Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende de rx480 var tamamen sistemi kapatıyor ya da simsiyah ekran kalıyor fanlar son ses çalışıp. Buna benzer sorun yaşayan oldu mu?
  • gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    kartin guc kablo girislerini kontrol edin bir arkadasinizdan emanet psu bulun deneyin.kart istedigi gucu alamadiginda ya da kablolar temassizlik yaparsa veya takilmazsa siyah ekranda kalir fanlar son devir doner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

kartin guc kablo girislerini kontrol edin bir arkadasinizdan emanet psu bulun deneyin.kart istedigi gucu alamadiginda ya da kablolar temassizlik yaparsa veya takilmazsa siyah ekranda kalir fanlar son devir doner.

Evet ama bunu son sürücülerde yapıyorç mesela 22 eylülde yayınlanan sürücüde sıkıntı olmazdı furmark ile 5 dakika çalıştırdım, şu anki sürücüde 2 saniyede sistem kapatıyor. Aynı şey benim de aklımdan geçti ancak eski sürücüde olmayınca bilemedim. eski sürücüde de oyundan atma sıkıntısı var işte malum
  • gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    22 eylul derken 17.10.2 mi sorun yapmayan?17.7.1'den sonrasi sorun desen anlardim cunku surucu sistemini degistirdiler.17.10.1 ya da 2'de de fall creators update uyumlu yaptilar WDDM 2.3 olayi.

windows 1709 mu kullaniyorsunuz?1703 kurup 17.7.1 mi kursaniz ki diyorum?kart imzadaki 7850 mi?care bulamazsaniz dedigimi bi deneyin fall creators update sorunlu bence interneti de bozuyor durduk yerde proxy dosyasi indiriliyor diye hicbisi acmiyor kuzenim sikayet etti dun benim de basima geldi.cozumu de iki tane programla oluyor biri olmazsa oteki duzeltiyor.kart vega olmadikca yeni suruculerin bir kiymeti yok bence.eski suruculerde oyundan mi atiyor hic duymadim yine 1709 1703 meselesi olabilir cunku 1703 ve 17.7.1 varken en ufak sorun yasamamistim ondan sonraki suruculerde baya sorun yasadim.280x ve 380'e kuruyordum ben oyundan atma degil de oyuna girerken siyah ekranda kalma sorunu vardi.su anda gtx1060 kullaniyorum yasadigim tek surucu sorunu ne zaman makineyi temizlesem yazilimsal olarak nvidia denetim masasi ucuyor bastan kurmak zorunda kaliyorum.hangi program ne siliyor da surucu ucuyor anlamadim.bu da bana ozgu bir sorun yoksa suruculerde sorun yok.gecis oluyor dedik 1709 ve vega cikti dedik ama nvidia da gecti 1709'a hic oyle gecis gibi sıkıntılı olmadi.

• Hocam 1709 kullanıyorum ve 22 eylül diye bahsettiğim sürücü direk fall creators update ile gelen sürücü. yani amd yazılımını kaldırdıktan sonra sistem içinde bulunan native sürüceler. kart bu arada rx480. imza güncellemesi yapmadım :) FIFA 17'de oyundan attı sadece.. aslında yabancı forumlarda epey bilinen bir sorun bu da. ne yapmalıyım bilmiyorum. şu anda günlük kullanımda bir sıkıntı yok. binding of isaac rebirth oyunuyorum genelde onda da sıkıntı yok ancak fifa 17 açtığımda sistem kendini kapatabiliyor.
  • Bende 17.9.1 sürümü var. Örnek olarak aşağıdaki fotodaku gibi oluyor. Kapatıp açıyorum düzeilyor.

Ama bugünden beri sürekli böyle bi hata veriyor. Driver ile alakalı acaba

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvidia Gtx 1080Ti ve 7700k işlemci kullanıyorum.Assasin's Creed ile alakalı yazanlar olmuş hiç sorunu ekran kartı driverında aramasınlar.Ne Amd'nin ne Nvidia'nın suçu yok.Olay tamamen aşağılık Ubisoft'un işlemciye aşırı yüklenen optimizasyonu yüzünden oluyor.Onu da biliyorsunuz Denuvo ile alakalı olduğu söyleniyor.Bilginiz olsun 1080Ti için bu oyun grafikleri çerez ama 60fps almakta bile zorlanıyorum.İşlemci kullanımı yüzde 90-100 arası boğulmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaciTTOR -- 29 Kasım 2017; 1:32:30 >
  • Crimson ReLive Edition 17.11.2 sürümü direkt olarak kurmak istedim formatdan sonra bende sorun yaşadım, sürümü tam kurulum yapılmadı gibi sorun yaşadım. sanırım son sürümde sıkıntılar var gibi. bir eski sürümü kurdum.
  • vega icin 17.11.3 hotfix cikmis.bi cengaver kurcalar daha eski kartta denerim derse duyurulur.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.11.3-Radeon-RX-Vega-Hotfix-Release-Notes.aspx
  • Bir kaç gündür ben de değişik hatalar alıyorum. Şu an 17.11.2 sürücüsündeyim kart r9 380x sapphire. Windows 10 sürümü 1709, en son bir güncelleme geldikten sonra olan oldu sanırım. Örneğin Lol de ani fps düşüşleri, anlık donmalar, beyaz-siyah ekran ve bol bol bugsplat hatası alıyorum. Bugsplat dan sonra crimson drive'ı açtığımda çalışmayı durdurdu hatası veriyor ve yeniden başlatıyor. Bir başka oyunda ise oyun sık sık çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Bariz bir GPU-Driver hatası var ama ne olduğunu hala bulamadım.
    Hatta belki ram ve ya hdd bozuktur diye bu gün memtest ve hdd bad sector taraması bile yaptım ama temiz çıktılar.
    İnternette biraz baktım herkezde çok sıkıntı var Win 10 falls creator update 1709 da. Elimde fazla bir oyun olmadığı için başka oyunlarda test etme imkanım da yok.
    Sistem yeni kurulu, driver'ı 3-4 sefer silip kurdum DDU ile. Hatta internette şöyle bir şey buldum;

https://community.amd.com/thread/221946

Son windows sürümün oyun modu otomatik olarak açık geliyormuş. Ekran kartını teste soktuktan sonra bir sorun çıkmaz ve hatalar hala devam ederse en son oyun modunu regedit üzerinden tamamen kapatmayı düşünüyorum.

• quote:

AMD Crimson ReLive Edition 17.11.4

Support

/*Oculus™ Dash Open Beta
    /*DOOM® VFR

İyileştirmeler

/*Adjusting HBCC segment size on Radeon RX Vega series graphics products may cause system instability on certain configurations.
    /*A system hang may be experienced when switching display modes in Star Wars™ Battlefront™ II on certain Radeon graphics products in a Crossfire configuration.
    /*Incorrect power and clock values may be reported on some Radeon RX Vega series graphics products.

Bilinen Hatalar

/*Some desktop productivity apps may experience latency when dragging or moving windows.
    /*Tom Clancy's Rainbow Six® Siege may experience an application hang when breaching walls with grenades or explosives.
    /*Rise of the Tomb Raider™ may experience an intermittent application hang during gameplay.
    /*A random system hang may be experienced after extended periods of use on system configurations using 12 GPU's for compute workloads.
    /*The GPU Workload feature may cause a system hang when switching to Compute while AMD CrossFire is enabled. A workaround is to disable AMD CrossFire before switching the toggle to Compute workloads.
    /*Resizing the Radeon Settings window may cause the user interface to stutter or exhibit corruption temporarily.
    /*Unstable Radeon WattMan profiles may not be restored to default after a system hang.
    /*OverWatch™ may experience a random or intermittent hang on some system configurations. Disabling Radeon ReLive as a temporary workaround may resolve the issue.
    /*Radeon RX Vega series graphics products may intermittently experience stability issues while enabling/disabling HBCC.

/>

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.11.4-Release-Notes.aspx

• Arkadaşlar son sürücülerde 8.1 desteği kalktı mı?
    Bugün format attım ve grafik kartını bir türlü tanımadı.Daha sonra windows8.1 güncellemeleri yapıldıktan sonra yeniden başlattım.Kartı tanındı ve çözünürlük normal hale geldi.Ancak kartı son 2 sürücü hala tanımıyor.Windows10 da kullanmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 30 Kasım 2017; 11:52:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKeles93

Arkadaşlar son sürücülerde 8.1 desteği kalktı mı?
    Bugün format attım ve grafik kartını bir türlü tanımadı.Daha sonra windows8.1 güncellemeleri yapıldıktan sonra yeniden başlattım.Kartı tanındı ve çözünürlük normal hale geldi.Ancak kartı son 2 sürücü hala tanımıyor.Windows10 da kullanmak istemiyorum.

Siteden manual olarak aradım, benim kartım Win 10 için yeni güncellemeyi alıyor ama Win 8.1 için 17.7.1 sürümü görünüyor. Evet destek kesilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

quote:

Arkadaşlar son sürücülerde 8.1 desteği kalktı mı?

Siteden manual olarak aradım, benim kartım Win 10 için yeni güncellemeyi alıyor ama Win 8.1 için 17.7.1 sürümü görünüyor. Evet destek kesilmiş.

windows 7 ye bile destek verirken, 8.1 e neden desteği kestiler anlamak güç.

• viper17 kullanıcısına yanıt
    WDDM 2.3 davasi yuzunden olabilir.ya win10'a duzgun destek ya da 8.1 ve 10'a yarim yamalak destek arasinda kaldilarsa 10'u tercih etmislerdir peki win7 niye devam cunku onun WDDM olayinda bir sorun yok.

17.7.1 var win8.1 icin diyorsunuz hatirlarsaniz bu surucuden sonra surucu sistemini degistirdik dediler WDDM ile alakasi yoksa da bununla alakasi olabilir.
  • zQrba kullanıcısına yanıt
    17.7.1 kurdum bunda da fps düşüşü yaşıyorum.Hafta sonu W10 geçeceğiz yapacak birşey yok.
  • quote:

17.7.1 kurdum bunda da fps düşüşü yaşıyorum.Hafta sonu W10 geçeceğiz yapacak birşey yok.

hocam tam rezalet windows 10 a kaç kez geçtim windows 8.1 den kat kat kötü bir sistem ve hep windows 8.1 e geri döndüm 17.7.1 kullanıyorum mecburen ilerde driver sıkıntısı yaşarsam windows 7 ye geçerim 10 a geçmem, yaptıkları şey saçmalık.
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Rezalet diyecek kadar ne sıkıntı yaşadınız Windows10'da hocam ?
  • Ciktigi seneden beri kullaniyorum şuan Windows 7 nin stabilitesine yakin durumda tek bir oyun dışında o da pubg. Early access olduğu için pek sayilmaz o stabil olmayan bir oyun. Sonuç olarak Windows 7 10 üzerinden 8 ise 10 da 7 alir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Windows7de oldukça eskidi.E-mail adresime bağlı orjinal W10 var ama oyunlarda atma sorunları yaşadım. 8.1de böyle sorunlar yaşamıyordum.
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.