Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.555
Cevap
188
Favori
1.251.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konsoldan direk port olduğu için oyunun motoru öyle ayarlanmış kartla ilgili bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

quote:

Orijinalden alıntı: beles

quote:

FİFA 15 de fps oyun ayarlarında 60 fps kitli. Fakat oyuna girdiğimde menulerde 30 oluyor.Sonra Mac sırasında 60 fps sabit veriyor fakat kale önlerine yada taç çizgisine yaklaştığımda tekrar 30 a düşürüyor ve sabitliyor. Seyirci görüntüye girdiğinde fps 30 oluyor. Seyirci görüntüden çıktığında 60 geri sabıtlıyor.

sahneler girince 30 a düşürüyordur normal oyun içinde 60 veriyorsa sıkıntı yok

Mac sırasında yapıyor ara sahnelerde ve pozisyon tekrarlarında zaten 30 fakat topla bırlıkte kale önune gıdıp kadraja seyırcılerı sokunca fps 30 dusuyor tekra orta sahaya geldıgımde 60 a cıkıyor. Garip bir sorun.

Ayrıca power efficeny ayarı kapatıyorum kendınden gerı açılıyor :D

enteresan gerçekten internette baya konular ve videolar var fifa 30 fps ile ilgili bakmanızı tavsiye ederim.Bu power efficency hiç kapanmadı bende ekran kartınız neydi acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

FİFA 15 de fps oyun ayarlarında 60 fps kitli. Fakat oyuna girdiğimde menulerde 30 oluyor.Sonra Mac sırasında 60 fps sabit veriyor fakat kale önlerine yada taç çizgisine yaklaştığımda tekrar 30 a düşürüyor ve sabitliyor. Seyirci görüntüye girdiğinde fps 30 oluyor. Seyirci görüntüden çıktığında 60 geri sabıtlıyor.

sahneler girince 30 a düşürüyordur normal oyun içinde 60 veriyorsa sıkıntı yok

Mac sırasında yapıyor ara sahnelerde ve pozisyon tekrarlarında zaten 30 fakat topla bırlıkte kale önune gıdıp kadraja seyırcılerı sokunca fps 30 dusuyor tekra orta sahaya geldıgımde 60 a cıkıyor. Garip bir sorun.

Ayrıca power efficeny ayarı kapatıyorum kendınden gerı açılıyor :D

enteresan gerçekten internette baya konular ve videolar var fifa 30 fps ile ilgili bakmanızı tavsiye ederim.Bu power efficency hiç kapanmadı bende ekran kartınız neydi acaba

Kart giriş seviyesi R7 240 bu son driveri yüklemeden öncede oyun ayarlarında 60 ı secsem bile otomatik 30 a kitliyordu. 16.3.2 ile birlikte 60 fps çalısmaya basladı fakat yukardaki bahsettiğim sorunlar var işte. Oyunu ve driveri kaldırıp yenıden kurcam bakalım.Oyun orjinal bu arada :)

Dediğim sorunlar olmasa bu giriş seviyesi kartla 1400x900 de R7 240 (1200 mhz gpu ) ile fifa 15-16 yı high 4x msaa 60 fps güzel oynanıyor aslında

Ayrıca Cs Go da bir performans artışı söz konusu.Gpu dalgalanmaları daha az yapıyor.10 fps arttı diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 31 Mart 2016; 20:38:46 >

• Arkadaşlar yeri burasimi bilmiyorum ama ryse son of rome oynunu yeni aldim steam versiyon ekran kartim r9 380 16.3.2 driver yuklu. Oyun acilip 2 3 dk sorunsuz oynarken 50 60 fps ayarlar high. bir anda takiliyor ve monitor kapaniyor. DVI no signal yaziyor ve oyle kaliyor. 2 3 defa denedim hep ayni şey oldu 1 keresinde masaustune donebildim bilgisayari kapatmak zorunda kalmadim o an sağ kosede "ekran karti surucusu yanit vermeyi kesti ve kurtarildi" yazisini gordum. Bundan sonrakilerde hep monitor kapandi. Mecbur reset atmak zorunda kaldim, sistem 2 aylik daha ilk defa manuel reset attim ona aciyorum. Oyun mu sorunlu yoksa driver mi. Öğleden beri arastiriyorum nvidia kartlar icin cozum belirtilmis ama amd icin birsey yok. Yardimci olabilirmisiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bir önceki Sürücüyü kurun ve deneyin muhtemelen çözülecektir problem R9 380 serisi Win 10 klasikleşmiş sorundur her kullanıcıda aynı tepkime olmuyor ama genel olarak win 10 kullanıcılarında bu durum daha fazla yani yeni çıkan sürücü problemsiz olsa bile %95 işletim sistemi kaynaklı problem tezahürüde bu şekilde oluyor geriye doğru uyumlu driver ile deneme yanılma bulacaksınız artık...
  • klement kullanıcısına yanıt
    Hocam yalniz sadece bu oyunda sıkıntı var. Daha once hicbir sekilde bu hatayi almamistim ilk defa bu oyunda cikti karsima.bir oyun icin tekrar surucu degistirmek istemiyorum.Cs go, gta 5 oynadim yeni surucuyle bir sorun olmadi. Win10 kullaniyorum dediginiz gibi ama bu son surucude whql yani. Daha sorunsuz olmasi gerekmez mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla hocam sorunsuz olması gerekir sürücüde sorun olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi işletim sistemi ile geçinmesine izin vermiyor win 10 bazi forumlarda bu durumu kabul ettiğini ve gelecek temmuz düzenlemesinde düzeltileceği söyleniyor bunun haricinde üretici firmaya top atılmış drived yaz çöz sorunu diye bu şekilde bir sıkıntı var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Whql ile nasıl bir alakası var ? Bilmediğimden soruyorum

beta surucu yaparken seni kisitlayan bir sey var midir begendirmek zorunda misin birilerine degilsin di mi Allah ne verdiyse yapistirirsin ama whql'de microsoft onayindan gecirmek zorundasin.ona gore efendi uyumlu tum derdi hiz olmayan bir surucu yapmak durumundasin bu her zaman boyle olmustur.
  • need for speed 2015-2016 deneyen varmı beyler var ise işlemcisi ? fps değerleri nelerdir ?
  • Arkadaşlar gece gec bi haber atayımda mutlu olun Ashes.of.the.Singularity küreklisi 18:30 civarı sisteme düştü anca haberimiz oldu malum engelli net işte Direct12 tesleri için koşunnn....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 1 Nisan 2016; 9:00:41 >

• ariva01 kullanıcısına yanıt
    Islemcim i5 2500k 4.2 olarak kullaniyorum.

Need for speedte hersey full vsr ilr 1440p aa modu fxaa 60-50 arasi geziyor.
    Txa ile 45-40 a dustugu oluyor.
    Yemi driverdan sonra 30 kusur gordum

1080pde ise oyun 80fps civarlarinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 1 Nisan 2016; 7:56:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Win 7 de direct12 testi yapamadım win7 kullanıyorum win 10 kullanıcıları bi test yapsada görebilsek nasıl bir fark oluyor..

ashes of the singularity'de
  • Yeni sürücüde çok bariz bir şekilde performans düşüşü var
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

Win 7 de direct12 testi yapamadım win7 kullanıyorum win 10 kullanıcıları bi test yapsada görebilsek nasıl bir fark oluyor..

nasil bir fark olacak?dx12'de fps gosteren program yok ki gireceksin dx11 su fps gireceksin dx12 oynatiyor abi.biz mantle'de yasadik bu sorunlari ayrica dx12 modu calismiyor hata veriyor diye bir suru sikayet var bence bulasmayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

Win 7 de direct12 testi yapamadım win7 kullanıyorum win 10 kullanıcıları bi test yapsada görebilsek nasıl bir fark oluyor..

Win 10 çöp çöp

• far cry 4 oynarken ağaçların üstü ve bir iki yer de pembeleşme oluyor arada yeşil bozulmalar meydana geliyor ekran kartından şüphelenmeye başladım diğer oyunlarda bir sorun yok furmark testi de yaptım testte bir anormallik gözükmüyor.
  • beles kullanıcısına yanıt
    Kart nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Kart nedir ?

r9 390 vatandan almıştım 20 gün oluyor kutusu biraz hasarlı tahminimce iade almış kart garanti numarası ile seri numarası da uyuşmuyor diyorlar bize 1 ay önce geldi arena bilgisayardan sistemden de gösterdi.Ekran kartını aldığımdan beri bir kurt var içimde bu yüzden.
    Diğer donanımlardan da eminseniz ve driver degistirip ayni durumla karsilastiysaniz sorun kartta olabilir. Iade edilmis olsa bile garantiye yollayin baksinlar.

Ayrica baska oyunlarda boyle problemler yoksa oyundan kaynaklidir.

Hocam kartı iade edin. Seri no lar uyuşmuyormuş bir de. Kart iade alınıp satılması için tekrar rafa konulmuş.

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.