Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.556
Cevap
188
Favori
1.251.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Performance Monitoring kısmı bizde yok nedense ekranda fps vs göremiyoruz fraps gibi

Peki fps limiti 30 yapmışsınız 30 fps ye düşüyormu bende düşmüyorda

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1300 -- 13 Aralık 2017; 17:53:19 >
  • Ctrl+shift+o tuşlarına basınca değerleri göremiyomusunuz bendede arada gösteriyor sürücü biraz sorunlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    ctrl + shift + o tuşuna basınca seçili olan değerleri gösteriyor

fps target kısmı çalışıyor evet. 30, 45, 60 fps'ye ayarladım hepsinde de oyunu seçili değere kilitledi. örnek olsun diye screenshot aldım ama ekran görüntüsü alınca değerler çıkmıyor, bunu nasıl değiştirebilirim yapamadım.

şimdiye kadar çok memnun kaldım amd'den çok güzel özellikler gelmiş, daha bir hafta önce rx 570 alarak geçtim, hoşuma gitti. yavrum amd
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    Oyundayken alt+r yapmanız lazım. Yoksa çıkmıyor.

Radeon Chill'i kullanan var mı? BF1 de chill için min 30, max 60 fps'e ayarlıyorum. Fareyi hareket ettirmezken 30 fps e düşüyor. Hareket ettirdiğimde 60 a çıkması gerekirken 40-45 fps de geziyor. Normalde chill kapalıyken sabit 60 fps alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vecihi11 -- 13 Aralık 2017; 18:59:46 >
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    O ayar var biraz karistirin. ben duzenlemistim pc başında olmadigim için tam nasıldı anlatamam simdilik

• Bu driver mükemmelmiş arkadaşlar, yükledikten sonra ekran kartım daha serin ve sessiz çalışmaya başladı. 1 saat titanfall 2 oynadım bugün, gpu fan hızı 1400 rpm civarından yukarı çıkmadı hiçbir zaman önceden 2000 rpm'de çalışıyordu. Chill ile mi alakalı bilmiyorum ama çok iyi şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

O ayar var biraz karistirin. ben duzenlemistim pc başında olmadigim için tam nasıldı anlatamam simdilik

peki renk ayarlarında saturation(doygunluk) yapılabiliyor mu ? daha cok cs go da kullanmayı dusunuyorum rx 580 alınca.
  • biri renk ayarı kategorisine basıp ss atabilir mi ?
  • sonerhac kullanıcısına yanıt
    evet yapılabiliyor

• FRTC'yi açmanın ne gibi bir avantaj sağladığını bana birisi anlatabilir mi ? Input lag oluşturmaz belki diye VSYNC kapatıp FRTC açtım. Input lag olmadan FPS 60'ta çok güzel sabitleniyor ama VSYNC'in yaptığı kırılma önlemeyi yapmıyor görüntü kırılıyor ne yazık ki. FRTC kapatıp VSYNC'i geri açmak zorunda kaldım GTA V'de.
  • TMRT kullanıcısına yanıt
    Sürücüde Gaming başlığı altında GTA'nın ayarlarında "dikey yenileme için bekle" kısmında "geliştirilmiş senkronizasyon"u seç, bu yeni mod ile birlikte fps sınırlaması olmadan kırılma önleme yapıyor ve input lag da azalıyor.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Bu geliştirilmiş senkronizasyon nvidia'daki adaptive v sync ile aynı şey değil mi?
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Sanırım, daha önce sadece yeni kartlarda kullanılabiliyordu, AMD bu sürücü ile tüm GCN mimarili kartlara bu özelliği getirdi.
  • bu amd overlay şeyini iptal etmenin yolu var mı?
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Hay allah razı olsun sizden ya. GTA için değil Global Ayarlardan direk bütün oyunlar için geliştirilmiş senkronizasyon ayarlayıp oyunlarda vsync kapatıp 60 FPS FRTC açtım. Vsync'a göre kapalı halinden sadece 10 ms fazla bir input lag söz konusu grafiğe bakıldığında hissedilmesi çok zor bir değer. Vsync +60ms input lag ekliyor tabloda görülebilir. Bu özelliği söylemeseniz haberim bile olmazdı, çile çekiyormuşuz meğer.

• HERKESTEN RİCAM ALLTAKİ LİNKE TIKLAYIP APU ÜZERİNDEKİ GPU'lar İÇİN DRİVER ÇIKMASINI İSTEMEK
    herkes alttaki linke şikayette bulunsun belki 5000-6000-7000-8000 serilerine VS VS VS için güncel driver çıkarda cihaz performansları düzelir linke tıklayınca alltaki '''Problem Solved?'''
    KISMINA 8650g DRİVER GÜNCELLENMİYOR FELAN DESİN ŞİKAYETLERDE BULUNSUN İLLA YARARI OLUR
    herkese şimdiden teşekkürler.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/KB174.aspx?DID=6801%7C990B%7C%7C&VID=1002%7C1002%7C%7C&CPU=AMD%20A10-5750M%20APU%20with%20Radeon(tm)%20HD%20Graphics&OS=WindowsRS&OSBIT=64&OSLANG=tr_TR&utm_campaign=rserror&utm_medium=application&utm_source=driver-installer&utm_content=error174%7CIM_LEGACYCARDFOUND/&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Nvidia üzerinden 10 sene geçen karta güncel sürücü çıkarıyor ama AMD, HD 4000 serisine desteğini kesmiş

4000 ne ki 5000 6000 serisine de kesti 1.5 sene once.

Görüntü ayarı yapmam gerekiyor ama yapamıyorum.
  • adrenalin yüzünden gpu hep 1200MHz. 300lere inmiyor. rx550.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

Nvidia üzerinden 10 sene geçen karta güncel sürücü çıkarıyor ama AMD, HD 4000 serisine desteğini kesmiş

4000 ne ki 5000 6000 serisine de kesti 1.5 sene once.

Görüntü ayarı yapmam gerekiyor ama yapamıyorum.

hocam kart ne surucu ne hangi ayar?belki harici bir programla olan bir seydir?radeon pro diye bi program vardi eskiden surucudeki ayarlari yapabiliyordunuz.

http://www.radeonpro.info/download/

• eski driverla rx 580 ekran kartımla mad max oyununda fps'nin bir anda 50-60(normalde 100-120)'lara düşmesi nedeniyle ara ara droplar yaşıyordum. Yeni driverla denedim fps artık o kadar düşmüyor ve drop yaşamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.