Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.482
Cevap
189
Favori
1.246.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Donanım sahipleri mağdur olmasın diye çabalıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün hepsiburada'dan aldığım Digitus DP to DP DisplayPort Bağlantı Kablosu 2m Kilit Mekanizma (AK-340100-020-S) kablo elime ulaştı.Daha kaliteli paugge marka bir kablo almak istiyordum ama monitörüm 20pin kablolarda sorun yaratıyormuş.Bağlantı yaptığım zaman görüntü gidip gelmesi ve donmalar meydana geldi.Rx 580 için 19.9.2 sürümünü indirip güncelledim ve sorun düzeldi ancak radeon arayüzünde bir yavaşlama mevcut.Bu problemi yaşayan başka arkadaşlar varmı yoksa problem benim dp kablodamı ve bu yavaşlama bir sıkıntı yaratırmı?
  • doblosman D kullanıcısına yanıt
    dp kablonun onunla ilgisi olamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

dp kablonun onunla ilgisi olamaz
    sürücünün whql olmasındamı kaynaklıdır acaba?Eski sürüme göre gözle görülür menüler arasında bir yavaşlık var.
  • doblosman D kullanıcısına yanıt
    sanmıyorum whql ile alakası olduğunu
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Bende RX470 4 GB mevcut. RİNG OF ELYSİUM'da eskiden sorunsuz çalışmaktaydı. Fakat şimdi oyuna giriş yapıyorum ve oyun menüsüne tıklarken birden ekran kapanıyor ve ekran kartının fanları son hız dönmeye başlıyor. İkinci bir örnekte CSGO oynarkende atıyorum yarım saat sonra aynı hatayı veriyor. Çok lanet birşey bu WATTMAN hatası. Çözüm önerisi olan var mı. Sorun neyden kaynaklı acaba. Daha önce bu oyunları sorunsuz oynayabiliyordum.
  • Slymn Z. S kullanıcısına yanıt
    Amd beni de bu tarz aptalca hatalardan dolayi fitil etti. Kac yildir amd, nvdia kullanmisligim var . Amd her zaman f/p olarak nvdiadan onde ama nvdia ekran kartinda sorun yasatmazken amd boyle sacma sapan ugrastiriyor sogutuyor insani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

19.9.2 de tarayıcı gpu hızlandırma açılınca mavi ekran sorununu çözmüşler, artık mavi ekran yerine ekran kartı kendini varsayılan hızlarına çekiyor(sıfırlıyor) arada görüntü gidip gelirse 2-3sn felan panik yapmayın diye bildirime geldim :)
    sanırım 5 sürücü sonra felan olması gereken duruma gelir.
    Rezillik diz boyunu aştı bel boyuna erişmek üzere.
    Komedi dükkanı amd bu sorunu çözemeyince kendimce bir yol buldum paylaşayım;
    Öncelikle dahili bir igpu barından cpu olması gerekiyor biostan acıyoruz(auto değil enable olacak)
    Daha sonra chrome opera vs hangi tarayıcı kullanıyorsak donanım hızlandırma etkinleştirelecek
    GÖrüntü ayarları /en altta grafik ayarları / çıkan sekmeden göz at diyip tarayıcıyı seçiyoruz/ 2 seçenek çıkması gerekiyor dahili(güç tasarrufu) ve harici gpu(yüksek performans) biz dahili igpu seçip kaydet diyip kapatıyoruz.
    Bu yaptığımız ayarlar ile artık sadece seçilen uygulamalar dahili gpu ile decode yapıyor.
    Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için görev yöneticisinden işlemler tabı altında gpu altyapısı sekmesinden görebilirler (gpu index 0 - gpu index 1 gibi)
    30 ar tab açık bırakarak 1 saatir denedim sorun benim için etrafından dolanmış olsam da çözülmüş oluyor.
    Ne işime yarayacak derseniz,
    youtube, netflix,yogun flash yapılı sitelerde yaşanan yavaşlık özellikle oyun oynanırken arka planda tarayıcı acıksa çökme varsayılana alma gibi sürücü kaynaklı can sıkacak ne kadar saçma sapan hata varsa çözülmüş oluyor.
    Son olarak bende böyle bir sorun yok diyen arkadaşlar varsa
    olay görüntüleyicisinden hata/uyarı tiklerini atarak bugun/dün vs loglarına bakabilir bir dünya kırmızı/sarı ünlem çıkacağından eminim.
  • Ben RX 5700 ile 19.7.5 sürümdeyim. Diğer sürümler sıkıntılı.
  • 19.7.5 rgb fusion ile mavi ekran vermese bende onda kalacaktım,yoksa suana kadarki tek düzgün driver o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Ben RX 5700 ile 19.7.5 sürümdeyim. Diğer sürümler sıkıntılı.
    kart Sapphire Pulse mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

kart Sapphire Pulse mi ?

Alıntıları Göster
    Referans tasarim.

• quote:

Referans tasarim.

Alıntıları Göster
    ne oluyor mesala ne sorun yaşıyorsunuz ?
  • quote:

kart Sapphire Pulse mi ?

Alıntıları Göster
    yine tutturamadın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

yine tutturamadın

Alıntıları Göster
    dur bakalım belki arkadaş Ddu mağdurudur :D
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
  • quote:

dur bakalım belki arkadaş Ddu mağdurudur :D

Alıntıları Göster
    Doktor bey :) COD MW Beta Ddneyebilmek için zorunlu olarak güncellemiştim sürücüyü. GTA 5'te oyun başladıktan kısa süre sonra ekran gidiyor, monitör kapatıyor kendini, yeniden başlatmak gerekiyor. BF 1 'de sorun çıkmıyor ama ne hikmetse.. Önceki sürümde bu yoktu mesela.
  • quote:

Ben RX 5700 ile 19.7.5 sürümdeyim. Diğer sürümler sıkıntılı.
    Ben de bu sürümü kurdum fakat Apex de oyuna dahi giremedim. 19.9.2 İle mecbur devam ediyoruz. Pişman etti AMD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theKing_90_03

Ben de bu sürümü kurdum fakat Apex de oyuna dahi giremedim. 19.9.2 İle mecbur devam ediyoruz. Pişman etti AMD.

Alıntıları Göster
    Evet, bazı oyunlar güncel sürüm istiyor ne hikmetse.
  • quote:

Doktor bey :) COD MW Beta Ddneyebilmek için zorunlu olarak güncellemiştim sürücüyü. GTA 5'te oyun başladıktan kısa süre sonra ekran gidiyor, monitör kapatıyor kendini, yeniden başlatmak gerekiyor. BF 1 'de sorun çıkmıyor ama ne hikmetse.. Önceki sürümde bu yoktu mesela.

Alıntıları Göster
    Asus 5700xt strix aldım. Ekran ara sıra gidiyo pcyi reset atmadıkça düzelmiyor. Yazılımsal olduğunu tahmin ediyorum. Önceden gtx 1060 kullanıyordım hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım.

• 
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.