Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ADSL'de tuhaf bir durum

4
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> ADSL'de tuhaf bir durum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      428 Mesaj
      12 Ağustos 2005 13:21:58 Konu Sahibi
      256 mb sınırsız ADSL kullanıyorum büromda ve bir süredir sorunlar oluyordu. ADSL link ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve bir bağlanıp bir gidiyordu. Uzun uğraşılar sonrası splitter kullanmaya başlayarak sorunu çözdüm ya da aslında çözdüğümü sandım. Bir iki ay sonra yine tekrar etti. Telekom'la görüşmeler sonrası önceden taktırdıkları splitter'ı çıkarttırdılar ve yine çalıştı. Tabi bir süreliğine ve yeniden aynı sorun tekrarlayıp link ışığı sabit yanmamaya başladı. Ben de yeniden splitter taktım, işe yaradı. Şimdi her seferinde ya splitter takıyorum ya da takılıysa çıkarıp hattı doğrudan modeme bağlıyorum. Bir süre için sorunu çözüyor ama mantığını hala anlamış değilim. Anlayan varsa beri gelsin...

|
      |
    • Yarbay
      2160 Mesaj
      12 Ağustos 2005 13:48:48
      İlginç bir sorun
      Modeminin markasını yazar mısın?
      |
      |
      15 Ağustos 2005 07:50:57 Konu Sahibi
      Zoom X5, ama bu sorun D-Link DSL 500G varken başladı ve sağolsun Türk Telekom yetkilileri sorun modemde dediği için para verip bunu aldım ama sorun sürdü. D-Link varken bu yaptığım değişikleri denemedim ama link ışığının sık sık yanıp sönmesi sorunu o dönemde başladı.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      605 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      TuXedo

15 Ağustos 2005 14:31:38
      sorun telekomdandır her sorun çıktığında ben kendimi harap ediyorum telekom herzamanki gibi kendilerinde sorun olduğunu kabul etmiyor bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. eğer bu sorun 1 haftalıktan az ise bekle sorun büyük ihtimalle telekomdandır. ne zaman adam gibi internet hizmeti sağlayacaklar bilmiyorum. mesela şu anda bile sorun var burda resimlerin bazıları açılıyor bazıları açılmıyor dns problemi
      |
      |
      Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
      K. Atatürk
    • Binbaşı
      1010 Mesaj
      15 Ağustos 2005 14:41:27
      haydaa noldu yaw bu adslye bi tarafa giremiyorum trkydns yaptım sanra otomotik dns yaptım olmuyor kafayı yicem girmiyo sayfalara
      |
      |

tone is in the fingers, effects just do the coloring *Joe Satriani

Ibanez RG Prestige
Reklamlar
sohbet
Blogio
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.