Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BayRote Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.555
Cevap
189
Favori
1.251.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bakalım şu siyah ekran sorunu geçtimi, amdcleanuputility ile güvenli modda kaldırdım öncekini kurdum yenisini restartımıda attım, denemeye gidiyorum şans dileyin :D
  • Arkadaşlar AMD A4-5000 Radeon Hd 8330/8670 ekran kartına sahibim. Driverlarımı güncelledikten sonra bilgisayar donmaya başlıyor. Aygıt yöneticisinden ekran kartlarından birini devredışı bırakınca donma geçiyor. Sizce neyden kaynaklanıyor olabilir ? Windows 10 x64
  • murderyamf kullanıcısına yanıt
    reis pc yandı galiba :D
    WHQL olunca ben de deneyecem bunu herkes epey memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Younes Belhanda -- 3 Mart 2020; 22:57:11 >
  • bu sürücünün içine etmişler aferin freesync hiç çalışmıyor şimdi, kesinlikle oynadığım oyunların süre kaydını da almıyor, donanım hızlandırma kullanan programlarda anlık ekran bozulması daha da arttı. bu gidişle amd bu sürücü sorununu sittin sene çözemez NV alır ve yürür

ama buradakilere göre amd sorunsuz sorunlu diyenler fanboy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 4 Mart 2020; 19:40:46 >
  • Ben günlerdir kullanıyorum hiç bir problemle karşılaşmadım henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: starthacker

Arkadaşlar AMD A4-5000 Radeon Hd 8330/8670 ekran kartına sahibim. Driverlarımı güncelledikten sonra bilgisayar donmaya başlıyor. Aygıt yöneticisinden ekran kartlarından birini devredışı bırakınca donma geçiyor. Sizce neyden kaynaklanıyor olabilir ? Windows 10 x64
    Dahili gpu'nun driverini yüklemeniz gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The white warrior kullanıcısına yanıt
    Defalarca yükledim ama ikisi aynı anda çalışınca donma yaşanıyor fare anlık donuyor.
  • quote:

Defalarca yükledim ama ikisi aynı anda çalışınca donma yaşanıyor fare anlık donuyor.
    Tek bir Amd gpu driveri olması gerekiyor. O da dahili gpu driveri. Dahili gpu driveri diğerini de kontrol ediyor

• Younes Belhanda kullanıcısına yanıt
    yok babacım fdsf, yanma yok. fazla girmiyorum foruma, rdr2 de arada ekran siyahlaşıyodu freesync gidiyodu monitör kendini 60hz e çekiyodu 120den, o sorun gitmiş. dp kablo tak çıkar yapınca düzeliyordu garip bir şekilde, şu an öyle bir sıkıntı yok.
  • The white warrior kullanıcısına yanıt
    [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

Rica etsem hangi sürücüyü indirmem gerektiğini bulabilir misiniz ? Belki bir detayı gözden kaçırıyorumdur.
  • quote:

Rica etsem hangi sürücüyü indirmem gerektiğini bulabilir misiniz ? Belki bir detayı gözden kaçırıyorumdur.
    Buradan indirmelisiniz
    https://www.amd.com/en/support/apu/amd-series-processors/amd-a4-series-apu-for-laptops/a4-5000-radeon-hd-8330
    Hd 8670m driverini de kaldırın. Çünkü bu sürücü ikisini de kontrol eder

• Amd cleanup utility programıyla sürücüleri kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Dediğiniz sürücüyü indirip kurdum ama sorun çözülmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 güvenli modda açılmadığından ddu ile yeni driveri normal şekilde kurdum. Yeni driver pc nin kapanmasına neden olur mu ? (ekran kartının macununu yenilemek isterken beceremedim ve termal padleri de kaldırdım yerine macun sürdüm şu an en ufak yükte ekran kartı kilitleniyor ve pc ye reset atmak zorunda kalıyorum)
  • Ametal58 kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 19:34:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternette gördüğüm kadarıyla çoğu kişi doğru düzgün sürücü silme ve yükleme işlemini bilmiyor ve buda çeşitli sorunlara neden açıyor, bunun için bir rehber hazırladım isteyen inceleyebilir;

AMD Ekran Kartı Sürücü Yükleme Rehberi
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ekran-karti-surucu-yukleme-rehberi--142278761#
  • Bugün Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 whql sürümü çıkmış, bir de bu factory reset tam olarak ne işe yarıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Bugün Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 whql sürümü çıkmış, bir de bu factory reset tam olarak ne işe yarıyor?
    WHQL Windows Hardware Quality Lab sertifikalı sürücü demek. Yani Beta olmayan onaylanmış Final sürümüdür. Sürücü imzası vardır. Fakat Betalar henüz onaylanmadığından sürücü imzası yoktur. Microsoft tarafından test edilmediği içinse riskli bir durum (mavi ekran , sistemsel ve performanssal bozukluklar) oluşturabilir.

Not: daha önce indirdiysen bunu indirmene gerek yok dosya boyutu aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Mart 2020; 20:37:32 >
  • Rx5700 Squad oynarken saçma sapan frekans kısıp duruyordu ve takılmalara fps düşüşlerine sebep oluyordu artık yağ gibi akıyor

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)
  • yama notlarına nereden ulaşabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitebeard.

yama notlarına nereden ulaşabiliriz ?
    https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-2-2
  • 
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.