Şimdi Ara

adsl faturalarının farklılık nedeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arayıp telekoma fln da sormadım ama bence tek bir nedeni var:

Bu mallar daha fatura dönemini hesaplayamıyorlar. mesela ben ayın 12 sinde abone oldum bunlar bir dahaki ayın sonunda fatura gönderip o 18 günü de bunun içine dahil ediyorlar ama belirtmiyoorlar faturada. Başka mantıklı açıklamasını düşünen varsa yazsın.

• düşündüklerimizle değil bildiklerimizle hareket etsek . bende faturaları hesaplayan bilgisayarların bozuk olduğunu düşünüyorum mesela
  • zaten dediğin konu ise telekom yetkilerince belirtilen bir konu 2 gündür burdada tartışığımız o günlük ücret hesaplıyorlar bir dahaki faturan 30+18 gün yani 48 gün olarak gelio.. varmı öyle 1.5 ay adsl kullanıp 1 ay parası ödemek
  • FATURA EDİLMEMİŞ BORÇ kısmı var oraya bakın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: header

Arkadaşlar arayıp telekoma fln da sormadım ama bence tek bir nedeni var:

Bu mallar daha fatura dönemini hesaplayamıyorlar. mesela ben ayın 12 sinde abone oldum bunlar bir dahaki ayın sonunda fatura gönderip o 18 günü de bunun içine dahil ediyorlar ama belirtmiyoorlar faturada. Başka mantıklı açıklamasını düşünen varsa yazsın.

Evet, aynen dediğiniz gibi yapıyorlar. Sözleşme tarihi eğer ayın ilk birkaç günü içindeyse o aya ait fatura (yine o ayın son günlerinde ödenmek üzere) gelebiliyor. Seçilmiş hız kotalı ise, olası kota aşımı bir sonraki ayın faturasına katılıyor. Ama sözleşme tarihi o ayın içinde daha geç bir tarihse, o aya ait kullanım ücreti (tarifedeki fiyat/30)*[sözleşmeden itibaren ay sonuna kadarki gün] artı (varsa) o aya ait kota fazlası kullanım bedeli (her 10Mb download için 10 milyon TL) ve bir sonraki ayın full kullanım ücreti artı bir kerelik alınan bağlantı bedeli (59 milyon TL veya 12 x 5.750.000 TL) bir sonraki ayın sonlarına ödemeli tek bir faturada toplanıp yollanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 24 Aralık 2004, 1:21:02 >

• dostum çok haklısın şimdi bende bu kanıya vardım
  • Kasım ayında aldıysanız bağlantı ücretinin ilk taksiti Aralık ayında gelir. Kasım ayında kullandığınız gün kadar size fatura edilmemiş borç çıkarılır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MultiPHP

Kasım ayında aldıysanız bağlantı ücretinin ilk taksiti Aralık ayında gelir. Kasım ayında kullandığınız gün kadar size fatura edilmemiş borç çıkarılır.

telekomun bazı faturalarına göre ise bağlantı ücretini hem kasımda hem aralık ayında almışlar..bunun için bir standart yok kafalarına göre yani ..
  • abi nasıl oluyo kafalarına göre bi iş yapacaklar doğru dürüst yapsınlar dediklerinin arkasında dursunlar eğer her ay böyle olursa..
  • her ay böyle birşey yok ilk faturada sapıtıolar sonra düzene girior
  • quote:

Orjinalden alıntı: CiNaRKsK

quote:

Orjinalden alıntı: MultiPHP

Kasım ayında aldıysanız bağlantı ücretinin ilk taksiti Aralık ayında gelir. Kasım ayında kullandığınız gün kadar size fatura edilmemiş borç çıkarılır.

telekomun bazı faturalarına göre ise bağlantı ücretini hem kasımda hem aralık ayında almışlar..bunun için bir standart yok kafalarına göre yani ..

Yok öyle bir şey.

256K sınırsız
    Abonelik 1 Kasım (Açılma 3 Kasım), Bağlantı Ücretinin 1. taksiti dahil 2 aylık fatura 100 750 000
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.