Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu driverin ismini (Adrenalin Edition) her gördüğümde beni bir gülme tutuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Hay allah razı olsun sizden ya. GTA için değil Global Ayarlardan direk bütün oyunlar için geliştirilmiş senkronizasyon ayarlayıp oyunlarda vsync kapatıp 60 FPS FRTC açtım. Vsync'a göre kapalı halinden sadece 10 ms fazla bir input lag söz konusu grafiğe bakıldığında hissedilmesi çok zor bir değer. Vsync +60ms input lag ekliyor tabloda görülebilir. Bu özelliği söylemeseniz haberim bile olmazdı, çile çekiyormuşuz meğer.

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

Hocam bu enchanced synci açtım fakat 100 fpslerde deli gibi stutter ve tearing oldu, oynanmayacak seviyede hem de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wednesday 13 kullanıcısına yanıt
    Monitörünüz 144 HZ ise anormal bir durum var ortada. 60 HZ ise 100ün üstüne çıkan FPS'lere artık cevap veremeyeceği için yırtılma oluşturması çok normal. Alt + R ile FPS'i yavaş yavaş artırıp azaltın kırılma nerede başlıyor tespit edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Monitörünüz 144 HZ ise anormal bir durum var ortada. 60 HZ ise 100ün üstüne çıkan FPS'lere artık cevap veremeyeceği için yırtılma oluşturması çok normal. Alt + R ile FPS'i yavaş yavaş artırıp azaltın kırılma nerede başlıyor tespit edin.

peki frts'yi 60'a sabitleyip enchanced sync açsam vsynca göre avantajı olur mu ?
    Zaten benim anlatmak istediğimde o avantaj zaten. Gönderdiğim grafikte avantaj açıkça görülebilir. VSYNC'ın +60ms input lag eklediği yerde enhanced sync 10 ms ekliyor. Input lag neredeyse yok denecek kadar azalıyor. Bunu kendiniz de test edebilirsiniz. Oynadığınız oyunu vysnc on-off yaparak Mouse'u hızlıca hareket ettirip deneyin. On ile off arasında aşırı hissedilir derecede input lag oluşur. Aynı şeyi anhanced sync açarak deneyin. Vsync ile arasındaki farkı anlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Nvidia üzerinden 10 sene geçen karta güncel sürücü çıkarıyor ama AMD, HD 4000 serisine desteğini kesmiş

4000 ne ki 5000 6000 serisine de kesti 1.5 sene once.

Görüntü ayarı yapmam gerekiyor ama yapamıyorum.

hocam kart ne surucu ne hangi ayar?belki harici bir programla olan bir seydir?radeon pro diye bi program vardi eskiden surucudeki ayarlari yapabiliyordunuz.

http://www.radeonpro.info/download/

RGB ayarlarını değiştirebileceğim bir kısım vardı ama artık açılmıyor. Onu deneyeceğim, teşekkürler.

• Ryzen destekli chipset sürücüsü 17.40 da geldi. Daha önceki 17.30 yüklendiğinde driver booster daha yeni sürücü bulabiliyordu. Driver booster 17.40 yüklendikten sonra daha yeni sürücü bulamıyor.
    http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=Windows%2010%20-%2064
    GTA şu an kurulu değil. Adrenalinden eski sürümlerde oyun içi vsync kapalı olup control panelden enhanced vsync'i kabul etmiyordu. Oyun içi vsync açık olup amd control panelden enhanced vsync'i açınca(global ayar değilde oyuna özel ayar olarak) maximum fps 60 dan 62 ya çıkıp bol stuttering yapıyordu.
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Bu chipset sürücüsünün içinde ekran ve ses sürücüsü de var bunun mevcut kurulu güncel 17.12.1 e zararı var mı? Bir de bu chipset sürücüleri tüm amd destekli anakartlar ve işlemciler için çıkıyor değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • R280X 17.1.1 devam. Stabil driver. Witcher, Division, Dark Souls oynuyorum zaten sadece PC'de.
  • Sürücüyü ddu ile sinip temiz kurun.Arkanıza bile bakmayın.CSGO anlık droplar yok 260-300 arası.Batman Arkham Knight 45-60 genelde 56-57FPS.Bu olmuş.
  • Bide şu vega 64'ler için workload olayı'nı yapsalardı. Çok iyi olucaktı. :)
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    http://support.amd.com/en-us/download

ryzen threadripper ve 9 serisi amd anakartlar için destek var. burdan chipset sürücüsüne baktım en son 9 serisi anakartlar için 17.40 sürümü var. 8 serisi anakartlara bakınca daha eski sürüme yönlendiriyor. Çipset sürücüsü özel kurulumda ekran kartı sürücüsü gösterse bile kurmuyor merak etme.
  • 100 hx lik freesync monitör için oyun içi ve driver üzerinden hangi ayarlarda durması lazım. bu sync olaylarını en başından kaçırdım. oyun içi vsync açmak gerekiyor mu veya sürücü yazılımı üzerinden hangilerini açmak gerekiyor şeklinde merak ettiklerim var. yardımcı olabilir misiniz?
  • pes 2018 i oynayamadım ben. Önceki sürücüde 75 fps sabit oyun 45 de kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 17 Aralık 2017; 22:22:39 >
  • AMD Radeon Adrenalin Edition 17.12.2 BETA

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Adrenalin-Edition-17.12.2-Release-Notes.aspx

Fixed Issues

Radeon Settings Video tab may disappear on some hybrid graphics system configurations after a reboot
    AMD XConnect™ Technology enabled system configurations may experience an intermittent system hang on hot plug.
    GPU Display scaling may fail to enable when desktop resolution is set very low.
    Region recording in Radeon ReLive will continue to record when the region window is closed.
    3×1 display configurations may experience instability during Eyefinity creation or during gaming.
    Ark Survival Evolved™ may experience heavy flickering or corruption when enabling the performance metrics overlay in Windows®7.
    A black screen may be experienced when running full screen games on the Samsung CF791 Radeon FreeSync enabled display.
    Netflix™ playback in a browser or via UWP application may experience stutter.
    Radeon Overlay performance metrics may appear and disappear intermittently during updates.
    Color Temperature controls may change colors on the incorrect display when using the reset option.
    Star Wars™: Battlefront II may experience graphical corruption in some areas of the game.

Known Issues

Radeon Settings may experience a hang when enabling AMD CrossFire with three or more graphics products.
    Trimming videos may fail to create a thumbnail if the video contains non-English characters.
    Flickering may be observed on the performance metrics overlay when Enhanced Sync is enabled on some Radeon FreeSync connected displays.
    Performance Metrics Overlay may hang if enabled when cycling display power off and on.
    The “Reset” function in Radeon Settings for Display, ReLive, and Video may not work as intended when using Radeon Settings in certain regional languages.
    Radeon WattMan may intermittently fail to load profiles for Radeon RX Vega on the global Radeon Wattman page.
    Rise of the Tomb Raider™ may experience an intermittent application hang during gameplay.
    A random system hang may be experienced after extended periods of use on system configurations using 12 GPU’s for compute workloads.
    The GPU Workload feature may cause a system hang when switching to Compute while AMD CrossFire is enabled. A workaround is to disable AMD CrossFire before switching the toggle to Compute workloads.

• AMD Radeon Adrenalin Edition 17.12.2 sürümünü denedim performansı gayet iyi sorun yok.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    quote:

Star Wars™: Battlefront II may experience graphical corruption in some areas of the game.

Bu sorun hala devam ediyor.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Pes denemedim. 45fps sabitlenmişse pes kendi ayarlarından yada amd sürücüsünden sınırlanmıştır. Sürücü içinden uygulama ayarlarına bakıp dikey senkronizasyonunu" uygulama ayarlarını kullan" yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 20 Aralık 2017; 12:27:56 >
  • Sorun sürücüde hocam. Oyunun ayarları değişmedi. Sürücüden de herhangi bir ayar değiştirilmedi. Temiz yükleme yapıldı ama aynı. Başkaları da yaşamış sorunu. 17.12.2 yi denemdim daha.
    https://steamcommunity.com/app/592580/discussions/0/2906376154330349016/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 20 Aralık 2017; 14:46:17 >
  • 
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.