Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.556
Cevap
189
Favori
1.251.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam gençler şu konuyu görenler vardır belki ;https://forum.donanimhaber.com/amd-fine-wine-gercekten-ise-yariyor-mu-doom-eternal-testinde-hd-7970-gtx-680-den-124-hizli--142651141#142651141

Bu performans artışı güncel sürücülerlemi sağlanıyor, Elimde bulunan HD7950 için son sürücüyü kursam dahamı iyi olur kısaca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-225FEBD6D

çok karışık geldi ama sağolun hocam

manuel ayarlar tırt sanki 70-80 derecede %50 de falan çalişiyordu kart

Alıntıları Göster
    Hocam bence fan curve yapmak şart zaten. Benimki şu şekilde (5700 XT nitro)

• Recep Eliçevik R kullanıcısına yanıt
    Bu ayarlarda kart ısnımadığında duruyormu hocam fanlar? Ben hangi ayarı yapsam kart durmuyor otomatikte bırakırsam 50 'C derece civarına kadar fanlar duruyor.
    Oyüzden sadece oyuna girdiğimde afteburner açıyorum orada güzel fan ayarı yaptım fazla sesli çalışmadan oyunlarda 59-61 'C derece civarını aştığını görmedim.
  • AMD Adrenalin 2020 Edition 20.4.1

Support For
    Resident Evil 3™

İyileştirmeler
    /*Overwatch™ and Heroes of the Storm™ may experience a black screen or application hang while gaming for extended periods of time on some Radeon RX Vega series graphics product system configurations.

/*HDR may fail to enable or be detected in applications and games using the Vulkan® API.

/*Doom Eternal™ may fail to launch in some hybrid graphics system configurations.

/*Radeon ReLive streaming may fail to launch or may crash when a stream session is started with performance metrics overlay enabled.

/*Some clock values may fail to populate for a limited number of graphics products in the Radeon Settings Hardware information tab.

/*Hotkeys can no longer be assigned to a single digit or character as this has the ability to block or cause interference with some default Windows® functionality.

/*Some Radeon FreeSync Premium supported displays may not list all supported refresh rate options in Windows® when Radeon FreeSync Premium is enabled in the displays OSD settings.

Bilinen Hatalar
    /*Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

/*Running Folding@Home while also running an application using hardware acceleration of video content can cause a system hang or black screen. A potential workaround is disabling hardware acceleration for the application that has it enabled.

/*Using Edge™ web browser to playback video content with a multi display system configuration may cause a system hang or crash after extended periods of use.

/*Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.

/*Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.

/*Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products.

/*Desktop or In-game corruption may occur intermittently when HDR is enabled.

/*Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when playing games with Instant Replay enabled. A potential workaround for users
    experiencing these issues is to disable Instant Replay.

/*Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when performing multiple task switches using Alt+Tab.

/*A system crash or hang may be experienced when using Edge browser to play Netflix™ content.

/*Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.

/*Direct ML Media Filters are currently unavailable in Radeon Software Media gallery for video or image content.

/*XSplit™ may experience an application hang or freeze when performing a scene switch.
    https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-4-1

• BlackBeasT kullanıcısına yanıt
    tesekkürler indiriyorum

edit: indirdim kurdum sıkıntı yok oyuna giremedim cod battlenet de çok yogunluk var

kart rx590 fabrika ayarlarına göre kurulum yap dendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 2 Nisan 2020; 23:12:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Bu ayarlarda kart ısnımadığında duruyormu hocam fanlar? Ben hangi ayarı yapsam kart durmuyor otomatikte bırakırsam 50 'C derece civarına kadar fanlar duruyor.
    Oyüzden sadece oyuna girdiğimde afteburner açıyorum orada güzel fan ayarı yaptım fazla sesli çalışmadan oyunlarda 59-61 'C derece civarını aştığını görmedim.
    Yok hocam, zero rpm kapalı yani fanlar hep çalışıyor... Benim monitör 2k yani o ısıları göremem..
  • Perturbator kullanıcısına yanıt
    Bende afterburner kullanıyorum. Radeon ayarlardan yaptığım ayarlar olmuyor. Oyun içinde ısındığında rom yükseliyor güzel ama sonra masa üstüne donunce eski rpm değerine donmuyor fanlar. Genel sorunmus sanirim. Afterburner ile tam istedigim gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar rx590 - fan sıcaklık ince ayarı ne yapmalıyım acaba? ses ve ısı dengesini yakalamak için.

teşekkürler...
  • ya kardeşim şu bilinen hataları çözsene artık yok doomda performans matrixi bilmem neyi göstermiyormuşta bilmem nede
    millet siyah ekran hatası alıyor video izlerken pc yi kilitliyor fan profilini ayarlıyamıyorsun veya ayarların sıfırlanıyor bunları çözün artık eyyy Amd bilinen hatalarda hiçbir değişiklik yok kaç aydır aynı
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    hocam radeon rx 480 ekran kartı, i7 7700k 4.20 ghz işlemci ve 16 gb ram var. ssd hard disk.

bu sistemde pubg lite gibi bir oyun nasıl donuyor aklım alıyor

ve sadece sis atınca donuyor. çözüm olarak oyunu sildim tekrar kurtum ve ekran kartı driverini da.

sizce normal mi bu srun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killabyte

PUBG deki sis gpuyu çok yoruyor. Sıcaklıklar 105 derece üzeriyse kilitlenmesi normal. Sisteyken bir bakın gpu sıcaklığı kaç oluyor.
    selam hocam radeon rx 480 ekran kartı, i7 7700k 4.20 ghz işlemci ve 16 gb ram var. ssd hard disk.

bu sistemde pubg lite gibi bir oyun nasıl donuyor aklım alıyor

ve sadece sis atınca donuyor. çözüm olarak oyunu sildim tekrar kurtum ve ekran kartı driverini da.
  • salmanbaba23 S kullanıcısına yanıt
    Baktınız mı sıcaklık değerlerine ?
  • Killabyte K kullanıcısına yanıt
    deneyeyim hocam sis atarken programdan bakıp ss alayım dimi?
  • AMD, yeni Radeon Software Adrenalin 20.4.1 sürücüsü ile Resident Evil 3 oyununda tam destek sağlıyor.

AMD, Radeon Software Adrenalin yazılımı için yeni bir sürücü yayınladı. Yeni 20.4.1 sürümü, Resident Evil 3 oyunu için tam performans desteği, son kullanıcı sorunlarına yönelik düzeltme ve iyileştirmeler içeriyor.

AMD, bağış amacıyla indirilen Folding@home uygulamasının siyah ekran veya sistemin askıda kalması gibi sorunlara yol açtığının farkında olduklarını belirtiyor.

Düzeltilen Sorunlar
    Overwatch ve Heroes of the Storm: Radeon RX Vega serisi ekran kartları ile uzun süre oyun oynarken karşılaşılan siyah ekran veya takılı kalma sorunları.
    HDR’nin Vulkan API’sını kullanan uygulamalarda ve oyunlarda etkinleştirilememesi.
    Doom Eternal’in bazı hibrit grafik sistemi yapılandırmalarında başlatılamaması.
    Performans metrikleri ve yer paylaşımı etkinken bir akış oturumu başlatıldığında Radeon ReLive’ın başlatılamaması veya kilitlenmesi.
    Radeon Ayarları Donanım bilgileri sekmesinde bazı GPU’ların saat hızlarının görünmemesi.
    Kısayol tuşları artık tek bir basamağa veya karaktere atanamıyor. Çünkü bu, bazı varsayılan Windows işlevlerini engellemeye neden olabiliyor.
    Radeon FreeSync Premium tarafından desteklenen bazı ekranların, ekran OSD ayarlarında Radeon FreeSync Premium etkinken Windows’ta desteklenen tüm yenileme hızı seçeneklerini listeleyememe sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Nisan 2020; 16:41:55 >

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 19 Temmuz 2020; 13:56:58 >
  • Csgoda 250-300 fpsden 90-120 fps aralığına düştüm son 4-5 güncellemedir nerdeyse 5 6 aydır bu durum böyle napsam olmuyor pubg 110 fps alıyorken csde 90da kalması çok ilginç şuan en son sürümü yükledim ama yine değişen bir şey yok 20.4.1 yükledim önerileriniz nelerdir
  • Destiny 2 de alt+tab yapınca hala siyah ekran olup oyun çöküyor. Ekran kartı 5700xt. 20.1.4'e dönünce sıkıntı olmuyor. Bi düzeltemediler gitti şu siyah ekran hatalarını...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perseus4EveR -- 4 Nisan 2020; 0:52:17 >
  • Dun yine masaustundeyken siyah ekran aldim.
  • Arkadaşlar RX580 ekran kartım var. Hiçbir oyunda hiçbir şekilde problem yaşamıyorum. Sadece PUBG'de yarım saat kadar oynadıktan sonra bilgisayarım kapanıyor. Bunu Adrenaline 2020'yi yükledikten sonra yaşamaya başladım. Isı değerlerine baktığımda 62 derecelerde kalıyor fazla ısınmıyor da kartım. Sebebini bir türlü anlayamadım. Yaşayan çözümünü bulan var mı?
  • RX 5700 XT manuel fan hızı hala en düşük %20 olarak ayarlanabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Tosbağa Yoshi -- 4 Nisan 2020; 18:38:1 >
  • 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.