Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (602. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilmiyorum saçma mi ama ben şu şekilde çözdüm. Siyah ekran kirpma sorunu hepsi bitti. Bütün sistemi fişten kapatınca sorun oluyordu sadece kasayı kapattım monitöru hiç kapatmıyorum devamli fişte bu şekilde 0 sıkıntı yaşıyorum. Ama bunun açıklaması nedir bilmiyorum ayrıca herşeyi denedim yeni kablo aldım hatta fayda etmemişti. Kesinlikle olayın güç,elektrikle alakalı olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeniVarya -- 24 Temmuz 2020; 16:53:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD düzeltti sanırım son sürümde sıkıntı yaşamadım hiç.
  • Power limiti negatif değerler almanın bir olumsuz yanını ben görmedim (pozitif değerlere almamak lazım). 5700 xt yi -20 de kullanıyorum DCS world ve red dead redemption gibi güncel oyunlarda bir fps düşmesi yaşamadım. aksine sıcaklık değerleri çok net bir şekilde düştü. Kartlardaki (ya da karttan kaynaklandığı düşünülen sorunların çoğu) kaliteli power kullanılmadığından kaynaklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil-mustafa

Power limiti negatif değerler almanın bir olumsuz yanını ben görmedim (pozitif değerlere almamak lazım). 5700 xt yi -20 de kullanıyorum DCS world ve red dead redemption gibi güncel oyunlarda bir fps düşmesi yaşamadım. aksine sıcaklık değerleri çok net bir şekilde düştü. Kartlardaki (ya da karttan kaynaklandığı düşünülen sorunların çoğu) kaliteli power kullanılmadığından kaynaklanıyor.
    Benim psu yeni zaten hocam. Markası da FSP. FSP500-60AHBC idi galiba. 12V tan 476 veriyor.
    PSU da sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Bence AMD sürücülerin üzerine düşmeli. Ki zaten bir sorunum yok şuan. Önceden vardı. Ekran kartını açıp temizleyip çipin üstüne macun sürüp kapayıp taktım ısınma sorunu da geçti. Hikayeli oyunlarda vsync açık + msi afterburner dan ekran kartı fanının hızını %50 yaptım 720p de sabit 75hz de 65 dereceyi geçmiyor kart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vega kartların hbm bellekli olması ve sürücülerle sıkıntı yaşamaması bir bakıma diğer kartlarda sorun çıkaran mevzunun bellek frekansı/voltajı olduğuna bir işaret olabilir.
  • Siyah ekran alanlar sürücüyü aygıt yöneticisinden manuel kurup contol paneli yüklememeyi deneyin sonra bir daha test edin bakalım gene aynı sorun olacak mı
  • Arkadaşlar bende de msi mech gp oc 5700 var. Pubg de bazen reset atma oluyordu. Ekra kartının ekstra güç kablolarını psu dan ayrı iki kabloyla çektim şu an için reset problemi bitmiş gibi duruyor.

Psu kasa içinde geldi. Coolermaster mb 511 kasa ve 650 watt 80 plus cooler master psu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun bu işlemi direkt yapmak alışkanlık haline getirmek lazım artık bu tip kartlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Temmuz 2020; 9:3:49 >

• AMD bazi kişiler AMD Pro sürücler daha stabil ve bu sürücüleri yükleyenler hata falan almamiş ançak ben yüklemeye kalkınca hata veriyoru ERROR 182 uyumsuz diyor
    sürüm Win10-Radeon-Pro-Software-Enterprise-20.Q2.1-June24 acaba yükleyen varmı merak ettim yükleyenler yardımcı olurmu acaba
  • Windows 10 X64 temiz bir format atayım ded,m v2004 sürümünü yükledim.
    Ekran kartım R9 380 4GB

Ama ısrarla yüklemiyor, ERROR 182 hatası veriyor.
    Mal gibi ortada kaldım. Ulan amd
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belo Betty

Windows 10 X64 temiz bir format atayım ded,m v2004 sürümünü yükledim.
    Ekran kartım R9 380 4GB

Ama ısrarla yüklemiyor, ERROR 182 hatası veriyor.
    Mal gibi ortada kaldım. Ulan amd
    aygıt yöneticisinden inf uzantılı dosyayı bulup manuel yükle.
  • Bunu denermisin.

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Driver for Windows® 10 64-bit
    https://videocardz.com/driver/amd-radeon-adrenalin-2020-20-4-2-may25

Kurulurken ek seçeneklerden fabrika ayarlarına dönerek kuruda seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Temmuz 2020; 20:13:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

aygıt yöneticisinden inf uzantılı dosyayı bulup manuel yükle.

Alıntıları Göster
    Eyvallah hocam sağolasın, driver yüklendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Bunu denermisin.

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Driver for Windows® 10 64-bit
    https://videocardz.com/driver/amd-radeon-adrenalin-2020-20-4-2-may25

Kurulurken ek seçeneklerden fabrika ayarlarına dönerek kuruda seçin.
    İnsin deneyeceğim hocam, teşekkürler
  • rx590 kullanıyor arkadasım enteresan bır sekılde lol ve age of da oyun kıtlenıyo pc reset atmak zorunda kalıyor drıver guncelleyene kadar bole bır sıkıntısı yoktu onerbılecegınız stabıl bır surum varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara57

rx590 kullanıyor arkadasım enteresan bır sekılde lol ve age of da oyun kıtlenıyo pc reset atmak zorunda kalıyor drıver guncelleyene kadar bole bır sıkıntısı yoktu onerbılecegınız stabıl bır surum varmı
    rx 590 kullanıyorum 20.4.2 de TFT'de 2 defa siyah ekran aldım bizde sürüm düzgün çalışmıyor sanırım.Yeni imzalı sürücü bekliyorum
  • cep5230 C kullanıcısına yanıt
    aynı ıste arkadasında lol de ozellıkle zırt pırt sıyah ekran
  • quote:

Orijinalden alıntı: cep5230

rx 590 kullanıyorum 20.4.2 de TFT'de 2 defa siyah ekran aldım bizde sürüm düzgün çalışmıyor sanırım.Yeni imzalı sürücü bekliyorum

Alıntıları Göster
    Neredeyse kullanıcıların tamamı bu sürücüden 20.2.2 WHQL memnun. Ama siyah ekran sürücüden değilse genelde psu dan olur arkadaşlar.

Güvenli moda geçip ddu ile eski sürücüleri kaldırıp bu sürücüyü kurarken ek seçeneklerden Fabrika ayarlarına dönerek kuru işaretleyip kurun.
    https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-20-2-2-driver-download.html

Kullandığınız psu ları da bu listeden kontrol edin genele yazıyorum özellikle Tier E - D - C sınıfı 3. 4. sınıf psu kullanıyorsanız her türlü sıkıntı durumunu yaşayabilirsiniz.

Tier B bazen sorun cıkarabilir.

İdeali Tier B+ ve A psu lara yönelmek olacaktır. Ve çift pcie güç kablosu kullanmak.

Psu tier list
    https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

Edit: Amd 3600 veya diğer işlemcileri kullananlar Ramlerine ve İşlemcilerine sık sık oc ve undervolt yapıyor stabil olmayan oc veya undervolt işlemleri belli belirsiz zamanlarda sorun çıkartarak baş gösterir sorun yaşayanlar ram işlemci oc ve voltaj ayarlarını auto yani iptal edilmiş olarak denesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 29 Temmuz 2020; 9:32:20 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Ben sistemin de hiç bir sorun yaşamıyorum sürücüler de bile oc yapmadım oc yapanların alayı sıkıntı yaşıyor sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oc ile alakalı bir şey yapmadım.Psu ile alakalı olduğunuda sanmıyorum genel amd kartlarında olan bir sorun bunu anca amd driverla çözer.
  • 
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.