir diye faturalardaki gerekli şeyleri yazdım. Şu an yazdığım cevaptaki her şeyi ilk yazımda da yazdım fatura açıklamalarında.

Biz kasım ayındaki adil olmayan ücretlendirmeye gelelim arkadaşlar :)

• quote:

quote:

yeni kalktım da kafam biraz garip zor anlıyorum kusura bakma öncelikle sana gelen faturalara baktım da gayet normal niye garipisiyosun ki.ben 18 ağustosta abone oldum.bana ilk fatura ekimde 38.5 ytl geldi.1 ay 12 günlük fatura bedelidir bu ücret.sonra kasımda 29 ytl geldi.bu ayda 29 ytl kesilmiş.ilk ay faturaları 1 aydan fazla süreyi kapsar diye 15000 kez zaten söledim ihtisas alanım olmakla beraber için rahat olsun sen aslanlar gibi kullanmışsın şuana kadar ve karşılığını ödemişsin aralığa kadar sorun yok yane.sen ağustosun 4-5 civarı fln abone omuşundur senden 1ay 25 günlük almışlar ekim faturasında işte.mantıken düşün ağustosta başlıyon kullanmaya ilk faturan ekim sonu geliyo bide ay başı abone olduysan nerdeyse 3 aya yakın yane kullanmışsın.ilk ay bedava işte ekim faturanda 2 aya yakın bi süreyi kapsıyo.

ben şunu çıkarttım bu işten bu ilk ay bedava olayı milleti bozuyo çünkü alışıyo enaz 2 ay fatura ödemeden gelince şoke oluyo herkes tamam tekrar bakcam ama şuan gördüğüm aralığa kadar sorun yok.

çünkü kasım ayında ödediğim fatura 29 YTL ve ayrıntısında ekim ayının 2si ile 31 arası bilgiler var. Yani ekim ayı kullanımını kasım ayında ödüyorsun!
    o ilk 55 ytllik fatura 3 ayı kapsamaz! abone olduğum ağutos ayı içindeki bir günden mesela ayın 7sinden 31 ağustosa kadar geçen süreyi ve de eylül ayını kapsar! bu faturayı da sen ekim ayının sonunda ödersin.. kim öyle yaptım ben de..
    Kullanıdığın ayın ücretini gelecek ay ödersin.. kural budur! yok değildir diyen ilk yazıdaki faturalara ve de açıklamalara baksın :)

Bunun gibi yanlış bilgi gelir diye faturalardaki gerekli şeyleri yazdım. Şu an yazdığım cevaptaki her şeyi ilk yazımda da yazdım fatura açıklamalarında.

yaa arkadaşım ne garipsin yahuu.madem çok biliyosun buraya ne soruyosun.ben sana burda onlarca kişiye açıkladım diyom sen hala ısrar ediyosun.benim dediğime gelirsen zaten ortada sorun kalmıyo.eline hiç fatura aldın mı güzel kardeşim.aç faturayı sağ üstte fatura dönemi yazar oraya bak allahını seversen.kasım faturasında kasım dönemi yazar.sen takılmışsın bilgilere.o verilen bilgilendirme amaçldır ne zaman ne kullanmış diye.sana kasım faturasında senin kota bilgini vermez ki mecburen 1 ay geriden takip eder.ama 29 ytl sabit o parayı mecburen alıyo senden.sadece kota aşımı olursa öteki aya geçiyo.

• quote:

bide şunu rica edip ya kasti yapılıyo ya da bilmeden yapılıyo ama daha bişi olmadan saldırmayın biyerlere.hee laf edicekseniz illa tarifelere laf edin hıza laf edin.ama şuan arkadaşa gelen 2 faturada da bir sorun yok.boşa galyana gelmeyelim

2 faturada sorun yok. 55 ytl ve 29 ytl sorun yok! ama burada 1 ay bedava uygulaması yok! yazdım 1-2 yukarıda tekrar

Gelecek olan 113,5 YTL de var büyük sorun! ilk mesajımdaki "En önemli bölümü" okuyun lütfen :)
  • ama bu bir ilk valla.millet ilk ay faturam niye yüksek gelir derdi.sen ilksin ilk 1 ay bedava değil diyen sen kendi tarihini vermedin ben kendiminkinden hesaplim de gör.aynı ay girmişiz zaten tek fark tarihi seninki ondan biraz fazla benden önce abone olmuşun.

18 ağustos abone oldum.ilk 1 ay bedava

18 ağustos-18 eylül burası 1 ay bedava olan dönem
    18 eylül-30 eylül 12 günlük ücretli eylül kullanımın.(telekom 12 günlük para göndermiyo eylülde o yüzden bu para ekime atıyor)
    1-31 ekim ücretli kullanımı da tam 1 ay zaten.

eylülün son 12 gününe 9.5 ytl almışlar,ekimin tam kullanımı da 29 ytl zaten.ekim sonuna 38.5 ytl fatura gelmiştir.bu kadar açık ve anlaşılması basit.sen bunu anlayıp kabul edersen ortada sorun kalmıyo.sen dönemi yanlış hesaplıyon.heee bu benim sallamam değildir kaç aylık çalışmam sonrası edindiğim bilgim.burda kaç kişi faturasını dahi koydu şuana kadar da hepsi anladı sorun çözüldü.

• quote:

ama bu bir ilk valla.millet ilk ay faturam niye yüksek gelir derdi.sen ilksin ilk 1 ay bedava değil diyen sen kendi tarihini vermedin ben kendiminkinden hesaplim de gör.aynı ay girmişiz zaten tek fark tarihi seninki ondan biraz fazla benden önce abone olmuşun.

18 eylül-30 eylül 12 günlük ücretli eylül kullanımın.(telekom 12 günlük para göndermiyo eylülde o yüzden bu para ekime atıyor)

eylülün son 12 gününe 9.5 ytl almışlar,ekimin tam kullanımı da 29 ytl zaten.ekim sonuna 38.5 ytl fatura gelmiştir.bu kadar açık ve anlaşılması basit.sen bunu anlayıp kabul edersen ortada sorun kalmıyo.sen dönemi yanlış hesaplıyon.heee bu benim sallamam değildir kaç aylık çalışmam sonrası edindiğim bilgim.burda kaç kişi faturasını dahi koydu şuana kadar da hepsi anladı sorun çözüldü.

daha burdan da yok kardeşim ilk 1 ay bedava değil diyosan ben bırakıyom bu işi nolur arkadaşlar başkaları da şunu onaylasın sanıyorum beni sallıyor zannedip inanmıyo.bilen arkadaşlar yardım edin yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 24 Aralık 2005 15:00:18 >

• quote:

quote:

quote:

yaa arkadaşım ne garipsin yahuu.madem çok biliyosun buraya ne soruyosun.ben sana burda onlarca kişiye açıkladım diyom sen hala ısrar ediyosun.benim dediğime gelirsen zaten ortada sorun kalmıyo.eline hiç fatura aldın mı güzel kardeşim.aç faturayı sağ üstte fatura dönemi yazar oraya bak allahını seversen.kasım faturasında kasım dönemi yazar.sen takılmışsın bilgilere.o verilen bilgilendirme amaçldır ne zaman ne kullanmış diye.sana kasım faturasında senin kota bilgini vermez ki mecburen 1 ay geriden takip eder.ama 29 ytl sabit o parayı mecburen alıyo senden.sadece kota aşımı olursa öteki aya geçiyo.

:) Türkçe'm gayet iyi. Yani okuduğumu direk yazıyorum faturadan:

DÖNEM: KASIM-2005
    ÖdENECEK TUTAR: 29 YTL
    KOTA AŞIMI : 0
    SON ÖDEME TARİHİ: 29.11.2005
    AYRINTILAR:
    02.10.05 00:42:13 Süre 11812 saniye Kullanım miktarı.. vs
    ..............
    .........
    ...........
    31.10.05 23:50:25 süre 17119 saniye kulanım miktarı vs..

ÜZERİNDE KASIM-2005 yazan fatura EKİM ayı kullanımını gösteriyor!
    ÜZERİNDE X. ay yazan fatura x-1. ay kullanımını gösterir!
    :)

TEKRAR SÖYLÜYORUM BEN İLK AY FATURAMA (55YTL) İTİRAZ ETMİYORUM. AMA KAMPANYADA VAADEDİLEN 1 AY BEDAVA YOK ONU SÖYLÜORUM. BU SADECE KANDIRMACA!
    29 YTL LİK 2. FATURAMA(ÜZERNDE KASIM.2005 DÖENMİ YAZAN AMA EKİM AYI KULLANIMINI GÖSTEREN BİR FATURA!) İTİRAZ ETMİYORUM.
    İTİRAZIM ARALIK.2005 DÖNEMİ OLARAK GELECEK VE KASIM AYI KULLANIMINI GÖSTEEN FATURADRI Kİ BU DA 113,5 YTL ŞEKLİNE 2 AYRI BANKANIN FATURA ÖDEME KISMINDAN ÖĞRENDİM. DEDİĞİNİZ GİBİ ARAYACAĞIM TELEFONLARI.

İLK YAZIMDA YAZDIM TEKRAR YAZIYORUM BURAYA GELELİM ÖNEMLİ KISIM BURASI

1 KASIMDAN 21 KASIM SAAT 14:00 SULARINA KADAR 512 KBPS 3 GB KOTALI TARİFE KULANDIM O SAAT İTİBARİYLE DE KOTAM 4GB İDİ.
    GİTTİM BAVURDUM HEMEN KABUL EDİLMİŞ Kİ HIZIM 256KBPS YAPILMIŞ.
    21 KASIM DA HIZIMI 256 KBPS GÖRÜRGÖRMEZ 30 KASIMA KADAR İNDİRDİĞİM VERİ MİKTARI YAKLAŞIK 6 GB. ADSLTTNET.NET.TR DEN ÖĞRENİYORUM. KENDİ HESABIM DA BUNU DOĞRULUYOR.

1- BU 6 GB KOTA AŞIMI OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEZ SORUN BURADA
    2- BEN 21 KASIMDAN SONRA 9 GÜN BOYUNCA 256 KBPS SINIRSIZ KULLANIYORUM BANA BU ZAMAN ZARFINI KULLANARAK ÜCRETLENDİRME YAPILABİLİR!

SAYGILAR SEVGİLER HERKESE :) :)

• 163ü aradım 2ye bastım
    29 aralık son ödemeli fatura 113,5 ytl...
  • ilk 1 ay bedavadır bu kesin doğrudur daha bişi demiyorum.eğer aralık faturana gelirsek ise o faturanın 113 ytl çıkması için bikere aralık kesin 49 ytl olcak ki ben zaten bunu iddaa ediyorum.sonra sen 21 kasım da başvurdun ama demek bunlar seni 1 aralıkta geçirmiş bu sadece bir tahmin yaklaşık faturayı hesaplamaya çalışıyorum.o zaman 6 gb için 60 ytl almışlardır.işte küsürleri fln sen ekle ben yuvarlak sölüyorum.anca böle olursa sen aralıkta 113 ytl bi fatura ile karşılaşırsın.
  • quote:

senden ricam var 163'ü aradın mı?aramadıysan orayı ara 2 ye bas ve 10 haneli adsl nosunu gir ordan kesin öğren şu aralık faturasını.doğrusu bu tarife değişikliği tam işkence çünkü adamlar neye göre hesapladığı belli değil.bu tarife değişikliği esnasında kullanıcının kota kullanımını kısması lazım.eğer bu adamlar ay başında geçirdiyse senin kasım kota aşımın batırmıştır bence.

hehe! ben de buna itiraz ediyorum işte! ben tarifemi değiştirdikten sonra o tarifeye göre kullanımımı öderim yani ay sonuna kadar 9 gün.
    Ha dersiniz ki "olur mu kardeşim 49 ytl ödeyeceksin". Olmaz işte bu kıst aylık ücret ondan dolayı var!
    Örnek isterseniz: İlk faturdamda bulunan kıst aylık ücreti de bu bakımdan ödüyorum yani ağustos ayı içinde abona olmamdan ağustos ayı sonuna kadar geçen süre ki bu da o zamanki tarifem için 19,62 YTL eylül ayı için 21,80 ödüyorsun
    yani 19,62<21,80! niye ağustos ayında 1 aydan az kullandım ona göre ücretlendirilmiş
    Kasım ayında da 9 gün kullandığım için da 36,84 YTLden az ödemem lazım. 9 günlük yani (9/30) oranına göre bana ücret yansıtılabilir.

Ki tahmin ettiğim kadarıyla bunlar 6 gb kota aşımını 6GB*9YTL = 54 YTL hesap edip faturaya eklemişler.
    (9 YTL yaklaşık olarak 1gb kota aşımı ücretidir, Kaynak: ttnet sitesi)

yani telekom
    113,5 YTL tam olarak nasıl hesaplanmış fatura elime geçince söyleyebilirim :)
    Ama 512KBPS 3GB kotalı aylık 29 YTL ve 256kbps sınırsız 49 YTL iken 113,5 YTL nasıl gelir?

• ücretleri ben sadece yaklaşık veryoırum dedim kusura bakma küsüratları telekom hesaplasın.geçiş olayını ise bu fatura yüksek gelmesi anca böle olur diye tahmin ediyorum.çok kişi yakındı bu tarife değişikliğinden.ondan dedim yaa sallıyorum geçtin 21 inde sen genede kotalı gibi kullancan aralıkta snırsız gibi kullan işin garanti olsun diye.yapcağın şey önce aslanlar gibi faturanı ödicen sonra gitcen artık dilekçe mi verilir napılır bilmiyorum dicen bu fatura ne böle bi hata var dicen.21 kasımda tarife değişikliği yaptığın kanıtlanılırsa o zaman ücret düşer öteki faturadan sanıyom böle oluyor.
  • quote:

ilk 1 ay bedavadır bu kesin doğrudur daha bişi demiyorum.eğer aralık faturana gelirsek ise o faturanın 113 ytl çıkması için bikere aralık kesin 49 ytl olcak ki ben zaten bunu iddaa ediyorum.sonra sen 21 kasım da başvurdun ama demek bunlar seni 1 aralıkta geçirmiş bu sadece bir tahmin yaklaşık faturayı hesaplamaya çalışıyorum.o zaman 6 gb için 60 ytl almışlardır.işte küsürleri fln sen ekle ben yuvarlak sölüyorum.anca böle olursa sen aralıkta 113 ytl bi fatura ile karşılaşırsın.

Ben mi anlatamıyorum anlamdım ki ?Fatruramdan okudğumu yazdım sizlere!
    Uydurma demeyin!
    Faturdan okuduğumu yazıyorum tekrar.
    quote:

Anlatabiliyorum değil mi?

Aralık ayının ücreti olan 49 YTL ocak ayında ödenir!
    Bana gelecek olan bu 113,5 YTL lik ve üzerinde ARALIK-2005 yazacak olan fatura KASIM ayı içindeki kullanımı içerir. Aralık ayına dair hiçbir şey içermez!
    Bir önceki faturayı örnek olarak verdim işte!

Saygılar :) :) ve de sabırlar....

• quote:

ama bu bir ilk valla.millet ilk ay faturam niye yüksek gelir derdi.sen ilksin ilk 1 ay bedava değil diyen sen kendi tarihini vermedin ben kendiminkinden hesaplim de gör.aynı ay girmişiz zaten tek fark tarihi seninki ondan biraz fazla benden önce abone olmuşun.

şu yazımı nolur mantıklıca oku.bi de kendine şunu sor eğer böle olursa ne olur.hem ilk 1 ay bedava değil demen ortadan kalkcak.hemde bu aralık faturası olayın daha açıkca ortaya çıkcak.

sen diyosun ki biz kullanıyoruz sonra ki ay ödüyoruz ne yazıkki telekom paraları kullandığımız ayın sonunda tahsil ediyor.bunu anlaman lazım bunu anlarsan hepsi çözülüyo emin ol.

• quote:

ilk 1 ay bedavadır bu kesin doğrudur daha bişi demiyorum.eğer aralık faturana gelirsek ise o faturanın 113 ytl çıkması için bikere aralık kesin 49 ytl olcak ki ben zaten bunu iddaa ediyorum.sonra sen 21 kasım da başvurdun ama demek bunlar seni 1 aralıkta geçirmiş bu sadece bir tahmin yaklaşık faturayı hesaplamaya çalışıyorum.o zaman 6 gb için 60 ytl almışlardır.işte küsürleri fln sen ekle ben yuvarlak sölüyorum.anca böle olursa sen aralıkta 113 ytl bi fatura ile karşılaşırsın.

İlk ay bedava değildir arkadaşım! İlk yazımda hangi ücretin ne için alındığın yazdım.
    Ha bu kampanya olmadan önce nisan ayında da başka bir ilde açtırdım ADSL kullandım (ama kampanya yoktu ) onun ilk faturası da elimde ve yine aynı ücretlendirme sözkonusu. yani kıst aylık ücret ve aylık ücret bakımından.. tarayıcı olsa tarayacam faturaları ama....

Aralık ayının alakası olmaz gelecek olan faturayla! Bir önceki cevabımda yazdım.
    Evet işte 6gbı hesap edemezler. ben bunun peşindeyim.
    Şu fatura bi elime geçsin de...

• tamam kardeşim sen öle bil fatura koymana gerek yok zaten ben fatura gelmeden direk ne zaman ne kadar gelcek diye hesaplıyabiliyorum.ilk abone olduğumdan beri zaten yukarıda da açıklayıcı şekilde yazdım.daha ne diyim sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 24 Aralık 2005 15:33:48 >
  • Cenks+1
    İsteyen istediğine inanabilir
  • quote:

quote:

şu yazımı nolur mantıklıca oku.bi de kendine şunu sor eğer böle olursa ne olur.hem ilk 1 ay bedava değil demen ortadan kalkcak.hemde bu aralık faturası olayın daha açıkca ortaya çıkcak.

sen diyosun ki biz kullanıyoruz sonra ki ay ödüyoruz ne yazıkki telekom paraları kullandığımız ayın sonunda tahsil ediyor.bunu anlaman lazım bunu anlarsan hepsi çözülüyo emin ol.

ÜZERİNDE KASIM-2005 YAZAN ve ÜCRETİ 29 YTL olan fatura var elimde ve ayrıntılarında da EKİM AYI KULLANIM BİLGİSİNİ GÖSTERİYOR.
    ŞİMDİ BU ödediğim 29 ytl ekim ayında aldığım hizmetin karşılığı değil mi??

Yani içinde bulunduğun ayın faturasını gelecek ay ödersin.
    Diyelim ki sen "bulunduğun ayda eline geçen" faturayı ayın 20 sinde gidip ödedin ve hemen gittin telekoma dedinki kapat kardeşim.onlar da kapatır ve de senden o ay içindeki 20 günlük kullanımın bedelini tahsil eder. Niye ççünkü sen bulunduğun ayın ücretini gelecek ay ödeyeceksindir ve sen aboneliği iptal ettireceğin için adam der ki "gel bakalım sen ay içinde 20 gün kullandın onu da öde" sen de doğal ve dorpu olarak ödersin..
    Yani içinde bulunduğun ayın faturasını gelecek ay ödersin.
    Senin ödediğin her fatura geçmiş ayın 1inden 30una veya 31ine kadar aldığın hizmeti kapsar!
    Saygılar sevgiler sabırlar :) :)

• Sevgili Cenks
    Sizin gibi düşüneceğim ve bu aralık ayının faturasını bir hesap edeceğim.

Sen de bir hesap eder misin? Senin hesabına göre 113,5 YTL gelir mi?

Saygılar sevgiler sabırlar
  • quote:

Sevgili Cenks
    Sizin gibi düşüneceğim ve bu aralık ayının faturasını bir hesap edeceğim.

Sen de bir hesap eder misin? Senin hesabına göre 113,5 YTL gelir mi?

Saygılar sevgiler sabırlar

tabiki gelmemeli.bu heriflerin senin nezaman sınırsıza geçirdikleri çok önemli ama.bence bi onu öğren.4440375'i ara istersen onlara detaylıca sor bu olayı de 21 kasımda geçtim sınırsıza ama bana böle bi fatura kesilmiş.niye fln.mutlaka bir açıklama yapılır.ama sen kesinlikle itiraz da et.ama benim sadece tahminim bu çünkü başımdan herhangibir tarife değişikliği geçmedi.kesin böle dersem yalan demiş olurum.aralık parası diye 49 ytl zaten gelcek kaçarın yok bikere.bide senin de tahmin yürüttüğün 6 gb'a bunlar para kesmiş yoksa başka türlü böle yüksek bi meblag gelmezdi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.