Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye , lazye Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UçamayanZüperGahraman kullanıcısına yanıt
    20.2.2 sürücüsünü kullanıyorum epeydir. Şimdiye kadar yoktu ancak 2 gündür siyah ekran oluyor reset atmak zorunda kalıyorum.
  • NeCRiS kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bendede oldu 20.4.2 çıktım bakalım işin garibi 20.2.2 de tık yoktu bir kaç güne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

20.2.2 sürücüsünü kullanıyorum epeydir. Şimdiye kadar yoktu ancak 2 gündür siyah ekran oluyor reset atmak zorunda kalıyorum.
    Aynı sorun bendede oluştu bu zamana kadar sorun yoktu 2 3 gündür siyah ekran yiyorum.
  • Younes Belhanda kullanıcısına yanıt
    Hiçbir sorun yaşamadım. Hatta ben w10 1909 dan update yaparak geçtim ama herkesin pc konfigürasyonu ve donanımı farklı. Bende sorun olmaz başkasında olur bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEPHYR -- 28 Haziran 2020; 0:22:16 >
  • NeCRiS kullanıcısına yanıt
    Geçen de yükledigime pişman etmişti oyunda fps drop yiyordum.Adamı canından bezdirir bu güncellemeler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay başında Msi radeon-rx-5700-xt'li bir sistem aldım. Kartın performansı gayet iyi ancak dün oyundayken kartın sıcaklığı 93'ü bulmuş, yanık kokusu var diye evdekiler yan odadan geldi. Düne kadar sıcaklık değerlerini vs. hiç kontrol etmezdim saatlerdir çeşitli testler yapıyorum.
    - Pc'yi oyun harici kullanırken sıcaklık 50 derecelerde geziyor.
    - Oyundayken 91 derece sabit diyebilirim.
    - Ayrıca masaüstündeyken Vram Hızı sürekli 1750'de sabit duruyor. Gpu hızı ise sürekli 800 civarlarında.

Bu kadar ısınmasının nedeni nedir ? Bu kartı kullanan varsa, sıcaklık değerleriniz kaç ?

Biraz araştırdım ve aynı sorunu yaşayan kişiler var.
    https://community.amd.com/thread/241665#comment-2980116
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/dgyblg/rx_5700xt_memory_clock_stuck_at_max_clock_even/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunahan95 -- 28 Haziran 2020; 16:28:40 >

• tunahan95 kullanıcısına yanıt
    Fan devrini kontrol edin orada bir dengesizlik olabilir, yük altında iken gereklı kadar devirlenmeyebilir. Havalar artık iyice ısındı kasanızın hava akışı yeteri kadar iyi değilse sıcaklığı ani olarak yükseltebilir.
  • Dün gece 2. kez 20.5.1 de siyah ekran oluştu. 1 aydır kullanıyorum neden son 3-4 günde bu sorun ortaya çıktı anlamadım. Bu windows güncellemeleri filan mı sorun çıkarmaya başladı nedir. Her iki seferde de bilgisayar başında değilken monitör uyku moduna geçmişken oldu.
  • tunahan95 kullanıcısına yanıt
    masaustune sağ tıkla ordan monitor ayarlarından 120hz ye çek sorunun düzelecek
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    RX 5600 ve 5700 için gelmiş. Bakalım önceki serilere ne zaman verecekler ama parça parça vermeleri iyi değil.
  • Windows 10 mayıs güncellemesi ile 2004 versiyona yükseldi.
    AMD Win10 2004 versiyon gelen Donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını destekleyen Beta sürücü yayınladı.
    RX5600 yada RX 5700 sahipseniz Denemek isteyen aşağıdan indirebilir.

Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Beta with Graphics Hardware Scheduling

Yeni Desteklenen:
    *Windows® May 2020 Update

AMD is excited to provide beta support for Microsoft’s Graphics Hardware Scheduling feature. By moving scheduling responsibilities from software into hardware, this feature has the potential to improve GPU responsiveness and to allow additional innovation in GPU workload management in the future. This feature is available on Radeon RX 5600 and Radeon RX 5700 series graphics products.

Bilinen Hatalar
    *Oculus™ VR headsets may not display content or may experience severe performance drops with Hardware Scheduling enabled.
    Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

*Using Edge™ web browser to playback video content with a multi display system configuration may cause a system hang or crash after extended periods of use.

*Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.

*Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products.

*Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when performing multiple task switches using Alt+Tab.

*Desktop or In-game corruption may occur intermittently when HDR is enabled.

*Direct ML Media Filters are currently unavailable in Radeon Software Media gallery for video or image content.

*Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.

*Some game titles may experience hitching when Instant Replay is enabled on Radeon RX 5000 series system configurations.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-5-1-ghs-beta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 28 Haziran 2020; 22:35:51 >

• Betayı kurdum bakalım nasıl olmuş diye. Klasik hiç bir sorun yaşamadım ki zaten sorun yaşamayanlardandım.
    Olumlu bir fark göremedim yalnız. Gpu kullanımında dalgalanmalar fazla gibi geldi.
    Bence biraz beklenmeli.

Not: RX 5600 xt
  • perhanpayidar kullanıcısına yanıt
    Hangi üreticiden hocam 5600xt? Geçen cuma gaming gecesinden sapphire pulse 5600xt sipariş ettim umarım ben de sıkıntı yaşamam. Bir de sistem bileşenleriniz nedir?
  • Equaties kullanıcısına yanıt
    https://www.xfxforce.com/gpus/xfx-amd-radeon-tm-rx-5600-xt-14gbps-6gb-gddr6-thicc-ii-pro

İ7 7700 (non-k) işlemci
    16 gb ddr4 ram
    Asus B150 anakart
    Highpower marka 600 Watt +80 plus güç kaynağı var hocam.
  • Çok teşekkür ederim hocam deneyeyim. fan profili konusunda öneriniz nedir acaba?
  • perhanpayidar kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, kullandığınız güç kaynağına ben de baktım fakat yetip yetmeyeceğinden emin olamadım diye vazgeçtim. Bir de almışken güç kaynağını uzun vadeli olsun diye +700W alayım diyorum. Bakalım umarım 5600xt pulse beni üzmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackBeasT

Windows 10 mayıs güncellemesi ile 2004 versiyona yükseldi.
    AMD Win10 2004 versiyon gelen Donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını destekleyen Beta sürücü yayınladı.
    RX5600 yada RX 5700 sahipseniz Denemek isteyen aşağıdan indirebilir.

Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Beta with Graphics Hardware Scheduling

Yeni Desteklenen:
    *Windows® May 2020 Update

AMD is excited to provide beta support for Microsoft’s Graphics Hardware Scheduling feature. By moving scheduling responsibilities from software into hardware, this feature has the potential to improve GPU responsiveness and to allow additional innovation in GPU workload management in the future. This feature is available on Radeon RX 5600 and Radeon RX 5700 series graphics products.

Bilinen Hatalar
    *Oculus™ VR headsets may not display content or may experience severe performance drops with Hardware Scheduling enabled.
    Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

*Using Edge™ web browser to playback video content with a multi display system configuration may cause a system hang or crash after extended periods of use.

*Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.

*Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products.

*Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when performing multiple task switches using Alt+Tab.

*Desktop or In-game corruption may occur intermittently when HDR is enabled.

*Direct ML Media Filters are currently unavailable in Radeon Software Media gallery for video or image content.

*Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.

*Some game titles may experience hitching when Instant Replay is enabled on Radeon RX 5000 series system configurations.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-5-1-ghs-beta

Yatacak yerin yok AMD.Şu lanet sorun yüzünden 6 ay öncesi driver dayım hala.

• Arkadaslar merhaba asus strix rx480 8 gb modelini kullaniyorum. Bugunlerde acilista siyah ekrana dusme sorunu ile daha sik karsilasiyorum. Bugun guc bela pc den goruntu aldim ve Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL) surucusunu yukledim 2-3 kez pc yi kapatip actim sorunsuz acildi pc acilictaki ekran kararma olayi gerceklesmedi su an isteyim sabah bakacagim artik. Bu sorun yuzunden pc yi acmak bile icimden gelmiyor desem yeridir. Bu arada son driver Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Optional surumu idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratd555 -- 29 Haziran 2020; 4:16:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratd555 M kullanıcısına yanıt
    amdcleanuputility ile kaldırıp tekrar yükle derim öyle yüklemediysen. 4.2 sorunsuzdu en son. bende bir önceki var hala 4.2 nin beta hali, sorun yok diye bunla devam ediyorum :D
  • 
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.