Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Adsl bağlı pcler birbirini görmüyor...

6
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Adsl bağlı pcler birbirini görmüyor...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1034 Mesaj
    e-con modem ile sorunsuz adsl ye bağlıyım. bir de diğer tarafta başka bir pc var oda modemden bağlı olarak internete giriyor. sorun iki pc modem ile internete girdiği halde birbirini görmüyor nasıl görebiilir?

|
    |
    işletim sistemi nedir xp ise protokolden yapar ipx/spx yukle yada netbeui yukle peki makinalr birbirine ping atıyormu daha detaylı yazarsan yardımcı olabilirim..
    |
    |
    |
    |

ya mutlaka başına gelen vardır:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah16 -- 7 Ekim 2004, 7:45:14 >
    |
    |
    Arkadaşlar keşke yardımcı olsanız.
    |
    |
    rj45 bağlantılı modemlerlerde internete girmek için pclerin birbirini görmeleri gerekmiyor
    ana makina mantığını modem devraldığı için modem her makinaya bir ip atar ve bu ip lerle pcleri internmete sokar
    birbirlerini görmeleri için aranızda bir ağ yapılandırmanız gerek ve herkesin dosya paylaşımı açık olmalı
    şayet ortak bir ağınız yapılandırılmışsa dahi eğer dosya paylaşımı kapğalı olan bir pc varsa o pcyi göremezsiniz
    tabi bu dediklerim windows ağ bağlantılarım için geçerli
    diğer şekilde değişik metodlarla her pc görülebilir
    |
    |
    Göstermenin yolu var.Bende görüyor.Tahminim senin sorunun modem e bağandığın yerel ağ bağlantısında dosya ve yazıcı paylaşımına izin vermemiş olman
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Lastik Fiyatları
Paykasa
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,345
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.