Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
188
Favori
1.250.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende biliyorum beta olduğunu ama sürücüyü kurarken microsoft onaylı yazıyordu.
    [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

5600xt de sorun olmaz bence ama genede sen bilirsin belki bu kadar hata düzeltmesinden sonra amd whql imzası aldıgın da kurarsın
    RDR2 de hiç bir fps farkı olmadı, Warzone da ise ortalama 4-5 fps artış var fakat oyundan çıktıktan sonra ekranın hz değeri sapıtıyor ve masaüstünde bile fare bildiğin takılarak ilerliyor. Ufotest den baktığımda ekran 153hz gösteriyor ve takılmalar falan var bu saçma sorunu sadece 20.4.2 de yapmıyor. Tekrar 20.4.2 ye dönecem maalesef.

AMD cidden pişmanlık.
  • keşke bu kadar ağlayacağına 1660 falan alsaydın hiç bir derdin olmazdı zaten aldıgın kartıda 2050tl ye indirimden aldın görende bişey sanacak.
  • 19.12.1 sürücüden hata alan varmı stabilmi hatalar çok daha az geldi bana bu sürücüyü yükliyim diyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zayfall

19.12.1 sürücüden hata alan varmı stabilmi hatalar çok daha az geldi bana bu sürücüyü yükliyim diyorum ben
    En stabil number one driver zaten.Daha iyisi yok.Beta vb çıkan tüm driverları iyice test ettim birçok oyunda.
  • keşke paramız degerli olsada herkese 2060 süper önerebilsek ama maglesef 2000 tl ye tek çara bu gene incehesap gamig gecesine özel inidrililer listesine girmiş 5600xt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

En stabil number one driver zaten.Daha iyisi yok.Beta vb çıkan tüm driverları iyice test ettim birçok oyunda.

Alıntıları Göster
    Peki ya bu sürümde 19.12.1 de siyah ekran gibi kilitlenme fps drop gibi sorunlar varmı acaba ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zayfall

Peki ya bu sürümde 19.12.1 de siyah ekran gibi kilitlenme fps drop gibi sorunlar varmı acaba ??

Alıntıları Göster
    memnun olarak kullandım.Deneyerek kendin bakman lazım.Sistemden sisteme farklılık gösteriyor driver sürümleri.
  • aylardır RX5700 kullanıyorum ilk zamanlar sadece bir kaç sefer youtube'da 4k video izlerken siyah ekrana düştü bir daha ne siyah ekran nede drop en sonda rdr2 yi bitirdim en ufak bir kasma olmadı.

nvidia'nın sürücü notlarına bakın liste amd'nin 2 katı :)

quote:

Fixed Issues in this Release
    The refresh rate of 144Hz-capable HDMI displays cannot be set above 120 Hz. [3038540]
    [Kepler GPUs]: With SLI/multi-GPU and G-SYNC enabled, TDRs may occur soon after launching an application. [200628981]
    [Detroit: Become Human]: The game may randomly crash. [3037846]
    [Adobe Premiere]: Adjustments in Lumetri color panel causes video to appear noisy. [3038602]
    [Notebook][GeForce GTX 1050 Ti]: Blue-screen crash, application hang, or system hang may occur. [3038621]-[Notebook][The Witcher 3 WILD HUNT]: The game remains minimized when the NVIDIA Control Panel >3D Settings
    Manage Display Mode is set to Automatic or Optimus, and cannot be restored to full screen. [200628973]
    [Notebook][The Witcher 3 WILD HUNT]: The game remains minimized when the NVIDIA Control Panel >3D Settings >Manage Display Mode is set to Automatic or Optimus, and cannot be restored to full screen. [200628973]
    [Notebook][G-SYNC]: Graphical corruption occurs when windowed G-SYNC+V-Sync is On while running applications in Clone/Duplicate mode. [200628911]
    [Notebook]: LVDS-display goes blank upon rebooting the system after driver installation on some systems. [200627952]
    Windows 7 Issues
    [Notebook][H-Clone]: With the integrated graphics processor as the clone source, display settings cannot be changed from the NVIDIA Control Panel. [200594188]
    Windows 10 Issues
    [Mechwarrior 5 DirectX 12]: The game crashes randomly with TDR and "Video driver crashed and was reset" error. [200634109]
    [Shadow of the Tomb Raider][DirectX 12]: The game may crash when launched if Hardware-accelerated GPU scheduling is enabled. [3037544]
    To workaround, disable Hardware-accelerated GPU scheduling.
    [Horizon Zero Dawn Complete][DirectX 12]: Colored corruption occurs during the game-load menu if Image Sharpening is enabled. [200633655]
    Several games randomly freeze for a few seconds during gameplay. Affected games include Assassin's Creed Origins, Planetside 2, Assassin's Creed III, Assassin's Creed Odyssey, and Assassin's Creed Syndicate. [3038632]
    [Sunset Overdrive]: The game may display random green corruption if Depth of Field is enabled from in-game settings. [2750770]
    [VR]: HDCP errors occur with Valve Index VR. [2967616]
    [Call of Duty: Modern Warfare]: Color banding can occur in the game after enabling Image Sharpening from the NVIDIA Control Panel. [2889337/3028436]
    [Call of Duty - Warzone]: Freestyle does not work. (200593020)
    [Forza Motorsport 7]: The curb may display a black strip during a race on certain tracks. [2781776]
    [Zombie Army: Dead War 4][Ansel/Freestyle]: The Ansel & Freestyle tabs are unselectable. [2810884]
    [Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Vulkan][G-SYNC]: When playing the game in Vulkan mode with G-SYNC enabled, flickering occurs after switching the game between full-screen and windowed mode.[200578641]
    To workaround, either disable G-SYNC or play using an API other than Vulkan.
    Video playback on the secondary display lags/freezes while playing a game on the primary display if Hardware-accelerated GPU Scheduling is enabled [200586262]
    [Notebook][H-Clone]: With the integrated graphics processor as the clone source, display settings cannot be changed from the NVIDIA Control Panel. [200594188]
    [Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop to 60Hz during gameplay. [3009452]

• Bu da mı gol değil?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Driverı yüklesem mi bilemedim.Bendeki sorun oyunlarda takılmalar oluyor.Hatta oyun uygulaması başladığı anda başlıyor. 20.4.2 sürümde yapıyordu acaba düzeltiler mi?
    Benim gibi sorun yaşayan var mı arkadaşlar?
    Sistem: msi 450 m pro max--Rayzan 3500x-msi rx 5700 oc gp mech up-8x2 ram--windows 10 pro
  • Arkadaşlar geçen seneki driver larda her oyun için ayrı ayrı açabildiğin sıcaklık ayarını falan gösteren bir seçenek vardı oyundan çıktığında kartın hangi sıcaklara falan çıktığına bakabiliyordun o ekranda. Kimse bunun tekrar gelmesini istemiyor mu ya halbuki harika bir özellikti sisteme ekstra bir yük bindirmeden oyundan çıkıp değerlere bakmak için. Ayrıca skyrim skse yüklü halini driver bir türlü algılamıyor manuel olarak ekledim oyuna hiç girmiyormuşum olarak gözüküyor. Eskiden sıkıntısız algılıyordu ve karta mecbur overclock yaptığım için oyun oynarken hangi sıcaklıklarda çalıştığını görüyordum :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5700XT kullanıpta sisteminde suan the sinking city yüklü olan varmı acaba? İlk defa bir oyunda sorun yaşadım 7 ay oldu sanırım sistemi toplayalı. Daha girişte masanın üstündeki silahı aldığımda pc donuyor direk :D. Laptopuma kurdum oyunu onda sıkıntı yok. 20,3 lü bir driver kuruluydu 20,4,2 ye yükselttim olmadı. sonra en son 20,7,1 kurdum yine olmadı şimdi 19.12.1' i kuruyorum sorun driverlamı alakalı onuda bilmiyorum gerçi :S

Edit: 19.12.1 dede aynı sorun var cidden enteresan

Edit 2 : Dünden beri sorunu araştırıyordum steamdeki yorumlardan birinde tesadüfen şimdi gördüm. Post process efekti lowa alıp silahı ondan sonra alın demişler yaptım oldu. Laptopta direk çalışmasının sebebi belkide bütün ayarları lowda açtığımdandır :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknglr -- 11 Temmuz 2020; 18:8:0 >
  • GoKHaNTR3 G kullanıcısına yanıt
    denemeden yorum yapamazsın dostum, bende iyi çalışır sende tekler yada tam tersi, amd uğraştıran bir kart yapmış ama sonunda bir yol bulabilmek güzel, ilk aldığım gün eyvah demiştim, göstere göstere hata yaptım ancak şuan hata yaptığımı düşünmüyorum, her an bbir problem yaşayabilme ihtimalime rağmen, zamanla zevk almaya bakıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

5700XT kullanıpta sisteminde suan the sinking city yüklü olan varmı acaba? İlk defa bir oyunda sorun yaşadım 7 ay oldu sanırım sistemi toplayalı. Daha girişte masanın üstündeki silahı aldığımda pc donuyor direk :D. Laptopuma kurdum oyunu onda sıkıntı yok. 20,3 lü bir driver kuruluydu 20,4,2 ye yükselttim olmadı. sonra en son 20,7,1 kurdum yine olmadı şimdi 19.12.1' i kuruyorum sorun driverlamı alakalı onuda bilmiyorum gerçi :S

Edit: 19.12.1 dede aynı sorun var cidden enteresan

Edit 2 : Dünden beri sorunu araştırıyordum steamdeki yorumlardan birinde tesadüfen şimdi gördüm. Post process efekti lowa alıp silahı ondan sonra alın demişler yaptım oldu. Laptopta direk çalışmasının sebebi belkide bütün ayarları lowda açtığımdandır :D
    Dediğin oyunu hiç oynamadım ama indirip denersem yorumumu söylerim.Bu arada son driveri gene denedim fakat bf1 ve bf5 de gene sorunlar yaşadım.stutter ve ara video larda ciddi fps düşüşü ve takılma.Yeniden 19.12.1 e döndüm.Dönüp dolaşıp aynı driver a geliyorum.Bu arada driver ları silmek için ''amdcleanuputility'' i kullanmıyorsan bununla temizlemen iyi olacaktır.Sonra yeni driveri yükle.

• ahmet2406 A kullanıcısına yanıt
    Niye bilgisayarda bir hata olunca hemen ekran kartindan supheleniyorsun anlamadim. Oyuna girince sistem yuke biniyor ve mavi ekran veriyor. Yuksek ihtimal ya ramlerden ya psu dan hemen amd kart oldugu icin ekran kartini dusundlmeyin

• Beyler rx 5600 xt ile freesync açınca oyunlarda anlık droplar takılmalar yaşıyorum. Adrenalin 20.4.2 kullanıyorum. Herhangi bir ince ayar var mıdır? Bilgisi olan yardımcı olabilecek birisi var mı? Daha önce g-sync kullanıyordum. Böyle bir problem yaşamadım.
  • Ben sürücü kurulumunu yaparken temiz kurulum seçeneğini seçmiştim ve çok takılma oluyordu.Sonra amd cleanup utility uygulaması ile silip tekrar kurdum sıkıntı yok şu anda.Kartım rx 570 armor 4gb.4-5 aydır sıkıntı çıkmıyordu hatasız kullanıyordum.İlk defa sorun oldu o temiz kurulum seçeneği.Bundan sonra DDU ya da amd cleanup utility gibi uygulamalar kullan ben dersimi aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasım Bilgin -- 13 Temmuz 2020; 0:3:23 >
  • rx 500 serisiyle deniyen oldu mu bu yeni driveri sonuçlar nasıl ?
  • evet arkadaşlar bügün AMD sürücülerinde aldığım hatayı anlaticağım galiba 20.7.1 siyah ekran hataları fazlasıyla çözülmüş ançak bir takim başka hatalarda mevcut onun için bir sonraki Driver ile belkim daha fazlası çözülür benim oynadığım oyunlarda breakpoint oyununda WattMan hatası ançak bu oyunlarda siyah ekrana düşüp reset atmak gibi bir durum söz konusu bilene olmadı sonraki oyunda ise Battlefield 1'de anlamadığım farklı bir hata mesajı verdi aşagıya birakıyorum ben bakarsınız ona göre sonuça ulaşalım.
    Ekran kartım : RX5600xt
    Sistem oyunda iken kilitleniyor masaüstüne atiyor ve daha sonra girmek isteyince siyah ekran verip No signal diyor Restart atmadan düzelmiyor WQHL Sürücü bekleyeceğiz inşallah gelecek sürücü ile bu tur sorunlar çözülür

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zayfall -- 13 Temmuz 2020; 16:35:38 >

• 
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.