Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz Guru3d forumlarını dolaşıyordum ve daha önce paylaştığım, AMD kartların draw call sıkıntısının ReLiv'den bi iki sürücü öncesi arttırıldığını okudum. Yani Relive ile ne kadar performans artışı sağlandı çok emin değilim. Draw call sıkıntısı uzun yıllardır GCN mimarisinin sıkıntısıydı, ama okduklarıma göre neredeyse NV kartlarına yetişti (NV=19-21 mil, AMD 1.1 mil, güncel olarak da 1.8 mil). Ama bunu RoTTR gibi bir oyunda çok farketmezsiniz, GtaV, Mirror Edges gibi açık dünya ve strateji oyunlarında faydası olur.

ReLive daha çok o kayıt programı, chill gibi özellikler için sürüldü gibi geldi bana, belki bi iki yerde biraz performans artışıyla.

Ama AMD Polaris öncesi mimarilerin Front-end dedikleri alanda biraz geride kalıyor (sizin kart, benim 390 -polygon throughput-siyah ve değişken doku sıkıştırması-tessellation ve rasterization) bu alanlarda geride kalıyor. Polaris mimarisi bu yönde epey yol katetmiş ve o yüzden Vega için daha ümitliyim. (yoksa fury x 8,6 tflop ile çok ileride olması gereken bir kart).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 12 Aralık 2016; 18:24:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PanGold

Sanki gta'da biraz performans artışı var yada bana öyle geliyor.rx 470

Sanki bendede fps daha sabit kalmaya basladi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    bende iki sistem var r9 380 4gb digerinde 280x var ama 280x'i pek deneyemedim oyun yok cunku 2 tane var biri bf3 olunca surucu denenmiyor.evet tabii ki recorder ve chill icin cikmis bu surucu daha bunun hotfixleri cikar ayin bitmesine daha cok var 16.12.2 3 diye cikacaktir bu surucu bir baslangic.su chill denen sey fps'yi nerede dusuruyor daha bunlar denenecek ama bence gelisme gelismedir eskiden amd surucu cikarir mi acaba diyorduk simdi daha iyisini cikarsin diyoruz surucu sıkıntımız yok eskisi gibi.bunlar radeon grup'un ayrilmasindan sonra oldu demek ki artik daha iyi idare ediyorlar bolumu.zamanla bahsettigin sıkıntılar da cozulecektir benim amd'ye surucu konusunda itimadim var eskiden yoktu bu kadar.mantle ciktiginda bi duzgun surucu cikarmamislardi ama artik isler farkli isliyor amd hantalligini goremiyoruz 5 tane surucu cikariyor adam bir ayda.gerisi gelsin diyoruz sonraki suruculere bakiyoruz dedigim gibi ay daha bitmedi.bu surucuye bu kadar hassasiyet gosterilmesinin sebebi sene sonunda omega diye cikardilar bir surucu bunun da ismi farkli bundan da deli performans bekledi millet ondan bu kadar lafi ediliyor ama zamanla olacaktir ocak surucusu subat surucusu performans getirsin sene sonu surucusu ucacak diye bir sart yok.shadowplay var diye nvidia aliyordu adam simdi ne bahane edecek acaba?demek istedigim gelismeleri takdir etmek lazim eksiklikleri olabilir surucu denen sey surekli guncellenerek daha iyiye giden bir sey.bu surucu 10 numara hizli olsa kimse bir sene degistirmeden kullanmayacak ya da 6 ay sonra cikan oyunda iyi olmayacak.sorunsuz ayi atlatabiliyorsaniz mesele yok bu her ay guncellenen bir sey onemli olan iyiye dogru gitmesi.

• Yazdıklarınıza aynen katılıyorum hocam. AMD artık "akıllı" davranıyor. Radeon grup olarak ayrılmasından sonra, evet sürücülerde büyük bir gelişme var
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

hangi oyunda dustu?ben 280x'i rise of the tomb raider karsilastirdim 16.11.5 ile bir degisiklik yok.

Battlefield 1'de fps yerlerde.16.11.5'te 75-100 fps arası alıyorum 2 ayar medium gerisi ultrada,16.12.1'de 40-60 fps arası alıyorum.

Tam da bende soracaktım başka sorun yaşayan var mı BF1'de diye. 16.11.4'e geri döndüm ben. Saçma sapan drop olmaya başladı yeni sürücüde kare oranı.
  • Asus r9 270x kullanıyorum son sürücüde gta 5te bir değişim olmadı aynı sahnelerde aynı yerlerde fps ölçümü yaptım 1 fps bile değişmedi. Tek sorun sürücüyü yükledikten sonra gtada ses çıkmamaya başladı bende directx güncelledim düzeldi.
  • relive ı yükledim.düzgün bir şekilde yüklendi. performans olarak birşeylere bakamadım çünkü sağ tık rodeon ayarlarına tıkladığımda açmadı...
    tekrar kurdum vs vs. sağ tık rodeon ayarlarına tıkladığımda yine açmadı. sonra canı sıkıldı açtı. ama nasıl kasıyor anlatamam.
    masaüstünde oyunda vs hiçbir problem yok. ama rodeon ayarlarına girmek zulum... sonra afterburner ve trixi aynı anda açtım. masaüstünde bir baktım trixx voltaj -200 de gözüküyor ! reset diyorum. tekrar açınca yine -200 !
    yani bu relive henüz hazır değil. tekrardan 16.11.5 e döndüm.
    bu arada rodeon chill özelliğini anlatan güzel bir şey paylaşmak istiyorum.
    oyunda hareketsiz durumlarda ekran kartının çektiği wat'ı düşürerek enerji verimliliği sağlıyor. gpu sıcaklığıda düşmüş oluyor haliyle. tabi bu sırada fps de düşüyor ama hareket etmediğiniz için bunun negatif bir yanı olmuyor.. hareket etmeye başladığınız an ekran kartı normal şekilde enerji tüketmeye başlıyor. ve fps yükseliyor. bunu şeye benzettim ben: arabalardaki start-stop özelliği. araç durduğunda motoru otomatik stop et gaza dokunduğunda otomatik çalıştır mantığı.https://www.youtube.com/watch?v=CdvZeQfhWXo 8:45 den başlayın izlemeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 13 Aralık 2016; 1:22:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokırık

aynen ben yeni sürücüyü kurduktan sonra afterburn'dan fan ayarları gitti hiçbir şekilde yapılamıyor bazı crakli oyunlarda sıcaklıktan dolayı oyundan atmalar olmaya başladı fan ve sıcaklık kontrolü olmadığından steam oyunlarımda da fps düşüşleri yaşadım kartım msir9 380 4g - win10 pro sistemde

Anladım hocam.O zaman dediğim gibi beklemek gerekiyor bir süre.Crimson'a ilk geçişte de ilk sürümlerde sıkıntılar mevcuttu
  • arkadaşlar biri bana bu yeni sürücüde fan ayarını nasıl yapılandırıcaz bilgi verebilirmi afterburn aktif edemediğim için dün akşam oyun oynarken steam üzerinden cs-go düşünün yani artık fan ayarı otomatikte 3 kez oyundan atıp masaüstüne döndürdü sonra fanı manuel yaptım chill açık fps resmen dans ediyordu aşağı yukarı 1 kez yine oyundan attı aynı sistemi uzun süredir kullanıyorum hiç oyundan masaüstüne döndüğünü hatırlamıyorum eski sürücülerde bu sorunlar yeni sürücüde başıma geldi
  • Bu sürücüyle nfs2015 daha stabil çalıştı.Video kaydi yaparken akıcılık bozulmuyor.Tek hatayı araç çarptıktan sonra ani bir takılma meydana geliyor.Bunun harici bir sorunla karşılaşmadım.
  • şimdi 16.12.1 güncelledim relive video kaydetme felan yok eski ekran kartlarını destekliyormu yoksa hatamı oldu bilen söylerse sevinirim ekran kartı hd 8500M
  • kurarken install relive yapmamış olabilirsiniz kartınızı destekliyor sürücü.

AMD Radeon™ HD 8500 - HD 8900 Series Graphics
  • bu arada şimdi yükleniyor bf1 e 3.36 gb güncelleme gelmiş. inşallah dx12 deki takılmaları gidermişlerdir.
    bazı maplerde de optimizasyon sorunu vardı. onu da giderdilerse oyun akar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 13 Aralık 2016; 21:49:14 >
  • Arkadaşlar, son sürücüye geçtiğimden beri "ek ayarlar" kısmına giremiyorum ve bu yüzden renk doygunluğumu arttıramıyorum.Ekran renkleri çok aşırı sönük durumda.Eski sürücüye döndüğüm zaman da malumunuz Windows 10 sürekli mavi ekran veriyor.Bu sorunu yaşayan ve çözebilen var mı acaba?ReLive sürümünde Ek ayarlar kısmına girebilmenin bi çözümü var mıdır yani?Sürekli hata veriyor.Sürücünün kurulu olduğu klasörden de açamıyorum aynı şekilde.
  • Juvixted kullanıcısına yanıt
    radeon ek ayarlarinda bundan baska bir secenek cikmiyor bende.hani acsan bile renk doygunlugu diye bir ayar bulacagindan supheliyim.

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)
  • Yeni sürümle kesinlikle 5 ila 15 arası fps artışı yaşıyorum. (R9 380 4G)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

radeon ek ayarlarinda bundan baska bir secenek cikmiyor bende.hani acsan bile renk doygunlugu diye bir ayar bulacagindan supheliyim.

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

Hocam güç bela bir kere açtım ve aynen böyle oldu.Ekrana bakmak ölüm gibi geliyor resmen.

• Relive ile şunu fark ettim, msi ab ile overclock yapyıorsun, overclock değerleri düzgün çalışıyor gibi gözüküyor yani OSD açtığınızda overclock hızları stabil fakat aslında perforamns artışı getirmiyor. GTA benchmark yaparken fark ettim eskiden FPS'e 48 den 55 e çıkarken şimdi 2 fps bile zor oynuyor. Fakat wattmandan overclock yapınca sıkıntı yok, ondada düzgün voltaj verilmiyor, fan cruve yapılmıyor, osd yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 14 Aralık 2016; 17:26:49 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    relive ile afterburner çakışıyor kardeşim.
    bende relive ı kurduktan sonra ab ve trixxi açtım. bi baktım trix de voltaj -200 gözüküyor. ab yi kapatıyorum düzeliyor. ab yi açıyorum trixx -200 e tekrar geliyor.
    hotfix cıkana kadar relive ı yüklemek mantıklı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 14 Aralık 2016; 22:26:21 >
  • Bende de 7870 mevcut, gayet başarılı performans veriyor sürücüde

Not: Bu kart da şaka gibiymiş resmen. Yeni çıkan RX 460 ile yakın bir performansı var. Tek sıkıntısı hayvan gibi güç çekiyor
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.