Şimdi Ara

Adresime Bana Ait Olmayan Bir Kargo Gönderilmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün, faturası (e-fatura/irsaliye) benimle aynı isimde birine kesilmiş bir ürünün, ürünü içermeyen, abuk sabuk malzemelerle dolu kargosu bana geldi. Daha önce hiç alışveriş yapmadığım, adını da duymadığım bir firma/site tarafından, faturadaki adres farklı olmasına rağmen benim adresime gönderilmiş. Faturadaki ürün 30 liralık (25₺+KDV) bir iPhone 5S parçası.

Bir şey beklemiyor olsam da kargoyu alıp açıp baktım. Kargo paketinin üzerindeki faturaya baktıktan sonra da kargo şubesine götürdüm. Şubedekilere kargoyu geri verdim, durumu anlattım bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Tutanak tutar firmaya geri gönderiniz dediler. Ben de çıktım. Ben oradayken herhangi bir işlem yapılmadı.

Kargoyu açmış olmam, paketin ürünü içermiyor olması dolayısıyla bir sıkıntı oluşturur mu, merak ediyorum. Firmadan/siteden daha önce hiç alışveriş yapmamış olmama rağmen adamların adresime kargo göndermesi de iyice kıllandırıyor. Forumda durumdan anlayanlar varsa, bilgi verirlerse mutlu olurum.

Edit:

Site şu:
    http://sadecesana.com

Kargo'nun içinde kampanya bilgisi gibi bir şeyler yazılı ufak bir kağıt vardı, orada yazıyordu.

Faturayı düzenleyen firma ise:
    https://www.iravis.com.tr

Anasayfa dışında bir şey yok sitede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 5 Aralık 2018; 18:17:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fatura 30 lira olarak kesildiyse kimsenin peşine düşeceğini zannetmiyorum. Dava bile açsa dava ücreti daha fazla tutar yani dolandırıcı olsalar bu işten kar edemezler. Sen yapman gerekeni yapmışsın onun dışındaki şeyleri umursama ama için illa rahat etsin istiyorsan ara bi satıcıyı böyle böyle de
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.