Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (599. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD 20.7.1 RX5600XT undervolt yaparak çözdüm siyah ekran sorunu şimdilik için ançak bu seferde DirectX Function Hatası verdi anlayamadım gitti nasil bir iş daha eski 19 sürücülerine doneceğim birde oyle deneyeyim belki olur
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hangi oyun?
  • güç seçeneklerinde ryzen blanced seçili mi yada cihipset kurulu mu diyeyim önce?
  • ATS de yapmıştı ama bugün açtım düzelmiş dün garip bir şekilde fps de düşüktü bugün normale dönmüş demek ki taze kurunca zaman istiyor sürücü
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

güç seçeneklerinde ryzen blanced seçili mi yada cihipset kurulu mu diyeyim önce?
    Hocam chipset kurulu olmayabilir. Emin değilim ama. Sürücüleri güvenli modda ddu ile temizledim. Sonra amd nin sitesinden yeni sürücü indirdim. Sonra inen şeye tıklayıp kurulum için dosyaları çıkarmasını yaptım C sürücüsüne ( ya da sizde hangi sürücüde windows yüklüyse ) çıkardıktan sonra tabiki adrenalin yükleyicisi açıldı. Ama onu kapattım. Sonra Aygıt yöneticisinden Microsoft Basit Bağdaştırıcı Sürücüsü var ekran kartı için. Ona iki kez tıklayıp menüyü açtıktan sonra sürücü kısmında sürücüyü güncelleştire bastım sonra da disketi var dedim sonra da;

C:\AMD\Win10-Radeon-Software-Adrenalin-2020-Edition-20.4.2-May25

Şu adresin içinde Packages klasörü var, bunun içindeki Drivers klasörünün de içinde Display klasörü var. Sonra Display klasörünü açınca büyük ihtimalle tekli bir klasör çıkacak ve onun içinde 2 tane klasör olacak ve yanında 5-6 tane dosya olacak. Sonra da bu klasörün içinde EN AZ iki tane INF uzantılı " Setup Information " yani " Yükleme Bilgisi " adında iki tane dosya olmalı ben buradaki inf dosyalarından üsttekini aygıt yöneticisinde seçtim ondan sonra karşıma iki tane ekran kartı seçeneği çıktı, burda da üsttekini seçtim. Güzelce ekran kartı sürücüsünü yükledi, ekran bir kaç kere kapanıp açıldı ve başarıyla ekran kartı sürücüsünü yükledim. Sonra da 1.5-2 saat boyunca oyun testi yaptım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bende sorun çözülmüş gözüküyor, o yüzden şimdilik pek bir şey söylemeyeceğim. Biraz daha kullanıp düzgünce bir yorum daha yazarım bu konuya. Herkese iyi geceler.

UZUN LAFIN KISASI. Adrenalin uygulamasını yüklemeden sadece sürücüyü aygıt yöneticisinden inf dosyasıyla yükledim. Sorun yaşayan varsa bir de böyle denesin. Belki sorunlarınız çözülür.

UZUN OLMUŞ ÜZGÜNÜM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-809FC2E19 -- 19 Temmuz 2020; 1:29:10 >

• yine de cihipseti kurman gerek çünkü çoğu sorunu düzeltebilir. uygun cihipseti amd sitesinden indirip kurmanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Temmuz 2020; 2:6:9 >
  • quote:

yine de cihipseti kurman gerek çünkü çoğu sorunu düzeltebilir. uygun cihipseti amd sitesinden indirip kurmanı tavsiye ederim
    Tamamdır hocam. Bir bakarım.
  • ekran kartını indirdiğin yerden cihipseti seçip alt resimdeki gibi indireceksin.
    https://www.amd.com/en/support

• 20.5.1 sürümü rx590 manuel fan ayarı yapıldığında 2 3 günde bir sistem çöküyor(siyah ekran) yani önermiyorum. Ddu ile temiz kurulum yapıp denedim merak edenler için sorun tamamen sürücü kaynaklı umarım ilerde sorunsuz sürücüler çıkartmayı başarabilirler karttan gerçekten memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanzi -- 19 Temmuz 2020; 18:10:1 >
  • 0rka kullanıcısına yanıt
    Warzoneda mı bu sorunları yaşıyorsunuz ? Bende de aynı sorunlar mevcut, fullscreen, fullscreen borderless falan geçici çözüm oluyor, ufak tefek shutteringler başlıyor bir süre sonra. Driver versiyonu kaç sizin ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    20,5,1 aynısı oluyor
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Şurada da uzun uzun tartışmışlar, ilk mesajda ve 2-3 mesaj altta videolar var. Öyle mi sizin de sorununuz ?
    https://community.amd.com/thread/250867
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    birisi beni 4500 dolar verip kaldırdıgı zaman oyun ıcınde kasmaya başlıyo ne alakaysa ya ben eskı bır driver kullanıyordum sorunsuz hangısını kullandıgımı unuttum ne diye güncellediysem a...
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Belgelerim/warzone/players/adv.options dosyasındaki video memory scale değerini 0.55 yapıp kaydedin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • allaturca89 kullanıcısına yanıt
    19.12.2 yükledim bu seferde doku problemleri oldu simdi en sonu denicem olaya bak ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Profilerimizin resetlenmemesi için yapılacak işlemi anlatıyorum.

1. Amd radeon overdrive dan tam stabil ayarlarınızı oluşturun ve fan kontrolünü devre dışı bırakarak uygula deyin ve profilin yedeğini kaydedin.

2. Amd radeon overdrive ayarı yapıldıktan sonra Msi afterburner programını çalıştırın.(Afterburner ilk defa çalışıyor olmalı öncesinde kapalı durumda olmalı) Yaptığınız profili görecektir kaydedin aşağıdaki ekran görüntülerindeki gibi açılışa da ekleyin. Ondan sonra after burner içinden elle fan profilimizi oluşturup uygula diyoruz.

Bundan sonra hiç bir şekilde overdrive da resetlenmiş gibi gözükse bile profiliniz resetlenmeyecektir.

MSI Afterburner 4.6.3 Beta 1
    https://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

• quote:

ekran kartını indirdiğin yerden cihipseti seçip alt resimdeki gibi indireceksin.
    https://www.amd.com/en/support

Hocam dediğiniz gibi dün çipsetlerin driverlarını yükledim ancak bios güncel olmadığı için sistemim yine oyunlarda donmaya başladı çipseti ve ekran kartının sürücülerini kaldırdım. Bios güncellenene kadar sadece ekran kartını güncel sürücülerle kullanacağım. Umarım anakart bozulmamıştır.

• Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden yükledim ama yinede oyunda dondu. Mükemmel.
  • donmanın bios ile ilgisi olamaz öyle olsa benim 10 yıllık pcnin hiç çalışmaması gerek mutlaka başka bir sorun var kartın gücü belli zaten r7 360 yada ram den olabilir ram markası nedir ve kaç mhz? anakartın nedir? yani cihipseti boşuna kaldırmışsın onun kurulu olması gerek ekran kartını kaldırsan da eski de olsa illa bulup kurar bu arada veya donma son sürücülerde başladıysa hangisinde donmuyorsa ona geçip dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Temmuz 2020; 3:46:51 >
  • quote:

donmanın bios ile ilgisi olamaz öyle olsa benim 10 yıllık pcnin hiç çalışmaması gerek mutlaka başka bir sorun var kartın gücü belli zaten r7 360 yada ram den olabilir ram markası nedir ve kaç mhz? anakartın nedir? yani cihipseti boşuna kaldırmışsın onun kurulu olması gerek ekran kartını kaldırsan da eski de olsa illa bulup kurar bu arada veya donma son sürücülerde başladıysa hangisinde donmuyorsa ona geçip dene
    Hocam otomatik driver yükleme kapalı zaten. Neyse işte biosu güncellemeden çipset sürücülerini yüklemeyi düşünmüyorum açıkçası. Bu arada oynamaya çalıştığım oyunlarda grafik olarak çok üst düzey oyunlar değil. Sistemim şu şekilde:
    R3 1200
    16gb 2933mhz ram (2*8) Ballistix Crucial Beyaz
    R7 360 2gb
    FSP Hyper K 500W
    PC yi toplayalı 2 ay falan oldu. İlk önce csgo da aynı anda video kaydederken oyun donuyordu ses devam ediyordu sonra da oyunu kapatıyordum ben. Son 2 haftadır da oyunlarda donup oyunun çökme sorunu var sonra da dxgi error diye bir şey çıkıyor. Sonra araştırınca buna adrenalin programının neden olduğunu gördüm ve onu yüklemeden sadece sürücüyü inf dosyasıyla aygıt yöneticisinden yükleyince sorun kalmamıştı, ta ki çipsetleri yükleyene kadar, onları da yükleyince oyunlarda donma başladı yani. Şuan oynadığım oyun da Half Life 2 yani. Donma olmaması lazım. Evet ekran kartı darboğaz yapıyor onunda farkındayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.