Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.482
Cevap
189
Favori
1.246.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçende kullandım silmedi silmiyor diye biliyorum evet ddu siliyor
  • Bizler için kötü bir haberim var, Amd bu drivera kadar mining engellemiş(rx 5700 serisi) ve bu driver ile kullanılabilir hale getirmiş.
    Mining tavan yaptığı donemde acaba yapılabilir mi engellenebilir mi soruları boylece yanıt bulmuş oldu.Demekki yapılıyormuş hatta yapıldı ve şimdi izin veriliyor.
    Konu ile ne alakası var derseniz, forumlarda okuduğum kadarıyla bayağı verimli diyorlar, yani olası bir mining zıplaması miningcilerin gözünü dikeceği ilk kart olduğunu soylemek yanlış olmaz.Yani yogun talep olursa fiyatların da zıplaması olası, ki şuan bile üretim/tedarik sıkıntısı varken.
    100w tuketim ile 51mh/s alınıyormuş. 5700-5700xt arasında fark yokmuş vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikobat -- 6 Eylül 2019; 14:5:39 >
  • Onur Karadağ O kullanıcısına yanıt
    19.7.5 yuklu degilse bide bu surucude dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RX570 almayı düşünüyordum ama şurada insanların yaşadığı sorunları(durduk yere görüntünün gitmesi vs.) okuduktan sonra şimdi kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 6 Eylül 2019; 20:41:7 >
  • Ferrari kullanıcısına yanıt
    Ddu uygulamasından ve Sapphire Asusdan uzak durduğunuz sürece bu sorunla kaşılaşmanız yok gibi bir şey olduda ilk günden kaşılaşırsanız iade hakkınız var. ha derseniz daha fazla para verip yarı performans almak istiyip gtx 1050ti alacağım bir şey diyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

RX570 almayı düşünüyordum ama şurada insanların yaşadığı sorunları(durduk yere görüntünün gitmesi vs.) okuduktan sonra şimdi kararsız kaldım.
    Elektronik biraz da şans işi dostum , bende sapphirin en dandik tek fanlı rx570 modeli var , hıç sıkıntı yaşamadım mesela
  • Arka Destroyer kullanıcısına yanıt
    Hocam işte bu konularda neredeyse hiç şansım yok. Nerede dandik bir sorun varsa genelde beni buluyor. Şuanda kullandığım bilgisayar da saçma bir sorun yüzünden 1 ay serviste kalmıştı mesela ama gerçi şuan hiç bir sorunu yok.
  • Arka Destroyer kullanıcısına yanıt
    Çünkü sisteminizde sorun yok.
    Burda sorun yaşayanların hepsinin 5700 ler hariç sistemde sorun var mesela ben işlemciyi 4.3ghz oc yapmıştım herşey stabildi ama r6 ranked girdiğimde her maç oyun çöküyordu casual modda saatlerce oynayabiliyordum ubiye falanda yazdım bu garip sorunu battle eye a yönetici hakları verin vs. yazdılar çare olmadı meğerse yaptığım oc r6 ranked için stabil değilmiş 4.2ghz e indirince sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 7 Eylül 2019; 7:15:1 >
  • 19.9.1 Rx580 CrossFire sistemde stabil çalışıyor.
    İşlemci Oc yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 11 Eylül 2019; 4:46:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ferrari kullanıcısına yanıt
    bendede rx 570 var son 2 haftadir bu sorunlar başladi keşke nvidia alsaydim o kadar pişmanım ki

Görüntü gitmesinden tut yeşil ekran gelmesine kadar ( 2-3 saniye kadar sürüyor ) multiplayer oyunlar işkence oldu kırk yılın başı para biriktirip pc topladim bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-225FEBD6D -- 7 Eylül 2019; 13:12:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

bazı oyunlarda ekran kararıp geri (hdmi yazısı) geliyor, hatta alt tab yaparken bile masaüstüne gelince dahi oluyor.

bunun sebebi ney ?
    +

• Ddu kullandım birkaç sefer önceki güncellemerde. Chipsetlerin silip silinmediğini nereden anlayabilirim? Kart Gigabyte Radeon Rx580 8Gb modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Int32.Parse -- 7 Eylül 2019; 17:28:9 >
  • Int32.Parse kullanıcısına yanıt
    ddu kullandıysan kesin siliyor diyor kullananlar sen cihipseti kur bence
  • monitör oc yapmıştım kaldırdım düzeldi.
    masaüstü hz ile oyununki aynı olsun.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Sizi yoracagim ama bir soru daha soruyorum, Anakartın chipsetinden bahsediliyor değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Int32.Parse kullanıcısına yanıt
    evet anakartın amd ise kartın sitesinden yada amd sitesinden indirebilirsin en yeni hangisiyse onu. intelse intel yada kartın sitesinden
  • driverdan şikayetiniz yoksa güncellemeyin.
    amd driverları gerçektende pişmanlık başka bir şey değil.
    başka bir donanım için olsa direkt güncelleyin derim.

20 serisi umarım adam akıllı çıkar, çok beklentiniz olmasında.
  • 19.8.2 mi ne vardi 19.9.1 e guncelledim ddu ile tertemiz kurulum yaptim saolsun pc kafayi yedi windows simgesine tiklayip kapama tusuna basinca acilan sekmede(uyku, bilgisayari kapat, yeniden baslat) uyku yazisi titriyor + mouse devamli sag tikliyor 4 tane mouse denedim dedim acaba usb portlarindan mi yoksa mouse mu bozuk vs gecenin bu vakti aklim gidiyordu.

Kart sapphire rx580 nitro+ 8gb

ddu ile komple temizleyip tekrardan kurulum yapicam 19.9.1 i olmazsa 19.8 e geri donerim.
  • FreeSync titreme, siyah ekran, artifact, bsod için gecici çözüm bulunmuş uygulayanlardan olumlu dönüşler var AMD kartlar daha kararlı çalışıyormuş. Benim platformum uygun olmadığından önerileri test edemem ama konusunu açtım belki yardımı olur:

https://forum.donanimhaber.com/amd-ekran-kartlarindaki-vega-navi-freesync-artifact-titreme-gibi-sorunlarin-gecici-cozumu--139945356#139945356

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 11 Eylül 2019; 4:22:8 >
  • W O M B A T kullanıcısına yanıt
    aynı kartın 4gb olanı var ve 19.9.1 den memnunum okadar yazdık şu ddu ile kaldırmayın diye ama dinletemedik neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Eylül 2019; 5:20:24 >
  • 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.