Şimdi Ara

ADSL'den VDSL Geçeceğim Fakat;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen gün türk telekom şubesine gittim.
    16 mbpsye kadar adsl kullanıyorum 100 gb akn ile.
    altyapımı sorguladığımda 66 mbpsye kadar vdsl desteklediğini öğrendim ki dün 2 defa türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda öyle dedi.

geçen gün 50 mbpsye kadar 200 gb aknli pakete geçmek için gittim şubeye müşteri hizmetleri ilçede öyle bir altyapı yok dedi, telefonla altyapı destek ekibini aradı adresi verdi hattımın 32 mbpsye kadar desteklediğini 24 ve 35 mbpslik paket verebileceğini söyledi, bende 35 mbpsye kadar olan paketi kabul ettim ama ay başında gidip pakete geçiş yapacağım çünkü akn geçtim.
    35 mbpslik pakette de kota aynı 100 gb kalacak.

Bu nasıl oluyor? Vodafone fiber sorgulama, türknet altyapı sorgulama, türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm ayrı ayrı yanlış olmasın diye hepsi de hattımın 65-66 mbps desteklediğini söylüyor isterseniz 50 mbpslik pakete geçiş yapalım diyor ama türk telekom şubesinde hattımın 32 mbps desteklediğini 35 mbpslik paket verebileceklerini söylüyorlar. bu nasıl oluyor ?
    Şubedeki kadın 50 mbps verirsem sana kopma yaşarsın o yüzden 35 verelim dedi.

sizce 50 mbpsye kadar bağlatsam kopma yaşar mıyım yoksa 35 mi bağlatmalıyım ?
    35 geçtikten sonra modem arayüzünde max hızımın 65000 mbps 66000 mbps görürsem online işlemlerden 50 mbpsye geçeyim mi?

not: şu anda türknet mh ile konuştum altyapınız destekliyor dedi yine, 50 mbps hız maksimum alabilirsiniz vdsl ile dedi.

not2: aşağıya şuan ki modem hat değerlerimi atıyorum, sanırım snr değerlerim düşük. 35 veya 50 mbit pakete geçtiğimde bağlantı sorunu yaşar mıyım ? Oturduğumuz ev 25 yıllık ve kablolar eski, forumdan bir arkadaş bana ulaştı dedi ankastreden eve gelen kabloyu yenilemen lazım. çok da mantıklı. bu kabloyu yenilediğimde snr değerim artar mı ? veya adsl'de böyle vdsl geçince snr değerim aynı mı kalır portu değiştirecekleri için.
    vdsl geçtikten sonra kabloyu değiştirsem olur mu bağlantı sorunu yaşarsam ? türk telekom ekiplerini mi çağırmalıyım ? elit hizmet mi ne varmış ücretiyle yapıyorlarmış.. açıkçası elektrikçiye güvenemiyorum.
    dış kapının üstünde telefon kutusu var fakat bu kablolar nereden gidiyor nasıl gidiyor hiçbir bilgim yok, dairenin içinde de kablo görünmüyor sanırım duvarın içinden mi ne geçirmişler anlayamadım.ADSL'den VDSL Geçeceğim Fakat;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supernova1071 -- 22 Mart 2017; 14:55:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

dostum 2 basit şey yazıcam bu kadar uzun uzun yazacağına bunları düşünseydin keşke önce gidiyorsun 24mbitlik paket alıyorsun sonra buraya hat değerlerini atıyorsun sonrada bakıyoruz hattın 35 ve 50 yi desteklerse geç deriz desteklemezse geçmezsin ondan sonrada sana nasıl kabloyu değiştireceğini anlatırız çok dert etmişsin basit şeyler bunlar

24'e geçtiğimde hemen 35 veya 50 ye geçmek istesem hattım desteklerse geçebilir miyim?

Valla bütün mh 50 mbit destekler diyor ama şubedeki mh kadın 50 desteklemez 35 verelim diyor

Evet basit ama daha önce kablo değiştirmedim hiç anlamam ekip gelip yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supernova1071 -- 22 Mart 2017; 15:23:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğimi dinlememişsin hala aynı şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Dediğimi dinlememişsin hala aynı şey.

Onu yapacagim zaten

• Kardeşim benim geçiş sağlandı. Pazar günü başvurmuştum bugün internetim geldi.

Hat değerleri burada.
  • Benim download da 99dbm yazıyor benim ki niye yüksek bilgisi olan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 22 Mart 2017; 18:55:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

Kardeşim benim geçiş sağlandı. Pazar günü başvurmuştum bugün internetim geldi.

Hat değerleri burada.

Çok güzel güle güle kullanın bende ay başında geçeceğim inşallah..

Snr değeriniz artmış acaba kabloyu mu yenilediniz?

Bu hat değerine 50 mbps hatta 100 mbps iyi giderdi 35 biraz kötü olmuş:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supernova1071 -- 25 Mart 2017; 2:12:43 >

• 66 alabilirsin dediklerine bakma banada ortalama aynı şeyi söylemişlerdi adsl deyken. Sonra vdsl e önce geçiş yaptılar 24 mbite. Modem arayüzünden 110 mbite kadar ulaşılabilir hız gösteriyordu. Hatta taahhüt için 50 mbite geçmek istediğimde 100 mbite de geçebilirsin demişlerdi. Adsl'den vdsl'e geçiş yaparken gelen ekibede sormuşdum onlarda 24 mbit alabilirsin demişlerdi. Eğer vodafone sitesindede 66 mbit civarı gösteriyorsa vdsl e geçişte altyapın daha yüksek hızları desteklemesi mümkün.

Şu anda yapman gereken adsl den vdsle geçiş işlemin tamamlansın standard olarak 24 mbite tanımlanır. Daha sonra modem arayüzünden ulaşılabilir hız kısmına bakarak veya mh den altyapını tekrar sorgulat ve en yüksek ne kadar alabileceğini sor. Mh en doğru bilgiyi verecektir. Muhtemelen 50 mbit de sorun çıkmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun26180

66 alabilirsin dediklerine bakma banada ortalama aynı şeyi söylemişlerdi adsl deyken. Sonra vdsl e önce geçiş yaptılar 24 mbite. Modem arayüzünden 110 mbite kadar ulaşılabilir hız gösteriyordu. Hatta taahhüt için 50 mbite geçmek istediğimde 100 mbite de geçebilirsin demişlerdi. Adsl'den vdsl'e geçiş yaparken gelen ekibede sormuşdum onlarda 24 mbit alabilirsin demişlerdi. Eğer vodafone sitesindede 66 mbit civarı gösteriyorsa vdsl e geçişte altyapın daha yüksek hızları desteklemesi mümkün.

Şu anda yapman gereken adsl den vdsle geçiş işlemin tamamlansın standard olarak 24 mbite tanımlanır. Daha sonra modem arayüzünden ulaşılabilir hız kısmına bakarak veya mh den altyapını tekrar sorgulat ve en yüksek ne kadar alabileceğini sor. Mh en doğru bilgiyi verecektir. Muhtemelen 50 mbit de sorun çıkmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ediyorum, şu anda modemimde snr margin değeri düşük yeni cat6 kablo alıp yenileme yaptığımda hızım daha da artacağını düşünüyorum.

Evet dediğiniz gibi vodafone,türknet destek hatta türk telekomu aradım 3 farklı günde 3 kişiyle konuştum hepsi 66mbpsye kadar desteklediğini bana 50 mbpslil pakete geçebileceğimi söylediler.

Ama türk telekoma gittim paket geçişi yapmak için kadın bana onlar o kadar görür ama biz veremeyiz zaten öyle bir yüksek hız altyapısı da ilçede yok dedi. Evet vdsl var destekliyor hatta dedi ama 24 ve 35 mbpslik paket verebilirim 50 verirsem kopma yaşarsın dedi bana ve aknyi aştığım için ay başında gel geçişini yapalım dedi ne zaman geçer dedim hemen geçer vdsl'e dedi.

Kadın bence bana 50lik paketi vermek istemedi emin değilim dediğiniz gibi vdsl bağlatınca modem arayüzünden değerlere bakıp destekliyorsa telefonla arayıp geçişimi öyle yaptırmayı düşünüyorum 50lik pakete şubedeki kadın biraz anlamıyor sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

quote:

66 alabilirsin dediklerine bakma banada ortalama aynı şeyi söylemişlerdi adsl deyken. Sonra vdsl e önce geçiş yaptılar 24 mbite. Modem arayüzünden 110 mbite kadar ulaşılabilir hız gösteriyordu. Hatta taahhüt için 50 mbite geçmek istediğimde 100 mbite de geçebilirsin demişlerdi. Adsl'den vdsl'e geçiş yaparken gelen ekibede sormuşdum onlarda 24 mbit alabilirsin demişlerdi. Eğer vodafone sitesindede 66 mbit civarı gösteriyorsa vdsl e geçişte altyapın daha yüksek hızları desteklemesi mümkün.

Yorumunuz için teşekkür ediyorum, şu anda modemimde snr margin değeri düşük yeni cat6 kablo alıp yenileme yaptığımda hızım daha da artacağını düşünüyorum.

Evet dediğiniz gibi vodafone,türknet destek hatta türk telekomu aradım 3 farklı günde 3 kişiyle konuştum hepsi 66mbpsye kadar desteklediğini bana 50 mbpslil pakete geçebileceğimi söylediler.

Ama türk telekoma gittim paket geçişi yapmak için kadın bana onlar o kadar görür ama biz veremeyiz zaten öyle bir yüksek hız altyapısı da ilçede yok dedi. Evet vdsl var destekliyor hatta dedi ama 24 ve 35 mbpslik paket verebilirim 50 verirsem kopma yaşarsın dedi bana ve aknyi aştığım için ay başında gel geçişini yapalım dedi ne zaman geçer dedim hemen geçer vdsl'e dedi.

Kadın bence bana 50lik paketi vermek istemedi emin değilim dediğiniz gibi vdsl bağlatınca modem arayüzünden değerlere bakıp destekliyorsa telefonla arayıp geçişimi öyle yaptırmayı düşünüyorum 50lik pakete şubedeki kadın biraz anlamıyor sanki.

Paket fiyatını biliyorsanız telefondada aynı fiyattan geçecekse telefondan onay verebilirsiniz. Telekom müdürlüğü iptal bölümü ile mh arasında fiyat farkı olur genellikle. Fiyat konusuna dikkat edin. Mh alabileceğiniz maksimum paketi size söyleyecektir, bilinçli bir şekilde giderseniz telekom müdürlüğündede tekrar sorgulatıp istediğiniz pakete geçişinizi sağlayacaktır.

• zamanında superonline de adsl kullanırsan vdsl geçmek istedim. hat değerlerin çok iyiydi 100 mbite kadar alabiliyodum.fakat bir türlü sinyal veremediler.bende iptal ettim. kablonet aldım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

quote:

Paket fiyatını biliyorsanız telefondada aynı fiyattan geçecekse telefondan onay verebilirsiniz. Telekom müdürlüğü iptal bölümü ile mh arasında fiyat farkı olur genellikle. Fiyat konusuna dikkat edin. Mh alabileceğiniz maksimum paketi size söyleyecektir, bilinçli bir şekilde giderseniz telekom müdürlüğündede tekrar sorgulatıp istediğiniz pakete geçişinizi sağlayacaktır.

Zaten oradaki kadına söyledim dün mh ile konuştum 66mbps destekliyor nasıl 50lik paket alamıyorum dedim bana öyle altyapı yok onlar o hızları görür ama veremeyiz 35 vereyim sana dedi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.