Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kukki

arkadaşlar, benim bazen monitör uyku moduna geçiyor, klavye ve fare ışıkları da sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor( kasa ışıkları yanıyor). bu hata sizin siyah ekran hatası dediğiniz hata mı yoksa bende başka bir sorun mu var? 20.2.2 kullanıyordum 3 gün önce 20.5.1 e geçtim her gün 1 kere yaşıyorum bu olayı. ekran kartım rx 570
    Güç yönetiminden kontol ettinmi ekran ve uyku modu durumunu?
  • evet hocam devre dışı durumda.
  • arkadaşlar rx590 için ideal wattman ayarları nelerdir acaba? power limit , voltaj, saat hızı, fan rpm vs. hakkında. çabucak 80 derecelere ulaşıyor. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
  • DeadShot467 kullanıcısına yanıt
    Xfx590 kullanıyorum ve 590lar arasındaki kötü soğutuculardan birine sahip ancak ayarlar sayesinde kart 70-75 dereceyi geçmiyor. Hele freesync açıp fps 60 sabitlersem en yüksek ayarlarda 60 derecelerde fan sesi olmadan oynuyorum. Araştırıp ufak bir undervolt işlemi yapmanı öneririm ancak her kartın yapısı farklı olduğundan senin kartın stabil voltaj değerlerini kendin bulman gerek. Stok 1150v veriyor ortalama 1100v gibi bir değere çekersen iyi olabilir. Ben 1 hafta boyunca 1085v kullandım tüm stres testlerini (furmark,aida64) saatlerce başarılı bir şekilde bitirmesine rağmen 1 hafta sonra (lol) oyundan atma sorunu olmaya başladı ve undervolt işlemi yüzünden olabileceğini düşündüğüm için 1115v arttırdım. Şu an undervolt konusunda hiçbir sorunum yok. Güç limiti konusunda ise bence bu kart tam bir elektirik canavarı Güç limiti bölümü kapalıyken karttan tam verimi alamıyoruz. Eğer tam performansında kullanmak istiyorsan güç limitini yükseltmelisin bu da daha fazla ısı artışı demek. Güç limitini +25 yaptığımda kart tam performansda çalışıyor ve 190-200w enerji çekiyor. Fan konusunda da kesinlikle sıfır rpm modunu kapalı tutun ve kendiniz bir fan profili oluşturun.
    https://www.userbenchmark.com/UserRun/29752151 güç limiti arttırdıktan sonraki test sonucu
    https://www.userbenchmark.com/UserRun/29752441 burada da güç limiti ayarı kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanzi -- 23 Haziran 2020; 5:20:29 >

• Yeni sürüm çıkarmamaya yemin ettiler heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bu en son driveri kurduktan sonra adrenalinde şu hatayı görüyorum
    Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan radeon Wattman ayarları geri yüklendi yazıyor

bu neden oluyor?
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı sıkıntı var sadece fan için gelişmiş kontrolü kullanıyorum pcyi kapatıp açtığımda beklenmeyen hata diyip gelişmiş kontrolü kapatıyor.
  • Bourne90 B kullanıcısına yanıt
    Ben buldum youtubéde deniyorum duzelirse yazarim buraya güç planiyla alakaliymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i Am Not Dead -- 24 Haziran 2020; 15:28:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    20.5.1 mayıs ayında çıkmıştı. Sonra sitede tarihi Haziran diye değiştirdiler. Her ay bir sürücü çıkacak diye düşünürsek bu ay bence çıkmaz
  • Bourne90 B kullanıcısına yanıt
  • sapphire rx 5600xt için 20.5.1 e geçilmeli mi deneyimleyen oldu mu?
  • RX5600 XT için şuan gördüğüm en stabil sürücü 20.4.2
  • ben şu an windowsun otomatik kurduğu bir sürümü kullanıyorum. 19lu sürümlerden biri galiba tam bakmadım,gayet stabil.
  • Bugün iki kez ekran durduk yere siyah oldu geride gelmedi benzer sorun yaşayan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Bugün iki kez ekran durduk yere siyah oldu geride gelmedi benzer sorun yaşayan oldu mu?
    Sanırım 6-7 aydır Sapphire RX570 kullanıyorum. Birçok sürücü kullandım 20.5.1 sürümüne kadar hiç siyah ekran sorunu çıkmadı ama 3-4 gün önce siyah ekran sorunu yaşadım. Windows 10 2004 ile beraber bu 20.5.1 sürücüsünü de kurmuştum ve tüm oyunlarda 5-10 fps artış olmuştu. 20.5.1 sürücüsünün fps artışından memnun olduğum için eski sürücüye dönmedim. Şimdiye dek bir kez olduğu içinde fazla dert etmedim. Kısaca 20.5.1 siyah ekran yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEPHYR -- 27 Haziran 2020; 5:41:8 >
  • Bu oyun kekelemelik olayı nedir ? Biraz araştırdım ama sağlıklı bir sonuç bulamadım.
  • 5600 xt kullanıyorum. 20.5.1de siyah ekran sorunu olmadı ama bir gün içinde iki kere mavi ekran aldım. İkisi de amd sürücüsü ile ilgiliydi. Öncesinde ve şu anda 20.4.2 kullanıyorum. Gayet stabil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALt4iR

Bu oyun kekelemelik olayı nedir ? Biraz araştırdım ama sağlıklı bir sonuç bulamadım.
    stuttering sorunu.En lanet sorunlardan.stuttering games diye yaz birçok video bulursun youtube da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALt4iR

Bu oyun kekelemelik olayı nedir ? Biraz araştırdım ama sağlıklı bir sonuç bulamadım.
    takılma sorunu işte
  • ZEPHYR kullanıcısına yanıt
    W10 2004'ten memnun musun peki hocam? pcyi bi sıfırlama düşüncem var bu aralar da elim değmişken yeni sürümle yapayım diyorum :)
    iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.