Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye , lazye Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.478
Cevap
189
Favori
1.246.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

380 ile timespy'da grafik puani olarak 100 puan yavas 16.11.5'e gore.tomb raider'de 2 fps yavas.yabanci forumlarda 400 puan grafik skor firestrike'de fazla demisler ama simdi bir de 280x ile deneyecem 380'de 90 puan daha fazla aldi.bir de chill relive ayarlari fps'ye etki etmiyor gibi geldi bana.

hd 7950 kullanıyorum kurayım mı ne dersiniz

şu oyun kayıt olayını çok merak ediyorum kayıt yapabilirmiyim aceba :D

kurmaman icin bir sebep goremiyorum ben 280x'e kurdum gayet guzel calisiyor.chill olayi var wattman gelmemis ama o gelmis merak ediyorum 250w TDP kartta ne etkisi olacak?relive zaten var bir tek wattman yok o da o kadar onemli degil bence.
  • Şu anda sürücü iniyor ama bu chill olayı performansı düşürerek ısı ve güç harcamasını azaltmak üzerineyse gerçekten felaket kötü olmuş.
  • Provisioner kullanıcısına yanıt
    RX480 kartın performansını düşürüp RX460 yapmıyor tabii ki. Oyunda durduğunuz veya yavaşladığınız anlarda düşürüyor. Performansı düşürüp kartı yavaşlatmadan ne kadar güç tasarrufu sağlanabilir ki zaten? Bu özellik aktifken yarı yarıya, hatta daha fazla düşüyor güç tüketimi.
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Sürücüyü indirdim fakat eski sürücüyü temiz kaldırma ma ve yeni crimson relieve ı öyle kurmama rağmen tam olarak kurmadı ve yeniden başlatın seçeneği çıkardı.başlattıkdan sonrada masaüstünü göremedim zaten

Daha önce de aynı sorunu eski crimson sürücülerinde yaşamistim ekran renkten renge giriyor Allahtan windows kurtarma da sist geri yukleme var onunla eski surucuyle devam ediyorum su anda.

Ayrica düşüş den kastım rx 460 performansı değildi tabiki guc tasarrufu umurumda degil ısınmada az da olsa degisiklik yasatacaksa ne mutlu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • r9 380 2gb var test edenler sonuçları yazabilir mi ? dayz ve just cause 3 de özellikle şu aralar bunları oynuyorum.
  • son sürücüyü yükledim ama msi afterburn programını devre dışı bıraktı fan kontrolü yapamıyorum artık bu watman menüsünü de çözemedim fan ayarı nasıl yapılacak ısıya göre otomatikmi olacak
  • Bu relive olmamış pek. Pazarlama stratejisi fakat yeterince test edilmeden sürülmüş belli. Hotfix leri çıkar birer birer...

290x ile ne afterburner ne trixx hiç bir şey çalışmadı, ayarlar uygulanmıyor. wattman denilen zımbırtının gözden geçirilmesi gerek, fan ayarları çok yetersiz ve stabil değil. Yabancı forumlarda da çok fazla sorunla karşılaşan var. Back to the 16.11.5...
  • hotfix atarlar yakında, bende watmanda sorun yaşadım yüzde 5 OC yaptım karta önceki sürücüde yüzde 10 idi, ekran da karıncalanmalar olmaya başladı filan bende silip tekrar krdum sürücüyü. birde fps sabitlenmiyor oyunlarda.
  • Yeni ReLive sürücülerin performans açısından epey önemli bir gelişmesini az önce okudum; iki farklı kaynaktan AMD kartların 3d mark testinde single-thread'de draw call puanını 1.494.362'den 1.757.680'e yükselttiği görülmüş. Bu % 18'lik bir artış anlamına geliyor.

En altta sarı kısımda;
    http://www.pcgameshardware.de/AMD-Radeon-Grafikkarte-255597/Specials/Crimson-ReLive-Edition-Test-1215286/

http://www.3dmark.com/compare/aot/179106/aot/179033

Özetle dx11 altında AMD kartların genelde sabit bir draw call sıkıntı yaşamaktalar (gerçiği aynısı NV kartları için de söylenebilir ama üst sınırı çok daha yüksekteler). Çok güçlü bir AMD kartın bile orta sınıf bir AMD kartla aynı sınıra takıldığı görülebilir. Bu özellikle open world, çok sayıda birimin olduğu strateji oyunlarında AMD kartların performanslarını ciddi anlamda etkilemekte.
    Ve görece daha zayıf işlemcnin olduğu sistemlerde, AMD kartların performanslarında dalgalanmalar yaratmakta. Tam bu yüzden bütçe sistemlerinde Digital Foundry's haklı olarak NV kartlarını önermiştir. Çünkü NV karlarında draw call/cpu overhead büyük ölçüde yaşanmıyor.

https://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/3DMark-API-Overhead-Feature-Test-Early-DX12-Performance

Tabi halihazırda sınırlı bir draw call ve bunla birlikte gelen cpu overhead sorunu %18 bir artışla ortadan kalkmayacaktır ve yukarıda saydığım bir oyun türlerin genel performansı bunun dışında da birçok faktöre bağlı ama dx11 altında daha iyi sonuçlar yaratmasını bekleyebiliriz. Işın gerçeği zaten son zamanlarda birçok dx11 oynunda ciddi bir iyileşme görüyorduk AMD tarafında. Demek ki bunu, bu alandaki gelişmelere borçluymuşuz.

Şimdi şu büyük bench siteleri bir de yeni sürücülerle topluca bir bench yapsalar, sonuçları merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Provisioner

Sürücüyü indirdim fakat eski sürücüyü temiz kaldırma ma ve yeni crimson relieve ı öyle kurmama rağmen tam olarak kurmadı ve yeniden başlatın seçeneği çıkardı.başlattıkdan sonrada masaüstünü göremedim zaten

Daha önce de aynı sorunu eski crimson sürücülerinde yaşamistim ekran renkten renge giriyor Allahtan windows kurtarma da sist geri yukleme var onunla eski surucuyle devam ediyorum su anda.

Ayrica düşüş den kastım rx 460 performansı değildi tabiki guc tasarrufu umurumda degil ısınmada az da olsa degisiklik yasatacaksa ne mutlu...

revo uninstaller pro ile kaldırın ccleaner ilede kayıt defterini temizleyin öyle kurun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

380 ile timespy'da grafik puani olarak 100 puan yavas 16.11.5'e gore.tomb raider'de 2 fps yavas.yabanci forumlarda 400 puan grafik skor firestrike'de fazla demisler ama simdi bir de 280x ile deneyecem 380'de 90 puan daha fazla aldi.bir de chill relive ayarlari fps'ye etki etmiyor gibi geldi bana.

hd 7950 kullanıyorum kurayım mı ne dersiniz

şu oyun kayıt olayını çok merak ediyorum kayıt yapabilirmiyim aceba :D

kurmaman icin bir sebep goremiyorum ben 280x'e kurdum gayet guzel calisiyor.chill olayi var wattman gelmemis ama o gelmis merak ediyorum 250w TDP kartta ne etkisi olacak?relive zaten var bir tek wattman yok o da o kadar onemli degil bence.

Video çektim video çekimi aktif değilken daha smooth ve daha yüksek fps değerlerine ulaştı eski benchlerime göre. video çekimi başlayınca bir miktar fps kaybı oldu.

• Chill özelliği bende stabil çalışmadı, o ayarı açtığımda hangi oyun olursa olsun (Gta 5, cs go, lol) hepsinde birden oyun donuyor fps 0 oluyor sonra yine eski haline dönüyor ama sıkça tekrarlıyor, o ayarı kapadığımda herşey normal takılma olmadan oynuyorum.
  • selmand kullanıcısına yanıt
    2.15 dk videonun dosya boyutu ne kadar oldu?presetten very high mi sectin?normal ama 40 fps very high icin.
  • quote:

2.15 dk videonun dosya boyutu ne kadar oldu?presetten very high mi sectin?normal ama 40 fps very high icin.

relive kayıt ayarı yüksek ve 60fps.

oyunda da very high seçmiştim.

300mb oldu toplam kayıt büyüklüğü.

bence oldukça iyi.
    evet kisa video atmak icin boyutu iyiymis.ben genelde bir sey ile videoyu alip baska bir program ile mkv yapiyorum anca oyle kuculuyor boyutu.uzun uzadiya bolum filan gostermeyeceksen kolaylik olmus bu relive.very high sistemi zorlayan bir ayar high sec bence presetten.
  • quote:

evet kisa video atmak icin boyutu iyiymis.ben genelde bir sey ile videoyu alip baska bir program ile mkv yapiyorum anca oyle kuculuyor boyutu.uzun uzadiya bolum filan gostermeyeceksen kolaylik olmus bu relive.very high sistemi zorlayan bir ayar high sec bence presetten.

kayıt için mi oyun için mi?
  • Beyler notebookumda bir hata almaya başladım
    Çözümünü bilen varmı
    [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

very high 16gb sistem rami istiyor en azindan.kayıt icin farketmez.
  • R9 285 ReLive ve Global Wattmandeen aşırı memnunum eskiden 1070 mhz e zor oc yapıyordum şimdi 1115 de sorunsuz çalışıyor dead by daylight te yerine göre 10 fps artış oldu :)
  • quote:

very high 16gb sistem rami istiyor en azindan.kayıt icin farketmez.

16 ram var zaten ama kart o ayar için yetersiz kalıyor presetten direk seçersen bazı yerlerde ufak takilmalar oluyordu. Shadow kalitesi felan biraz dusurmek gerekiyor.

Ben oyunu bitireli biraz zaman oldu gerçekten çok sağlam oyun yapmış adamlar konusu, oynanış dinamikleri Grafikleri 10 uzerinden 10.

1 puan kıracak yer yok.

• 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.