Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
16.556
Cevap
189
Favori
1.251.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RX 470 4GB Nitro+ aldım ve şu sorunla karşılaştım... (Diğer bir konuda var ama ben sürücü ile ilgili yanlış bir işlem mi yapıyorum acaba düşüncesiyle u başlığa da yazmak istedim)

Rise of the tomb raider oynayan var mı, benchmarkta, 2 GB 7850 kartı çıkartıp, 4 GB rx470'i taktıktan sonra ilk kullanımında (sürücü vb. güncellemeden):

- Öncelikle dx12 de test edeyim dedim fakat ekrana görüntü gelmedi, fan hızlandı vb.

- Daha sonra, kutudan çıkan sürücüleri kurup tekrar test ettim, bu defa hem dx11 hem de dx12 de test tamamlandı ama FPS 0,77 - 90 aralığında seyretti...

- En son 16.11.2 sürücüsünü indirip kurdum, DX11.de ayarları very high.dan high.a düşürünce 13 - 86 FPS aralığı oluştu...

Sorun ne olabilir, sistem Windows 10, 64bit... Umarım fiziki bir problem değildir...

NOT: Çok Kısa bir süre Doom oynadım bir sorun yaşamadım...

Format ve sıfır windows kurulumu yapmadım..

SİSTEMİN DİĞER BİLEŞENLERİ: i56500, 8GB RAM, 620W PSU
    [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• UNDYING U kullanıcısına yanıt
    tomb raiderde ayar ne presetten very high mi?4gb'den fazla vram istiyor o oyun very high secersen.8gb 480'de vram yuzunden daha iyi sonuc alabilir ama 57 fps normal gibi o kart icin.yine presetten high ayar secip test yapabilirsin o zaman kiyaslayabiliriz benim 380'le.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

tomb raiderde ayar ne presetten very high mi?4gb'den fazla vram istiyor o oyun very high secersen.8gb 480'de vram yuzunden daha iyi sonuc alabilir ama 57 fps normal gibi o kart icin.yine presetten high ayar secip test yapabilirsin o zaman kiyaslayabiliriz benim 380'le.

İkisini de denedim, ama 0.72 minimum FPS değeri normal mi?

High ayarda da minimum ile max. fps değerleri arasında uçurum yok mu sizcE?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    o oyun biraz ariza min fps herkeste 5-6 cikiyor bir de geo. thermal valley'den bahsediyoruz en ariza bolum.formatsiz makineye 0.72 cikmis anormal degil bence.dx12'de yaparsan min fpslerde farkediyor.
  • O zaman kartta sorun yok ve formata da gerek yok anlaşılan...

Ekran kartı testi için hangi programı önerirsiniz,

Edit: Bir de 8 GB ram takviyesi ile 16 gb yapmak gerekir mi sistemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 9 Kasım 2016; 16:47:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kartim duzgun mu diye test etmek icin en yanlis testi secmissin.ben bu testi subattan beri sanirim her surucuyle yapiyorum iki makinede ve kim ne yapmis diye de bakiyorum.bi sorun olsa ben bu ne bu ne bu niye boyle diye gelirdim zaten sen bir sey demesen bile.geo. valley bolumunu oyle uyuz yapmislar oyun icinde de oyle fps dusuyor.bir yerde belki hdd yuzunden belki hizli geldigi icin takiliyor onemli olan ortalama ki ortalamalarin dusuk degil.bu test haricinde 3dmark unigine heaven ne yaparsan yap bir sorun cikmayacaktir.formati da sen bilirsin ister at ister atma sonra da atabilirsin.16gb yine bu oyunda very high secersen gerekli bir sey bir iki oyun daha mirror's edge mesela sanirim 16 istiyor.bu da sana kalmis acele yapman gereken bir sey degil baktin herkes soyluyor o zaman yukseltirsin.
  • Teşekkürler detaylı bilgilendirme için

• 16.11.3 çıktı dishonored 2 desteği geldi 15 inde watch dogs 2 çıkacak ondan 16.11.4 çabuk gelebilir 5 gün sonra haftaya çıkabilir.
  • Galiba bu kartla bu oyunu very high'da oynamak mümkün değil...

Ortalama FPS değerlerine bakarak kartı tercih etmiştim ama çok doğru olmadı herhalde...

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-470,4703-5.html

Burda min 21 fps olduğunu göstermişler zaten...GURU3D incelemerinde min. değerler yer almıyordu...
  • quote:

AMD Crimson 16.11.3

Highlights

Support For:
    ◾Dishonored™2

Yapılan düzeltmeler
    ◾Steam™ and Origin™ will no longer terminate when using AMD X-Connect Technology on unplug.

Bilinen Hatalar
    ◾A few game titles may fail to launch, experience performance issues or crash if the third party application "Raptr" has its game overlay enabled. A workaround is to disable the overlay if this is experienced.
    ◾DOTA™2 may experience a crash when launched using the Vulkan™ API on some Graphics Core Next products.
    ◾Battlefield™1 may experience an intermittent application specific error message popup citing graphics device removal
    ◾Flickering may be experience while playing Overwatch™ in the main menu or viewing character models using AMD CrossFire mode.
    ◾H.264 content playback may experience playback issues on internet browsers with hardware acceleration when also running gaming applications or content.
    ◾FIFA 17™ may experience an application hang or black screen on launch for some select Hybrid Graphics or AMD PowerXpress mobile configurations.
    ◾H.264 content may experience blocky corruption when streaming using P2P content players on some Radeon RX 400 series graphics products.
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-Edition-16.11.3-Release-Notes.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 10 Kasım 2016; 4:8:58 >

• Yine mi güncelleme.
  • Net yoktu daha dün geçtiydim 16.11.2 ye 🤔🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Galiba bu kartla bu oyunu very high'da oynamak mümkün değil...

Ortalama FPS değerlerine bakarak kartı tercih etmiştim ama çok doğru olmadı herhalde...

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-470,4703-5.html

Burda min 21 fps olduğunu göstermişler zaten...GURU3D incelemerinde min. değerler yer almıyordu...

evet bu oyun very high ayarda 380 de olsa 470 de olsa hatta 970 de olsa oynanmiyor anlik takilmalar oluyor saga sola donuslerde ozellikle cunku 4gb'den fazla vram istiyor.uyari veriyor zaten very high secince 4gb yetmez diye.bunu su sekilde asabilirsin very high secersin sonra textureyi high yaparsin o zaman oynaniyor.bu oyunda bu ayarda senin kart ile benim 380'in bir farki kalmiyor vram 4gb oldugu icin.bu oyun zaten nvidia kartlarla daha iyi oynaniyor nvidia oyunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

O zaman kartta sorun yok ve formata da gerek yok anlaşılan...

Ekran kartı testi için hangi programı önerirsiniz,

Edit: Bir de 8 GB ram takviyesi ile 16 gb yapmak gerekir mi sistemi?

bence 8-12 yeterlidir imkan varsa 16 yapın hocam .
  • ben en son sürüme yükselttim millet youtubede videom var

MSI GX70 DRİVER UPDATE SORUNU KESİN ÇÖZÜM

şeklinde aratırsanız görürsünüz yorum beğeni abone olmayı unutmayın lütfen emek var çünki
  • daha bıktım driver güncellemekten nvidia bile bu kadar yayınlamıyor akk doluyor nvidiaya geçecem sonunda
  • 16.11.4 çıktı h.264 e fix gelmiş bir bakarsınız sorun yaşayanlar.
  • 280x ile denedim kart eski surucu belli olmaz 400 serisinde farkli olur diyebilirsiniz itirazim olmaz ama bu 16.11.4 surucusu 16.11.2 surucusunden bir tık daha yavas.
  • Crimson Edition 16.11.4 Hotfix Çıkmış.

Article Number: RN-WIN-RADEONCRIMSON16.11.4 
    Radeon Software Crimson Edition is AMD's revolutionary new graphics software that delivers redesigned functionality, supercharged graphics performances remarkable new features, and innovation that redefines the overall user experience. Every Radeon Software release strives to deliver new features, better performance and stability improvements.
    Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 Highlights
    Support For:
    Sid Meier's Civilization® VI
    Fixed Issues
    H.264 content playback may experience playback issues on internet browsers with hardware acceleration when also running gaming applications or content.
    Radeon R9 Fury Series products may experience minor graphical corruption in Titanfall™2 when inside a titan.
    Known Issues
    A few game titles may fail to launch, experience performance issues or crash if the third party application "Raptr" has its game overlay enabled. A workaround is to disable the overlay if this is experienced.
    DOOM™ may experience a crash when launched using the Vulkan™ API on some Graphics Core Next products.
    DOTA™2 may experience a crash when launched using the Vulkan™ API on some Graphics Core Next products.
    Flickering may be experience while playing Overwatch™ in the main menu or viewing character models using AMD CrossFire mode.
    FIFA 17™ may experience an application hang or black screen on launch for some select Hybrid Graphics or AMD PowerXpress mobile configurations.
    H.264 content may experience blocky corruption when streaming using P2P content players on some Radeon RX 400 series graphics products.
    Package Contents
    The Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 installation package contains the following:
    Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 Driver Version 16.40.3211

• quote:

AMD Crimson Edition 16.11.4

Support For:
    Sid Meier's Civilization® VI

Fixed Issues
    *H.264 content playback may experience playback issues on internet browsers with hardware acceleration when also running gaming applications or content.

*Radeon R9 Fury Series products may experience minor graphical corruption in Titanfall™2 when inside a titan.

Known Issues
    *A few game titles may fail to launch, experience performance issues or crash if the third party application "Raptr" has its game overlay enabled. A workaround is to disable the overlay if this is experienced.

*DOOM™ may experience a crash when launched using the Vulkan™ API on some Graphics Core Next products.

*DOTA™2 may experience a crash when launched using the Vulkan™ API on some Graphics Core Next products.

*Flickering may be experience while playing Overwatch™ in the main menu or viewing character models using AMD CrossFire mode.

*FIFA 17™ may experience an application hang or black screen on launch for some select Hybrid Graphics or AMD PowerXpress mobile configurations.

*H.264 content may experience blocky corruption when streaming using P2P content players on some Radeon RX 400 series graphics products.

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-Edition-16.11.4-Release-Notes.aspx

• 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.