Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (503. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.556
Cevap
188
Favori
1.251.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Amd r7 m440 ekran kartım var ama son 3-4 aydır ani fps düşmesi yaşıyorum. 120-150 fps alırken normalde birde 5-10'a düşüyor. Ama denetim masasında güç ayarlarında amd ekran kartını maksimum güç tasarrufuna aldığımda fps 40-50 civarına düşüyor ama ani fps düşmeleri yaşamıyorum bu seferde bilgisayara format attım ekran kartı sürücülerini defalarca kaldırıp temiz kurulum yaptım , bir çok sürümü denedim ama düzelmiyor artık ne yapacağımı şaşırdım. Eğer yanlış yere yazdıysam özür dilerim. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.
    Not: Şarjda ve yüksek performansta kullanıyorum 2-3 ay öncesine kadar ne herhangi bir sıkıntı yaşamıyordum sistem testlerini yaptığımda da herhangi bir sorun çıkmadı oyunları kaldırıp tekrar kurdum ama nafile yani. Daha önceleri fifa 19 ile The Witcher 3 sorunsuz oynarken şimdi oynayamıyorum bile ve termal macunu bittiğinden dolayı falansa fanını garantide değiştireli 5 ay falan oldu. Artık ne yapacağımı şaşırdım umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler ayrıca

• Bilgisayar toplamaya başladığımdan beri bir an olsun 5700 XT dışında bir kart almayı ciddi olarak düşünmedim. Ama forumda kartı alanların anlattığı kadarıyla epey bir sürücü problemi, yeşil, pembe, siyah ekran durumları yaşanıyor. Çok ciddiyse yurtdışından indirimden 2070 Super kovalayayım diyorum, ama ilk tercihim buradan 5700 XT almak şeklinde. Kart sahipleri ne düşünüyor? 8 yıldır Nvidia sürücüleri sorunsuz kullanmış biri olarak geçiş zor olur mu?
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Rtx 2060 bile alsan nvdia al ama amd ekran kartı alma hocam bende rx 580 var şaçma sapan sorunları var sürücülerinin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bayaltog kullanıcısına yanıt
    Ne gibi sorunlar hocam bende rx 580 kullaniyorum herhangi bir sorun yaşamadım kartla ilgili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    Sürücülerle ilgili bir problem var dedim kartla ilgili değil siyah ekran cizgilenme daha birton daha var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayaltog

Sürücülerle ilgili bir problem var dedim kartla ilgili değil siyah ekran cizgilenme daha birton daha var
    1 senedir kullanıyorum kartı çizgilenmedir siyah ekrandır vs hiç sorun yaşamadım. Başlarda wattman hatası veriyordu onuda windows hızlı başlatmayı kapatarak çözdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufcangn

Merhabalar, Amd r7 m440 ekran kartım var ama son 3-4 aydır ani fps düşmesi yaşıyorum. 120-150 fps alırken normalde birde 5-10'a düşüyor. Ama denetim masasında güç ayarlarında amd ekran kartını maksimum güç tasarrufuna aldığımda fps 40-50 civarına düşüyor ama ani fps düşmeleri yaşamıyorum bu seferde bilgisayara format attım ekran kartı sürücülerini defalarca kaldırıp temiz kurulum yaptım , bir çok sürümü denedim ama düzelmiyor artık ne yapacağımı şaşırdım. Eğer yanlış yere yazdıysam özür dilerim. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.
    Not: Şarjda ve yüksek performansta kullanıyorum 2-3 ay öncesine kadar ne herhangi bir sıkıntı yaşamıyordum sistem testlerini yaptığımda da herhangi bir sorun çıkmadı oyunları kaldırıp tekrar kurdum ama nafile yani. Daha önceleri fifa 19 ile The Witcher 3 sorunsuz oynarken şimdi oynayamıyorum bile ve termal macunu bittiğinden dolayı falansa fanını garantide değiştireli 5 ay falan oldu. Artık ne yapacağımı şaşırdım umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler ayrıca
    Yok mu kimse bu konu hakkında fikri olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufcangn -- 5 Ekim 2019; 1:46:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayaltog

Rtx 2060 bile alsan nvdia al ama amd ekran kartı alma hocam bende rx 580 var şaçma sapan sorunları var sürücülerinin
    Bize niye bozuk sürücü gelmiyor ?

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle daha bozuk surucuye denk gelemedim
  • 19.9.3 e güncelledim. karşılaştığım hataların hepsi gitti nerdeyse. kart rx 5700 xt
  • Yeşil ekran ve siyah ekran sorunları yaşıyodum, 19.9.3 e geçince hepsi düzeldi hiçbir sorun yaşamıyorum maşallah taş gibi çalışıyo rx 5700

• Arkadaşlar merhaba. RX580 Nitro+ 4G var bende. Makinedeki tüm parçalar default voltaj ayarlarında ekran kartı da dahil.

Şöyle bir problem var arada misal oyun oynarken ya da normal tarayıcıda falan gezerken 1 saniyeliğine siyah ekran atıyor sonra tekrar görüntü geliyor. WattMan hatası falan almıyorum yalnız. Saniyelik gidiyor geliyor görüntü.

Benim gibi bu problemi yaşayan var mı başka? Bu problem ileride daha büyük sıkıntılara yol açar mı? Şayet açar, açacaktır diyen varsa ona göre aksiyon alayım. Driver falan son sürüm 30 eylülde çıkan.

Bu kart hep böyle garantilik bir olay yok diyorsanız 15-20 gün boşa beklemeyeyim. Power Xigmatek 750W, MSI 970 anakart, stok hız 8320 işlemci donanımın hâli de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dokuzlardan -- 6 Ekim 2019; 23:33:17 >
  • Dokuzlardan kullanıcısına yanıt
    AYNI kart var öyle bir sorun yok kablon DP yada HDMI ise onda sorun olabilir mümkünse kabloyu dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dokuzlardan

Arkadaşlar merhaba. RX580 Nitro+ 4G var bende. Makinedeki tüm parçalar default voltaj ayarlarında ekran kartı da dahil.

Şöyle bir problem var arada misal oyun oynarken ya da normal tarayıcıda falan gezerken 1 saniyeliğine siyah ekran atıyor sonra tekrar görüntü geliyor. WattMan hatası falan almıyorum yalnız. Saniyelik gidiyor geliyor görüntü.

Benim gibi bu problemi yaşayan var mı başka? Bu problem ileride daha büyük sıkıntılara yol açar mı? Şayet açar, açacaktır diyen varsa ona göre aksiyon alayım. Driver falan son sürüm 30 eylülde çıkan.

Bu kart hep böyle garantilik bir olay yok diyorsanız 15-20 gün boşa beklemeyeyim. Power Xigmatek 750W, MSI 970 anakart, stok hız 8320 işlemci donanımın hâli de bu.
    Şuan düzeldi dedim ama aynı hatayı alıyorum. Ekran karıtm 5700xt asus strix daha yeni aldım 19.2 versiyonunda komple gidiyordu şimdi 1saniye gidip geliyor ara sıra 4senedir ndivia kullanıcıydım böyle sıkıntılar çekmedim nereden geçtim amdye valla yazık

• yusufcangn Y kullanıcısına yanıt
    Isıları kontrol ettiniz mi?
  • MSI R9 380 4GB Gaming kartım sizlere ömür oldu. 4 sene sonra kartın chipset'i sanırım bozuldu yada ısısal durumlar söz konusu bilemiyorum.
    Bilgisayar açıldığında eğer driver yüklersem ekranda herhangi bir video açtığımda bozulmalar olup sonra siyah ekrana düşüyor.
    Eğer driver yüklemezsem sorun yok çalışıyor.

Sorum şu bu chipsetlemi alakalıdır acaba? Ve bunun tamir edilebilirliliği var mı? Sormamın sebebi ikinci bir kasaya kullanabilirim bu sebepten ötürü.

Aranıza RX 580 Nitro+ 8GB ile tekrar katıldım bu arada. Şuan kart boşta 29 derece yükte esnasında 50 ile 65 derece civarında seyrediyor.
    Değerler sanırım normal.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • PSU'nun kabloları modülerdi yeni bir pci-ex taktım, driveri temiz olarak tekrar kurdum şimdilik sıkıntı yok gibi. 5-10 kere arka arkaya stress testine soktum kartı onda da sıkıntı çıkartmadı hiç.

Bir de benim bir sorum daha var. Biz bu kart için 5**(X) driverini mi indireceğiz yoksa 5** normal olanları mı indireceğiz? Bazıları sizin kartlar fabrika çıkışı çekirdek hızlarıyla oynanmış o yüzden problemsiz kullanmak için "X" model driverleri indireceksiniz falan diyor. Kafa bulandı iyice bende.

Default ayarları GPU Clock 1411 MHZ, Memory Clock 1750 Mhz.

Diğer son bir soru daha bu kartın üzerindeki Dual bios dalgası tam olarak ne işe yarar/yarıyor?
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    80 oluyor genelde

• Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.10.1 Highlights

Support For

• AMD Radeon™ RX 5500 desktop graphics products
    • AMD Radeon™ RX 5500M mobile graphics products
    • GRID™

Fixed Issues

• Borderlands™3 may experience an application crash or hang when running DirectX®12 API.
    • Borderlands™3 may experience lighting corruption when running DirectX®12 API.
    • Display artifacts may be experienced on some 75hz display configurations on Radeon RX 5700 series graphics system configurations.
    • Radeon FreeSync™2 capable displays may fail to enable HDR when HDR is enabled via Windows® OS on Radeon RX 5700 series graphics products system configurations.
    • Some displays may intermittently flash black when Radeon FreeSync is enabled and the system is at idle or on desktop.
  • Sonun da be 19.10.1'de no signal hatasi gozukuyo insallah kisa zamanda çözerler

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.